Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Hocam motor çok konforlu değil yalnız. Bunu söyleyim, artçı ile binmeyi unut zaten. En fazla 45 kg bir kız olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı sıcak tutacağım sürekli

Murat abi senide yollarda görmek istiyoruz

Millet te ninja 250sl almasın. Azınlık olarak kalalım ayrıcalığımız olsun

Gitsin Irc li cbr250r ye 13.500 bayılsınlar
    Egzozları'da sararıyormuş

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Hadi ya, bak bu kötüymüş. Umarım benim motorda da bu tarz problemler çıkmaz.
    Yalnız cbr 250r nin yeni kasasının hrc rengini beğeniyorum aslında.
    Böyle şaka ile takılıyoruz ama o da güzel motor. Honda Türkiyenin aç gözlülüğü kötü sadece.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Altın elbiseli adamın incelemesinde motorun küçük durmasını geçtim şu uzun boylu arkadaş motorun üstündeyken kurbağa gibi kalmış:/ ben 186 boy 92 kiloyum ve aks mesafesi diğer 250 liklerden daha kısaymış...bana gider mi gitmez mi bilemedim...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adamın incelemesinde motorun küçük durmasını geçtim şu uzun boylu arkadaş motorun üstündeyken kurbağa gibi kalmış:/ ben 186 boy 92 kiloyum ve aks mesafesi diğer 250 liklerden daha kısaymış...bana gider mi gitmez mi bilemedim...
    Uzun boylu arkadaşın maşallahı var zaten. 1.95 mi neydi o. Onu anca hayabusa bmw1200 gs falan kurtarır. Benim boyda 1.83 ve 75kg mım. Motor sportif sürüş düşünülerek hazırlanmış. O yüzden kesinlikle en rahatı bu değil. Siz bir test sürüşüne çıkmadan sakın almayın hocam. Pişman olabilirsiniz.

Motorun yakıt tüketimi nasıl acaba? Kullananlar rakamsal olarak bilgilendirebilir mi?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    İstanbul içi 100km/3.5lt
    Rodajın henüz bitmediğini eklemeliyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Murat.K. ve nemesis-83 bunu beğendiler.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Arkadaşlar Allah ın izni ile almaya karar verdim fakat bulunduğum bölge de malesef kawasaki bayi yok. Test etme imkanım da olmayacak dolayısıyla. Merak ettiğim uzun yol da çok sıkıntı çıkarır mı? En azından 200 km durmadan gitmek mümkün mü?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    200km gitmek için ortalama 2 saat motor kullanmanız gerekecek. Race oturuş tarzına sahip bir motor olduğu için yorabilir.
    Yormasa bile de 200km durmadan gitmek iyi bir sürüş tarzı değil şahsi kanaatim.

Yoksa japon malı su soğutmalı motor. Dayanabilirsen kontak kapatmadan 5bin km yine gidersin.

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Herkese merhabalar yeni motosiklete başlıyorum hayırlısıyla İlk motosiklet olarak cbr 125,yzf 125,bajaj 200ss pulsar vs düşündüm durdum ancak sonra bu motorun çekiciliğini ve fiyatını görünce şaşırdım kaldım.Yzfnin herşey dahil 11 cbr nin ise 10 bin tl ye gelmesi bu motorun ise yanlızca 11200TL olması sebebi ile bu motor ile başlamak istiyorum ancak bazı sorularım var cevaplayabilirseniz sevinirim.
    1-Boyum 175 cm yeter li mi ?
    2-motorun fiyatı şu an için 4200 euro acaba fuardan sonra zam gelir mi ?
    3-Bana motor ile ilgili önerilerinizi ve genel olarak bilgi verebilirseniz sevinirim

Saygılarımla...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Boyunuz gayet uygun
    Fuardan sonra hep bir zam kaygısı vardır ama belli olmaz
    Biz motoru çok beğeniyoruz ama kimseye tavsiye etmiyoruz. Cbr gibi belediye dağıtmış gibi olmasın diye
    TurkishPower ve holopter bunu beğendiler.

İzmir'de bunu deneyebileceğim biyer var mı göçmen motorda denetmiyolar sanırım birde scooter tarzı kullanabiliyorum ama debriyajlı uzun tecrübem olmadı o yüzden alacağım motorda öğreneceğim çok deneme fırsatım yok

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200km gitmek için ortalama 2 saat motor kullanmanız gerekecek. Race oturuş tarzına sahip bir motor olduğu için yorabilir.
    Yormasa bile de 200km durmadan gitmek iyi bir sürüş tarzı değil şahsi kanaatim.

Yoksa japon malı su soğutmalı motor. Dayanabilirsen kontak kapatmadan 5bin km yine gidersin.
    Dostum arkadaya 45 kilo anca bindirirsiniz yazmışsın da önceki postlarından birinde. Ben biladerimle geziyorum sürekli oda yaklaşık 70*80 kilo civarında ?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Holopter : Merhabalar hocam, boyunuz gayet yeterli, fiyatı en son 4400Euro idi. 4200 olduğundan emin misiniz? Motor ile ilgili spesifik bir sorunuz var sa buyrun sorun. Yoksa defalarca anlatıldı AEA test videosu çekti. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok değil mi?

