Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 alan herkes keşke 200 NS alsaydım diyor sizdede bu oldu mu ? Şuan 200 ns alırsam kendimi zorlamış olacağım ama hep 200 lüğü al diye diye kafamda çok karıştı, normal düz bir yolda motoru aşırı zorlamadan en fazla kaçı görebiliyorsunuz ?
    Aynı şeyi banada söylüyorlar. Ama ben memnunum 200 lüğünü pek aratmıyor. Düz yolda tek kişi sıkılmadan 120 km hıza çıkıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 alan herkes keşke 200 NS alsaydım diyor sizdede bu oldu mu ? Şuan 200 ns alırsam kendimi zorlamış olacağım ama hep 200 lüğü al diye diye kafamda çok karıştı, normal düz bir yolda motoru aşırı zorlamadan en fazla kaçı görebiliyorsunuz ?
    150ns de 200ns deki gibi kumar yok, tek sıkıntısı lastik ölçüleri, bilmiyorum iyi lastik bulabilen var mı? O da önemli bir konu.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150ns de 200ns deki gibi kumar yok, tek sıkıntısı lastik ölçüleri, bilmiyorum iyi lastik bulabilen var mı? O da önemli bir konu.
    Kumar yok derken 200 ns lerdeki problem nedir ki ?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kumar yok derken 200 ns lerdeki problem nedir ki ?
    Alma niyetin varsa 200ns başlığını oku bence. Servise 10 defa gidip hala stop etme sorunu çözülmeyende var, bir kerede çözülende, her güncelleme yapan kurtulamıyor malesef.

Beyler bende motorumu haziran ortasında aldım,

600 km oldu geçen hafta Kocaelideki Bajaj Servisi Ustalar Motora bakım için gittim.
    Allah razı olsun gayet ilgili ve anlayışlı arkadaşlar. Zaten motoru almamdaki en önemli etmenlerden biri de bu arkadaşların hep ilgili olması ve saygılı davranmalarıydı. Bu tarz ayrıntılar müşteri memnuniyeti açısından çok önemli.

Uzatmadan motordaki bazı güzel ve eksik yanları belirtmek istiyorum

+ yanları

Bu fiyat aralığında bu kalite de ve GÖRÜNÜŞTE bir motor arıyorsanız memnun kalacağınızı söyleyebilirim
    Yakıt tüketimi olarak Km de 0.11 kuruş yakıyor.
    Performans olarak diğer 150 lik motorlarla kalkışta olsun gidişte olsun bir adım önünde diyebilirim. Performansını kıyaslama şansına sahip oldum gayet memnun kaldım.
    Başlangıç motoru olarak bence gayet memnun kalınabilecek bir motor.

- yanları

Vites geçişleri bence biraz sorunlu 3000 km ye kadar deneyeceğim umarım düzelir.
    3 bin devirde ufak bir tekleme yaşıyorum.
    Aynaları biraz yetersiz görüş açısından memnun değilim.
    Vites göstergesi yok olsa iyi olurdu.

Arkadaşlara önerim diğer motorlarla kıyaslarken kıyasladığı motorların fiyat ve beklentilerini göze alıp kıyaslasınlar bu motoru gidipte yamaha R25 ile kıyaslamaya çalışanlar var. Biraz komik oluyor.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    29mayıs kuralkan bajaj ekkinliğinde teslim aldığımdan beri kullanıyorum, biliyorsunuzdur etkinlikte yapılan çekiliş sonucunda ns150 sahibi oldum. 4800 km dir kullanıyorum, geçen ramazan bayramı tatilinde 2050 km. lik ege turu yaptım. yaklaşık 40 tl (8,5--9 lt) arası depoyu doldurup 300 km civarı yol yapabiliyorum. konfor için şikayetlerim vardı ama 2,5 misli pahalıya satılan aynı sınıftaki (DUKE200) başka bir motoruda deneme imkanım oldu, arasında bir fark yoktu hatta ns 150 daha konforlu diyebilirm, karburatoru ile ilgili bazı sorunlar yaşadım herkes gibi tekleme şikayetim vardı, onu da oktay motor gerekli müdaleyi yaparak giderdi.. bugunlerde 5000 bakıma gireceğim.. gayet memnunum ,Topcase ve ön cam taktım, günlük ev-iş arası ulaşım haricinde haftasonları yakın bölgelere sürüş yapıyorum şile-ağva, tekirdağ, karaburun gibi.. binince üstüne götürüyor maşallah.. görmediğim yerleri görüyorum.. bu imkanı sağlayan Ekrem Bey e sonsuz teşekkür ve dua ediyorum. lastikler de gittiğim yollarda hiç sorun çıkarmadı girdiğim virajlar da yabana atılır gibi değil, frenleri gayet iyi, son sürat olarak 134 gördüm, 125 e kadar bir anda çıkabiliyor, sonrasında rüzgar faktörü ile ya daha hızlanıyor yada olduğu yerde seyir ediyor.. hızlanması güzel, yüksek devirdeki sesi ve oturuş pozisyonu seri kullanmaya yöneltiyor.. ben memnunum. önceki motorum da boxer idi pulsar ns 200 almaya yeltenmiştimki ns 150 sahibi oldum, uzunca bi süre kullanıp en azından cs 400 de gelmiş ve kullanıcısı oluşmuş olur.. cs400 e geçerim, o da olmazsa as200 olur.. ama bajaj olur ;)

