Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt 09
    benim gibi kafası iyice karışmış olanlar için çok önemli olacak bu video. Z250sl ile bu model arasında kalmış bi kişi olarak merakla bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    Arkadaşlar merhaba bende kawasaki sl ve z250sl modellerini düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.
    henüz motorum 3 aylık 3500 km de Onunda 15.000 yaptıktan sonra bende kawasaki ailesine katılmayı düşünüyorum.
    rodaj doneminde pek anlaşılmaz ancak lastiklerini nasıl buldunuz motorun ?

barkın reyiz gönder videoyu da nasılmış bi bakalım

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    lastikler dunlop, AEA ekibi lastikleri çok beğendi. değiştirmemize gerek var mı diye sorduk. şu anda hiç düşünmeyin dediler...

Bende kawasaki almaya karar verdim ama ninja250sl ve z250sl arasında kaldım. Sizce hangisi dersinz

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ikısı aynı. Biri çıplak biri pacalı don giymiş.
    Tarzmeselesı.

Ben z250 seviyorum.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün AEA ekibi bir kez daha motoru çekim aldılar. Haftaya video yayınlanacakmış. Bir çok kişinin merakı giderilmiş olacak.
    apisto bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Rodajını yapıp verseydin daha iyi olmazmiydi borko vurmuştur kırbaç'ı

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    euro 3 tl oldu, fiyat 13.000 ü geçti

uygun fiyatlı kawasaki serabı gördük galiba
    Euro 2.69 şuan , fiyatı 11800 e düştü , alacaklara duyurulur .
    GP500-1st bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

ninja250sl yi test ettim. cbr250r sürmüşlüğüm var uzun bi süre. ninja 250slnin frenleri cbr250r çok güzel frenlerin kalitesi çok güzel lastikleri güzel
    nemesis-83 bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    250 sl naked geldiğindede fuardan önce bir foto şov beklerim senden detaylı böyle...

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflarda motor bence çok albenili duruyor. İncelemeyi yapan arkadaş biraz da teknik veri verse daha güzel olurmuş.
    Kawasaki'nin en son çıkardığı 250cc motor Ninja RR mono olarak da geçiyor.
    Sıvı soğutmalı 4 zamanlı tek silindir 6 vites 249cc elektronik yakıt enjeksiyonlu bir makinesi var.
    151 kilo , Eski ninjadan daha hafif, daha kıvrak ve daha yarışçı bir konseptle tasarlamışlar.
    Şasisini bile hafifletmişler.
    Bize gelir mi bilmem ama ABS'li modeli de varmış.
    Yeşil, Sarı, Beyaz, Kırmızı renkleri var. Benim favorim Kawa yeşili.

İlk gördğümde GSXR tipli Kawa yapmışlar dedim. Bence tek far da güzel duruyor illa çift far güzel demek değil ama motoru beğenmeyenlerin büyük çoğunluğunun tek far yüzünden beğenmediğini düşünüyorum.
    Ergenler gibi en son kaç basıyo muhabbeti yapacağıma motoru kullanma şansım olsa nasıl bir sürüş karakteri var, alt orta ve üst devirlerde nasıl tork sağlıyor, sürüş karakteri ne kadar yırtıcı, viraj kabiliyeti nasıl bunları merak ederdim. Kullanan, sahip olan arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz. Herkese bol şans.
    Sokollu bunu beğendi.

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    Kendi şahsi fikrim bu motor ne Honda CBR'ın yanından geçebilir ne de Hyosung GTR'ın yanından geçebilir. Gösterge aşırı küçük, motor aşırı ince, arka lastik Hyosung'un ön lastiğinden daha ince, kontrol panelleri aşırı kalitesiz (özellikle o ign tuşu ve far tuşları beni benden aldı) arkadaş 173'üm demiş ve oyuncak gibi kalmış. Ben 181'im ki hatta 173'ten yukarısında sırıtacak bir motor.

Bilmiyorum kimseye bir şey söyleme hakkımız yok herkesin kendi parası ne alacağına karışacak değiliz ama sırf markası Kawasaki diye şu motora 12 bin TL verene de iyi gözle bakmam. İlle de japon isteniyorsa CBR içinden geçer...

