Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

şimdi benden önceki sahibi konuldumu konulmadımı bilmiyor
    bana hi. bir bilgi vermedi su kontrelu nasıl ypılıyor suyun eksıkmı oldugunu nerden bakabılıyoruz . hangisine su konuluyor antirfiriz hangisine konuluyor kıs geldı antıfırız olmayabılır ıcınde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Kitapçıkta yazıyor aslında detayı.

Soldaki siyah kapaklı beyaz hazne üzerinde min-max çizgileri var. Sıvı seviyesi o aralıkta olması lazım. Işık tutarak, kamera sokarak zar zor görebilirsiniz.
    Sanırım orası yedek hazne oluyor, çok bilmiyorum.

Radyatör tarafından koymak ve kontrol etmek daha kolay ama ne derece doğru fikrim yok. Radyatör kapağını açınca(metal kapak) ağzına kadar sıvı gözükmesi lazım.

Su ve antifriz ayrı yerlere konmuyor, karışım olarak kullanılıyor. %50 su, %50 antifriz idealdir. Ya da Motul'ün vs hazır karışımlarını kullanabilirsiniz.
    Antifrizsiz soğutma sıvısı olmaz, su tek başına bir işe yaramaz.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık iki aydır beklediğim oksijen sensörü geldi ve bugün öğle arasında servise götürdüm değiştirildi ama arıza lambası sönmedi ): serviste ne yapacağını bilmiyor tekrar merkeze soracak bakalım ne olacak. Sıkıldım sürekli o arıza lambasını görmekten umarım yakın zamanda çözülür.
    Bugün aksam iş çıkışı eve gelirken arıza lambası söndü yada ilk çalıştırdığımda sönmüştü bilmiyorum ama eve gelince bir kaç defa motoru stop edip çalıştırdım olması gerektiği gibi çalışınca kendiliğinden sönüyor (: akşam akşam baya sevindim (:
    savica, oialdemir ve sessizsakin bunu beğendiler.

teskur ederım şimdi bunu lastıklerı dunlop sportmax d222 kulanna varmı nasıl bir lastık bana bıraz ıyı degıl gıbı geldı ama mıllet dunlop ıyıdır dıyo
    yoksa ben lastıgı ısıtamadımı acaba kac km de ısınıyor ınternete hıc bır sey yazmıyor bunla ılgılı ?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Boşuna demiyoruz. Mehmet Usta iyidir hoştur diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Merhaba arkadaşlar,

Benelli Türkiye hem kullanım kılavuzlarını hem servis ağı sekmesini yenilemiş.
    Kullanım kılavuzları güzel olmuş. İtalyanca esas olan kılavuzların çevirisi yapılmış.

( Motorların hepsinde yağ bakımı 6000 km de bir yazılmış, distribütör ün aklı başına geldi sonunda )

https://www.mj.com.tr/bayi-servis-agi/

https://drive.google.com/drive/folde...jlHMWl0c25wRlU

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benelli yaklaşık iki aydır sitesinden TNT 25 ve TNT 250'yi kaldırdı. Bunlar artık gelmeyecekler mi acaba yoksa siteyi yeniledikleri için mi ?

Motosikleti
    XMAX 250
    Hem siteyi yeniledikleri için. Hemde başında BN kodu ile gelecek avrupa daki gibi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arakadaşlar merhabalar. Benelli TNT 25 almayı düşünüyorum çok fazla inceleme videosu yok yazılanlardan da çok bi çıkarım yapamadım servis ve parça kolaylığı için Pulsar diyen de var Kalite ve görünüş olarak Benelli diyende . Size pulsar 200 ns mi yoksa tnt 25 mi desem hangisini tercih edersiniz artıları eksileri nelerdir ?

Motosikleti
    XMAX 250
    İlk motor mu ? Tam olarak beklentiler neler ? Bunlardan bahseder misin biraz.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bundan önce çinli bir motorum vardı çok uğraştırdı sattım kurtuldum . Motorsiklet sürmenin keyfini yaşayabileceğim sürekli(!) arıza çıkarmayan (ufak tefek sıkıntılar tabiiki olur) bi motor istiyorum . Cafenin önüne çektiğimde gözler üstünde olsun bide bastığında yok ben gitmiyorum demesin . Tarzında birşey istiyorum . Umarım anlatabilmişimdir . Bu arada ilginize teşekkürker.

