Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli tnt 25
    Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin problemi çözüldü bayi seni 1 gün yoğunluğundan dolayı bekletmiştir her halde 2.elini ne kadar aldın dostum ?
    8 bine almıştım, hiç bir eklentisi yoktu, lastikler orjinal lastiğiydi ben de değiştiremedim henüz. Inşallah bizim sorun da çözülür, sağolun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @huduni
    Ayrı dalgalanma sorunu bende de var. Benim de hava filtresi sensörü(hava akış sensörü) değişmişti.
    Motorun torklu olduğu aralıkta, 5000-7000 aralığında devir dalgalanıyor. Motor dediğin gibi bir ileri bir geri kıpraşıyor. Virajlarda çok korkuyorum açıkçası bu yüzden.

İnternetten biraz araştırdığım kadarıyla, konjektörden ya da gevşek zincirden olabileceğini söylüyorlar. Mehmet usta da sanırım emme valfinden olabilir demişti, tam hatırlamıyorum.

Dediğin stop etme sorununu oksijen sensörüm değiştiğinden beri yaşamadım. (Bozuk hava akış sensörü yüzünden stop etmeler hariç)

@pea

Bilgiler için teşekkürler. 4000 bakımında bunlara baktırırım.

Gevşek zincir mantıklı gelmedi bana. Her zaman ve düzenli yapmıyor çünkü. Özellikle hava sıcak ise, trafikte fan 3-5 açmış ise, bir de çok sıkıştırınca yapıyor.

Hava filtresi sensörü(hava akış sensörü) değişti demişsin. Değişimden sonra devirdeki dalgalanma (ben bunu demeyi beceremeyip ınınınını demiştim :D)düzeldi mi?
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hava akış sensörü gaz kesme, stop etme sorunu yüzünden değişmişti. Gaz açınca motor tekliyordu, gaz kesiyordu. Bazen de stop ediyordu(E5'te 90'la giderken stop etmişti hatta)
    Devir dalgalanmasına çözüm olmadı. Hala özellikle 5-7 bin aralığı belirgin bir şekilde dalgalanıyor, motor ileri geri oynuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    14 bin tl ye cin mali neydugu belirsiz motora para vermek için cin büyüsü falan yapılmış olmam gerekir şahsen. Mt 25 , r 25 alınır o paraya.14 milyara alıcam satarken 5.000 vermezler.Başıma belanın kilciklisinı alırım alan birkac tanıdığım var adamlar motoru aldı alalı servisten çıkamıyorlar sat kurtul dedim benellinin adı çıkmış kimse almıyor diyorlar.Motor değil sorun yumağı problemleri anlat anlat bitiremediler.Beyin arızası bilmem bursuru nane.Sorun olur teknik mal nihayetinde ancak mondialin servisı içler acısı serisindeki ustalar değil motor tamir etmek top sisirmekten bile neredeyse anlamayan kişiler diyebilirim.Motoru verip 1 ay brkliceksiniz sonra motoru hurdalikta beklemiş atıl motorlar gibi hor muamelelere uğramış olarak alırsın.Bı mal iyi değilse servisi iyi olacak servis iyi değilse mal sağlam olacak ikiside iyi olmazsa orda el frenini çekerim işte.

Motosikleti
    @Kadir28
    Tnt250'den bahsediyorsunuz.
    Ayrıca Mondial servisi değil, Kuba servisi.
    Durum anlattığınız kadar rezil değil ama haklılık payınız da var.
    Kadir28 bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti teslim almadan önce tekrar servis ile görüş tam olarak hangi parçanın değiştiğini öğren radyatör keçesi plastik bir parça diye biliyorum başka bir işlem yapılmamış ise 170 lira biraz fazla gibi geldi bana. Sonra distribütörü ara deki radyatördeki bir arıza neden servis tarafından bana mal ediliyor. Bak sonuç ne oluyor. Geçmiş olsun.
    Evet motoru teslim almış değilim fakat ama müşteri hizmetlerine attığım mail sonuç vermiş gibi görünüyor. Servisi aradım bugün değişen parcalarin fiyatlarini öğrenmek maksatlı. Fabrika servise ulaşmış ve servis de sözde beni kurtarmak amaçlı garantiye girmesi gerektiğini söylemiş. Şimdi burada çelişkili ifadeleri yazarak laf kalabalığı yapmak istemiyorum, görünüşe göre problem garantiden çözülecek.

