Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

geçmiş olsun kardeşim gözün aydın. ruhsatla gidip tekrar plaka bastırabiliyorsun diye biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar başlığın bütün sayfalarını okudum pulsar 150 ns almaya niyetimde var ama kronik sorunlar kafamı karıştırıyor.
    Ne dersiniz?

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı ugurc95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başlığın bütün sayfalarını okudum pulsar 150 ns almaya niyetimde var ama kronik sorunlar kafamı karıştırıyor.
    Ne dersiniz?
    Ne sorunları mesela? 330 km de ns150 im var da
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

Bilmiyordum avrupada satilmadigini.aslinda sormak iatedigim sey 2017 modeller ne zaman gelir.suan bir pulsar almalimiyim yoksa 2017 modeli mi beklemeliyim

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Bajajın avrupada olması lazım. Ben öyle biliyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    150NS için motora uygun kışlık lastik önerisi var mı ? Yağmurların yağmaya başlamasıyla stok lastikler kendini belli etmeye başladı. Frene basarken, virajda dönerken, şerit boyalarından geçerken resmen 3,5 atıyorum.
    4-5 sayfa önce Continental öneren bir arkadaş vardı. Bu lastikleri yağmurlu havalarda gönül rahatlığı ile kullanabilir miyiz? Başka lastik önerileri varsa alabilirim.

Teşekkürler.

Alıntı ugurc95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne dersiniz?
    Benim NS150 5300km'de bu km'yi 5,5 ayda yaptım ve hiç bir sorunu yok, bahsedilenlerin hiç biri bende olmadı, bu arada kronik sorunu diye bir şey yok motorda. Bayiilerden kaynaklı (aküyü düzgün takmamak, montajı iyi yapmamak) gibi şeyler oluyor. Motosikletin lastiklerinin ve aynalarının dandikliği dışında bir sorunu yok. Aynaları alır almaz, hatta motoru almadan tvs rtr apache aynaları ile değiştim ve gayet memnunum. Yakında lastikleri de muhtemelen continentaller ile değişeceğim. Gidon yükseltme taktım bir de konfor adına. Aldığımdan beri işe gidip geliyorum iki günde bir 65km yol yapıyorum iş dışında tüm küçük tefek acil işleri motorla çözüyorum, yılda 9 - 10 bin yapacağım muhtemelen ve en az 3 yıl kullanacağım.
    Kafanıza takılanlar için dilerseniz benim blog linkimi altındaki kendi yorumlarımla birlikte okuyunuz:
    http://mymotorcycleexperience.blogsp...j-sonrasi.html

Ayrıca bu motoru alacaksanız alacağınız bayiiye rica edin iyice kontrol ederek size teslim etsinler, benim servisim motoru çok düzgün teslim etti, iyi de bir rodaj dönemi geçirdiğimi düşünüyorum ve motordan halen çok memnunum. Lastik değişimi ve ön siperlik dışında motorla ilgili en ufak bir sıkıntım, sorunum yok.
    Kronik sorun diye tanımlanacak net bir sorunu yok bana göre, o bahsini ettikleriniz NS200 için daha ziyade. Motosikleti limitlerini ve kendi limitlerinizi bilerek kullanırsanız sorun yaşamazsınız, sıfır alıyorsanız zaten 2 yıl garanti altında.
    Neticede 150cc alet, beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız, büyük markaların bile (buna Bajaj'ın ürettiği KTM dahil) pek çok sorunu sıkıntısı çıkıyor, ben cbf150, ybr125 sahibi olmuş biri olarak yazıyorum bunları.
    5300 km'lik tecrübe sonrası ben bu motordan memnunum işimi görüp istediğim performansı veriyor. Bunun iyisini istediğimde 250cc alacağım, çünkü bu cc'de benim gözlemim şu an için tercih edilesi bir alettir. Ama bir kez daha yazıyorum abartmadan, düzgün kullanmak lazım, bunlar küçük cc aletler deli kullanılınca hepsi sorunlarla çıkar karşınıza.