He bu arada istanbulda yaşıyorum. Şehiriçi kullanacağım genelde . Ev iş iş ev . Arada akşam gezmeleri v.s

Motosikleti
    XMAX 250
    Ben şöyle söylüyorum. Ucuz yollu duke 200 Tasarımı güzeldir. Pulsar gibi Hint fakirine benzemez. Bu fiyata bu kadar giden motor yok. Kalkışta sınıfında ki 250 tek silindirler ile aynı gider üzmez. Bakım aralıklarını sık sık istiyordu distribütör kardeş. Ama aklı başına geldi son zamanlarda 6000 km ye çekmiş. Yabancı manuel de ki gibi.

İlk başta gelen seri de yazılım kaynaklı stop etme sorunu vardı. Birde ilk seride kullanılan sargı ( statör ) kötüydü sanırım. 7000-10000 km arası yanıyordu.

Bu söylediğim iki sorunu da büyük bir çoğunluk garanti den çözdü.

TNT 25 titriyor diyen adam hayatında tek silindir Duke sürmemiştir. Çok aldırma. Üzerinde ki lastikler çok kötü. 110/70 ZR17 - 150/60 ZR17 ölçüde bir set ile değiştireceksin !!! bu başlıkta herkes yerle çok sevişti. ( 150/60 ZR17 gerçek arka lastik ölçüsü budur. 140/60 diyen adam araştırmamıştır. )

Tek silindir Torklu güzel bir motordur TNT 25 güzel tekere gelir. Bahçeköy de Riva da viraja gidilir. Ben 24700 ü geçtim. Hep iyi baktım. Motul, Eni ve Putoline den başka yağ koymadım. ( 15W50) O yüzden hiç bir sorun çıkarmadı bana. Benelli Leoncino gelince de kısmetse ona geçeceğim. Bu motor Çin de üretiliyor olabilir. Ama Benelli nin büyük cc ve çok silindirli bir çok farklı model ürettiğini unutmayalım. Bütün mühendislik, tasarım ve AR-GE İtalya' da yürüyor. Zaten orada üretilmiş olsa bu fiyata gelmezdi.

Şimdi sen önceliklerini belirle ve seçimini yap. Karar kim ne derse desin senin
    cakyol bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bence beklentini bulabileceğin bir yerdesin. Şahsen benim ilk motorum ve TNT 25 aldığımdan dolayı çok memnunum. İş-ev, ev-iş ve arada kısa-orta mesafe gezintiler. Kişisel görüşümdür.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    O kadar mutlu etti ki beni bu uzun ilgili ve fikir sahibi olmamı sağlayan yorumunuz cidden çok güzel bi açıklama olmuş. Daha şimdiden sizin gibi güzel insanlarla fikir alışverişi yapmamı sağlıyorsa ben bu motoru alırım arkadaş 😂😂 ( lastik konusunu kesinlikle aklımdan çıkarmayacağım .) zaten aklımda tnt 25 vardı artık tüm benliğimle istiyorum . Çok teşekkür ederim ilginize 👍😎

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

oialdemir detaylı bi şekilde anlattı sizinde yorumunuz beni heveslendirdi iyice teşekkür ederim ilginize 😊👍
    cakyol ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Unutmadan servis için yukarıda ki resimde Yamaha R1M in üzerinde oturan beyefendiye gidiyorsun Vale Moto Mehmet Usta

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Hahahah tamamdır Şirinevler de değil mi ?
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA SPACY, BENELLİ TNT 25,Honda PCX 125
    Merhabalar.
    1 senelik scoter( honda spacy hala da duruyor, biniyorum) tecrübesinden sonra vitesli motora geçmem gerektiğini karar verdim.
    çok araştırırdım, 150 cc ve altının istanbul da tem ve e-5 te yetersiz olacağını bildiğimden 250 cc almaya karar verdim.
    uzun bir araştırma ve forumdan okuduklarından yaptığım çıkarımlar sonrasıda benelli t25 almaya karar verdim ve 2016 model 2.200 km de çok temiz ve ekstrası olan beyaz renk olanından aldım.
    İlk bindiğin de biraz korktum, scoterden sonra gaz tepkisi acayip güçlü.
    Pazar sabahı ilk sürüşümü yaptım ve çok hoşuma gitti.iyi kide almışım dedim.