Iyi olan nokta fabrikanın gerçekten konuyla ilgilenmesi. Servisin uyanıklığı olarak değerlendiriyorum ben bu olayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava akış sensörü gaz kesme, stop etme sorunu yüzünden değişmişti. Gaz açınca motor tekliyordu, gaz kesiyordu. Bazen de stop ediyordu(E5'te 90'la giderken stop etmişti hatta)
    Devir dalgalanmasına çözüm olmadı. Hala özellikle 5-7 bin aralığı belirgin bir şekilde dalgalanıyor, motor ileri geri oynuyor.
    5-7 bin devir arası dalgalanma bende de mevcut fakat bu zamana kadar sıkıntı etmedim. Daha önceki motorumda (pulsar 150 ns) benzer bir devir dalgalanması vardı ve çözülemedi, sadece servise gittigimle kaldım. Tnt 25'de de ayni şekilde olabilecegini düşündüğüm için servise götürme ihtiyacını hissetmedim. Açıkçası şahsen de Ankara bayisinin bu sorunu çözebileceğini düşünmüyorum. Ama bu soruna çözüm bulabilenler varsa paylaşmaları güzel olur.

Alıntı Kadir28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 bin tl ye cin mali neydugu belirsiz motora para vermek için cin büyüsü falan yapılmış olmam gerekir şahsen. Mt 25 , r 25 alınır o paraya.14 milyara alıcam satarken 5.000 vermezler.Başıma belanın kilciklisinı alırım alan birkac tanıdığım var adamlar motoru aldı alalı servisten çıkamıyorlar sat kurtul dedim benellinin adı çıkmış kimse almıyor diyorlar.Motor değil sorun yumağı problemleri anlat anlat bitiremediler.Beyin arızası bilmem bursuru nane.Sorun olur teknik mal nihayetinde ancak mondialin servisı içler acısı serisindeki ustalar değil motor tamir etmek top sisirmekten bile neredeyse anlamayan kişiler diyebilirim.Motoru verip 1 ay brkliceksiniz sonra motoru hurdalikta beklemiş atıl motorlar gibi hor muamelelere uğramış olarak alırsın.Bı mal iyi değilse servisi iyi olacak servis iyi değilse mal sağlam olacak ikiside iyi olmazsa orda el frenini çekerim işte.
    8 gün önce üye olmuş ve tüm markalara yorum yapıp saçma sapan kıyaslamalar yapan adam bu forum senin gibi sallayanları çok gömdü Benelli beyin problemi yaşamadı. Servislerine mondial bakmıyor. (Kuba'nında her servisi bakamıyor.) Motor 14.000 değil 11.000 ayrıca 2.eli en kötü 8.000 diyorlar saydığın her şey aslında olanın tersi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benelli tnt 250 modelinin servislerine Tuzla ucerler bakıyor.Benim bahsettiğim kişi tuzla dayı ancak belki kısım olarak servis ayrılmış olabilir.Ancak 8 gün önce üye olmuş olmam görüş bildiremeyecegim anlamına gelmiyor.Malin kusurunu söyleyince zorunuzami gitti.Yarası olan gocunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Benelli tnt 250 modelinin servislerine Tuzla ucerler de bakıyor.Benim bahsettiğim kişi tuzladaydı ancak mondialede ayni yerde bakiliyor baska modelede.Belki baska servisler daha iyi olabilir bilemem.Ancak belki kısım olarak servis ayrılmış olabilir.8 gün önce üye olmuş olmam görüş bildiremeyecegim anlamına gelmiyor.Malin kusurunu söyleyince zorunuzami gitti.Ben yorum yaparken her malin arti eksisini soyluyorum.Sağlam mal yapsinlar kimse elestirmez lafla peynir gemisi yurumuyor bu motorsiklet sektorunde ayrica bir marka sempatizani da degilim.Adam bana derdin anlatti bende burda okurlarla paylasyim.Yarası olan gocunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Fiyatı şu an sitede 13.250 olarak geciyor.Senin dediğin gibi olsun polemik yapamicam sizinle burası polemik yeri değil sizin niyetiniz belli

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Benelli tnt 250 modelinin servislerine Tuzla ucerler bakıyor.Benim bahsettiğim kişi tuzla dayı ancak belki kısım olarak servis ayrılmış olabilir.Ancak 8 gün önce üye olmuş olmam görüş bildiremeyecegim anlamına gelmiyor.Malin kusurunu söyleyince zorunuzami gitti.Yarası olan gocunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Benelli tnt 250 modelinin servislerine Tuzla ucerler de bakıyor.Benim bahsettiğim kişi tuzladaydı ancak mondialede ayni yerde bakiliyor baska modelede.Belki baska servisler daha iyi olabilir bilemem.Ancak belki kısım olarak servis ayrılmış olabilir.8 gün önce üye olmuş olmam görüş bildiremeyecegim anlamına gelmiyor.Malin kusurunu söyleyince zorunuzami gitti.Ben yorum yaparken her malin arti eksisini soyluyorum.Sağlam mal yapsinlar kimse elestirmez lafla peynir gemisi yurumuyor bu motorsiklet sektorunde ayrica bir marka sempatizani da degilim.Adam bana derdin anlatti bende burda okurlarla paylasyim.Yarası olan gocunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Fiyatı şu an sitede 13.250 olarak geciyor.Senin dediğin gibi olsun polemik yapamicam sizinle burası polemik yeri değil sizin niyetiniz belli
    Dostum mesele niyet değil yanlış konuya yazıyorsun

