Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motosikletin en büyük şansı cbr250 nin gereksiz yükseltiği 250cc sınıfında fiyatının nispeten ulaşılabilir ve uygun gözükmesi.

MT-07 parasının hakkını veren motor algısı oluşturunca tarzı olan olmayan, hatta bu kategoride motor ihtiyacı olmayanlar tarafından satın alındı ve çok başarılı satış gerçekleştirdi.

Ninja 250 sl nin bir miktar cılız gözükmesi dışında, üstüne binince son derece yüksek sürüş zevki vereceğini düşünüyorum.

agırlık güç dengesi olarak 2006 yılında piyasaya sürülen RS125 gibi neredeyse.

Ve bu motorun doğrudan rakibi CBR250 değil KTM RC200 aslında.

CBR ve KTM ye göre fiyatı oldukça avantajlı konumlandı şuan.

YZF-R25 de piyasaya gireceğinden, 2015 yılında Honda cbr250 yi kabus gibi bir satış yılı bekliyor. Ki bu kadar enflasyondan döviz kurundan bağımsız yaptığı mantık dışı zamlarla kendinden soğutan Honda tam hakettiği şeyi yaşayacak.

Piyasayı/ ortalığı boş bulup bu kadar yükseltti ama , sonra keser döner sap döner misali...
    Cronos, cbr1907 ve 007semihbond bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Çok menmun olurum bende.
    İlk buluşmada görüşürüz o'zaman
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Evet arkadaş kendime ait ilk motosikletime ilk benzini koyarken acelece eski telefonum iphone 4 ile bir fotoğraf çektim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk buluşmada görüşürüz o'zaman
    Hocam ne zaman ilk buluşma? Nerede buluşuyorsunuz kaç kişi oluyor ?
    Karalı ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    mt 09
    herkese selam. neonxc braderim bende bu modeli bir suredir takip ediyorum kawasakici bir abimin tavsiyesi üzerine. benimde ilk motorum olacak inşallah. motoru z moto danmı aldın sen en son sorduumuzda mart a doğru gelir falan diyorlardı çünkü z moto dan.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı alpy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam. neonxc braderim bende bu modeli bir suredir takip ediyorum kawasakici bir abimin tavsiyesi üzerine. benimde ilk motorum olacak inşallah. motoru z moto danmı aldın sen en son sorduumuzda mart a doğru gelir falan diyorlardı çünkü z moto dan.

Hocam Fatih teki kawasaki bayisi olan Necat motordan aldım. Ama şuan elinde başka motor yok.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Telefonumuzu yazın bana grubumuza ekliyim sizi de. Kawa 250-300 kullanan 4 arkadaşız. Genelde Merter merkezli olmak üzere buluştuğumuz yerler beylikduzu şile vb farklı yerler de oluyor.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Tamam hocam özel mesaj olarak gönderdim.

Motosikleti
    mt 09
    Eyvallah beaderim z motoyu beklemeye devam ozaman. Bu arada motorla alakali ilk izlenimlerin nelerdir. Biraz ince kasa sanirim.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Cbf 150 sine bile, 6000 fiyat veren bi markaya hic bir sempatim kalmadı. Hele ki, son zamanlarda yaptığı sizinde dediğiniz gibi dengesizce ve mantık dışı, fiyatları yüzünden.
    Kawasaki yi, deli gibi Alkışlamak istiyorum.
    Artik Honda, yani pompacı amca, cezasını çekmeli. Bizlerde kullanıcı olarak bi tepki göstermeliyiz bence. Adamlar zaten ona güveniyor. Cbf, 6000 olmasına rağmen, hala yok satıyor. E adam da doğal olarak yasliyor. Bilmiyorum ne olacak.

Bu arada, sizinde motosikletinkz hayırlı olsun

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Eyvallah beaderim z motoyu beklemeye devam ozaman. Bu arada motorla alakali ilk izlenimlerin nelerdir. Biraz ince kasa sanirim.
    Kawasaki Ninja 250 SL deki " SL " kısaltmasının anlanımı ingilizce karşılığını tam unutsamda hafifletilmiş versiyon olarak geçiyor zaten hocam. Bu motosiklet Honda CBR 250 den yaklaşık olarak 10 kg hafif. Kendisinden önceki 2 silindirli model olan kawasaki ninja 250 r den ise 20kg hafif bir motosiklet. Islak ağırlığı 151 kg Bu hafifleme işlemlerinden dolayı evet motosiklet biraz daha ince gibi CBR 250 den.

Motosikleti satın almak için Honda bayisine gidip CBR 250 görünce aklından şunlar geçiyor. Hımmm güzel motor, oturuş falan iyi, ben bunu alayım ya beni pişman etmez diyorsun.

Kawasaki bayisine giripte bu fıstık yeşili ninja 250 SL yi görünce. Hemen bayiye beraber gittiğin arkadaşın Özgüre diyorsun. Olum Özgür bu nasıl motor la. Benim bunu almam lazım.

