Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkeze selam
    ben putoline nanotech 10w50 yağ kullanıyorum henüz yeni koydum ne değişecek henüz bilmiyorum ama ilk aldığım tepki motor biraz daha rahat çalışıyor ilk çalışmadaki patırtı biraz daha azaldı ve gaz tepkisi kesinlikle daha iyi vites geçişine birşey diyemem bir fark varsada henüz fark etmedim
    daha önce bir kaç tane yağ denedim ama hepsinde karşılaştığım durum her 1000km de 100gr yağ eksiltti benim tahminim bu motor çok sıcak çalıştığı için hangi yağı koyarsanız koyun yağ inceldiği için segmanın arasından geçiyor ve yağ eksiltme kaçınılmaz oluyor ama putoline nanotech 10w50 biraz daha umutluyum birde putoline nanotech 10w60 şı var onu denemedim eğer bu yağ işe yararsa ve eksiltme en aza inerse 10w60 da deniyebilirim
    ama kesinlikle 15w40 veya 15w50 gibi yağları tavsiye etmem 15w yağ biraz kalın geliyor ve motorun tepkileri ağırlaşıyor kütük gibi oluyor
    10w40 üst sıcaklığı biraz yetersiz kalabilir 10w50 daha uygun olacaktır diye düşünüyorum bu arada yağ bakım aralığından çok daha erken bozuluyor
    belki putoline nanotech biraz daha dayanıklı olacaktır diye düşünüyorum ziğra şuan yarışcılar arasında çok favori bir yağ motor sıcaklığını büyük oranda düşürdüğünü söylüyorlar. yağ filtresini kesinlikle her yağ değişiminde değiştiriyorum şünkü her söktüğümde filtre leş gibi çıkıyor.

stop etme sorunu
    ilk zamanlar nedenini anlamadığım bir şekilde bu sorunu yaşamıştım fakat şuan böyle bir sorun yok
    sadece vites boşta müşürünün soketi yağlandığı için vitesin boşta olduğu algısının yan ayak açıkken stop ediyordu onuda soketin içini temizledim
    hiç bir sorun kalmadı.

hava filtresi hava filtresini söktüğümde kağıt filtre yerine beni sünger bir filtre karşıladı kağıt filtre gibi bozulmayacağı için bende filtreyi
    temizledim ve geri taktım gayet sağlıklı çalışıyor bir sorun yaşamadım video linkte mevcut
    https://www.youtube.com/watch?v=3JwfwtEVu3Q

hagi aralıklarda bakıma götürdüğüme gelince hiç götürmedim ilk aldım günden beri yapabildiklerimi kendim yapıyorum yapamadıklarımı tanıdığım bir
    serviste hallediyorum tercih sizin. tabi garanti dışı kalıyor.

firen balatası değişimi
    henüz 8000km de firen balataları ön arka hepsi bitti oldukça yumuşak bir balatası var firen çok güzel tutuyor
    yeni balatalarım ebc nin serisini hatırlamıyorum yeni taktığım için firen biraz yumuşak ama balatalar biraz yendikten sonra oturacak
    firen tekrar eski halini alacaktır her yeni balatada böyle olur ilk 50-100km biraz yumuşak tutar
    firen hidroliği 1 yılı doldurduğu için önü değiştim arkayıda yakında değiştiririm fırsat olmadı mutlaka kontrol etmek lazım
    hidrolik içindeki su miktarını ölçen cihazlar var doğru tesbiti yapıyor eğer böyle bir imkan yoksa emin olmak için riske etmeyin
    direk değiştirin gitsin firen sistemi riske edilmez.( abs candır ) abs niz yoksa biraz daha dikkatli firen yapın panik yapmayın

lastik basıncı
    lastik basınçlarını sıkca kontrol edin soğuk havalarda çok çabuk azalır hatta bir ara okadar çabuk azalıyorduku lastikde çivi felan oldunu
    düşünmüştüm. ön basınç düşük olursa gidonu çevirmekte zorlanabilirsiniz. düşük basınç amortisör görevi (yapmaz)motorun kıvraklığını azaltır.

