Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

Bugün olan geziye uyanamadığım için gidemedim. Gidemediğim için ve belki son 20 dereceli haftasonu olduğu için, müsaitliği olan varsa Caddebostan Migros veya Sahil üzerinde bir beltur'da buluşsak mı?
    Havanın yağmayacağını düşünüyorsan hocam gel akalım sahile. :D Sen Pendik ben Tuzla buluşalım Pendik'te bir yerde, geçelim bir beltur'a

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar;yaklaşık 15000km.100-150 cc kullandım,üst devirlerde kullanıyorum ve yetmemeye başladı. Sanırım değiştireceğim.. Mt25-duke 200-250- kawasaki z250 ve Ninja 250sl derken değerlendirmelerinden sonra uygun fiyatlı olması ve nispeten kaliteli göründüğünden tnt 25'te karar kıldım gibi. Ufak tefek problem yaşarsam da fiyat farkına sayacağım artık..Motosiklette şehir itibariyle deneme sürüşü imkanım yok, dolayısıyla vereceğiniz bilgiler önemli..

Alt devirlerde tork nasıl?

5000-10000 devirler 4.-5.-6.vitesler hız durumu ve 6.vites stabil hız durumu nedir şehirdışı için..

Gidon turu geniş mi?

Titreşim durumu nedir (duke 200'le kıyaslayabilir misiniz?)ilk aklıma gelenler..

Tekeriniz düz bassın..
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @kefkes
    MT25'e baksanız daha sağlıklı olabilir.

6. vites 6000 devirde 95km/h yapıyor. 120km/h için 8000 civarı devir istiyor. Bu da titretiyor haliyle. Tabi o hızda titreşimden çok rüzgar sorun oluyor, naked olduğu için.
    5. vites 6000 devirde 80km/h yapıyor diye hatırlıyorum.

Vites oranları uygunluk belgesine göre şöyleymiş:
    1:26.605 2:18.451 3:13.267 4:10.469 5:8.949 6:7.912

Bu oranlara göre diğer viteslerdeki/devirlerdeki hızını hesaplayabilirsiniz.

Tork 4000 devirden sonra gelmeye başlıyor. 4000'in altında tık yok bende. Ayar istiyor belki de, diğer arkadaşların yorumlarına da bakmak lazım. 4000'den sonra tork güzel, 7000'den sonra coşuyor zaten.

Gidon turu dar, kuru ağırlığı da 143kg. Şehir içi duran trafikte aralardan geçmek 150cc motordan sonra zorlayabilir.

Titreşim olarak Duke 200'den, Pulsar 200NS'ten filan çok farklı değil. Genelde 1 saatin altında sürdüğüm için çok sorun olmuyor. Uzun tur yapan arkadaşların da bir şikayeti olmadı.

Ekleme: Kesiciye de 10500 devirde giriyor. 10000'den sonrası redline
    kefkes bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim pea.

Motosikletten yana bazı sorunlar yaşadığınızı da biliyorum azçok takip ettiğim kadarıyla,geçmiş olsun.Mt25

R25karekterinde olup üst devir istediği için vazgeçtim gibi,kullanım ve yakıt açısından, şuanki motorumda benzer

karakterde,gidon 78cm aralardan geçiş biraz sıkıntılı fakat turu geniş.Duke'ün titreşimi de rahatsız

etti.Kawasaki güzel fakat hırsızı bol olur diye çekinmekteyim. İnsan bi dolu para verecek olup vites göstergesi

olmamasına bile sıkılıyor öte yandan..Biraz görüntü,biraz kalite ve konforlu 120-130 km stabil hız

arıyorum..Rüzgarı sorun etmiyorum 100 üstünde 150cc de bile yiyoruz.Takibe devam yani..Olmadı deneme sürüşü için İstanbul

yapıcam bigün..
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim pea.