Evet Kawasaki biraz daha ince CBR 250 den. Lastikleri de ince. Honda ön 110 arka 140. Kawasaki ön 100 arka 130. Ama o çekik boru şasi, detaylar, fıstık yeşili, dijital gösterge, eksoz tasarımı falan. Yani motor almıyacak insana aldırır.

Ama genel olarak artı ve eksileri yazarsak.

KAWASAKİ nin artısı ;

10 kg daha hafif olması,
    1-2 bg daha güçlü olması,
    tamamen dijital göstergesi,
    göreceli olarak daha güzel tasarımı,
    ince detaylardaki kalitesi,
    Hondada ki gibi soba borusu tarzında değilde daha güzel bir egzoza sahip olması.
    Fazla satılmadığı için, sıradanlıktan uzak bir motosiklet olması.
    Üzerinde standart olarak IRC yerine Dunlop marka lastik olması.

Nerden baksan 1400 tl daha ucuz.

HONDA nın artısı;

Yetkili servis ağının çok daha geniş olması.
    Yedek parça fiyatlarının nispeten daha uygun olması. Kawasakinin bazı parçaları tecavüz boyutunda.
    İkinci elinin çok iyi olması.
    Daha büyük lastikler.

Şimdi gelelim sürüş boyutuna;

Şimdi ben zaten acemi bir sürücüyüm, o yüzden yapacağım yorumların ne kadar doğruyu yansıtacağı tartışılır Dayımın çinli 250 cc lik cruiser motoru ile boş arazide turlamış. Honda güvenli sürüşte 2 gün boyunca cbf 150 kullanmış. ve CBF 1000 ile bir tur atmış bir insanım. Yani motosiklet tecrübem resmen dipte. Önce bunları anlatayım da hakkımda fikir sahibi olun

Honda CBR 250 yi Bayide baya bir incelemiştim. Ninja 250 SL nin deposu honda ya göre oldukça ince. Zaten Honda nın deposu 13 litre, kawasaki 11 litre. Oturuş pozisyonu bana honda dan daha sportif gibi geldi. Ama 1.83 boyuma rağmen Motosikleti aldığım İlk gün ( zaten ilk günün haricinde daha da binemedim. ) Rahat motorun üzerinde 2 saatten fazla zaman geçirmeme rağmen, sıkışık trafikte oluyor bu. Hiç zorlama ağrı falan hissetmedim.

Kawasaki zaten hafif, birde ağırlık merkezini baya bir aşağıya çekmişler. Motosiklet altımda resmen tüy gibi hafif. Bu yönüne bayıldım zaten. Resmen bisiklet gibi bacaklarımın arasında sağa sola sallıyabiliyorum. Motor sesini herkes beğendi, tamam tek silindirli olduğu için yine fıtı fıtı çalışıyor ama sesi scooter gibi de değil. baya bir tok. Bu konuda başkalarının yalancısıyım.

Motor zaten rodajda, bende o da acemiyiz, o yüzden sıkıştırıp performansını ölçmek için çok erken. Ama gaz tepkisi çok dengeli, ve gaza bastığında güzel bir şekilde ivmeleniyor (5 bin deviri geçmedim, kitapçıkta öyle yazıyor )

Motoru bir okulun bahçesine çektim ve kukakalar arasında biraz ısınma hareketi yaptım. Ciddi anlamda sürdüğüm tek motor CBF 150 olduğu için ona göre yorumlayacağım bu kısmı, motorun gidon turu yetersiz arkadaş, dönmüyor. CBF ile rahatlıkta yaptığım slolamları bunla yapmam için daha çok pratik yapmam gerekecek.

Şimdilik yorumlarım bu kadar. Havaların güzel olduğu ve işten vakit bulduğum ilk fırsatta daha detaylı yazı ve fotoğraf paylaşacağım. Ama şimdilik şunu söyleyebilirim, Kawasaki Ninja 250 SL yi bayide incelemeden asla ama asla CBR 250 satın almayın. 1400 TL ye yakın fazladan para verip daha fazla ne alacaksınız iyice düşünün.
    Cronos ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Ankara'daki Kawasaki bayii Ulusan'ın elinde haftasonu bir Ninja 250 SL vardı. Bu vesileyle ben de motorun gerçek halini görebilmiş oldum. Bana gidonu biraz alçak gözüktü; spor modellerdeki gibi. Onun dışında gayet şık bir motor bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Grenajli spor modeli bile bu kadar iyi ise Z250 efsane olacak anlasilan, daha hafif, daha kivrak, dogal surus pozisyonu, daha uygun fiyat. Rakipsiz yapacak Z250 yi. Su an 250 cc bir motosiklet alacak olsam diger markalarin bayilerine ugrayip modellere bile bakmadan direk gider Z250 alirim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre oturuş pozisyonundan ötürü CBR 250R ile kıyaslanamaz. Ben bu kadar spor oturuş pozisyonunda rahat edemiyorum, o yüzden CBR 250R'ı tercih ederim. Naked model bu kilo, güç ve fiyatla bence de harika bir tercih olacaktır.