Çok fazla uzatmadan yapmam gereken 2 değişiklik hakkında fikrinizi almak istiyorum.

1- lastik değiştirecem.
    prelli diablo rosso 2 almayı düşünüyorum.
    Ayrı ayrı almak yerine set olarak almak fiyat olarak daha uyguna geliyor.
    ön ölçü de sorun yok var, ama arka da 150/60/17 ölçü daha pahalı ve 2016 üretim. set halinde üzerindeki mevcut ebat daha ucuza geliyor, onda da 140/70/17 var. Yani 140/60/17 de yok.
    Öneriniz , tavsiyeniz nedir? Arkaya hangi ebat almalıyım,
    Başka marka da olabilir yada ön arka ayrı markalar da
    2- farları led ile değiştirecem.
    Lamba tipi H 7 miş.kısa farı patlak motorun.
    yanlış görmediysem kısa ve uzun farları da ayrı aletin.
    İnternet den malum sitelere baktığımda kısa ve uzun tek bir far.
    Şimdi ben buna ayrı ayrı far mı alacağım.hem uzun hem kısa.
    Yoksa tek bir far alsam kısa ya taksam nasıl olur.daha önce far değişimi yapmış arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    XMAX 250
    Pirelli Set

https://www.motolastik.com/pirelli-d...7-66h-pmu30192

Metzeler Set

https://www.motolastik.com/metzeler-...-66-w-pmu30599

Michelin Set

https://www.motolastik.com/michelin-...7-54w-pmu26720https://www.motolastik.com/michelin-...7-66w-pmu26717

Bridgestone Battlax S20

Mitas Set

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas...a-2017-pmu6974

http://www.mitas-moto.com/internatio...s/sport-force/

Ben Mitas Sport Force dan memnunum. Hesaplı ve güzel hamurlu bir lastik. Zaten bunlardan hangisini takarsan tak. Başka bir motor almış gibi hissedeceksin.

Daha önce konusunu açmıştım. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4142849

Bunu sürekli yazıyorum. Bıkmadan yazacağım

140/60 17 diye bir ölçü yok!!!! Vallahi yok billahi yok. Scooter lastiği o. Üzerindekiler doğru değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Alıntı ScooterMan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    1 senelik scoter( honda spacy hala da duruyor, biniyorum) tecrübesinden sonra vitesli motora geçmem gerektiğini karar verdim.
    çok araştırırdım, 150 cc ve altının istanbul da tem ve e-5 te yetersiz olacağını bildiğimden 250 cc almaya karar verdim.
    uzun bir araştırma ve forumdan okuduklarından yaptığım çıkarımlar sonrasıda benelli t25 almaya karar verdim ve 2016 model 2.200 km de çok temiz ve ekstrası olan beyaz renk olanından aldım.
    İlk bindiğin de biraz korktum, scoterden sonra gaz tepkisi acayip güçlü.
    Pazar sabahı ilk sürüşümü yaptım ve çok hoşuma gitti.iyi kide almışım dedim.

Çok fazla uzatmadan yapmam gereken 2 değişiklik hakkında fikrinizi almak istiyorum.

1- lastik değiştirecem.
    ön ölçü de sorun yok var, ama arka da 150/60/17 ölçü daha pahalı ve 2016 üretim. set halinde üzerindeki mevcut ebat daha ucuza geliyor, onda da 140/70/17 var. Yani 140/60/17 de yok.
    2- farları led ile değiştirecem.
    Lamba tipi H 7 miş.kısa farı patlak motorun.
    yanlış görmediysem kısa ve uzun farları da ayrı aletin.
    İnternet den malum sitelere baktığımda kısa ve uzun tek bir far.
    Şimdi ben buna ayrı ayrı far mı alacağım.hem uzun hem kısa.
    Yoksa tek bir far alsam kısa ya taksam nasıl olur.daha önce far değişimi yapmış arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ederim
    Farlarda şöyle yaptım. Aslında değiştirmezdim. Ama kaldırımlardan atlayıp zıplayınca patlıyor

Ben iki tane philips H7 aldım ( beyaz ). Yandaki gündüz farı gibisürekli yananları Led ile değiştirdim. Çok güzel oldu.
    Ama toplamda 200 TL ( H7 - 70TL x 2 + Ledler - 30TL x 2 ) gibi bir maliyeti oldu sanırım.
    cakyol bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    1- lastik değiştirecem.
    @oialdemir'in de dediği gibi 150/60 alın. 140/70 hem garip duruyor hem de motorun arkasını çok yükseltiyor.