vites düşerken ara gazı vermeyi unutmayın şanzıman dişlilerini yıpratıp kırmayın
    herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

iyi günler arkadaslar benim 250 sl ım var ama kontak kırıldı orjinali 1800 tl dediler ninja 250 r kontagı olur mu acaba konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabılır mı ? :D

KAWASAKİ 2015 MODEL 250 SL SILINDIR UST KAPAK EXANTRİK LAZIM ... PARCALAYAN YA DA PARCASI OLAN ARKADFAS ARAYABİLİRMİ TSKLER

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

KAWASAKİ 2015 MODEL 250 SL SILINDIR UST KAPAK EXANTRİK LAZIM ... PARCALAYAN YA DA PARCASI OLAN ARKADFAS ARAYABİLİRMİ TSKLER 05053131177

arkadaşlar benim bir sorunum var cevaplarsanız sevinirim
    geçenlerde arka lastiği değiştim ve michelin pilot street 130/70/17 takdım
    20 dakikalık bir sürüş ardından arka kısım kendi bağımsızlığını ilan ediyor
    farklı lastik basınçlarını denedim amortisör vs herşeyi gözden geçirdim fakat nedeni çözemedim
    sizdeki durumlar nasıl lütfen herkez arka tutuş ve lastik ile ilgili detaylı görüşlerini yazsın
    bu sebepten sürüş kalitem düştü motoru ya satacam ya atacam
    düz yolda arka kısmın sağ sola s çizmesi ne demek ya çok saçma özellikle düşük hızlarda yapıyor

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Ön farında çizikler ve çatlaklar meydana gelen varsa fotolarını çekip atabilir mi?

130 mu 140 mı taktın

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Arkadaşlar Motosikletim 15.000km geldi bakımını yaptım Bu sırada yaptıklarımdan bahsetmek istedim.

15k'ya kadar hep motul yağ kullanmıştım, 5100 ve 7100 bu bakımda ıpone full power katana 10w50 kullandım. Motuldan daha iyi olduğuna kendi kanatimce karar verdim.Vites geçişleri (motul'a göre) hızlandı aynı zamanda vites geçişlerinde sesler ne takur tukur nede yumuşak bi geçişi var tam kıvamında istediğim gibi oldu.Bujisini kontrol ettim bilmeyenler için belki lazım olur diye orjinal bujisi NGK MR8CI8 İridyum buji. Bujileri değiştirmeyi gerek duymadım.250SL Diğer 250cc'lere göre daha çabuk fan açan motosiklet ve duyduğuma göre diğer motosikletlere oranla fan açması daha düşük derecede açıyormuş(emin değilim). 2015'ten bu yana antifriz'ni değişmemiştim saten artık belli etmeye başlamıştı daha çabuk ısınıyor ve fan açıyordu.Bende antifriz değiştirme kararı kıldım,Volvo'nun antifrizini kullandım. Eskisine oranla motosiklet daha çok rahatladı, fan açması eskisine oranla daha az.Gelelim fren hidroliğine 2015'ten yana orjinal fren hidroliği üstündeydi.Fren hidroliğini değiştirmeden önce çok araştırmıştım hangi hidroliği kullanayım vs fren hidroliği kutusununun üstünde sadece DOT3 VE DOT4 kullanmamız için uyarmış kawasaki, bende bunu dikkate alarak araştırdım, ilk olarak Kahramanlara gittim ve birkaç mağazaya sordum. Hepside boşver Dot5 kullan daha iyi olur daha iyi tutar vs diğer anlatıyorlardı. Hiçbir'inden almadım internet aracılığıyla ıpone Dot4 hidroliği tercih ettim. Fren hidroliğini iyiki değiştirmişim arada ciddi bir fark var.Balataları kontrol etmeyi ihmal etmedik baktım Balataların Daha ömrü olduğunu gördük. Ön ve arka balata nisin Modelini hatırlamıyorum.Forum Ölü gibiydi Bahsetmek istedim.
    Fuatt39 bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr

Motosikleti
    Ön farında çizikler ve çatlaklar meydana gelen varsa fotolarını çekip atabilir mi?

