Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır birçok 250 var 125 cc de var ve bayan sürücüler de olduğu için grubu 2 ye ayırıyorlar 100 120 km ile gidecekeler ve daha üst hızda gidecekler şeklinde. ben ilk gezide yavaş gruba katıldım sıkıldım ikincisinde hızlı gruba katıldım gayette peşlerinden gittim sorun olmadı. etkinlik açık üye olup hemen gidiyorumu işsretleyebilirsin. gezi hakkında bilgi grup sürüşü vs herşey yazılı grup sayfasın dagelmene çok sevinirim ayrıca müsait olan herkes katılsın isterim.bizim makinelere tork canavarı deniyor grup içinde namı var yani motorlarımızın endişeye mahal yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Geliyor olmana sevindim Emre pazar günü görüşmek üzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Gronax seni de bekliyoruz , grup ve gezi gayet güzel
    Gezi nereye olacak hocam? İşteyim şuan facebook'a erişemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Memduhiye köyüne kahvaltıya gidicez önce adapazarına, ordan acarlar longozu,kefken,kandıra,şile ve beykoz yapıcaz.Beykoz da isteyenler paintball oynayacak. iki toplanma yeri var avrupa yakası levent bp 7.00 anadolu yakası çamlıca gişeleri 7:45

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Memduhiye köyüne kahvaltıya gidicez önce adapazarına, ordan acarlar longozu,kefken,kandıra,şile ve beykoz yapıcaz.Beykoz da isteyenler paintball oynayacak. iki toplanma yeri var avrupa yakası levent bp 7.00 anadolu yakası çamlıca gişeleri 7:45
    Plan perfect ama kasar beni ya, ben baya beltur gibi bi yere düşer çay kahve modundaydım, kopardınız beni :D daha kompak planlara her daim varım.
    zafer6n bunu beğendi.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    hayır birçok 250 var 125 cc de var ve bayan sürücüler de olduğu için grubu 2 ye ayırıyorlar 100 120 km ile gidecekeler ve daha üst hızda gidecekler şeklinde. ben ilk gezide yavaş gruba katıldım sıkıldım ikincisinde hızlı gruba katıldım gayette peşlerinden gittim sorun olmadı. etkinlik açık üye olup hemen gidiyorumu işsretleyebilirsin. gezi hakkında bilgi grup sürüşü vs herşey yazılı grup sayfasın dagelmene çok sevinirim ayrıca müsait olan herkes katılsın isterim.bizim makinelere tork canavarı deniyor grup içinde namı var yani motorlarımızın endişeye mahal yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Geliyor olmana sevindim Emre pazar günü görüşmek üzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Gronax seni de bekliyoruz , grup ve gezi gayet güzel
    tork canavarı grupta 250cc üstü var mı ? varsa hiç yanaşmamak lazım 120 üstü giden ekibe
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Git gel toplamda 800 900 km yapıyor sanırsam epeyi uzun bi rota Tekeriniz düz bassın.
    zafer6n ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    250 cc kategorısınde tork canavarı yahu beni bu gruba dahil eden (sağolsun ) arkadaşım tnt si ile gezilere gitti benden önce onun motorunu kullanmış olabilirler. bana tnt 25 mi oo tork canavarı dediklerinde tepkim ; tork canavarı mı ???? olmuştu
    1000 lik bir iki tane var geneli 600 750 cc arası 250 cc ve altı da baya fazlaca var. racing büyük cc yok. otoban harici büyük ccler çok koparıp gitmiyor , zaten gezi rotaları genelde otoban dışı dar ve virajlı yollar pilotaj iyiyse geride kalınmıyor büyük cc.lerden. Grup genel olarak uyumlu ve sakin , kapatıp giderlerse küçük cc ler geziyi bırakıp evlerine döner.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar

Bir de dün 7000 bakımı için Vale Moto'ya gitmiştim. Onun hakkında biraz bilgi vereyim;

Öncelikle yağı boşaltıp, yağ filtresi ve yağ değiştirildi.

http://i.hizliresim.com/vZ24Lr.jpg

Koltuklar söküldü, Depo çıkarıldı. Son zamanlarda motor çok yakıyordu ve titreşim artmıştı. Mehmet usta bujinin normalde 10000KM de değişmesi gerektiğini söyledi. (Kullanım kitapçığında 7000 ve 13000 yazıyor) Ancak benim şikayetlerimi duyunca bi bakalım dedi. Depoyu söktü, alt kısımdan bujiyi çıkardık, baktık. Bakmaz olaydık Tamamen bitmiş. İlk kez bu kadar erken bittiğini görüyorum dedi.