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Benim motosiklette 2000 km'ye yaklaştı.
    Vites geçişlerini sanırım bende beceremiyorum.
    Önceden debriyajı sıkıp vites değiştiriyordum, arkadaş da uyardı abi çok sert geçiyor dedi.
    Böyle yapınca tak tuk ses geliyor, sanırım kemikli diyorlar.
    Son zamanlarda da yarım debriyajda ara gazı veriyorum ama bu seferde motoru çok bağırttırıyorum, devir göstergesi REDLINE'a çıkıyor.

Vites ve zırıltı dışında bir problemim yok.

öncelikle iyi günler bende pulsar 150ns sahibiyim temmuz başı bayiiden sıfır aldım suan 500 kmde motorumdan memnunum fakat bi sorunum var. 5 inci vites giderken 6-6.5 devirde hız 70e geldiğinde motorda tekleme gaz yememe oluyor. Bayiideki arkadaşa bunu sorduğumda motorda yazılımsal hız kesici olduğu için gazı yavaş açmamı söyledi iyi dedim. Dediği gibi yavaş açarak denedim aynı sorun oluyor. Kuralkanı aradım müşteri hizmetlerini bu motorda yazılım varmı diye sordum adam bana sadece 200ns te var dedi. Lütfen yardımcı olun kafayı yicem sizdede varmı böyle bi durum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Arkadaşlar şuan 80 km deyim . Motoru aldığımdan beri boşa zor geçiyor hatta buraya da yazdım yeni olduğu için normaldir dedik birinci vitesten ikiye boş için kaldırıp atmak imkansızdı sanki kitlenmiş gibi çok sert direk ikiye geçiyordu bazen de gösterge de N yandığı hâlde motor viteste oluyordu ve bugün çalıştırdım motoru bekledim az boştan vitese attım motor stop etti çalıştırmaya çalışıyorum almıyor marş basmıyor bile vitese basıyorum boşta gibi atmıyor zar zor boşa aldım basdım marşa aldı çalıştı yine aldım vitese stop etti ve şuan vites değişmiyor yarın sabah ilk iş servisi arıcam motor yürümüyor bile . Bir de motoru sanki ikinci el almışım gibi benzin göstergesi çalışmıyor . Daha 80 km de motor dan soğudum

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hsynemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuan 80 km deyim . Motoru aldığımdan beri boşa zor geçiyor hatta buraya da yazdım yeni olduğu için normaldir dedik birinci vitesten ikiye boş için kaldırıp atmak imkansızdı sanki kitlenmiş gibi çok sert direk ikiye geçiyordu bazen de gösterge de N yandığı hâlde motor viteste oluyordu ve bugün çalıştırdım motoru bekledim az boştan vitese attım motor stop etti çalıştırmaya çalışıyorum almıyor marş basmıyor bile vitese basıyorum boşta gibi atmıyor zar zor boşa aldım basdım marşa aldı çalıştı yine aldım vitese stop etti ve şuan vites değişmiyor yarın sabah ilk iş servisi arıcam motor yürümüyor bile . Bir de motoru sanki ikinci el almışım gibi benzin göstergesi çalışmıyor . Daha 80 km de motor dan soğudum
    Boş vites müşürü bozuk olabilir Siz boşa alıyorsunuz ama o viteste olduğunu görüyor ve çalışmıyor debriyajı sıkıp çalıştırmayı deneyin, belki debriyaj ayarı iyi olmadığı için vites atmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz Her ihtimale karşı servise göstermenizde fayda var.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş vites müşürü bozuk olabilir Siz boşa alıyorsunuz ama o viteste olduğunu görüyor ve çalışmıyor debriyajı sıkıp çalıştırmayı deneyin, belki debriyaj ayarı iyi olmadığı için vites atmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz Her ihtimale karşı servise göstermenizde fayda var.
    Ustam debriyaj da çalıştırdım debriyajı salarken gaza verdim stop etti servise mecbur göstermem lazım motor yürümüyor bile . Servisi arasam geliler demi

