Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Bir sorum olacak bizim motorlar için tank pad var mı ? veya kullanan arkadaş var mı ? Birde bizim motorlar kaç litre yağ alıyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kingmokoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 mono rr
    Yağ filtresini değiştirirsen 1,2 Litre civarı, değiştirmezsen 1-1,1 L alıyor. Kısacası rutin değişimlerde 1 L işini görür. Tankpad olayının marka modelle çok işi yok sticker mantığı sonuçta yapıştırıyorsun.

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Herkese merhaba,
    Motorun manetlerini aşağıdaki linktekilere benzer manetlerle değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat ebay vb. sitelerde bulunan ürünler çoğunlukla 250r için. Acaba 250r ın manetleri bizimkiyle uyumlu mu?

http://goo.gl/XDS2hH
    http://goo.gl/l1RFYY

Naktrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250SL
    Merhaba,
    Son 2 senedir motor merak-ı sardı, artık gençliğimin verdiği heves mi yoksa kandan aktarılan bir dürtümü bilemiyorum. Yaklaşık 2 aydır motor araştırmaları yapıyordum çevremde motorcu abilerime, Sürüş eğitimi veren firmalara danıştıysam da bir türlü karar veremiyordum. Motorcu abilerim madem paran var ilk motorun al şöyle kaslı birşey de 2-3 sene binersin diyordu, önerilen motorlar min 600cc Vaziyet böyle olunca sport modele binmek istememi de göz önüne alarak babamla 250cc de karar kıldık. Forum araştırmalarım sonucu bana motoru sevdiren bilgileriniz olsun, tatlı dille yaptığınız 250cc Sınıfı karşılaştırmaları olsun, yeni başlamış birisi için sürüş deneyimi ile alakalı önerilerinizi dikkate alaraktan Kawasaki Ninja 250SL'i Hatay bayisinden almış bulunmaktayım. Teşekkür ediyorum.
    tiawern ve DENİZ ER. bunu beğendiler.

Motosikleti
    kawa
    Hayırlı olsun kardeşim ilk deneyimlerini paylaşır mısın?

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hayırlı olsun Naktrem, kazasız belasız sürüşler.

Naktrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250SL
    Çok Sağolun. Darısı almak isteyenlerin başına inşAllah, kur ne kadar da yükselmiş olsa. Ilk deneyimlerim şu yönde; öncelikle motorun dış görünüşüne ve kalitesine değinmek istiyorum kendi tabirimce, hani zanaatkarlar ağaç kütüğünü içeriye doğru oyarak, Şekil vererek muazzam bir eser çıkartırlarya tek parça halinde aynen o şekilde

Kontrol olarak ise, boyum 1.71 gidona uzanmak zorunda kalmıyorum kollarım hafif kırık kalıyor. Aklımda R25 de vardı denemiştim çünkü Arasında 650tl fiyat farkı vardı iri ve daha uzun bir araç bir nevi tamamen uzatmak zorunda kalıyordum.

152kg olan yazılı ağırlığını bana hiç hissettirmedi yani bu benim gibi amatör olan arkadaşlar için çok önemli diye düşünüyorum. Depoyu kavramak çok kolay ve bu dönüş yaparken bana güven veriyor.

Hız konusunda pek birşey paylaşamayacağım çünkü halen öğrenme aşamasındayım açıkcası Max hızım düzlükte 60km/s oldu ama Kalkış yaparken hemen tepki veriyor.

Faza teknik bilgiye sahip değilim ancak bu kadar anlatabildim ama motorum bana güven veriyor çok sevdim birlikte uzun yollar kat edeceğimize inanıyorum
    DENİZ ER. bunu beğendi.

DENİZ ER. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6F ABS
    Naktrem, hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullan..

