Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisa bir sure oncesine kadar bu konuda handikaplarim vardi fakat suan yalnizca motosiklet icin ayirabilecegim butce 15.000 liraya cikmis durumda(buyuk bir bolumu taksit ile olacak sekilde). Yukarida paylastigim motosikletler arasinda, sahsi kriterlerim baglaminda Benelli TNT 25'ten ustun gordugum tek motosiklet Yamaha MT 25'tir. MT 25 yerine TNT 25'i tercih edecek olmamin en onemli ve neredeyse tek nedeni motosikleti caldirma cekincemdir. Aldigim motosikleti sokagimdaki bir elektrik diregine zincirleyip bir de disk kilidi kullanacagim, gunduzleri bir yerlere gittigimde ise sadece disk kilidi ile birakmak durumunda kalacagim. TNT 25'in MT 25'e gore calinma ihtimalinin cok dusuk olduguna inandigim icin ve MT 25 sahibi olmaktan duyacagim mutlulugun en az %80'ini bu motorun sahibi olarak duyabilecegime inandigim icin mayis ayinin baslarinda muhtemelen bu motosikleti satin alacagim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

15.000 lirayi MT 25'e verebilirim fakat vermeyip baska bir yerde kullansam benim acimdan cok daha iyi veya yararli olur diyen bir insan icinse TNT 25 ayri bir guzellige sahip olur diye dusunuyorum. Bir aksilik cikmazsa bu yil yapilacak olan fuara gidecegim. Elimden geldigi kadar video ve fotograf cekerim meraklilariyla paylasmak uzere.
    Senin işin çok zor olacak tntyide
    çalarlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin işin çok zor olacak tntyide
    çalarlar.
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...incir_665.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...PLUS_2448.html

Zincir/disk kilidi kombinasyonum bu şekilde olacak. Sadece disk kilidiyle kalacağı zamanlar göz önündeki yerlere park etmeye dikkat edeceğim. Yine de çalınma riski yüksek olur mu sence?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...incir_665.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...PLUS_2448.html

Zincir/disk kilidi kombinasyonum bu şekilde olacak. Sadece disk kilidiyle kalacağı zamanlar göz önündeki yerlere park etmeye dikkat edeceğim. Yine de çalınma riski yüksek olur mu sence?
    Sen önlemini alacaksın ama bu hırsızlar motorunu gözle görülen heryerden çalmaya çalışacaktır motoru kullanmıyorken kapalı alanda muhafaza etmelisin.

Dikkat edin karşılaştırmada D390 ı koymuşlar.
    Fiyat olarak yakın ve karşığı olarak düşünülmüş.
    Bizde D200 bile yüksek fiyatlı kalıyor.
    Sanırım bizde olduğu gibi Avusturyalı KTM olarak değil Hindistanda Bajaj ın üretimi olarak fiyatlamışlar.
    Bence fiyatlar doğru bir karşılaştırma vermesede malın kalitesini ortaya koyuyor ve şu durumda gerçekten uygun fiyat gibi görünüyor...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bizde Duke 2 katına satılıyor. Bunun Duke'dan daha rahat olacağı kesin.

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    250 kullanıcı olarak sunu cok rahat soylerım ;Duke ler tek kısılık motorlar bu yuzden hafıf ve cılgın gıbı gıdıyorlar.
    TNT 250 ile duke 390 u yanyana koyun bız lebı derya otururuz artcı ıle duke de ıse ya artcı almayacaksın yada 10 yasında bırını alıcan. anca o ebat sıgar.

tnt250 yi bilmiyorum ama eklediğim fotodan tnt25 ile duke çok yakın arasında anormal farklar yok.
    Ağırlık bile yaklaşık aynı gibi.(Yazan ağırlıklara dikkat edin biri ıslak diğeri kuru ağırlık olarak verilmiştir..)
    Bu arada Benelli sitede hala sele yükseklğini 71cm olarak yazmaya devam ediyor.Konuya alakasızlar.(Kendilerine mail atmıştım.Cevap 74.5 cm olmalı imiş.....)

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Duke 200 ile TNT 25 için geçtiğimiz günlerde bir karşılaştırma videosu yayınlandı

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    3 ay önce sıfır aldığım 2015 Model 800km de Pcx 125 i verip bu motosiklete geçmeyi düşünüyorum. Scooter baydı. Fuara gittim. TNT 250 ve TNT 25 e bindim. Kalite hissi verdi. Pulsarın modellerine de bindim. Aynı hissi almadım, ayrıca pegleri geride kaldı benim için. Yüksek ihtimalle boyum 1.72 olduğundan geride hissettim.
    TNT 250 çok şekil ve daha konforlu fakat yakıt tüketimi ve fiyatı beni TNT 25 e yönlendirdi. Bu hafta bayiye gidip sıkı bir pazarlık yapacağım bakalım nasıl olacak. Alan arkadaşlardan yorum alabilirsek çok verimli olur bizler için.
    Uzun yola giden var mı ?
    Hangi renk alınmalı ?
    Artçı ile nasıl? Sele sert mi?
    Tur camı ve taşıyıcı önerisi olan var mı?
    Lastikler değişmeli mi?

Sevgiler.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Ben fuarda almaya cok niyetlendim. Aslinda hic aklimda yoktu. Hero karizma icin gitmistim ama tnt 25 i gorunce aha dedim tamam bunu alacam😃
    tabiki alamadim😡😡 fiyat konusunda anlasamadik. Bi elemana sordum 9.500 dedi. Dolastim geldim bidaha sordum 9.800 dediler. Ben aliciyim dedim pazarliga oturduk en son 9.300 e biraktilar ben 9000 dedim. Yok anlasamadik vermedi adamlar. Iyi dedim hayirlisi buymus napalim. Bakarsin dolar duser yuro cakilir daha ucuza aliriz😃😃😃

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    9300 fena fiyat değilmiş 10 gün sonra gidip bayiye bende pazarlık yapıcam 9300 lere inerse belkide alırım.