TNT 250 çift silindir 36 hp bir makine

TNT 25 tek silindir 25 hp bir makine

TNT 250 de TNT 25 de gücü kalitesi çift silindir oluşu sebebiyle tabi ki daha pahalı.

Dünya para verilen KTM duke lerin RC lerin blok patlattığı, Yamaha MT25 ve R25 lerin şanzıman, blok kitleme gibi sorunlarla uğraştığı bir dönem de Benelli nin çıkardığı dertler bana çok büyük gelmiyor. Zayıf olduğunu düşündüğüm yanları elbet var.

Mesela kaliteli bir oksijen sensörü ve ateşleme sistemi yok. Ama parasının ne azını ne fazlasını veren bir motor.

Ayrıca ne olduğu belirsiz dediğin markayı 2005 de Çin liler almıştır. Hala tasarım İtalyanlara aittir. Büyük modeller İtalya da üretilir.

Günümüz dünyasında a2 altında kalan motorlar yani yaklaşık 50 hp altı motorlar bir çok marka tarafından.
    Gerek malzeme gerek üretim kalitesi olarak ucuza kaçılmaya başlandığından. Avrupalı Japon Çin Hint Tayvan ne alırsanız alın.

İş şansınıza kalmış oluyor.

Arkadaşlar tnt25 in düz yolda son hızı kaç km acaba? Ayrıca uzun yolda redline a girmeden stabil gideceği hız nedir?Mesela öyle çokta kasmadan 140 ile gider mi stabil bir şekilde?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı boboli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tnt25 in düz yolda son hızı kaç km acaba? Ayrıca uzun yolda redline a girmeden stabil gideceği hız nedir?Mesela öyle çokta kasmadan 140 ile gider mi stabil bir şekilde?
    Stabil 150 e geliyor bayır aşağı rüzgar arkadan eserken bütün koşullar iyi durumda olunca 165 redline girdiği hız

Motosikleti
    Alıntı boboli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmez. Kiloluysanız 120 130'dan sonra gücü bitiyor. Zayıfsanız da 130-140.
    Dümdüz yolda tapagaz 140 gidersiniz ama 140'a çıkana kadar 20 30 saniye geçer. Zaten o devirde(9000) çok yorucu oluyor titreşim ve gürültü yüzünden.

Motosikleti
    XMAX 250
    Benim boyum 173 cm kilom 78 bende gidiyor

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Motorun biraz fazla basması rodaj (alıştırma dönemine kalmıştır) kitapçığa göre hareket edersen pea haklı kitapçığın üstüne çıkarsan oialdemir haklı motor ömrü için uygun olan pea

Marka fanatiği olmadığın belli ama yanlış yerlere yazmakta da üstüne yok @tmp'nin yazdığını okuyunca profiline girdim a motorlu konuda b motorunu tartışmaya açmışsın her yazdığında da seni dikkate almışlar :D burası TNT 25 git 250 sayfasına bak kullanıcıları nasıl memnun Benelli kötüymüş paramız olsa BMW alırız yamahayla ne işimiz olsun.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun biraz fazla basması rodaj (alıştırma dönemine kalmıştır) kitapçığa göre hareket edersen pea haklı kitapçığın üstüne çıkarsan oialdemir haklı motor ömrü için uygun olan pea
    Sık yağ değiştirin bir şey olmaz işleyen demir ışıldar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Herkezin görüşüne saygım sonsuz sadece yorumumu yaptım ben benelli yada diğer markalar her yönden kotudur demiyorum.Aksine malin çok kaliteli malzemeleri vardır illaki. Adamlar herşeyi güzel yapıyorlar örneğin bitane yerde kaliteşise kaçıyorlar. Kullanicinin da o noktadan başına gelmeyen kalmıyor. Arkadaşın dediği gibi oksijen sensoru mesela çok kalitesiz oluyor.Enjeksiyonlu motorda bitane sensör kalitesiz olsa zaten tüm sistem toptan sapitiyor.Enjeksiyon sistemi tasarruf yapmaya gelen bisi degil çok hassas.Bitane geri bildirim sensörlerden