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan ayak açık olduğunda da çalışmaz, motoru bi ileri geri hareket ettirip vites geçirmeyi sağlayın.. debriyaja ayar yapılması gerek belliki.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Alıntı kadirtncl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle iyi günler bende pulsar 150ns sahibiyim temmuz başı bayiiden sıfır aldım suan 500 kmde motorumdan memnunum fakat bi sorunum var. 5 inci vites giderken 6-6.5 devirde hız 70e geldiğinde motorda tekleme gaz yememe oluyor. Bayiideki arkadaşa bunu sorduğumda motorda yazılımsal hız kesici olduğu için gazı yavaş açmamı söyledi iyi dedim. Dediği gibi yavaş açarak denedim aynı sorun oluyor. Kuralkanı aradım müşteri hizmetlerini bu motorda yazılım varmı diye sordum adam bana sadece 200ns te var dedi. Lütfen yardımcı olun kafayı yicem sizdede varmı böyle bi durum.

Hocam servise git karburatore boru takmaniz lazim de onunla halloluyor.
    tayfungun45 bunu beğendi.

Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam servise git karburatore boru takmaniz lazim de onunla halloluyor.
    hocam adam anlamıyo ki bunda yazılım var diyo illa kuralkanı arayıp şikayetmi edeyim bayiiyi anlamadım gitti başka bi ustaya yaptırsam bi sorun olur mu ? bu sorunu ona tam olarak nasıl açıklayabilirim.

Motosikleti
    Arkadaşlar sizin yakıt değerleriniz nasıl?Benimki resmen içiyo. Rodajdam sonra düşer dedim, şuan daha çok yakmaya başladı. 11 lt benzin 325 kmde bitti. 100 kmde 3.5 lt reden fazla yakmış. Devirlide kullanmıyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mtgemlik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin yakıt değerleriniz nasıl?Benimki resmen içiyo. Rodajdam sonra düşer dedim, şuan daha çok yakmaya başladı. 11 lt benzin 325 kmde bitti. 100 kmde 3.5 lt reden fazla yakmış. Devirlide kullanmıyorum. Sizce sorun ne olabilir?
    2014 CBR500R ş.içi 4-4,5 lt/100km'de, uzun yolda 6.vites sabit 100km/h'da 3,2 lt, 120km/h'da 3,5 lt....194kg,2 silindir,500cc,48 bg makineyle nerdeyse aynı yakıyo, çok aşırı fazla 150cc için.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 CBR500R ş.içi 4-4,5 lt/100km'de, uzun yolda 6.vites sabit 100km/h'da 3,2 lt, 120km/h'da 3,5 lt....194kg,2 silindir,500cc,48 bg makineyle nerdeyse aynı yakıyo, çok aşırı fazla 150cc için.
    150 cc motor 3 lt yi kolay kolay geçmemesi lazım. Çok basarsan belki ama sakinde kullandım bu kadar yakmaması lazım.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Motor 9,34 Litre ile 365 km. gidiyor.Tapa gaz gitsen bile 300 km. gider seninki biraz fazla yakmış. Özellikle denedim. Yedeğe düşünceye kadar 9.34 litre 41 tl. 365 km. gitti.

NS150'de yağ seviyesi nerde olmalı? Bu camdan bakınca benim motorun yağ seviyesi tam ortada duruyor. Bir yerinde min-max'da yazmıyor ki. Kitapçığında da çok belli değil resimden anlaşılmıyor. Bilen var mı acaba? Rica etsem biri resim çekip üzerinde gösterebilir mi?

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşlar merhabalar,
    Bu hafta başında bir 150NS aldım fakat aklıma takılan bir şey var. Bazen durup gazı bıraktığımda bir süreliğine devir düşmüyor, 6-7 saniye sonra rolantiye düşüyor. Bunun sebebi nedir? Servise gitmeli miyim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)