Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
91. sayfa BirinciBirinci ... 41818990919293 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Cloud (veya Çağrı Bey diyelim)
    Blogunu da okuyordum ve Sen bu motor hakkında çok faydalı bilgiler aktarıyordun. motordan memnundun üstelik bize de tavsiye ediyordun.
    Hangi motora geçmeyi düşünüyorsun merak ettim açıkçası.
    Şu aralar motor değiştirmek için Son fırsat olduğunu düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
    Merhaba. Motordan hala memnunum. İşimi de görüyor, sadece absli ns 200 almak için son fırsatım, o yüzden satabilirsem ona geçmek niyetindeyim. Çocuğum 1.5 yıla ilk okula başlayacak ve onun masrafı artacak bu sebeple ben de emeklilik öncesi 5 yıl kullanım amacıyla absli ve 250cc altı son bir motosiklet almak ama 15bin tl altı bi fiyata almak derdindeydim.Şu ortamda en uygunu ns200.Üstelik ns150nin tüm aksesuarlarını da ona takabilirim aynı kasa, bu da bi avantaj. Onun da fiyatı yüksek mi evet yüksek esasen, zaten Nisan mayıs gibi fiyatı 16lara çıkarsa tamamen vazgeçebilirim. Ns 150 yi sürerim.
    Bakalım niyet bu. MT25abs çok düşündürdü beni ama o fiyata alamam masrafı beni aşar bu yüzden 250cc altında uzun süreli kullanım için ns200 abs niyet. Olursa.
    Kimi zaman motosikleti satıp hiç kullanmamak da geçiyor aklımdan ama işe git gel ve yaşadığım yer itibariyle ihtiyaç halinde benim için, yılın 9 - 10 ayı kartaldan beşiktaş a işe motosikletle gidiyorum çünkü, çok işime yarıyor keyfi gezmeye neredeyse hiç kullanmıyorum bu son motoru. Tem de sürüş yaptığım için de bazen bi nebze daha hız ve abs fren gibi şeyler ihtiyaç oluyor.
    5 - 6 yıla istanbulu terk etme planındayım, bu süreçte son bir motor almak istedim onunla İstanbuldaki motosiklet hayatımı kapatayım istiyorum. Olay bundan ibaret.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Selamlar arkadaşlar. Bugün bir arkadaşıma 150ns aldık. 2. El 15000 kmde. Bakımı yeni yapılmış. Motor güzelde arkadaş karşıdan gelirken düzde 90-100 arası yapıyor dedi. 45 lt arka çanta var. Arkadaşta 96 kilo felan. Acaba abartmadan. Düzde rahat gidebildiğiniz hızları söyleyebilir misiniz. Bu hızlar normal mi.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Ben abartmadan 100 yapıyorum. Abartınca rahat 120 felan oluyo.

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Bugün bir arkadaşıma 150ns aldık. 2. El 15000 kmde. Bakımı yeni yapılmış. Motor güzelde arkadaş karşıdan gelirken düzde 90-100 arası yapıyor dedi. 45 lt arka çanta var. Arkadaşta 96 kilo felan. Acaba abartmadan. Düzde rahat gidebildiğiniz hızları söyleyebilir misiniz. Bu hızlar normal mi.
    Ben 77 kg ve full dolu 45 lt arka çanta ve ön camla 110'u çok rahat görüyorum TEM de rüzgarda dahi. 90 - 95 ten aşağı pek düşülmüyor zaten tem de.
    120 de redline öncesi rahatça görüyor 4.viteste doğru hızları bulunca. Her viteste en az 6.500 / 7000devir civarında vites atarsa 96 kilo ile de 110 la düz yolda gidebilmesi gerekir 17 hp 13nm torklu motorla.Ha nedir kilosu nedeniyle motor bizden biraz fazla yakar hepsi o.Ama 17500km dir en ağır şartlarda bile ben 3lt üstü yaktıramadım benim motora.

Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Arkadaşlar bu gaz kesme sorununu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek olan var mı .(servis olmadan ) Servis ısrarla yardımcı olmuyor.Kuralkana şikayet ettim.Dönüş yaptılar servisle görüştük biz gidin size yardımcı olacak dediler . gittim servis yine yapmıyor. yarın gidip tmotoru alacam cumartesiden beri motor serviste adam hiç bakmıyor. Motoru seviyorum satmak istemiyorum ama bu yüzden satıcam .