Hız konusunda bir şey paylaşma zaten; bu motorda çoğumuzun amacı tecrübe edinmek. Birbirimizi gaza getirmenin anlamı yok. Zaten motorumuzun gücü ve sınırları da belli ;)

Keyifle uzun km' ler yapman dileğiyle..
    Naktrem bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Naktrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Sağolun. Darısı almak isteyenlerin başına inşAllah, kur ne kadar da yükselmiş olsa. Ilk deneyimlerim şu yönde; öncelikle motorun dış görünüşüne ve kalitesine değinmek istiyorum kendi tabirimce, hani zanaatkarlar ağaç kütüğünü içeriye doğru oyarak, Şekil vererek muazzam bir eser çıkartırlarya tek parça halinde aynen o şekilde

Kontrol olarak ise, boyum 1.71 gidona uzanmak zorunda kalmıyorum kollarım hafif kırık kalıyor. Aklımda R25 de vardı denemiştim çünkü Arasında 650tl fiyat farkı vardı iri ve daha uzun bir araç bir nevi tamamen uzatmak zorunda kalıyordum.

152kg olan yazılı ağırlığını bana hiç hissettirmedi yani bu benim gibi amatör olan arkadaşlar için çok önemli diye düşünüyorum. Depoyu kavramak çok kolay ve bu dönüş yaparken bana güven veriyor.

Hız konusunda pek birşey paylaşamayacağım çünkü halen öğrenme aşamasındayım açıkcası Max hızım düzlükte 60km/s oldu ama Kalkış yaparken hemen tepki veriyor.

Faza teknik bilgiye sahip değilim ancak bu kadar anlatabildim ama motorum bana güven veriyor çok sevdim birlikte uzun yollar kat edeceğimize inanıyorum
    güle güle kullan kazasız belasız inşallah. çok zevkli bir motor almışsın, açıkcası r25 ten kalite olarak her türlü daha güzel bir motor...
    Naktrem bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende ehliyetimi aldığım zaman bu motordan almayı planlıyorum maddi durum el verirse inşallah ABS li olan modeli almak istiyorum. Tek merak ettiğim konu ekipmana ne kadar para ayırmalıyım yani ekipmanlara ne kadar gider?

alabildiğin en üst seviye ekipmanları almalısın. Kaç para gider sorusu biraz ucu açık
    Ama ne olur 100-200 liralık kasklardan, 35-40 liralık eldivenlerden alma.
    Olmassa olmasın "Kask"ındır.
    En tepeden sayarsak;
    Kask,
    Korumalı Mont,
    Korumalı Eldiven,
    Korumalı Pantolon( dizliğe hiç bakma adam gibi bir dizlik Tech90 kotla aynı para),
    Motosiklet Botu,
    Bir de sırtlık alırsan tam yerinde bir karar olur.

Bunları baz alarak 1300 TL gibi bir yerlerden başlayıp ucu bucağı olmayan rakamlara yönelebilirsin unutma ki ekipman hayatını kurtarır. Bizim araba gibi kaportamız yok. Onun için sağlam ekipman sağlam adam demektir ;)
    Karalı ve DENİZ ER. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alabildiğin en üst seviye ekipmanları almalısın. Kaç para gider sorusu biraz ucu açık
    Ama ne olur 100-200 liralık kasklardan, 35-40 liralık eldivenlerden alma.
    Olmassa olmasın "Kask"ındır.
    En tepeden sayarsak;
    Kask,
    Korumalı Mont,
    Korumalı Eldiven,
    Korumalı Pantolon( dizliğe hiç bakma adam gibi bir dizlik Tech90 kotla aynı para),
    Motosiklet Botu,
    Bir de sırtlık alırsan tam yerinde bir karar olur.

Bunları baz alarak 1300 TL gibi bir yerlerden başlayıp ucu bucağı olmayan rakamlara yönelebilirsin unutma ki ekipman hayatını kurtarır. Bizim araba gibi kaportamız yok. Onun için sağlam ekipman sağlam adam demektir ;)
    Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Aynen dediğiniz gibi arabaya hiç benzemiyor o yüzden ekipmanlarada önem vericem zaten. Şuana kadar aklıma hep kawasaki 250sl vardı peki bunun piyasası nasıl yani r25e nazaran mesela sahibindende kawa 30 taneyse yamaha 200 tane gördüm bu dediğim modellerde o yüzden biraz kafam karıştı. Zor satma gibi bir durum olur mu?

Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Aynen dediğiniz gibi arabaya hiç benzemiyor o yüzden ekipmanlarada önem vericem zaten. Şuana kadar aklıma hep kawasaki 250sl vardı peki bunun piyasası nasıl yani r25e nazaran mesela sahibindende kawa 30 taneyse yamaha 200 tane gördüm bu dediğim modellerde o yüzden biraz kafam karıştı. Zor satma gibi bir durum olur mu?
    Motor satmak biraz da kısmet meselesi.Hangi motoru satmak istersen iste piyasısından bağamsız bir durum söz konusu. Ama bir japonu çinliye oranla satabilme ihtimalin çok çok yüksek. Kawasaki 250SL bence kendi kulvarında bir motor. R25'le kıyaslamamlısın. Zira biri tek diğeri çift silindir en başta burdan başlıyor ayrım. Bir malın çok fazla ikinci elinin olması kafada bir soru işareti de doğurabilir aslında! Neden satıyorlar ? Neden ikinci eli bu kadar fazla ? Kötülemek amacıyla söylemiyorum. Sadece bir tez atıyorum. İçin rahat olsun. Kawasaki de R25 de canını sıkmayacak yıllarca gözün kapalı kullanabileceğin motorlar.
    Kimi motorunu 1ayda satar kimi bir yılda satamaz. Senin şansın yaver gider belki ;)Ama şunu söyleyeyim hayatımda hiçbir ürünü ( telefon,pc,elektronik eşya..) satarsam satılabilir mi diyerek almadım. Hür ve özgürce kullandım. Öldürmedim yaşattım. Birgün birinin işine yarar dedim bencil olmadım ;) bu da benim felsefem
    DENİZ ER. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor satmak biraz da kısmet meselesi.Hangi motoru satmak istersen iste piyasısından bağamsız bir durum söz konusu. Ama bir japonu çinliye oranla satabilme ihtimalin çok çok yüksek. Kawasaki 250SL bence kendi kulvarında bir motor. R25'le kıyaslamamlısın. Zira biri tek diğeri çift silindir en başta burdan başlıyor ayrım. Bir malın çok fazla ikinci elinin olması kafada bir soru işareti de doğurabilir aslında! Neden satıyorlar ? Neden ikinci eli bu kadar fazla ? Kötülemek amacıyla söylemiyorum. Sadece bir tez atıyorum. İçin rahat olsun. Kawasaki de R25 de canını sıkmayacak yıllarca gözün kapalı kullanabileceğin motorlar.
    Kimi motorunu 1ayda satar kimi bir yılda satamaz. Senin şansın yaver gider belki ;)Ama şunu söyleyeyim hayatımda hiçbir ürünü ( telefon,pc,elektronik eşya..) satarsam satılabilir mi diyerek almadım. Hür ve özgürce kullandım. Öldürmedim yaşattım. Birgün birinin işine yarar dedim bencil olmadım ;) bu da benim felsefem
    Olaya çok farklı bir bakış açısı kazandırdınız bana teşekkür ederim hocam Hiç öyle düşünmemiştim. Evet satmak ve almak kısmet nasip işi mesela biz arabayı hiç satmaya kalkmadan direk satmıştık şansımıza 4-5 ay sürekli araba aradık durduk hiç denk gelmedi balıkesir den ta zonguldağa kadar gidicektik artık almak için sonra o gün balıkesir de bulduk ve aldık. Nasip işi dediğin gibi.

Hocam birde merak ettiğim bir konu var bunu özelden size mesaj olarak atıcam bakarsanız sevinirim.
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Kullananlar arkadaşlar motordan memnun mu yakıtı vs. filan?