Depo kısmında ve ön kafadan gelen sesler, zırıltılar sebebiyle depoya aşağıdaki işlem uygulandı. Ön kafa da sökülerek çift taraflı bant ile sabitlendi.

http://i.hizliresim.com/ZYBdVo.jpg

Yağ olarak Motul koyduk 10-40.

Hava filtresinde problem yoktu. Değişmesine gerek olmadı, yalnızca hava tutularak temizlendi. Toplamda 155 TL ücret ödedim.

http://i.hizliresim.com/PQWMod.jpg

Evim Pendik'de. Sırf Mehmet Usta için hem 4000 hem bu 7000 bakımına Şirinevler'e gittim. Trafikte ne kadar yorulsam da, en azından gözüm arkada kalmıyor.
    Ben de senden bir sonra ki gün gittim Şirinevler Vale ye. Anadolu yakasından Küçük Çamlıca'dan geliyorum dediğimde senden bahsetti Mehmet Usta
    Yağ olarak benimkine de Motul 10-40 koyduk .

Evet biraz yol var ama motosiklet servisleri için iyi bir usta, iyi niyetli yaklaşım arayıp bulunması zor şeyler..

Hergün gidecek halimiz yok. İyi zamanlama yapıp gezmiş oluyor insan. Bu bahaneyle çok uzun zamandır Bakırköyde ziyaret etmediğim arkadaşlarımı da görme fırsatı buldum.

Motoru ben aynı yerden almıştım. Şirinevler Vale Moto'da hem satış tarafındaki arkadaşlar hem servis tarafı gayet iyi. Mehmet ustayı tanıdığıma sevindim..

Bu arada ufak kaza için geçmiş olsun.
    ...garip... bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Çok teşekkürler @Akhunturk. Tekerinize taş değmesin.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

250 cc kategorısınde tork canavarı yahu beni bu gruba dahil eden (sağolsun ) arkadaşım tnt si ile gezilere gitti benden önce onun motorunu kullanmış olabilirler. bana tnt 25 mi oo tork canavarı dediklerinde tepkim ; tork canavarı mı ???? olmuştu
    1000 lik bir iki tane var geneli 600 750 cc arası 250 cc ve altı da baya fazlaca var. racing büyük cc yok. otoban harici büyük ccler çok koparıp gitmiyor , zaten gezi rotaları genelde otoban dışı dar ve virajlı yollar pilotaj iyiyse geride kalınmıyor büyük cc.lerden. Grup genel olarak uyumlu ve sakin , kapatıp giderlerse küçük cc ler geziyi bırakıp evlerine döner.
    Bolluk berekettir Gruptaki diğer marka 250 ccler ile hiç kapıştınız mı ? yada yollarda kim daha rahat ve akıcı gidiyor Tekerin düz bassın. Geziden fotoğrafları bekliyoruz.

Gezi yapacak veya toplanacak arkadaşlar burayı unutmazlar inş biraz fotoğraf görsel paylaşırlar. Tekeriniz düz bassın İyi eğlenceler şimdiden.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Teşekkür ederim. Pulsar 200 ns ile biraz kapışır gibi olduk hızlanma aynı sayılır , top speed de ve rampalarda geride kalıyor. ktm rc 200 felaket hızlanması var 600 lüklere beraber gidiyor nerdeyse modifikasyon vs kesinlikle yok diyor kullanıcısı. mt25 r25 ler zaten güçlü motorlar onlara yetişemiyorum haliyle, bayan sürücüler hariç mt 25i çok beğeniyorum şahsen. genelde huzurlu sürüş ortamı var pek kapışma ortamı yok. bol foto çekmeye çalışırım burda da paylaşırım inşallah.

Teşekkür ederim. Pulsar 200 ns ile biraz kapışır gibi olduk hızlanma aynı sayılır , top speed de ve rampalarda geride kalıyor. ktm rc 200 felaket hızlanması var 600 lüklere beraber gidiyor nerdeyse modifikasyon vs kesinlikle yok diyor kullanıcısı. mt25 r25 ler zaten güçlü motorlar onlara yetişemiyorum haliyle, bayan sürücüler hariç mt 25i çok beğeniyorum şahsen. genelde huzurlu sürüş ortamı var pek kapışma ortamı yok. bol foto çekmeye çalışırım burda da paylaşırım inşallah.
    rc200 600'e yetişiyorsa modifikasyon vardır pek inandırıcı gelmedi bana MT25'ler çok güzel herkes beğenir ama tnt ile kıyaslandığında fiyat göz önüne alınıyor biraz foto çeker paylaşırsan iyi olur. Bayan deyip geçme ne bayan sürücüler var tabi geneli berbat Tekeriniz düz bassın.
    zafer6n bunu beğendi.