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 sl naked geldiğindede fuardan önce bir foto şov beklerim senden detaylı böyle...
    Naked modeli geldi abi motorcu göçmene

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91556934/detay

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Arka lastikler çok ince bence ölüm makinesi bu yada kayıp yuvarlanmak için uygun. 125cc motor lastik ebatları var motorda

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Aynı yorumu yapıcaktım dostum cbr 125 R dan farkı yok incecik motor 125 cc derim yolda görsem adama saplanmış gibi duruyor motor Cbr 250 R bunun yanında 1000lik makine ben öyle söyleyeyim 250likte Honda işini biliyor boşverin siz Hondayı çekiştirmeyi CBR 250R'ın fiyatına laf yapanların martta gelecek olan R25in fiyatını duyduktan sonra CBR'a döneceğini çok iyi biliyoruz Heç sevmem şu marka muhabbetlerini hepimiz motorcuyuz birlik olmamız lazım fakat marka konusunda resmen gruplanmalar var bunları duydukça benimde markacı olasım geliyor bazı şeyler apaçık ortada ama aksini iddaa edenler var yapmayın bu motoru görüyorsunuz hala cbr ile kıyaslıyorsunuz. kardeşlerim abilerim ablalarım yanlış anlamayın da herşey ortada yani bu motor olmamış başarısız bir motor yani CBR 250 R ile kıyaslanamaz. İyi Forumlar..

Motosikleti
    Alıntı TarkanHappy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı yorumu yapıcaktım dostum cbr 125 R dan farkı yok incecik motor 125 cc derim yolda görsem adama saplanmış gibi duruyor motor Cbr 250 R bunun yanında 1000lik makine ben öyle söyleyeyim 250likte Honda işini biliyor boşverin siz Hondayı çekiştirmeyi CBR 250R'ın fiyatına laf yapanların martta gelecek olan R25in fiyatını duyduktan sonra CBR'a döneceğini çok iyi biliyoruz Heç sevmem şu marka muhabbetlerini hepimiz motorcuyuz birlik olmamız lazım fakat marka konusunda resmen gruplanmalar var bunları duydukça benimde markacı olasım geliyor bazı şeyler apaçık ortada ama aksini iddaa edenler var yapmayın bu motoru görüyorsunuz hala cbr ile kıyaslıyorsunuz. kardeşlerim abilerim ablalarım yanlış anlamayın da herşey ortada yani bu motor olmamış başarısız bir motor yani CBR 250 R ile kıyaslanamaz. İyi Forumlar..

motoru görmek ayrı üzerine binmek ayrı. cbr 2014 200cc kullanan adama ninja 250sl kullandırınca çok üzülüyor. hatta iki motorun kıyaslanması ile alakalı bir video hazırlandı. ninja açık ara öne geçti. fazla spoiler vermiyeyim video yayınlandığında kendiniz seyredip kıyaslayın.

250SL incecik motor... evet ince zaten adı üzerinde slim light. hemen yanında iri kıyım abisi ninja 250R var çünkü. ve ikisininde performansı aynı. ninja 250SL şehirli bir arkadaş. daha kıvrak daha atılgan daha seri... cbr 250 kasıla kasıla geliyor. 600lük gibi olmuş doğru! ama görüntüde bir yere kadar.

ninja daha spor bir oturuşa sahip, ivmelenmesi daha seri, ben 600 lük motor gibiyim diyen arkadaşı ona yetişmek için dalağını şişirip duruyor ama ne fayda...

bu işin şakalı anlatımı idi. cbr250 ile ninja 250sl lerin yanyana getirilerek kıyaslamalarını ilk elden gözlemleme şansına sahip oldum yani resimlerine veya teknik verilerine bakarak yorum yapmıyorum.

cbr250 ile ninja 250sl kesinlikle kıyaslanacak motorlar değiller. aralarında ciddi farklar var.
    öncelikle cbr250 lastik masrafı ile beraber geliyor. motoru alır almaz lastikçiye koşmak zorunda kalıyorsun. sadece gidiş vs değil fren ve yol tutuş olarak ta (fabrika çıkışı bakıldığında) ninja açık ara öne çıkıyor. ninja daha hafif olmanın avantajını yola çıktığı andan itibaren sonuna kadar kullanıyor. "biraz" daha ince olması da kıvraklık sağlıyor. zaten alet dunlop lastikler ile geliyor. yani uygun fiyatlı ve iyi lastikli! bu çok ciddi bir avantaj. cbr daha hantal ve ciğersiz kalıyor onun yanında...

