Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı cakiiir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar, geçen hafta 2016 model 16.700km NS150 alarak aranıza katıldım 500km sürdüm maalesef bir kaç sorun yaşadım ve sizden fikir almak istedim. Bazen 7.000 deviri geçince motosiklet teklemeye başlıyor bunu ilk Uludağ'a çıkarken yaptı o yol çok yokuş ve virajlı bayağı zorlandı makine yani, ve geçen gün yağ lambası yandı babam 1litre yağ koymuş lamba sönmüş ama 100km kullandım ve yine yağ lambası yandı onun üstünden 1 gün geçti temin çalıştırdım ve lamba sönüktü şuan yağ seviyesi camı full doldurmuş önerilenden biraz fazla yani, ondan dolayı tekrar lamba yanmış olabilir mi? Son olarak motorun sesinde de bir sıkıntı var gibi fikirlerinizi bekliyorum.
    Hayırlı olsun. Pulsar 150'lerde kronik 7k devirde gaz yememe problemi var. Facebook grubunda yazıldı çizildi, oradan bilgiye ulaşabilirsin. Diyafram contasında problem var, yenisini alsan bile bir süre sonra aynısı oluyor.

Yağ lambası olayı müşürden gibi geldi bana ama pek çok sebebi olabilir. Yağ seviyesine motor orta ayaklıkta değilken, düz biçimde tutulduğunda bakılıyor. Yanlış bakmış olabilirsin yağ seviyesine. Fazla yağ iyi değildir keçelerde sorun yaşatır.

Motorun sesindeki problem subaplardan olabilir, aklıma ilk gelen şey. Ayrıca birkaç kişi krank problemi yaşadı. Orada da problem olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha WR125R
    Anladım hocam sağolun yarın motorcuya göstericez bakalım.

Uzun lafın kısası, gaz kesen 150ns için hiçbir kesin çözüm yok, doğru mudur?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    tvs apachi diyaframı ile değiştirip sorunu giderenler var sizde deneyebilirsiniz veya youtubee deki arkadaş ile irtibat kurun isterseniz.

[IMG][/IMG]

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs apachi diyaframı ile değiştirip sorunu giderenler var sizde deneyebilirsiniz veya youtubee deki arkadaş ile irtibat kurun isterseniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ufd0G9dNwAQ

http://<a href="https://hizliresim.c...nN.jpg</a></a>
    Ne varsa tvs de var kemal başkan,kütür kütür taş gibi makina,

Hatta ns150 ye, tvs nin 180lik olan orjinal mikuni bs29 karburatorunu takacak arkadaş o zaman motorun gidişi bile değişir.

Dün akşam benim 180liği biraz imikledim,

150 yi otomatik kayitladi odo.

kdiner bunu beğendi.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=Ufd0G9dNwAQ

http://<a href="https://hizliresim.c...nN.jpg</a></a>
    Bunu deneyen oldu mu arkadaşlar? Sanki bir yerde daha kalın olduğu için tvs diyaframı takan ama bir süre sonra yine sorunu yaşayan birini okumuştum, o yüzden soruyorum

Motosikleti
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu deneyen oldu mu arkadaşlar? Sanki bir yerde daha kalın olduğu için tvs diyaframı takan ama bir süre sonra yine sorunu yaşayan birini okumuştum, o yüzden soruyorum
    YouTube de ki arkadaştan son durumu alabilirsin ona göre kararını verirsin, hava filtresine burç gibi bir parça takmışlardı zamanında servislerde.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar krank neden kırılıyor motoru zorladıkları için mi ? 2016 model ns 150 alıyorum da ben hız yapmayan bir insanım bende de bu sorun baş gösterir mi yoksa herkeste oluyor mu yoksa hayvan gibi kullananlarda mı oluyor sadece ?

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Devirinde kullanmazsan kirilir misal 3 vites gidilcek yerde 5. Vitesle gitmeye calisirsan kirarsin

Motosikleti
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devirinde kullanmazsan kirilir misal 3 vites gidilcek yerde 5. Vitesle gitmeye calisirsan kirarsin
    Anladım hocam peki bilyiorsunuzdur 150 ns lerde krank kırılma kronik bir sorunmuş ama 94 sayfa konu olmuş atıyorum 20 sinde varsa 100 ün de bu sorun yok. Ben de yarın 2016 model ikinci el ns 150 alıyorum motor bir haftadır bende duruyor hız falan gayet iyi hızlanıyor benim zaten hız korkum olduğu için 70 ler falan bile çok bana. Bende krank kırılma sorunu olur mu sizce ?

