Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nat675 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım cızırtı ilk aldığımda yoktu. Birkaç gün sonra gelmeye başladı.

Motoru iki kişiye verip kontrol ettirdim. Birisi ses falan yok dedi. Diğeri o ses normal balataların alışıyor dedi.
    Geçerken aldığım bayiye uğrayıp sordum.
    Onlar da yeni motor gelir öyle sesler dedi. Frende sıkıntı yoksa sür gitsin rodaj bakımına getirdiğinde söyle baksın ustalar dedi.

Ben de sürüyorum bakalım.
    Sen baktırdığın zaman sonucunu yazarsan benim de merakımı gidermiş oluruz belki.

Selametle.
    Bu sabah gidicem kısmet olursa motor san hiç şikayetim yok 700km oldu ilk bakıma girdi en baştan yoktu 2 gündür farkettim bende ön freni sıkınca cızırtı gelio hissetirio ve bu benim Can'ımı sıktı ) gidicem yarın Servisten çıkınca yazayım buraya çözemedim bi türlü yahu hafif sık hemen cızırtı gelio sıkmayla beraber balatalarla alakalı olabilir ama alışcak derse çok saçma yanı 1 haftadır yoktu yeni başladı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka lastik değişen yok mu hiç aranızda hangi modeller uyum sağlıyor ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Selamlar,

Şu anda motor 1900 Km'ye geldi ve artık 7 bin devrin üstüne çıkıyorum. Şöyle bir sorun farkettim. Motoru çalıştırıp 2 ye geçip devam ettiğimde her vites için 7- 7.5 devir aralığında motorda kasılmalar, ileri geri atmalar oluyor. Sanki benzin bitiyormuş da öksürüyormuş gibi oluyor. Sizce bu normal mi ? Böyle bir sorun ile karşılaşan var mı ?

4 ve 5. vitesde 8-9 bin devirde uzun süre kullanımda motor aşırı ısınıyor ve yolda giderken o ısınma-yanma kokusunu hissediyorum. Normal midir ?

Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Şu anda motor 1900 Km'ye geldi ve artık 7 bin devrin üstüne çıkıyorum. Şöyle bir sorun farkettim. Motoru çalıştırıp 2 ye geçip devam ettiğimde her vites için 7- 7.5 devir aralığında motorda kasılmalar, ileri geri atmalar oluyor. Sanki benzin bitiyormuş da öksürüyormuş gibi oluyor. Sizce bu normal mi ? Böyle bir sorun ile karşılaşan var mı ? ısınma konusuna gelince benimde motorum çok ısınıyor 5 dk gezmem yetiyor ısınmasıyla ve rolantide hafif zırıltı duyuyorum ama motor uzun yolda yağ gibi akıyor sanki r6 kullanıyorum bas der gibi.

4 ve 5. vitesde 8-9 bin devirde uzun süre kullanımda motor aşırı ısınıyor ve yolda giderken o ısınma-yanma kokusunu hissediyorum. Normal midir ?
    benimde ilk motorum pulsar150ns ve 1250 kmdeyim öyle sorun bende arada yaşıyorum ve sorun olduğunu sanmıyorum bence ama benim durumum 1 2 viteste düşük devirde seninki normal değil bi baktır bence hele devir yüksekken öyle yapması bence normal değil motor ısınmayla alakalı ben çok şikayetciyim motordan sanırım ilk motorum olduğundan biraz abartıyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Bariz şekilde vites farketmeden 7000 devire geldiğimde 8000'e geçene kadar motor ittire kaktıra gidiyor gibi oluyor. 3000 devirde sabit kalması da canımı ayrı sıkmaya başladı. Motor ışıklarda beklerken sanki gaz veriyormuşum gibi ses çıkartıyor.
    2000 ya da 2500 yapınca servise gittiğimde bunları belirteceğim.

Bariz şekilde vites farketmeden 7000 devire geldiğimde 8000'e geçene kadar motor ittire kaktıra gidiyor gibi oluyor. 3000 devirde sabit kalması da canımı ayrı sıkmaya başladı. Motor ışıklarda beklerken sanki gaz veriyormuşum gibi ses çıkartıyor.
    jikle açık olabilir yada yarım açıktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Ön frenden gelen sese baktırdım sıfır olduğu için aşınma sesi dedi ilgilendi bayağı baktın yani bindi gezdi ön frenden ses gelen arkadaş normalmiş maalesef dio buna pek çözüm yok dio motorla ilgili bi sıkıntı deilmiş yani

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Bugün Branda aldım arkadaşlar Oxford Marka gayet güzel tavsiye ederim.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı paxera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikle açık olabilir yada yarım açıktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Ön frenden gelen sese baktırdım sıfır olduğu için aşınma sesi dedi ilgilendi bayağı baktın yani bindi gezdi ön frenden ses gelen arkadaş normalmiş maalesef dio buna pek çözüm yok dio motorla ilgili bi sıkıntı deilmiş yani
    Bilgi için teşekkürler.
    Servis normal diyorsa yapacak bişey yok demek ki. Ses beni çok rahatsız eden bişey değil aslında. İnceden bi cızırtı şeklinde. Beni rahatsız eden olay sorun olma ihtimaliydi. Yakında rodaj bakımına gidecem. Bakacaklar sese. Sorun yoksa çok ta dert değil. Başka sıkıntı olmasın da.