Birde konuya biraz resim filan ekleseniz de konu eski haline dönse canlansa biraz

Acil mobilden nasıl konu açılıyo birisi öğretsin

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı FaTiH** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil mobilden nasıl konu açılıyo birisi öğretsin
    Chrome kullanıyorsan masaüstü site olarak aç'a tik atıp öle girebilirsin.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Arkadaşlar bende bu motoru alıcam yakında inşallah. Sıfır alırsam bana ruhsat + plaka vs. ne kadar daha gerekli motorun üstüne?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Eşimle beraber Chopper almaya karar verdiğimiz için hem Siyah R25 imi hemde SL250 mi satmaya karar verdim. Sahibinden sitesine daha ilan açmadım çünkü kısmet ise resimlerini bu hafta sonu çekeceğim. Kapalı garajda yatıyor iki motorda.

Siyah R25 te otoparkta işçilerin kusuru ile çizilmesi sonucunda sağ ön kranaj otopark tarafından karşılanarak değiştirildi. (değişen parça ispat amaçlı olarak saklanıyor ve yeni sahibine verilecek)
    1200 KM de olan Siyah R25 imde orjinal Akrapovic MotoGP egzosu bulunmaktadır ayrıca Koruma takozları ve Rosso 2 lastik bulunmaktadır. motor 100 KM hızın üzerine çıkmamıştır. Yanında 1 adet 3 kez kullanılmış M beden Nolan N64 mavi üzerine balık desenleri olan kask verilecektir. Kaskı fazla kullanmama sebebimiz eğitimlerimiz devam ederken eşimle bir örnek olması için Shoei GT Air kask almış olmamızdır. Lastiklerin üzerinde yan sakalları durmaktadır. Viraj vs yapılmamış daha rodajı bitmediği için 7000 devir üzerinde kullanılmamıştır. ayrıca tank pad mevcuttur. Bakımları Yamaha Kardeşlerde yapılmıştır. Ayrıca sürekli olarak Kawasaki Bayi Necat motor tarafından kontrol edilmiş, zincir yağlamaya kadar orada yapılmıştır. Ayrıca R25 için iridyum buji takılmıştır (orjinal bujileri verilecektir)

Sl250 üzerinde yeşil koruma takozları, orjinal Tiger Egzoz ve tank pad bulunmaktadır. yaklaşık olarak 1800 KM dedir. Gis akedemide eğitim sırasında durmayı becerilemeyince yana devrilmiş olaup kuyruk kısmında bir nazarlık oluşmuştur. Bu motorumuzda 100 km üzerine çıkmamış, eşim tarafından gayet sakin kullanılmıştır. Rodaj kurallarına uyulmuştur. Periyodik bakımları ve sürekli kontrolleri Kawasaki Bayi Necat Motor tarafından yapılmaktadır.

2 motorunda sürekli bakım ve kontrol altında tutulma sebebi fazla temkinli ve pimpirikli oluşumuzdur (nede olsa canımızı emanet ediyoruz motora). Motorların durumu ve kullanım şekilleri Necat motorun ustaları Osman ve Nihat Beylere de sorulabilir.

Şu anda kafamda net fiyat olmamakla beraber tekliflere açığız ancak acelemiz olmadığı için ölücülerden de uzak durmaya niyetliyiz. ÖZEL MESAJ yolu ile iletişim kurabilirsiniz....

*** her iki motorunda orjinal egzozları duruyor olup, motor ile beraber teslim edilecektir.
    tiawern ve ibooo bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorumuzda 100 km üzerine çıkmamış,

Bu motorunuzu Altın Elbiseli Adam'a test için vermemiş miydiniz ? Motorunuz daha rodajda olmasına rağmen , ön kaldırma , stopie ve son sürat denemesi yapılmıştı hani ?

28indensonra, TR_96 ve mozgur bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)