Murat abi, bencede aslında bu motoru fazla övmesek bizim avantajımıza, ama olsun yinede insanlar paralarının yettiği en iyi motora binsinler

Atakan hocam, kawasaki motorda düşüp kalkmak çok maliyetli olur. Size motordan daha önce eğitim almanızı öneriyorum. Biraz paraya kıyıp İstanbulda bir gece kalarak Honda Güvenli Sürüş eğitimini alın en azından.

hayko5 : Bu tamamen benim şahsi görüşüm. Konfor bir yerde göreceli bir kavram. Bana konforsuz gelen şey sizin konfor limitinizde olabilir. Yani arkaya 100kg adam da oturabilir, motor çekmem demez. Ama o adam ne kadar rahat edebilir ona sormak lazım?

Birde şu var gerçi, konfora önem veren adamın ne işi var racing motorda.
    holopter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    herkese selamlar;

abi en baştan sona kadar okudum başlığı. gerçekten çok çekişme var bakıyorumda hondacılar ile :D

öncelikle neonxc hayırlı uğurlu olsun kardeşim. allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. bir kaç şey soracağım şimdi.

öncelikle nasıl memnun musun motorundan? kullanımı amortis. leri kıvraklığı gidonu frenleri felan nasıl?
    birde ben ciddi ciddi ktm rc200 almaya niyetlenmiştim ama 250sl e de gönlüm kaymıyor değil?

ne dersin? sence farkları nasıldır? birde ben abs li model almayı düşünüyorum. o yüzden zaten 250sl e gönlüm var gibi ama? tr de satılıyor mu abs li model?

teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı igorkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar;

abi en baştan sona kadar okudum başlığı. gerçekten çok çekişme var bakıyorumda hondacılar ile :D

öncelikle neonxc hayırlı uğurlu olsun kardeşim. allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. bir kaç şey soracağım şimdi.
    öncelikle nasıl memnun musun motorundan? kullanımı amortis. leri kıvraklığı gidonu frenleri felan nasıl?
    birde ben ciddi ciddi ktm rc200 almaya niyetlenmiştim ama 250sl e de gönlüm kaymıyor değil?

ne dersin? sence farkları nasıldır? birde ben abs li model almayı düşünüyorum. o yüzden zaten 250sl e gönlüm var gibi ama? tr de satılıyor mu abs li model?

teşekkürler.
    Teşekkür ederim kardeşim. Amin cümlemize.

Motordan aşırı derecede menmunum. Keşke almasaydım diyeceğim bir şey olmadığı gibi iyiki almışım dediğim çok şey oldu.

Abs li versiyonu şimdi yok ama 2. Partide gelecek sanırım.

Ktm boş bir marka değil. Rc200 hakkında ise teknik veriler haricinde bir bilgim yok malesef.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    bugün eskişehirdeki bayiyi aradım abs li modeli sipariş ile getireceklerini söylediler.

yaa çok kesin olmamak kaydıyla sanırım alıcam senin cihazı fakat;

1,87 88kg benim için çok sıkıntı olur mu acaba? çocuk gibi kalmasın motor ya?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Boy ile ilgili detaylı fotoğraf çekeceğim. İhtiyacım olan bir adet honda cbr 250r ve boş zaman.

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Arkadaşlar buna topcase, soft yan çanta falan olurmu acaba? Uzun yolculuklar yapmayı düşünüyorum. Kısa boyuma rağmen(1.63) ebat olarak gözüme baya küçük geldi bu motor.Çok sevimli. CBR la aralarında uçurum kadar fark olmasa sırf rahatlıgı için cbr alırdım şahsen ama fiyatı abartı arkadaş 13.500 lira bayılmam ben o motora. İrademe hakim olucamı bilsem gider z750s alırım ama yakıt yemesi ve fazla büyük olduğu için şahsen yemiyor yani. Şuan aklım o kadar karışıkki gözü karartıp bi tane bajaj alıcam. Bak nerden girdim nerden çıktım görüyorsunuz işte
    Velhasıl kelam hayat güzel işte vapurlar falan..
    Ne tavsiye edersiniz dostlar? Rahatlık, görsellik, yedek parça bolluğu ve sorunsuzluk olarak honda tercihlerime uyuyor. 2. el demeyin lütfen millet tekere kalkıyor ben ise sadece gezmek istiyorum 2 yaşında haşat olmuş motoru 3-4 sene kullanmak istemem.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Cronos : z750s gibi sıralı 4 silindirli hayvani bir motora geçmeden önce önce 600cc ye kadar çift silindirli bir makinede kilometreler devirmen gerek. 600cc civarı çift silindirli bir makineye geçmeden öncede 250cc ye kadar bir makinede yine binlerce km devirmen gerek. Ve araya da bir sürü eğitimler sıkıştırmalısın. O yüzden z750s gibi bir makine bu bahsettiğim tecrübe ve eğtimlere sahip değilseniz kafadan bir 5 yıl uzak hocam.

Gelelim 250cc arenasına. Öncelikle Honda CBR 250r nin 13.500tl fiyatına bir de lastik ücretini eklemelisiniz. Bununla birlikte çantaları takıp uzun yol yapacaksanız ben size ne cbr250r öneririm ne de ninja 250sl. Bu motorlar tamam bir yzf125 kadar rahatsız ve sportif bir oturma pozisyonuna sahip değil belki ama bajaj pulsar oturma pozisyonu olarak çok daha uygun olur. Bununla birlikte Suzuki inazuma ya da bir bakın derim.

Honda görünüş olarak güzel demişkende bir fotoğraf ekleyim bari

Cronos, nemesis-83 ve halilom bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)