Alıntı nat675 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler.
    Servis normal diyorsa yapacak bişey yok demek ki. Ses beni çok rahatsız eden bişey değil aslında. İnceden bi cızırtı şeklinde. Beni rahatsız eden olay sorun olma ihtimaliydi. Yakında rodaj bakımına gidecem. Bakacaklar sese. Sorun yoksa çok ta dert değil. Başka sıkıntı olmasın da.
    Aynen bende öle söledim cızırtı gelio hafif hatta formda gördüğüm bi arkadaşda aynı sorundan müzdarip dedim usta bindi gezdi geldi bu ses normal dedi papuçlardan gelio alışıcak balatalar dedi sorun yok dedi yani özellikle üsteledim ilgilendi benim içinde sorun teşkil etmez zaten banada mantıklı geldi yani arabayla hızlı bi şekilde giderken barikatların yanından geçersin cız cız ara ara gelir ya ses öle düşün dedi ))sen genede bakımdan sonra buraya yaz kardeşi.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    aynı sorun bende de var 500 bakımından sonra yapmaya başladı işlerin yoğunluğu yüzünden bi türlü gidemedim servise 650km civarı servise gitmiştim 1400 km oldu nerdeyse. motor daha tam ısınmamışken sorun yok ama ısındıktan sonra söyledikleriniz birebir benim motorda da var.

300km de 34 tl yakıt yakmış henüz 760 km de motor Nasıl iyi mi

İzmir Yeşilyurt'daki 74 plakalı pulsarın sahibi burda mı acaba

merhaba arkadaşlar ben pulsar 150 ns almak istiyorum ama boyum 1.67 sizce bir sıkıntı veya zorluk yaşar mıyım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı clawz26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben pulsar 150 ns almak istiyorum ama boyum 1.67 sizce bir sıkıntı veya zorluk yaşar mıyım
    Merhaba,

1.74 boyla parmak uçlarından rahat şekilde yere basıyorum. Arkada artçı olduğunda ayaklar yere tam basıyor. Gidip motoru yakından görmeni ve üstüne oturmanı tavsiye ederim. Bu birazda seninle alakalı bir durum. Motora bir kere de olsa bin, ayaklarının yere değip değmediğine bak, değiyorsa rahat mı ona bak ve kararı kendin ver.

Arkadaşlar bağışlayın, tüm mesajları okuyamadım. Merak ettiğim birşey var; Pulsar ns200 ile Pulsar ns150 arasında kasa farkı var mı ? Görüntü anlamında ns150 daha mı cılız kalıyor ? Bunu çok merak ediyorum. Cevaplarsanız teşekkür ederim.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı fantom1054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bağışlayın, tüm mesajları okuyamadım. Merak ettiğim birşey var; Pulsar ns200 ile Pulsar ns150 arasında kasa farkı var mı ? Görüntü anlamında ns150 daha mı cılız kalıyor ? Bunu çok merak ediyorum. Cevaplarsanız teşekkür ederim.
    Görüntü aynı, kasa aynı.

Aradaki fark:
    50cc düşük,
    Hava soğutma,
    Arka fren balata,
    5 vites (200 NS 6 vites)
    Hatırlayamadığım 1-2 fark daha olabilir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fantom1054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150NS ve AS nin lastikleri daha ince ve bu ebatlarda kaliteli lastik türkiyede yok. 200NS'ye uygun lastikler her markada var.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Continental'de var bizim ölçüler, motolastik e sorabilirsiniz.

Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntü aynı, kasa aynı.

Aradaki fark:
    50cc düşük,
    Hava soğutma,
    Arka fren balata,
    5 vites (200 NS 6 vites)
    Hatırlayamadığım 1-2 fark daha olabilir.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150NS ve AS nin lastikleri daha ince ve bu ebatlarda kaliteli lastik türkiyede yok. 200NS'ye uygun lastikler her markada var.
    Cevaplar icin cok tesekkur ediyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 ns

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Continental'de var bizim ölçüler, motolastik e sorabilirsiniz.
    mümkünse link atabilir misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)