Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı ubim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle yapmış olduğunuz yorumlar için teşekkürler.

Dün Gaziantep bennlli servisindeki ustayı tekrar aradım ve ustacım bu motorun sıfır olduğunu biliyormusun , ikinci elle karıştımış olmayasın ben ne diye sıfır motorun gaz kelebeğini wd 40 ile temizliyeyim dediğimde eminim sen merak etme yap düzelecek dedi bende tamam deyip oğlumu aradım ve motoru getirmesini söyledim ,, yakalaşık 10 km lik mesafeden oğlum motoru zor bela eve getirebildi yol boyunca videolardakine benzer şeyler yaşamış.
    https://www.youtube.com/watch?v=tybB...ature=youtu.be

ESKİŞEHİR gibi bir ilde adamların servisi yok, analamadığım bu KUBA da onların KUBA nın servisi var ama BENELLİ ye bakamıyor çünkü yetkili değil.

NEYSE Motoru BENZİN döküp yakmadan önce şu ustanın dediğini yapayım dedim;

Sırası ile arka koltuk , ön koltuk , yan grenajlar , depo üstü grenajları söktüm , deponun da civataları nı söktüm depoyu biraz kaldırabildim bütün hortumlar depoya bağlı nasıl GAZ KELEBEĞİNE ulaşırım diye bakarken birde ne göreyim ;

AKÜNÜN artı kutup başının kırmızı lastiği kavrulmuş,
    lastiği kaldırınca SIFIR motorun Pozitif (+) kutup başını tutan vidanın neredeyse düşecek kadar 6 - 7 tur gevşek ve boşta olduğunu gördüm.
    ŞOK ŞOK ŞOK !!!

https://i.hizliresim.com/7N8pB5.jpg

https://i.hizliresim.com/mk8aR0.jpg

Güzelce zımparalayıp yerine sıkıca taktım ,
    SONUÇ ; Motor olması gerektiği gibi çalışmaya başladı.

Bu arada bir şey daha dikkatimi çekti akün üzerinde 2011 yazıyor 2017 yılında 2011 model akümü takmışlar.Acaba sizin motordaki akülerde ne yazıyor merak ettim doğrusu.

https://i.hizliresim.com/gWLDRO.jpg
    bu kadarınada pes artık. Cbf 150 den sonra 250 lik bir motor alayım dedim ve saatlerdir bu başlığı okuyorum. Vaz geçtim satın almaktan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı dts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadarınada pes artık. Cbf 150 den sonra 250 lik bir motor alayım dedim ve saatlerdir bu başlığı okuyorum. Vaz geçtim satın almaktan.
    Geçen sene Haziran da paylaşılmış bir servis sorunu için mi ? İlk başta o kadar salak adamlar bayilik ve servis aldı ki adını hatırlamadığım bir yer vardı. Motorun sahibi arıyor servisi Yağ filtresi ne kadar diyor. Servisten aldığı cevap şu. TNT 25 te yağ filtresi yok ki :D

Mehmet Usta anlattı bunu sonra onun yanında da aramış mağlum servisi. Mehmet usta diyor nasıl yağ filteresi olmaz. Adam Mehmet Ustaya sen yalancısın diyor Bak olaylara

Yalnız bu senin aman aman uzak durun dostlar tavrına da gerek yok bence Bu ülke de Honda da Ducati de serviste ne rezaletler kepazelikler dönüyor.

