Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Ben şahsen kitapçıkta yazan sıklıkla yaptırmaya özen gösterdim. Yağ konusunda da Ninja da İpone kullanmıştım şimdiki motorda Motul kullanıyorum. Her ikisi de iyidir Castrol ü bilmiyorum maalesef :/

Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 250Sl e 800km bakımından sonra ne zaman yağ koyuyoruz. Benim makina 3000de,hala yağ değişmedi aradan 2000km geçti değistirmelimiyim? Ve yağ olarak castrol,motul ve iphone arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Arkadaşlar sadece scooter tecrübem var acaba bu motorla başlayabilirmiyim beni kendine aşık etti resmen. Yaşadığım yerde trafik yok ve boyum 1.73 kilom ise 70 tir iyi günler

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ninja biraz seri kalkar diğer 250'liklere göre.Dikkatli olmanız gerek.

Motosikleti
    CBR250R, yakında
    Motorun tasarımı güzel fakat diğer 250lilik motorlara göre küçük diye biliyorum, 1,85 boy için bir sıkıntısı olur mu?

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı buzzmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun tasarımı güzel fakat diğer 250lilik motorlara göre küçük diye biliyorum, 1,85 boy için bir sıkıntısı olur mu?
    Uzun adama uygun değil. 1.70 den uzun adam gereğinden fazla eğilmesi gerekiyor. Buda konforsuzlaştırıyor motoru.
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Alıntı buzzmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1.80 boyla 12000 km yol yaptım. Evet ninja biraz küçük kalıyor olabilir ama mümkünse denemenizde fayda var.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yagı 5-6 bınde bır degıstırın demıyor mu manuel
    ne dıyorsa onu yapın arkadaslar
    fazladan para bayılmanın alemı yok

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yagı 5-6 bınde bır degıstırın demıyor mu manuel
    ne dıyorsa onu yapın arkadaslar
    fazladan para bayılmanın alemı yok
    Kitapçık 12.000 km'de bir değiştirin diyor yağı .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Buralar baya sessiz kalmış bir şeyler paylaşsanız da canlansa birazcık

Trojan17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja sl250 wsb
    kawasakide alt devirlerde sübap sesi gibi bir ses var 4 bin devirden sonra kesiliyor sizdede var mı böyle bir ses

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasil bir ses benim motor daha 10 km de ) bir tek hiz arttikca zincirde sıkır sıkır ses geliyor baskada bir sey yok bide ben koruma takozunu nerden bulucam 400tl istiyorlar cok pahali

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Alıntı Trojan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakide alt devirlerde sübap sesi gibi bir ses var 4 bin devirden sonra kesiliyor sizdede var mı böyle bir ses
    Evet sanırım bu tüm 250sl'lerde var.2.bin devirde meydana geliyor alet güç istiyor. vermeyince sübaplara vuruyor.Problem değil 4.bin devirden sonra vites atmaya çalışın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil bir ses benim motor daha 10 km de ) bir tek hiz arttikca zincirde sıkır sıkır ses geliyor baskada bir sey yok bide ben koruma takozunu nerden bulucam 400tl istiyorlar cok pahali
    İzmir'de oturyosanız Ben kahramlardan 140 tlye aldım henüz taktırmadım.

bana aldiginiz yerin telefonunu verebilirmisiniz siparis versem kendim takabilirim herhalde istanbulda oturuyorum bide cbr 125 gibi zincirden ses geliyor bu sizdede varmi yada butun motorlardami mevcuttur bu ses.bide rodaji nasil yaptiniz benim motor 150 km oldu 4 bin deviri gecmiyorum.
    arada motor fan aciyor buda normal bir durummu acaba
    Kula Bela Gelmez Hak Yazmadikca; Hak Bela Yazmaz Kul Azmadikca Hak Kuldan İntikamini Kul İle Alir Dini İrfani Bilmeyen bunu kul Etti sanir
    Bari Emri Olmayinca Sanki Yaprak mi Kipranir

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    abs'li modeli 15 tl ye yaklaşmış
    abs'siz ise 13 civarına yaklaşmış bakalım :D

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Koruma takozu olarak elimde bir çift kullanılmamış takoz var. z250sl motorum için almıştım (ninjaya da uyuyor), fakat motoru sattığımdan takmak kısmet olmadı. Yani hiç kullanılmadı. Henüz ilana da çıkmadım. 120 tl'ye fiyatla size gönderebilirim. İsterseniz foto da gönderebilirim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben 6binde değişiyorum.
    Yağ teknolojisi var sonuçta adamlar haybeye o kadar para almıyor. 6 iyidir.

Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Koruma takozu olarak elimde bir çift kullanılmamış takoz var. z250sl motorum için almıştım (ninjaya da uyuyor), fakat motoru sattığımdan takmak kısmet olmadı. Yani hiç kullanılmadı. Henüz ilana da çıkmadım. 120 tl'ye fiyatla size gönderebilirim. İsterseniz foto da gönderebilirim.
    özelden yazdim
    Kula Bela Gelmez Hak Yazmadikca; Hak Bela Yazmaz Kul Azmadikca Hak Kuldan İntikamini Kul İle Alir Dini İrfani Bilmeyen bunu kul Etti sanir
    Bari Emri Olmayinca Sanki Yaprak mi Kipranir

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Trojan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja250r'ımdada vardı servisler filan sorun değil diyordu 27bin km kullanmıştım sıkıntı çikarmadi
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    yahu ABSli satan yokmu arkadaşlar bu motoru ya yok internette bulamıyorum sadece sıfır var bir tane var ve gereksiz fazla yazmış

Ben bu kadar sacma bir servis anlayışı görmedim. 30.04.2016 tarihinde motorumun 5000 bakimi yucel motor da yapiliyor. Hic bir sıkıntı yok deniyor 02.05.2016 yani iki gun sonra debriyaj baskı balata da sorun çıkıyor. Kawasaki yetkili servisi ata moto ile görüşüyorum kontrol ediliyor ve garantiden yapilmali yucel motor la görüşün diyor. Yücel motora gidiyorum önce 450 tl fiyat çıkarıyor sonra haziranin ortasinda parça gelecek diyor. Yani daha bir buçuk ay var gelmesine. Bi servis garantiden yapilmali derken diğeri fiyat çıkıyor. Hangisine inanayim hadi fiyat çıktı diyelim bir buçuk ay ben motosikletsiz kalicam bu nasıl bir çalışma sistemi.

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)