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gaz kesme sorununu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek olan var mı .(servis olmadan ) Servis ısrarla yardımcı olmuyor.Kuralkana şikayet ettim.Dönüş yaptılar servisle görüştük biz gidin size yardımcı olacak dediler . gittim servis yine yapmıyor. yarın gidip tmotoru alacam cumartesiden beri motor serviste adam hiç bakmıyor. Motoru seviyorum satmak istemiyorum ama bu yüzden satıcam .
    Bizim motorlara garanti kapsamında hava emme borusu plastik burcu denilen bir parça takılmıştı, servis bunu takmalı eğer takılı değilse, bir de motorunuzun rölantisi 1500 ila 1700 dev. civarında olsun, yüksek 2000 ve üstü devirli rölanti ile teslim ediyolar kimi zaman.
    Rölanti ayar vidası çok kolay bir yerde ve motorunuza bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu başlıkta bunların tamamı konuşuldu, vakit ayırıp okuyunuz, benim yazdığım sorunlara çözümler diye mesajlar var geçmişte. Bunlar çözülecek şeyler motorunuzdan hemen soğumayın.

Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlara garanti kapsamında hava emme borusu plastik burcu denilen bir parça takılmıştı, servis bunu takmalı eğer takılı değilse, bir de motorunuzun rölantisi 1500 ila 1700 dev. civarında olsun, yüksek 2000 ve üstü devirli rölanti ile teslim ediyolar kimi zaman.
    Rölanti ayar vidası çok kolay bir yerde ve motorunuza bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu başlıkta bunların tamamı konuşuldu, vakit ayırıp okuyunuz, benim yazdığım sorunlara çözümler diye mesajlar var geçmişte. Bunlar çözülecek şeyler motorunuzdan hemen soğumayın.

Abi sorunun ile ilgili neeler yapıldığını önceki sayfalrdan gördüm ancak Servis ısrarla yapmmıyor birşey. Mecburen kendim yapacağım yada başka bir ustaya yaptıracağımm ama parçayı bulamıyorum malesef. Parçayı bulabileceğim bir yer yok.

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalya tayfun motorda karburatoru ayarlayarak ve bujileri ngk ile degistirerek bu silkeleme isini neredeyse hissedilmeyecek kadar cozmuslerdi. o hava girisine takilan parcayi usta yakiti artiriyor diye tavsiye etmemisti. ondan sonra o sorunu uzun bir sure yasamamistim. bu 150ns nin karburatoru biraz sikintili dedi baska bir usta. ayar tutmayabiliyor. sonra bu krank muhabbeti cikti. sattim gitti. bajaj titiz biniciye hitap etmiyor.

Yazdıklarım ortayadır, son yazılan mesajdaki arkadaşa direkt yazılmış gibi algılanmasın, oradan yola çıktım sadece.
    Benim motorumda o burç takıldıktan sonra en ufak bir sorun yok, yakıtta devasa artış da yok, rölanti ayarı tutmaması da yok. İlginçtir ben bu işlerin biraz da servisine ve kullanıcısına bağlı olduğunu düşünmeye başladım. Honda cbf150, ybr125 gibi motorlara da binerken millet zilyon tane şey sayardı, bende niye bunlar olmuyor derdim. Tabii ki sizi suçlamıyorum ama sanırım bazı servisler ya bu işlerden anlamıyor ya da nasılsa hint malı salla hemen bunlar hep böle de geç yapıyorlar demek ki. Motorum 18 bin'e dayandı ve kronik sorun diyebileceğim tek şey, klasik kışın soğuk havalardaki göstergenin geç açılması sorunu o da sadece günlük saati sıfırlıyor, baştan saat ayarı yapıyorsunuz hepsi bu, 7 - 8 ay boyunca o da yok. Enteresan işler aynı motoru kullanıyorum bahsedilenlerin çoğu bende yok, olanını da çok kolayca çözebildim. Rölanti ayar vidası hatta vanası denilen çubuk selenin altında jikle koluna yakın sağ altta oradan motor belli bir ısıdayken kendiniz bile rölantiyi düşürebilirsiniz ben yaz ve kışa göre kendim ayarlıyorum. Bunu satarsam Honda'ya Yamaha ya 20bin üstü para bayılamayacağıma göre alacağım motor muhtemelen yine Bajaj olacak,gayet de titiz kullanıcı olduğumu düşünürüm, ama sanırım sapı çöpü çok kafaya dert etmemeyi öğrendik yaş 50'ye yaklaştıkça.
    Bajaj'lar ne kadar ekmek o kadar köfte modunda motorlar benim gözlemim, ki verdiğiniz para şu anda hemen her marka için çok fazla aynısı Bajaj için de geçerli ama neticede yine de alt orta düzey ekonomik seviyesi olan ve motosiklete binmek isteyen insanların uğrayacağı durak olduğu aşikar. 24 bin küsur verebilsem MT 25 alırdım ama 48 ay kredi ödeyerek 250 cc motosiklet alamam şahsen, almak da istemem, o halde ne yapacağım çin malından kat be kat üstünlüğünün farkına vardığım, üstelik hondanın yamahanın fahiş fiyata sattığı commuterlerinin de üstünde olduğunu bildiğim Bajaj'ı alacağım, bineceğim. Titiz miyim, valla tanıyanlar titiz ötesi diye bilir , ama buyrun bakalım ne yapayım, var mı bana 24 - 25 kafa geri ödemesiz motosiklet parası verecek olan.
    Sonra bunları yazınca vay hangi Bajaj bayisisin diyolar, yav kardeşim sen yıllardır "honda hayat onda" diye diye başka motora binmezken biz sana diyo muyduk Honda'nın sahibi baban mı diye. Hey allaaam )) (Bu sözler fanatik hayat ondacı arkadaşlaraydı)