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklında hiç bilgi sahibi olmadigim motora bisi yazmıyorum pek kolay kolay.Yalandan da atıp tutmayı asla sevmem.Herkezin görüşüne saygım sonsuz isteyen istediği motoru alır biner ama herkez herkezı sevemez ama saygısızlıkta kimseye yapmadım.Sonuçta burası benelli 250 başlığı bende motor hakkında görüşümü yazdım ve gördüğüm aksaklıkları aktardım alacak kişiler bunları gözüne alır almaz artık orası herkezin keyfine kalmış.İstersem her motorun sayfasına bi yorum yazarım sonuçta burası bir paylaşım sitesi hangi motora kaç yorum yazdığım kimseyi ilgilendirmez
    Kardeş TNT25 başlığı burası istersen motora söv banane ama kullanıcı biziz eksisi ve artısının farkında olanda biziz eğer öğrenci olmasam ben benelli kullanmam.
    Eğer durumum daha kötü olsa gider başka araç kullanırım
    Bu arada Motosikletin fiyatı 10500 olmasa burada kimse almaz zaten
    Bana bu fiyatta bu özellikleri veren bir araç göster ben onu alayım bak bunu alıcağına şu x markası çok iyi de amenna

Dip Not:Moturumu ikinci elden aldım , piyasası olmadığı için fiyatı uygundu

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Haklında hiç bilgi sahibi olmadigim motora bisi yazmıyorum pek kolay kolay.Yalandan da atıp tutmayı asla sevmem.Herkezin görüşüne saygım sonsuz isteyen istediği motoru alır biner ama herkez herkezı sevemez ama saygısızlıkta kimseye yapmadım.Sonuçta burası benelli 250 başlığı bende motor hakkında görüşümü yazdım ve gördüğüm aksaklıkları aktardım alacak kişiler bunları gözüne alır almaz artık orası herkezin keyfine kalmış.İstersem her motorun sayfasına bi yorum yazarım sonuçta burası bir paylaşım sitesi hangi motora kaç yorum yazdığım kimseyi ilgilendirmez
    Burası TNT 25 başlığı. Aktif kullanıcısımısınız veya hiç kullandınız mı?
    oialdemir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Herkezin görüşüne saygım sonsuz sadece yorumumu yaptım ben benelli yada diğer markalar her yönden kotudur demiyorum.Aksine malin çok kaliteli malzemeleri vardır illaki. Adamlar herşeyi güzel yapıyorlar örneğin bitane yerde kaliteşise kaçıyorlar. Kullanicinin da o noktadan başına gelmeyen kalmıyor. Arkadaşın dediği gibi oksijen sensoru mesela çok kalitesiz oluyor.Enjeksiyonlu motorda bitane sensör kalitesiz olsa zaten tüm sistem toptan sapitiyor.Enjeksiyon sistemi tasarruf yapmaya gelen bisi degil çok hassas.Bitane geri bildirim sensörlerden yanlış gelse tüm sistem bozuluyor.rolanti cekis ses hersey alt üst oluyor.Sonra dogal olarak servise gidiyoruz.Servisteki muhteremler de sensoru degistirinceye kadsr abi orası bozuk abi pompa bozuk olmadı role bozuk olmadı beyin bozuk diye diye 3_5 ayda bir sensör arızası ni gideremiyorlsr. Onda sonra diyorlar ki AA en son sensör kaldı hadi bide onu değiştirelim. Adam kasaplarin elinde rezil oluyor.Yoksa malda sorun ckmis vs bunlara takilmiyorum.Herşeyde sorun olabilir.Bu çok doğal bundan büyütüçek bisi yok.Ama sen ucuza mal etem diye Git en olmadık parçada kalitesize kaç sonra kendi servisin dahi sorunu bulamasın. Yetkilide bulunmasın. Haklımı ver hakkı oluyor sonra insanlar ben ona kızıyorum. Yokşa bozulmayan bir mal daha icat edilmedi farkindayim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası TNT 25 başlığı. Aktif kullanıcısımısınız veya hiç kullandınız mı?
    Hayır kullanmadim ancak surus kalitesine yada gidişine Duruşuna yorum yapmadım. Bunun için aktif kullanıcı olmam gerekmiyor.Ben sık ariza yaşayanlardan bir kişinin durumunu paylaştım. Ve mondial tarzı motorlar servislerinin ne kadsr sorun olduğunu bildiğim için yorum yapabildim.Tuzla ucerler benelli yede bakıyor. Mondialede ordan biliyorum.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)