Motosikleti
    mt 09
    Eyvallah braderim verdiin bilgiler icin. Honda aklimda hic yok zaten o paralara. Sadece yamahanin r25 modeli aklimi celmiyor degil. Ninjayi bi bayiide inceleyip son karari vericem insallah. Tekrar tesekkur ederim verdiin bilgiler icin. Kazasiz belasiz surusler dilerim.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    İzmir'de Ninja250Sl inceleme fırsatım oldu, naçizane görüşüm.
    İnce denildiği kadar yok, CBRden bir nebze incedir ama motor öyle cılız kesinlikle değil.
    Malzeme kalitesi CBR den yüksek. Bunu bir Honda CBR sahibi ve Honda sempatizanı olarak söylüyorum. Pegler, elcikler, fren diskleri, boya, vs oldukça iyi.
    Fiyatı uygun, diğer markalara ve alternatiflere göre rekabetçi.
    Yurtdışında Malezya, Endonezya falan bayagı sevilmiş durumda, 1 yıldır da yollarda. Almanya'da vs satılmıyor burası soru işareti.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 sine bile, 6000 fiyat veren bi markaya hic bir sempatim kalmadı. Hele ki, son zamanlarda yaptığı sizinde dediğiniz gibi dengesizce ve mantık dışı, fiyatları yüzünden.
    Kawasaki yi, deli gibi Alkışlamak istiyorum.
    Artik Honda, yani pompacı amca, cezasını çekmeli. Bizlerde kullanıcı olarak bi tepki göstermeliyiz bence. Adamlar zaten ona güveniyor. Cbf, 6000 olmasına rağmen, hala yok satıyor. E adam da doğal olarak yasliyor. Bilmiyorum ne olacak.

Bu arada, sizinde motosikletinkz hayırlı olsun
    Sadece Honda değil, piyasada tek başına söz sahibi olan tüm firmalar yapıyor bunu hocam, klasik arz talep ilişkisi neticede. Ama bir de bunun üzerine bizim aç gözlü Türk distribütörler de eklenince fiyatlar fantezi boyutuna ulaşıyor.

CBF 150 tamam az yakar, sorunsuzdur, rahattır, ama be akradaş 90 lı yılların teknolojisi ile üretilmiş bildiğin düz motosiklet. Kesinlikle satıldığı parayı hakettiğini düşünmüyorum.

Rakebet her türlü biz tüketicilerin faydasına. Yamaha R25 de girsin piyasaya, Honda gününü görsün. Bizde güzel motorlara daha az ücret ödeyerek binelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Eyvallah braderim verdiin bilgiler icin. Honda aklimda hic yok zaten o paralara. Sadece yamahanin r25 modeli aklimi celmiyor degil. Ninjayi bi bayiide inceleyip son karari vericem insallah. Tekrar tesekkur ederim verdiin bilgiler icin. Kazasiz belasiz surusler dilerim.
    Teşekkür ederim hocam, Yamaha r25 bomba gibi bir motosiklet. Ama beklemeye ne kadar değer?

Oturup kabaca hesap yaptım. Bu yamaha denilen firma acayip dengesiz bir fiyat politikasına sahip. Yzf 125 için 10.500 TL gibi astronomik bir rakam istiyor. Ama diğer taraftan MT 07 leri bedavadan dağıttı resmen. Bende şahsi olarak düşündüm ki 125 cc ye 10.500 tl isteyen yamaha bu R25 e temiz 14.500 tl para ister. Birde Yamaha nın konfor problemi var. R6 dan tut yzf 125 kadar hepsi aşırı derecede rahatsız. Adamlar direk pist motoru üretiyor. Rahatlık konusunda hiç umudum da olmadığından. Bu yeşil rengede deli olduğumdan. Fiyatıda uygun görünce gidip yapıştım Kawasaki ye

Bu arada eğer tecrübeli motorcuysan, hız performans önemli ise Yamaha R25 daha tatmin edici olacaktır. Neticide kawasaki 28 bg ymaha 36 bg. Arada çok ciddi bir güç farkı var. tasarımı da bir yamaha klasiği olarak mükemmel.

Eeee bakalım Honda. CBR 250 ye dayadın zamnları, bakalım ne yapacaksın bundan sonra.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    R25 rahat motosiklet. Yabancı siteler yazılarla dolu

mesut38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 125 e
    neonxc arkadaşım bu motorla ilgili bir şey soracaktım dijital göstergede videolarından izlediğim kadarıyla vites göstergesini göremedim. sizce doğrumu?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 rahat motosiklet. Yabancı siteler yazılarla dolu
    O zaman piyasanın altını üstüne getirecektir hocam. Her yönden kusursuz bir motoisklet bizi bekliyor.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ben z300 un ikinci ele düşmesini bekliyorum.
    Naked seviyorum. Yoksa r25 muhteşem.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)