Şaka bi yana istediğinize binin, istemediğinize binmeyin, burada bu var, ötede öbürü, bu işler tamamen bütçe meselesi bana göre, zevkini de geçtim artık benim için ihtiyaç, işe git gele, ama bunu şu an yapabileceğim marka maalesef Bajaj olarak duruyor. Keşke diğerleri de daha uygun olsaydı olmuyor olamıyor. Yoksa herkes daha iyi markaya binmeyi ister, kim istemez ki. dedik ya ekmek köfte meselesi muhterem. ;) )

Hay ağzına sağlık muhterem, güzelce ifade ettin.
    Çevremizdeki insanlar çılgın gibi harcıyor, herşeyin en büyüğünü satın alıyor (ihtiyacını tartmadan) sonra da ağzını açan "bizi tüketim toplumu yaptılar" diyor.
    İyi haftasonları diliyorum herkese.

Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Şimdi bugün servisin söylediğine göre fabrika yedek parçayı göndermiş , karbüratör diyafarmı seti meti bütün karbüratör değişecekmiş bir kaç hafta daha beklemeyi göze aldım , bir yandanda motoru internete koydum satıyorum.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Arkadaşlar merhaba,

Ücretsiz bakım etkinliğine gitmiştim, yağı vs. değişmişti. Açıkcası servis işini biliyordur diye önemsemediğim yağ seviyesini ama geçen gün yağ tapasının o tarafta bi sıvı gibi bişey gördüm ama yağ olup olmadığından emin değildim. Önemsemedim o yüzden devam ettim. Geçen gün tekrar bakayım bi dedim, yağ seviyesi gözüme çarptı; o gözenek full görünüyor bende. Servis fazla yağ koymuş olabilir mi? Yağ seviyesini en düzgün ve net şekilde nasıl ölçebilirim?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ücretsiz bakım etkinliğine gitmiştim, yağı vs. değişmişti. Açıkcası servis işini biliyordur diye önemsemediğim yağ seviyesini ama geçen gün yağ tapasının o tarafta bi sıvı gibi bişey gördüm ama yağ olup olmadığından emin değildim. Önemsemedim o yüzden devam ettim. Geçen gün tekrar bakayım bi dedim, yağ seviyesi gözüme çarptı; o gözenek full görünüyor bende. Servis fazla yağ koymuş olabilir mi? Yağ seviyesini en düzgün ve net şekilde nasıl ölçebilirim?
    motora bindin turladın geldin 10-15 dakika bekle ki yağ dibine çoksün, zemin ve motor düz olacak şekilde yağ camından yağın kontrolünü yapın, orta sehpa varsa orta sehpadan hafif destek alarak yağı kontrol edebilirsiniz ona göre az mı fazla mı belli olur. orta sehpaya alıp yağ kontrolü yapmayın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora bindin turladın geldin 10-15 dakika bekle ki yağ dibine çoksün, zemin ve motor düz olacak şekilde yağ camından yağın kontrolünü yapın, orta sehpa varsa orta sehpadan hafif destek alarak yağı kontrol edebilirsiniz ona göre az mı fazla mı belli olur. orta sehpaya alıp yağ kontrolü yapmayın.
    Dediğiniz şekilde yapınca seviye normal sınırda gözüküyor, bir sorun yokmuş; benim acemiliğim tamamen. Teşekkür ederim.