Merhaba size bişey danışmak istiyorum. Boyun 183 kilo97 250 Kawa bana küçük mü gelir uzun boylulular rahat etmiyor musunuz galiba

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Kullanmadım ama gördüm ergonomisine baktım, bu motor altında oyuncak gibi kalabilir kardeşim. 180 boy 84 kiloyum. Yine de kendin bir dene fotoğrafını çektir bak...

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Merhaba, burdan 250sl'i balata değiştiren oldumu? Hangi balata taktınız ne tavsiye edersiniz?

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    herkese selamlar.oğlum için 250cc bir motosiklet almak istiyorum.suan ıcın 125cc bır alete bınıyor.aklımızda suzukı gsx 250r ve kawasakı 250sl var
    her ıkı motoru da gıttık gorduk baktık.
    ama karasız kaldık bu motorlar arasında
    ben maxıscooter kullancıısyım ve bu tur r motorlar ne ılgı ne bılgı alanımda
    ınternetten ınceledıgımde pek de fazla karsılastırma yok.gunahıyla sevabıyla bu ıkı motordan hangısını onerırısınız???
    yigozya bunu beğendi.

ön farda çatlak çizik

foto yok ama şöyle söylim motor açıkda duruyor ve güneşte kalıyorsa normaldir
    güneş zamanla ön farda çatlaklar oluşturuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

geçen yıl ön arka takım değiştim ebc sinterli kullandım orjinali kadar iyi performans veriyor üstelik ömrü daha uzun
    ancak arka firenimde anlamadığım ve çözemediğim bir sorun oldu arka balatanın sağ tarafı çok hızlı tükendi muhtemelen firen kaliperinde bir problem var
    ön balata takılalı 1 yıl ve 10 bin km oldu ve balata henüz yarım bile olmadı performansıda gayet iyi tavsiye ederim

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Gerçekten söylenildiği kadar ufak tefek mi bu motosiklet ya :( 1.84 boy 80kiloya yalan mi olur?
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten söylenildiği kadar ufak tefek mi bu motosiklet ya :( 1.84 boy 80kiloya yalan mi olur?
    Ben oturdum uzerine,

Naked olanada ninja olanada,siritiyor.

Boy 190 kilo 95 kg

Senin ilacin ya inazuma yada sym wolf.

Olmadi 2016 model crf250 al bak keyfine
    yigozya bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.80 üstü zor olabilir.Naked olanı var bende boy yetmişin biraz ustunde gayet iyi hatta bikac cm daha uzun olsam daha rahat olabilirdi.

Ama kiminin boynu uzun oluyor, kiminin bacak kısa üst vucut uzun velhasıl sırıtma işi değişebilir. Ninjada gidon iki cm kadar daha uzakta gibı. .Görunus olarak siritmasini gec küçük gelirse kamburun çıkıp sırt bel agrişi yapabilir, z250sl de gidon yükseltme ile çözebilirsiniz ama ninja yukselir mi bilmiyorum. Deneyip bakman lazım en iyisi.
    yigozya bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bi denk getirebilsem binip deneyeceğim. Temizlerinin fiyatları nispeten iyi çünkü. 250cc için ideal duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Vakit buldukça konuyu baştan sona okuyorum. Boy mevzusu çok sorulmuş çok açıklanmış iyi ki ben boy sorunca biri ters bi laf etmemis ki etseymiş haklı olurmuş
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-kazandim.html

Bu motoru kullanan ya da alacak motorcu dostlarımın bu konuyu okumasını tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Grenajlari nasıl sökecem bu motorun yağ filtresi yağ değişimi hava filtresi değişimi yapmam lazım sökerken çöp olmasın grenajlar öyle birşey duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:17 ----------

Birde burdan 2 adet nissin balata aldım ön
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07VW9B2ZT/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_M1v-Eb1V0DSGF
    Arka balata nissin bulamadım nereden bulabilirim
    Servise sordum yok
    O balata yok bu var diyor
    Yok
    Motul 7100 yok
    3100 var diyor
    Fiyat vermiyor beyefendiler
    Herhalde bir yağ değişimi için 1000tl istiyecekler
    Pamukova yıldırım motor
    İşlerine gelmiyor
    Grenajlari nasıl sökecem o en Zor kısmı grenajlar olmasa ben yapacam herşeyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)