Ara ara foruma giriyorum, sorun diyenleri duyunca şaşırıyorum, bazıları sorun bile edilmeyecek şeyler, bazıları da şanssızlık gibi sanki ya da servisin düzgün montaj ya da akü şarjı yapmaması gibi şeyler daha ziyade. Sıfır alacaksanız mutlaka garanti kağıdınızı alınız. Ve foruma da üye olan Bajaj Pazarlama müdürü Ekrem Ata'ya ulaşınız mühim bir sorunun çözülmemesi durumunda, kendisi oldukça ilgili bir yetkili benim gözlemim.

Bu motosikletle ilgili olarak bana sormak istediğiniz bir şey olursa da Ö.M. lere çokça bakamasam da buradan ya da bloğuma yorumla dilediğinizi sorabilirsiniz, bilgim ve bu motordaki kısa tecrübem dahilinde bilgi vermeye çalışırım. Zaten yukarıdaki linkte başlığın altına yorumlarla motosikletin kısa aralıklarla analizini yapmaya çalışıyorum, bi anlamda uzun soluklu bir test gibi oluyor. motorun 10bin km'si dolunca başka bir başlıkta bu 10 binlik analizi yazmaya çalışacağım yeniden.

Herkese selam ve sevgilerle.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Cloud'da katılıyorumm Lastikleri aldığımın haftasına değiştirdim. Aynalarıda hemen değiştirmem lazım resmen ayna yok gibi gidiyorum

mse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    lastik lastik dediniz haftaya değişeceğim sanırım. bu arada telefonu nasıl monte ediyorsunuz gidona bakıyorum bakıyorum yer bulamıyorum

Öncelikle herkese selamlar. 15 yaşımda içime düşen motosiklet sevdasını, önce maddi sebepler, sonra evlilik, çocuk, araba derken sürekli ertelemek zorunda kaldım. Bir de baktım yaş 35 olmuş. Tabi bu arada sürekli forumları okuyarak bir nebze de olsa nefsimi köreltmeye çalıştım. Bu arada motosikletle tek tecrübem (o da sayılırsa mobylette 52 hydro dur) http://www.motosiklet.net/forum/imag.../laughing7.gif Şimdi çok şükür iki teker sahibi olacak fırsatı yakaladım. pulsar 200 ns diye bir makina çıktı baktım makina güzel ama hem bütçemi aşıyor hem de 200 lük benim gibi acemiye fazla. Bütçeme uygun cfmoto rks falan bakarken ne göreyim 150 ns çıkmış tam da derdimin dermanı. Nasıl makina diye bir araştırayım dedim. Bu sayede de bu başlığı buldum. Yaklaşık 10 gündür işten fırsat buldukça yazılanları okudum. Herkese paylaşımları ve tavsiyeleri için çok teşekkürler. İnşallah yakın zaman da bende pulsar 150 ns imle aranızda olacağım. Makina nasıldır, tavsiye eder misiniz, kronik sorunları var mı, servis nasıl diye sormayacağım. Sağolun hepsi ince ince anlatılmış zaten. Şimde sizlerden ricam, benim gibi motorsiklete yeni başlayacak bir acemi için tavsiyeleriniz var mı? Bir de bayiden motosikleti alırken şunları yapmadan çıkma diyeceğiniz bir şey var mı? (aynalar konusunu biliyorum direkt discover aynası ile değiştireceğim). Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 ns
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Adalhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar. 15 yaşımda içime düşen motosiklet sevdasını, önce maddi sebepler, sonra evlilik, çocuk, araba derken sürekli ertelemek zorunda kaldım. Bir de baktım yaş 35 olmuş. Tabi bu arada sürekli forumları okuyarak bir nebze de olsa nefsimi köreltmeye çalıştım. Bu arada motosikletle tek tecrübem (o da sayılırsa mobylette 52 hydro dur) http://www.motosiklet.net/forum/imag.../laughing7.gif Şimdi çok şükür iki teker sahibi olacak fırsatı yakaladım. pulsar 200 ns diye bir makina çıktı baktım makina güzel ama hem bütçemi aşıyor hem de 200 lük benim gibi acemiye fazla. Bütçeme uygun cfmoto rks falan bakarken ne göreyim 150 ns çıkmış tam da derdimin dermanı. Nasıl makina diye bir araştırayım dedim. Bu sayede de bu başlığı buldum. Yaklaşık 10 gündür işten fırsat buldukça yazılanları okudum. Herkese paylaşımları ve tavsiyeleri için çok teşekkürler. İnşallah yakın zaman da bende pulsar 150 ns imle aranızda olacağım. Makina nasıldır, tavsiye eder misiniz, kronik sorunları var mı, servis nasıl diye sormayacağım. Sağolun hepsi ince ince anlatılmış zaten. Şimde sizlerden ricam, benim gibi motorsiklete yeni başlayacak bir acemi için tavsiyeleriniz var mı? Bir de bayiden motosikleti alırken şunları yapmadan çıkma diyeceğiniz bir şey var mı? (aynalar konusunu biliyorum direkt discover aynası ile değiştireceğim). Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
    Aküyü en az 6 - 7 saat şarj ettirin ve akü sıvısını tam doldurtun, taşma durumu olmamasına özen göstertin. Bütçe ayarlayabilirseniz michelin marka lastik taktırın. Ekipmanlarınıza oldukça önem verin, ucuza kaçmayın. Benden bu kadar kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Dublebas bunu beğendi.