Herkese merhaba dostlar, dün itibariyle forumda yerimi almış bulunmaktayım. Yaz geliyor zamanlamam güzel diye düşünüyorum malum yer Antalya Deneyimlerimi ve olursa(inşallah olmasın) problemlerimi sizinle paylaşmak isterim. Şimdilik tanışma aşamasındayız bizim canavarla daha birbirimize ısınıyoruz bu süreç kısa sürecek gibi görünüyor ben sevdim oda beni severse problem yok Tekeriniz düz bassın. Bir kaç sorum hali hazırda kafamda tanıştıktan sonra fikirlerinizi almak isterim.

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı NAMASTE7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba dostlar, dün itibariyle forumda yerimi almış bulunmaktayım. Yaz geliyor zamanlamam güzel diye düşünüyorum malum yer Antalya Deneyimlerimi ve olursa(inşallah olmasın) problemlerimi sizinle paylaşmak isterim. Şimdilik tanışma aşamasındayız bizim canavarla daha birbirimize ısınıyoruz bu süreç kısa sürecek gibi görünüyor ben sevdim oda beni severse problem yok Tekeriniz düz bassın. Bir kaç sorum hali hazırda kafamda tanıştıktan sonra fikirlerinizi almak isterim.
    Merhaba, hoş geldin. Ben de katılalı 1,5 ay falan oluyor. Ancak üzülerek belirtmeliyim ki bu konu artık pek de aktif değil. Nadiren ilgi görüyor.

Daha genel geçer soru/sorunlarınız için diğer forum alanlarına yönelebilirsiniz. Bir de Facebook'da Ns150/ns160 Türkiye adlı bir grup var; orada da şansınızı deneyebilirsiniz.

Tekeriniz düz bassın, hayırlı olsun.

Öncelikle teşekkürler sağolun. Aslında güzel ve üyesi olan bir forum üzücü bu durum biraz. En azından size sorayım o halde Bu farın altındaki ufak farları yakamadim ben mi bulamadım acaba anlayamadım uzun kısa var sadece normal farda altlardaki ufak olanlar yanmıyor bilginiz var mı ?

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Öncelikle teşekkürler sağolun. Aslında güzel ve üyesi olan bir forum üzücü bu durum biraz. En azından size sorayım o halde Bu farın altındaki ufak farları yakamadim ben mi bulamadım acaba anlayamadım uzun kısa var sadece normal farda altlardaki ufak olanlar yanmıyor bilginiz var mı ?
    Üzgünüm fakat ben de motosiklete çok yeni başlamış sayılırım. Çok bir bilgim yok açıkcası. Ancak kitapçığı okudum, pek çok yerde de araştırdım. Sanırım sizin gördüğünüz o 'ufak farlar' sadece kozmetikten ibaret. Yine de daha bilgili bir arkadaş net bir şey söylerse daha iyi olur, ben de merak ettim açıkcası.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Onlar kontağı açtığınız anda yanması lazım, kenardan bakarsanız kablo girişini göreceksiniz, hafif aşağı yukarı oynatarak geri çekip kontrol edin takılı mı yoksa içine mi düşmüş veya hiç mi takılı değil, belki soketin de sıkıntı olabilir bir ara servise götürüp baktırın isterseniz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikletim bugün satılmıştır. Geronimo ile oldukça memnun bir 17.600km geçirdikten sonra genç bir kardeşimize yolcu ettim.
    Ben NS150'den de Bajaj markasından da bu 17.600 km boyunca şikayetçi olmadım. Bakalım kısmette büyük ihtimalle Dominar 400 var, umarım kısa zamanda alırım. japon markalarının 250cc leri bile benim ulaşamayacağım rakamlara hatta 125leri bile neredeyse Dominarla aynı fiyata gelmişken ben yine Bajajla yürüyeceğim yüksek ihtimal. ve alacağım motor da istanbuldaki son motsikletim olacak gibi duruyor bir aksilik olmazsa.

Herkese motosikletiyle keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
91. sayfa BirinciBirinci ... 41818990919293 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)