Motosikletten yana bazı sorunlar yaşadığınızı da biliyorum azçok takip ettiğim kadarıyla,geçmiş olsun.Mt25

R25karekterinde olup üst devir istediği için vazgeçtim gibi,kullanım ve yakıt açısından, şuanki motorumda benzer

karakterde,gidon 78cm aralardan geçiş biraz sıkıntılı fakat turu geniş.Duke'ün titreşimi de rahatsız

etti.Kawasaki güzel fakat hırsızı bol olur diye çekinmekteyim. İnsan bi dolu para verecek olup vites göstergesi

olmamasına bile sıkılıyor öte yandan..Biraz görüntü,biraz kalite ve konforlu 120-130 km stabil hız

arıyorum..Rüzgarı sorun etmiyorum 100 üstünde 150cc de bile yiyoruz.Takibe devam yani..Olmadı deneme sürüşü için İstanbul

yapıcam bigün..
    120 - 125 km hızlarda stabil gidebilirsiniz. sonrası üse yolun eğimi ile rüzgarın durumuna göre değişiyor. Alet zaten 120 ye kadar güzel ivmeleniyor.

Son hız olarak 149 gördüm mesela. Ama şartlar dediğim gibi önemli.

Birde ben 2 saatlik yola gittim İzmir - Ayvalık yapmıştım. 1 saatten sonra sele konforsuz kaçıyor. Birde ellerde ve ayaklarda titreşimden dolayı karıncalanma oluyor.

Merak ettikleriniz bunlar sanırım. Onun dışında cbf in girdiği her deliğe giriyorum. Gidon turu dar malesef .

Gerisi size kalmış tabiki. Benim bütçeme göre alabileceğim en iyi motosikletti. 125lik cbr ya da diğer motosikletler yerine 250cclik bir şey tercih ettim.

Üzmedi kırmadı beni. Halen mutlu mesut yaşıyoruz.
    kefkes ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Gelememene üzüldüm Emre sağlık olsun biz de biraz geç kaldık saat zorlayıcıydı gerçekten.uyandığımda hala geceydi saat 8 de marşa bastık akşam 7.30 gibi istanbula geldik paintball oynadıktan sonra evlere dağıldık 10.30 gibi evdeydim. Herkes çok yoruldu tabi ama kesinlikle tatlı bir yorgunluk. Fotoğraf hiç çekemedim maalesef :(
    Bujiyi değiştirdim bende ngk cr8e iridyum titreşimde ve yakıtta çok ciddi iyileşme var, tavsiye olunur.
    ...garip... ve nwayTR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelememene üzüldüm Emre sağlık olsun biz de biraz geç kaldık saat zorlayıcıydı gerçekten.uyandığımda hala geceydi saat 8 de marşa bastık akşam 7.30 gibi istanbula geldik paintball oynadıktan sonra evlere dağıldık 10.30 gibi evdeydim. Herkes çok yoruldu tabi ama kesinlikle tatlı bir yorgunluk. Fotoğraf hiç çekemedim maalesef :(
    Bujiyi değiştirdim bende ngk cr8e iridyum titreşimde ve yakıtta çok ciddi iyileşme var, tavsiye olunur.
    Kaç km de hocam? İnternetten mi aldın bujiyi?

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    internetten aldim evet. Motorum 12500 km civarı. 10.000 lerde titreşimin arttığını hissetmiştım , son zamanlarda yakıt da dikkatimi çekmeye başlamıştı.

Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT 25 i Sert tanıtımdır. :D

https://www.youtube.com/watch?v=c0aGiFqaZLQ
    İlginç bir tanıtım olmuş Adam motoruyla duygusal bağı çoktan kurmuş

Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi haftasonları. Bir şey sormak sizinde görüşlerinizi almak istedim.

Motor 5 bin km ye geldi. Yaz ortalarına kadar kullanıp sonra cc yükseltmek istiyorum. Sizce mt-07 ye gibi cclere geçiş için erken mi.

Yoksa Duke 390 falan mı almalıyım. Ona göre birikim yapıp ya çok sıkıcam kendimi ya da biraz daha rahat yaşıcam
    Bence biraz erken o zamana kadar bir iki model çıkabilir hatta benelli'de yakın bir model getirecek o zamanlarda fiyatlar ne olur detaylı bir şekilde araştırılı ama mt-07 biraz yüksek gelir bence.

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    internetten aldim evet. Motorum 12500 km civarı. 10.000 lerde titreşimin arttığını hissetmiştım , son zamanlarda yakıt da dikkatimi çekmeye başlamıştı.
    Tr de bulamadım, yurtdışından mı söylediniz?