Eğlenceli bir geziye benziyor anlattıkların ama istanbul bize uzak :S bencede rc200 modifikasyondur yoksa 600'e nasıl yetişiyor Tork canavarını nasıl geçiyor :D Tekeriniz düz bassın fotoğrafları bekliyoruz.

TNT 25 i Sert tanıtımdır. :D

https://www.youtube.com/watch?v=c0aGiFqaZLQ

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Herkese iyi haftasonları. Bir şey sormak sizinde görüşlerinizi almak istedim.

Motor 5 bin km ye geldi. Yaz ortalarına kadar kullanıp sonra cc yükseltmek istiyorum. Sizce mt-07 ye gibi cclere geçiş için erken mi.

Yoksa Duke 390 falan mı almalıyım. Ona göre birikim yapıp ya çok sıkıcam kendimi ya da biraz daha rahat yaşıcam

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi haftasonları. Bir şey sormak sizinde görüşlerinizi almak istedim.

Motor 5 bin km ye geldi. Yaz ortalarına kadar kullanıp sonra cc yükseltmek istiyorum. Sizce mt-07 ye gibi cclere geçiş için erken mi.

Yoksa Duke 390 falan mı almalıyım. Ona göre birikim yapıp ya çok sıkıcam kendimi ya da biraz daha rahat yaşıcam
    25 beygirden 75 beygire çıkış. Sıkıntı olmaz mı hocam? Çok güzel motor benim de aklımda var ama maddi manevi o topa girmem mesela ben.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 beygirden 75 beygire çıkış. Sıkıntı olmaz mı hocam? Çok güzel motor benim de aklımda var ama maddi manevi o topa girmem mesela ben.
    Hocam benimde gözümü korkutuyor ondan sizlerinde düşüncelerini merak ettim.

390 çok daha mantıklı olacak sanırım

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @Philippe
    Buna siz karar verebilirsiniz ancak. Ama benim görüşüm, araya bir geçiş motoru + eğitimler lazım. CB500F, Duke 390 gibi ara motorlar iyidir. Artan parayla da eğitim, ekstra ekipman alınır.

Bugün kedilerin delik deşik ettiği selemi kaplattım sonunda. Eski kaplama sökülünce fark ettik ki, delik deşik olmuş zaten. Delinen yerler lekelenmiş, sanırım küf olmuş.

Siyah olarak 2 çeşit kumaş vardı. Biri çok deri duruyordu, artçı selesinin yanında sırıtacaktı. Diğeri de orijinaline benziyordu. Soldaki deri görünümlü olan, 25TL daha ucuzmuş, yerli üretimmiş. Sağdaki de tercih ettiğim, ithalmiş sözde. Orijinaline göre daha kalın, daha sağlam.

Ve son hali:

Bakalım sokağın kedilerine ne kadar dayanacak
    Philippe ve Gronax bunu beğendiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Philippe
    Buna siz karar verebilirsiniz ancak. Ama benim görüşüm, araya bir geçiş motoru + eğitimler lazım. CB500F, Duke 390 gibi ara motorlar iyidir. Artan parayla da eğitim, ekstra ekipman alınır.

Bugün kedilerin delik deşik ettiği selemi kaplattım sonunda. Eski kaplama sökülünce fark ettik ki, delik deşik olmuş zaten. Delinen yerler lekelenmiş, sanırım küf olmuş.
    https://s11.postimg.org/7vlf1ja5r/20...5_17_18_33.jpg

Siyah olarak 2 çeşit kumaş vardı. Biri çok deri duruyordu, artçı selesinin yanında sırıtacaktı. Diğeri de orijinaline benziyordu. Soldaki deri görünümlü olan, 25TL daha ucuzmuş, yerli üretimmiş. Sağdaki de tercih ettiğim, ithalmiş sözde. Orijinaline göre daha kalın, daha sağlam.
    https://s11.postimg.org/kx73rdyjz/20...5_16_19_36.jpg

Ve son hali:
    https://s11.postimg.org/7vlf1ja5r/20...5_17_18_33.jpg
    Bakalım sokağın kedilerine ne kadar dayanacak
    Merhaba, Kedi spreyi diye bir ürün var. Denenebilir. http://www.defansmarket.com/Bioline-Kedi-Uzaklastirici-Sprey,PR-2475.html?gclid=Cj0KEQjwp4fABRCer93Klpaki94BEiQAsX JMGnAJee1UX1PoSWJs6W5lnBYFRqAVTpCR1O-1ufWkU-AaAsSk8P8HAQ

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    selamlar,

Bugün olan geziye uyanamadığım için gidemedim. Gidemediğim için ve belki son 20 dereceli haftasonu olduğu için, müsaitliği olan varsa Caddebostan Migros veya Sahil üzerinde bir beltur'da buluşsak mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)