Japonlar, avrupalılar yapınca sorun yok. Çinliler yapınca auvvvvv :D
    cakyol ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katılmış bulunmaktayım Benelli tnt 25 aldığım için çok mutluyum ancak stop etme sorunu son zamanlarda çok artmaya başladı. motor 9.700km de 2016 model, 10.000 km bakımı yapıldı. bakımdan sonra özellikle stop etme durumu arttı. motoru çalıştırıyorum rölantide biraz çalıştıktan sonra kendiliğinden stop ediyor. marş basıyorum çalışmıyor, gaz vererek çalıştırıyorum gazı keser kesmez tekrar stop ediyor. çalıştırıyorum gaz veriyorum belli bir süre, bırakır bırakmaz stop ediyor :( ısındıktan sonra bile ışıklarda dururken gazı kesersem stop ediyor. böyle bir sorunla karşılaşan var mı sizlerin görüşünü almak istedim. eğer daha önce konuşulmuşsa kusuruma bakmayın bulamadım. şimdiden herkese teşekkürler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı cıtırgaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katılmış bulunmaktayım Benelli tnt 25 aldığım için çok mutluyum ancak stop etme sorunu son zamanlarda çok artmaya başladı. motor 9.700km de 2016 model, 10.000 km bakımı yapıldı. bakımdan sonra özellikle stop etme durumu arttı. motoru çalıştırıyorum rölantide biraz çalıştıktan sonra kendiliğinden stop ediyor. marş basıyorum çalışmıyor, gaz vererek çalıştırıyorum gazı keser kesmez tekrar stop ediyor. çalıştırıyorum gaz veriyorum belli bir süre, bırakır bırakmaz stop ediyor :( ısındıktan sonra bile ışıklarda dururken gazı kesersem stop ediyor. böyle bir sorunla karşılaşan var mı sizlerin görüşünü almak istedim. eğer daha önce konuşulmuşsa kusuruma bakmayın bulamadım. şimdiden herkese teşekkürler.
    Debriyaj maneti üzerinde bir sensör var o yanmış veya bozuk olabilir. Ya da ayaklığın açık olup olmadığını anlayan sensör bozulmuş olabilir. Bunlar değilse yazılımda bir sorun olabilir. İstanbul daysan mehmet ustaya bir götür derim.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    izmirdeyim, müsait olduğum zaman bakımını yaptırdığım yere götüreceğim(aslan motor), söylediklerinizi göz önünde bulunduracağım teşekkür ederim.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı ScooterMan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de sana özel bir sorum olacak.eğer yanlışım varsa kusura bakma youtube de paylaşımların da var motorla ilgili.
    sattım kurtuldum yazmışsın bu motor için.
    Motor Sana ne yaptı da bu cümleyi kurdurdu.☺[COLOR="Silver"]
    Benim youtube'da paylaşım mı varmış? Ben değilim o
    Hehe, tekrar hatırlamayalım o günleri Konudaki eski mesajlarıma bakarsan anlarsın. 2017 ilkbahar dönemi olması lazım.

Motosikleti
    Benelli TNT25
    S.a arkadaşlar TNT 25 motordaşlığına bende katıldım. Motoru sıfır aldım. Yaklaşık 1.3km gittim ışıklarda durduğumda motorun silindir olan kısmından yani orta içerisinden duman atıyordu. Beyaz bir duman kokusu yanmış plastik ve benzin kokuyordu. İlk defa bu kadar uzun çalıştı aldığımdan beri, bunun sebebi nedir? Servise goturunceye kadar kullanmama kararı aldım ve korktum. Altimda sanki yalpalamaya başladı gibi hissettim. Daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan olmadığını gördüm. Bütün sayfaları okudum -ki zaten sizin sayenizde bu motora karar verdim. Teşekkürler simdiden

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ErayBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar TNT 25 motordaşlığına bende katıldım. Motoru sıfır aldım. Yaklaşık 1.3km gittim ışıklarda durduğumda motorun silindir olan kısmından yani orta içerisinden duman atıyordu. Beyaz bir duman kokusu yanmış plastik ve benzin kokuyordu. İlk defa bu kadar uzun çalıştı aldığımdan beri, bunun sebebi nedir? Servise goturunceye kadar kullanmama kararı aldım ve korktum. Altimda sanki yalpalamaya başladı gibi hissettim. Daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan olmadığını gördüm. Bütün sayfaları okudum -ki zaten sizin sayenizde bu motora karar verdim. Teşekkürler simdiden
    Her hangi bir motoru yıkattıktan sonra da bloğun üzerinden hafif beyaz bir duman ( tam duman gibi değil de buhar gibi ) attığı olur. Bazen yağmurda sürerken de olabilir. Motor da her hangi bir sorun olsa egzoz dan duman atar. Beyaz veya siyah. Ama ciddi gözle görülür seviye de olur.

Motosikleti
    Benelli TNT25
    Hocam,siz cevabı yazdıktan sonra gittim duman cıkan yere baktım. Hava filtresinin bağlı olduğu boruda ufak bir jelatin yapıstırmıslar. Ordan gelıyormus. Sımdı soyle bır durum var, dusuk hızlarda gıderken sankı gıdonun kontorlu bende degılmıs gıbı hıssedıyorum. Sankı yalpalıyor ve ben sureklı duzeltıyorum. Motoru kullandıktan sonra yanı yaklasık 1-2km yaptıktan sonra sankı plastık kokusu gelıyor. O da arastırdıgımda motorun sıfır oldugu ıcın o koku gelıyor ısınca demısler. Kokuyu ıcıne cekebıldıgın kadar cek sıfır motorun kokusu baskadır demısler. Dogru mudur? Yalpalama benım sorunum oldugundan mı kaynaklanıyor? Sorularıma cevap arıyorum, tesekkur edıyorum tekrardan.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @ErayBey
    Yalpalama lastiklerdendir. Adam gibi lastik takınca her şey düzeliyor.
    Lastik basıncı da düşük olabilir.

Kokuyu bilemiyorum.