mse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    öncelikle hayırlı olsun şimdiden benimde ilk motorum ns 150 300 km oldu ve çok güzel bir bağ yakaladım motorla zehir gibi birşey bu gerçekten motor sevdası hep başkaydı benim için şimdi dahada başka bir hal aldı diyebilirim. Motoru ben bayiden almadım 50 tl gibi bir ücret ile kapıma istedim. Sonrası zaten yavaş yavaş alışma evresi oldu
    Aynalar beni çok etkilemedi açıkçası biraz kafa manevraları ile görüş açım çok etkilenmiyor.

300 km oldu motorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım bakalım rodaj bakımına gittikten sonrasını merak ediyorum açıkcası

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı mse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik lastik dediniz haftaya değişeceğim sanırım. bu arada telefonu nasıl monte ediyorsunuz gidona bakıyorum bakıyorum yer bulamıyorum

Merhaba,

Hangi lastiği almayı düşünüyorsunuz? Değişimden sonra yol tutuş ve sürüş hakkında bilgi verirseniz çok makbule geçecektir.
    Telefon tutacağı olarak, scooterlar için üretilen aynaya monteli olanları kullanabilirsiniz. Gidon için üretilenler bizim motorlara uymuyor maalesef.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    herkese selam 4500 km oldu bakım zamanı geliyo, 5bin devirden sonra dalgalanma sorunu için bi parça takılıyo deniyor ya taktıran var mı aramızda?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 ns
    Alıntı kaan5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam 4500 km oldu bakım zamanı geliyo, 5bin devirden sonra dalgalanma sorunu için bi parça takılıyo deniyor ya taktıran var mı aramızda?
    Evet o parça takılınca sorun kalkıyor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mtgemlik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajın avrupada olması lazım. Ben öyle biliyorum.
    Bajaj Avupa'da yok,satılmıyor.
    The Power of The Dreams.

Alıntı velidonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

[/COLOR]

Aküyü en az 6 - 7 saat şarj ettirin ve akü sıvısını tam doldurtun, taşma durumu olmamasına özen göstertin. Bütçe ayarlayabilirseniz michelin marka lastik taktırın. Ekipmanlarınıza oldukça önem verin, ucuza kaçmayın. Benden bu kadar kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Korumalık için şöyle bir kombinasyon yaptım. Sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Mt revenge limited evo (sharp 5*) - 285 tl
    Prohel colombia 4 mevsim mont - 285 tl
    Prosev deri eldiven - 95 tl
    Prohel mafsallı dizlik - 60 tl

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Korumalık için şöyle bir kombinasyon yaptım. Sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Kask ile montu biraz daha çık derim
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask ile montu biraz daha çık derim
    tavsiye edebileceğiniz kask ve mont var mı? Ls2 kask var ff396 350 tl gibi ama sharp 4* ondan ötesi 500 600 gibi rakamlara çıkıyor onlarda benim bütçeyi aşıyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 ns

http://www.motosuperstore.net/Nic-Rover-Hi-Vis-Motosiklet-Montu,PR-2323.html Mont olarak bunu öneririm kullananlar memnun. Diğerlerini yeterli buluyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)