İlk motor olarak düşünyorum hayırlısı ise olur inşallah
    OttomanRider bunu beğendi.

Seko Biraderim, hayırlı günler. Şu aralar RX3İ yeni kasayı, TNT 25 i bekliyordum. Birden MT 25 i gördüm inceledim bayide. Aklımı karıştırdı. Lakin master of tork ismini hiç hak etmiyor, 10000 den sonra gelen torku neylemeli gibisinden gırla yorum var. Daha motor yeni çıktı yahu yollara... Her neyse, dedeiğim gibi makina duruşuyla bir kere cazip. Önce de yazmıştım, hatırlarsın. Naked, touring tarzlarına açığım ve seviyorum. 15 i zorlayabilecek gibiyim. Ne yapayım be kardeş ? Teşekkür ederim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9300 fena fiyat değilmiş 10 gün sonra gidip bayiye bende pazarlık yapıcam 9300 lere inerse belkide alırım.

İlk motor olarak düşünyorum hayırlısı ise olur inşallah
    O dediğin biraz zor euro dolar düşsede indirmezler fiyatını bence euro dolar bahane kuralkanda bunları bahane ediyordu ne oldu pulsarın fiyatını indirdiler bir daha zam yapmadılar çünkü motorun satışları düştü son zamdan sonra onlarda indirdiler fiyatını.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediğin biraz zor euro dolar düşsede indirmezler fiyatını bence euro dolar bahane kuralkanda bunları bahane ediyordu ne oldu pulsarın fiyatını indirdiler bir daha zam yapmadılar çünkü motorun satışları düştü son zamdan sonra onlarda indirdiler fiyatını.
    İnerlerse ne ala inmezlerse kendilerinin bileceği iş. Bajaj konusunda olduğu gibi satamazlarsa bu sefer işimize gelir daha ucuza alırız.

10 gün sonra yaşanacak olayları aktarırım yine burada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnerlerse ne ala inmezlerse kendilerinin bileceği iş. Bajaj konusunda olduğu gibi satamazlarsa bu sefer işimize gelir daha ucuza alırız.

10 gün sonra yaşanacak olayları aktarırım yine burada
    Yanlışlıkla senin yorumunu alıntı yapmışım aslında boranaya demiştim ben onu.

Motosikleti
    cıks
    Bende sordum sirinevlerdeki bayiye ayin 10 unda gelecek dedi

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Aslinda motor alicak durumda da degilim ama fuarda nasil gaza geldiysem artik.😃
    (Kredi kartina 9 taksit deyince kafa gitti sanirim)
    9000 deseydi almistim iyikide kabul etmemisler. Simdi dusunuyorumda cokta acele etmeye gerek yok tahminim ki cokta buyuk bir ihtimalle bu motorun 2. El piyasasi olmayacak ve alan bi sure kullanip satmak isteyen kisilerden cok daha ucuza alinabilir bu motor. Mesela tnt 250 ikinci el piyasasina baktim 10.000 falan olsa elimde cok rahat 3 - 5000 km de motorlar var alinabilecek. Kim ne derse desin bu motoru alip satmak buyuk sikinti alinca uzun sure kullanman gerek. (Allah omur verirde yasarsak bu motoru onumuzdeki kis 7000 liraya alirim gibi geliyo) gecenlerde bir arkadas 2000 kmdeki mondial rx 3 u 7000 liraya satmisti ki o motorun sifir fiyati cok daha fazla.
    Sanirim ben bu yazi yine boxer le geciricem. Seneye Allah Kerim.....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seko Biraderim, hayırlı günler. Şu aralar RX3İ yeni kasayı, TNT 25 i bekliyordum. Birden MT 25 i gördüm inceledim bayide. Aklımı karıştırdı. Lakin master of tork ismini hiç hak etmiyor, 10000 den sonra gelen torku neylemeli gibisinden gırla yorum var. Daha motor yeni çıktı yahu yollara... Her neyse, dedeiğim gibi makina duruşuyla bir kere cazip. Önce de yazmıştım, hatırlarsın. Naked, touring tarzlarına açığım ve seviyorum. 15 i zorlayabilecek gibiyim. Ne yapayım be kardeş ? Teşekkür ederim...
    Ben RX3'ü beğenmedim, almam. Sen beğendiysen alabilirsin. Bence sesi berbat, titreşimi de fazla sayılır. MT-25 konusunda ben de aynı fikirdeyim. İsmini falan geçtim, 10 bin devirde maksimum tork veren 250 cc motoru asla almam. Almam için çok iyi bir fiyattan satılması gerekir. Bence pahalı ama 15 bin'e çıkacakan Inazuma al. Şu anda ben kendime alacak olsam ya Karizma R ya da TNT 25 alırım.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ayın 15'inde geliyor bakalım benim makine. Heyecan ile bekliyorum. Müteakiben motor ile alakalı yorum ve fotoğraflarımı paylaşacağım.
    gurucuk, Nuansiyen, Seko ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayın 15'inde geliyor bakalım benim makine. Heyecan ile bekliyorum. Müteakiben motor ile alakalı yorum ve fotoğraflarımı paylaşacağım.
    Hayirli olsun. Ne kadar aldin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)