Kışın da sürmeyi düşünüyorsanız Rosso 2 önermem. Zaten kışın sürmeyecekseniz niye şimdi lastik tavsiyesi isteyesiniz
    Rosso 2 yazın çok güzel lastik ama kışın yeterince ısınamıyor, ıslak yolla baş edemiyor. Ayrıca ısınıp soğudukça hemen çatlıyor, 1 sene içinde çöp oluyor.
    oialdemir ve cakyol bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA SPACY, BENELLİ TNT 25,Honda PCX 125
    Cevap için teşekkür ederim.fakat motora alışınca ya kadar daha doğrusu vitesliye, motora kışın binmeyi sadece güzel ve yağışsız hava da düşünüyorum.
    Bir de sana özel bir sorum olacak.eğer yanlışım varsa kusura bakma youtube de paylaşımların da var motorla ilgili.
    sattım kurtuldum yazmışsın bu motor için.
    Motor Sana ne yaptı da bu cümleyi kurdurdu.☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

[B][SIZE=4][COLOR="#FF0000"]140/60 17 diye bir ölçü yok!!!! Vallahi yok billahi yok. Scooter lastiği o. Üzerindekiler doğru değil.

Farlarda şöyle yaptım. Aslında değiştirmezdim. Ama kaldırımlardan atlayıp zıplayınca patlıyor

Ben iki tane philips H7 aldım ( beyaz ). Yandaki gündüz farı gibisürekli yananları Led ile değiştirdim. Çok güzel oldu.
    Ama toplamda 200 TL ( H7 - 70TL x 2 + Ledler - 30TL x 2 ) gibi bir maliyeti oldu sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Oialdemir kardeşim teşekkür ederim ilgin için.
    senin lastik yazını okudum daha önce ve galiba bende senin gibi mitaş alacam.
    İnternet en alıp bir yerde taktıracaz artık.
    Ama far konusu biraz karışık ve maliyetli bu motorda.
    Spacy de tek var la h4 24 tl + 10 tl de park aldım 34 tl ye iş bitti.
    Sen diyosun 200 tl ☺. Bu iş tek ampül ile çözülemez mi acaba.o onun dersindeyim.
    Yoksa alacam bir sarı h7 takacam iş bitecek.

Motosikleti
    XMAX 250
    Cevap için teşekkür ederim.fakat motora alışınca ya kadar daha doğrusu vitesliye, motora kışın binmeyi sadece güzel ve yağışsız hava da düşünüyorum.
    Bir de sana özel bir sorum olacak.eğer yanlışım varsa kusura bakma youtube de paylaşımların da var motorla ilgili.
    sattım kurtuldum yazmışsın bu motor için.
    Motor Sana ne yaptı da bu cümleyi kurdurdu.☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

[B][SIZE=4][COLOR="#FF0000"]140/60 17 diye bir ölçü yok!!!! Vallahi yok billahi yok. Scooter lastiği o. Üzerindekiler doğru değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Oialdemir kardeşim teşekkür ederim ilgin için.
    senin lastik yazını okudum daha önce ve galiba bende senin gibi mitaş alacam.
    İnternet en alıp bir yerde taktıracaz artık.
    Ama far konusu biraz karışık ve maliyetli bu motorda.
    Spacy de tek var la h4 24 tl + 10 tl de park aldım 34 tl ye iş bitti.
    Sen diyosun 200 tl ☺. Bu iş tek ampül ile çözülemez mi acaba.o onun dersindeyim.
    Yoksa alacam bir sarı h7 takacam iş bitecek.
    Benim aldığım ampuller pahalıydı daha ucuza da çözülür. İki tane olması biraz tuzlu yapıyor işi. Ben bu yakada Kuzgun Motor a taktırdım lastikleri. Şirinevler de yeri. 2017 lastik getiriyor aklında olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)