neyse bence cbr 250 alın nasıl olsa piyasada çok fazla cbr 250 var yalnız kalmazsınız. sakın ninja 250R / 250SL / Z250/300 filan almayın.
    dyavol-77 ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Duke200
    Z250sl naked,CBR250r ise ss denilecebilecek(tam olmasada) bir motordur.Elma ile armut kıyaslanarak bir sonuca ulasılmaz.Birde bizim ulkede, karenajı buyukse,gosterisliyse guzel motordur algısı var.Bu biraz eziklik kompleksinden kaynaklanıyor bana kalırsa.Her motor sahibi guzel gorunuslu bir motora sahip olmak ister bunda bir yanlıs yok.Ancak karenajları gosterisli diye,altındaki tek silindirli motoru 1000 lik ss zannedip,baska markanın naked modelini yermek tamamen mantık dısı bir hareket.Yamaha r25 fiyatı acıklandıktan sonra herkes cbr ye donecek diye bir arguman sunulmus.İlk olarak r25 in fiyatı hakkında sadece tahmin yurutebilirsiniz ki fiyatı 1-2 k yuksek olsa dahi cift silindirli yamahayı secmek daha mantıklı gorunuyor.Lutfen bilmedigimiz veriler uzerinden yorum yapıp elma ile armutu karsılastırıp sacmalamayalım.
    dyavol-77 ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    dediğin video yayınlanınca linkini istiyorum cidden çok merak ettim bencede iki motor arasında çok ciddi farklar var ben cbr 250 ile 250slnin kıyaslanacak motor olmadığını tahmin ediyorum bence sl başarısız olmuş motora yeni başlayacak adam biraz kiloluysa bu motoru almaz alamaz utanır yani rahat hissedemez. motor aralardan sıyrılır ince olduğu için ama bu sefer sürücü sıyrılamaz :D bu arada artçın rahat mı peki yada şöyle söyleyeyim artçı alabiliyormusun ? uzatmaya gerek yok hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z250sl naked,CBR250r ise ss denilecebilecek(tam olmasada) bir motordur.Elma ile armut kıyaslanarak bir sonuca ulasılmaz.Birde bizim ulkede, karenajı buyukse,gosterisliyse guzel motordur algısı var.Bu biraz eziklik kompleksinden kaynaklanıyor bana kalırsa.Her motor sahibi guzel gorunuslu bir motora sahip olmak ister bunda bir yanlıs yok.Ancak karenajları gosterisli diye,altındaki tek silindirli motoru 1000 lik ss zannedip,baska markanın naked modelini yermek tamamen mantık dısı bir hareket.Yamaha r25 fiyatı acıklandıktan sonra herkes cbr ye donecek diye bir arguman sunulmus.İlk olarak r25 in fiyatı hakkında sadece tahmin yurutebilirsiniz ki fiyatı 1-2 k yuksek olsa dahi cift silindirli yamahayı secmek daha mantıklı gorunuyor.Lutfen bilmedigimiz veriler uzerinden yorum yapıp elma ile armutu karsılastırıp sacmalamayalım.
    Benim bahsettiğim motor z250sl değil ninja 250sl düzgün okumanı öneririm )

Motosikleti
    Alıntı TarkanHappy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin video yayınlanınca linkini istiyorum cidden çok merak ettim bencede iki motor arasında çok ciddi farklar var ben cbr 250 ile 250slnin kıyaslanacak motor olmadığını tahmin ediyorum bence sl başarısız olmuş motora yeni başlayacak adam biraz kiloluysa bu motoru almaz alamaz utanır yani rahat hissedemez. motor aralardan sıyrılır ince olduğu için ama bu sefer sürücü sıyrılamaz :D bu arada artçın rahat mı peki yada şöyle söyleyeyim artçı alabiliyormusun ? uzatmaya gerek yok hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah.

video çekimleri AEA tarafından yapıldı. hem inceleme hem kıyaslama 2 farklı video olacak. zaten 250cc 2014 cbr ile de alakalı bir video geliyor sanırım. bu hafta bekliyoruz bakalım 250SL incelemesini

bu arada yanlış anlama olmasın ben herkesin kendi zevkine göre motor tercih etmesinden yanayım. yani kawasaki bana para ödemiyor. hatta bir kaç zamandır millete almayın abi slim light o diyorum belediye dağıtmış gibi olmayalım. hiç sevmem herkes ile aynı şeyi kullanmayı
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)