TNT 25 yerine BN251 modeli 15 Martta geliyor BN 251 TNT 250 galiba yok 2018'de

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT 25 yerine BN251 modeli 15 Martta geliyor BN 251 TNT 250 galiba yok 2018'de
    Acaba fiyat ne olacak?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba fiyat ne olacak?
    16500 civarlarında olur sene başinda girse(tamamen sallama fakat yüzde doksan tutturuyorum)

Fakat gelişi sene ortasını bulur da ekonomi daha da kötüleşirse bi güncelleme! yapılabilir fiyatta.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16500 civarlarında olur sene başinda girse(tamamen sallama fakat yüzde doksan tutturuyorum)

Fakat gelişi sene ortasını bulur da ekonomi daha da kötüleşirse bi güncelleme! yapılabilir fiyatta.
    O zaman RKS 150 S'ime gözüm gibi bakayım, ben daha iyisini alana kadar 250'lik motorlar 20.000 TL'yi geçer.

TNT 25 en son 11.300 gibi bir rakamdan satılıyordu onun üstüne dolar yükseldi sonra ABS ve Euro4 var bu modelde o yüzden 17'i bulacaktır. 2018 fiyatları uçuk kaçık olacak asgari ücrete %14 motora %20 :S

Merhaba arkadaşlar. Ben de lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Mitas sport force ya da rosso 2 güzel lastikler fakat biraz da araziye gelebilecek tarzda bir lastik almak istiyorum. Yani hem asfalta hem de staplize yola gelebilecek tarzda bir lastik. Pirelli MT60 RS gibi bir lastik mesela. Ama bu lastiğin de ebatları bizim motorun lastik ebatından büyük. Daha önceleri forumda büyük lastik takanlar olmuştu diye hatırlıyorum. Çok sıkıntı olur mu büyük ebat lastik takmak? 110-150 takmak yerine 120-160 taksam?

http://www.lastikdeposu.com.tr/pirelli-120-70r17-58v-tl-mt60-rs-corsa-on-motosiklet-lastigi-pmu4140
    http://www.lastikdeposu.com.tr/pirelli-160-60r17-69v-tl-mt60-rs-corsa-arka-motor-lastigi-pmu4141

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Arkadaşlar , sizin motorlar kaç bin devirde kesiciye giriyor ? Benim 1000 km yeni doldu ve bir hız denemesi yaptım (: dip gaz yapınca 9.500 devirde gaz kesiyor ve üstüne çıkmıyor bu normal mi ? Mesela km saati 148 göstetirken 9500 devire gelince 144-145 km ye düşüyor ve bu sürekli tekrarlıyor.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    10500 devirde kesiciye giriyor. Güncelleme yaptırman gerekiyor. Ama henüz bin kilometrede olan bi motorda kesiciye girmeni önermem...
    pea bunu beğendi.

Selam arkadaşlar bende tnt 25 alarak aranıza katıldım Ellerinde son kalan üründü hemde sandıkta kutudan hiç açılmamış gözümün önünde sandık kutusu falan açıldı el deymemiş canavarı aldım 2016 model yeşil renk olan motoruma bugünde 150 60 17 ebatlarında pirelli rosso 2 lastikleride taktırdım. Yalnız daha önce naked motor kullanmadığım için ufak bir sorum olucaktı motor daha 250 km de nasıl desem 1. veya 2. vitesde giderken yavaş özellikle böle hissedilir derecede hafif ileeri geri oluyorsun invelenme gibi çok hafif sabit gazı tutuyorum yavaş hızda hafifde ileri geri gibi oluyor ama hızlanim gazı açim hiç birşey olmuyor yada ben hissetmiyorum hızlanında ama yavaş hızda hissediliyor bu normalmidir arkadaşlar ? daha önce vitesli motor kullandım böyle bişey yoktuda ? çok merak ediyorum sorunmu var? ki yoktur çok üzülürüm çokda memnunum şimdilik motordan

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Aynı sorun bende de vardı. Hava filtresi, hava akış sensörü kontrol edildi, buji değişti. Bi işe yaramadı. Zincir gerginliği ayarlandı, hafifledi, ama tam bitmedi. 7000 km bakımda sargı yandı, sargı değişti; aynı asılma bırakma devam ediyor. Uyuz olduğum bir durum. Özellikle 4000-5000 devir aralığında sabit gazda belirginleşiyor. Sırf bu sebeple motoru satasım var.

Geçen bir youtuber, kawasaki er6f üzerindeki motor bloğunun da aynı şeyi yaptığını ve o bloğun karakteristiği olduğundan bahsetti. Sanırım bu motorda da durum bu.

Tam gaz veya az gaz hızlanmalarda bu sıkıntı yok. Benim ustam çözemedi. Eğer sen çözümü bulursan öğrenmek isterim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)