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz istanbulda olsak gelmeye çalışırdık ama maalesef değiliz :( diğer şehirlerdede aynı modellere rastlamak zor :( geziye ait uyugn fotoğraf ve görsel varsa paylaşabilir misiniz ?
    zafer6n bunu beğendi.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    nee11 den buldum aldım cr8e (ıx) iridyum motosiklet bujisi olarak bakın bulabilirsiniz. direkt google yazın resimli reklamlardan çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Ben fotoğraf çekemedim maalesef, grup fotoları facede paylaşıldığında bende burda paylaşırım inş.

Motosikletim yolda giderken stop ediyor ve bulunduğum ilde (ısparta) servis var ama arıza tespit cihazı yok ne yapabilirim ana merkezi aradım cuma günü arıza kaydı açtılar ama ne arayan var ne soran yardımcı olabilecek var mı bu konuda. soğumaya başladım motorumdan yolda korka korka gidiyorum.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç km de hocam? İnternetten mi aldın bujiyi?
    Mavi kutuda oluyor iridyumlar

http://www.n11.com/magaza/motodium?iw=cr8eix

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç bir tanıtım olmuş Adam motoruyla duygusal bağı çoktan kurmuş

Bence biraz erken o zamana kadar bir iki model çıkabilir hatta benelli'de yakın bir model getirecek o zamanlarda fiyatlar ne olur detaylı bir şekilde araştırılı ama mt-07 biraz yüksek gelir bence.
    Aynen hocam vazgeçtim zaten mt-07 dünyasından.

Daha naif gücü bizim aletlerden biraz daha fazla çift silindir bir alet bakmayı planlıyorum yazın Allah kısmet ederse.
    ...garip... bunu beğendi.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha naif gücü bizim aletlerden biraz daha fazla çift silindir bir alet bakmayı planlıyorum yazın Allah kısmet ederse.
    Üstadım şimdilik param yok ama işallah iki sene TnT25 le devam edebilirsem aklıma Honda NC 750 ya da 700 serilerine bakmak geliyo arada ah keşkeli rüyalarımda. Hem yakıt işini adamlar oturtmuş hem çok çılgın deli gücü yok gibi, ne bileyim bir sonraki motor olur mu olmaz mı yeri gelmişken ben de danışayım sizlere Tabi daha çooook para biriktirmek bi de çoook tecrübe lazım benim için. Heee 2-3 yıl 250lik bu gergin motorumuzu sürdükten sonra yaş olacak 36 felan sonra 400-500lük bişey bakiyim yaş 40 olsun bidaha değiştireyim felan bana uzak görünüyor. Zaten yavaş gidiyorum. Hatta samimi söyleyim bizim motor 200 kilo üstü olsa şu özellikle köprü geçişinde rüzgarda gezelemesi azalsa bana şimdiki beygiri torku on sene yeter 80i geçmeyen adamım

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi kutuda oluyor iridyumlar

http://www.n11.com/magaza/motodium?iw=cr8eix
    Eyvallah hocam zahmet etmişsin. İridyum olmasının ne gibi avantajları oluyor?

Benim de aklımda MT-07 var ama o en üstte şuan. TNT'den sonra ya MT ailesine 250'lüğüyle (36 bg) girerim yada supersport olarak RC 250 ABS (31 bg) var. Şehir içinde gayet yeterli ama otoyol'da yetersiz kalıyor, en azından benim için. Arabaların arkadan sıkıştırması beni geriyor. O yüzden ne kadar yükseltebilirsem 25 bg'den yukarı iyidir benim için.

Motosikleti
    er6n , tnt 25

Gronax, Emreerol, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı bigconi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletim yolda giderken stop ediyor ve bulunduğum ilde (ısparta) servis var ama arıza tespit cihazı yok ne yapabilirim ana merkezi aradım cuma günü arıza kaydı açtılar ama ne arayan var ne soran yardımcı olabilecek var mı bu konuda. soğumaya başladım motorumdan yolda korka korka gidiyorum.
    Motosikleti ne zaman aldın ? birde aldıktan sonra yazılım güncellemesi yaptın mı yada güncelleme ile mi geldi ? Stop etme problemi %90 güncellemeden sonra düzeldi.

Mt-07 için biraz eğitim alırsan olabilir ama gerekte yok aslında o kadar hacimli bir motora arkadşaın dediği gibi bekle biraz TRK 502 gelirse ve fiyatı uygun olursa maddi durumuna bağlı yenileme yaparsın 500cc üstüne çıkmayacan arkadaş can geri gelmez o hızada bi ömür doymayız biz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)