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Benim o kadar tecrubem krank kırılma sebepini yazdım sadece bendeki bajaj discovery125 12 km yaptim 2. El makine taş gibin.halen biraz cekisden dusdu o kadar sansina ne cikarsa artik

Motosikleti
    Benim o kadar tecrubem krank kırılma sebepini yazdım sadece bendeki bajaj discovery125 12 km yaptim 2. El makine taş gibin.halen biraz cekisden dusdu o kadar sansina ne cikarsa artik
    Teşekkür ederim hocam cevap verdiğiniz için. Yok mudur arkadaşlar hala 150 ns kullanan aydınlatsın lütfen kimse kalmadı mı ya 94 sayfalık konuda

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Hocam selam, 12 bin km kadar kullandım 150NS. İki kere İstanbul-Ankara yaptım. Ben de 90'ın üzerini zorunda kalmadıkça hiç geçmeyen, sakin bir sürücüyüm. Krank problemini yaşadım, yaşama sebebim ise uzun yol yapmak oldu. Sonuçta son hız yapmasak da bazı yokuşta yükle vs. binince motor zorlanıyor. İstanbul döndüğümde motorun sesinde bir ses farkettim, servise gittim. Silindir piston çizilmiş, krankda boşluk oluştuğu için. Böyle kullanmaya devam edersen kırılır dediler, değiştirdim orjinal sıfır parçalarla. Neden olur bu dedim, senlik bir durum yok malın kalitesi ile alakalı dediler; bir şey diyemedim.

Dolayısıyla kimse sana krank konusunda şunu yapmazsan kırılmaz bunu yapmazsan sorun olmaz diyemez 150NS için, şans işi.

Motosikleti
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selam, 12 bin km kadar kullandım 150NS. İki kere İstanbul-Ankara yaptım. Ben de 90'ın üzerini zorunda kalmadıkça hiç geçmeyen, sakin bir sürücüyüm. Krank problemini yaşadım, yaşama sebebim ise uzun yol yapmak oldu. Sonuçta son hız yapmasak da bazı yokuşta yükle vs. binince motor zorlanıyor. İstanbul döndüğümde motorun sesinde bir ses farkettim, servise gittim. Silindir piston çizilmiş, krankda boşluk oluştuğu için. Böyle kullanmaya devam edersen kırılır dediler, değiştirdim orjinal sıfır parçalarla. Neden olur bu dedim, senlik bir durum yok malın kalitesi ile alakalı dediler; bir şey diyemedim.

Dolayısıyla kimse sana krank konusunda şunu yapmazsan kırılmaz bunu yapmazsan sorun olmaz diyemez 150NS için, şans işi.
    Anladım hocam. Ns 150 kullanıp uzun yol falan yapıp krank kırılmayan da var şans işi sanırım dediğiniz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Arkadaşlar aranızda var mı ns 150 ile uzun yol yapıp da krank kırılmayan?

Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşım, 150ns biraz sorunlu bir makina, hem forumda hem face grubunda normalden fazla şekilde krank sorunu okudum. Naçizane önerim :başına dert alma şansını azaltmak istiyorsan ns150 alma.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Discover 125st var bendede 10bin km oldu alalı sürekli 100-110 gidiyorum e-5 de bi sikintisi çıkmadı şimdiye kadar yoküş aşşağı 2 kişi 130 gördüm (gps ile ölçülmedi) 4 kere izmit-istanbul yaptım gram çekişten düşme vb. araza ile karşılaşmadım discover en sorunsuz motorlardan birsidir

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Yakın zamanda Pulsar 150 NS aldım. Başlangıç motorum olacak. Motoru ve kendimi korumak için Koruma takozu takmayı düşünüyorum. 200 NS'deki koruma takozları 150 Ns'ye uyuyor mu bilginiz var mı?

Motosikleti
    Alıntı canonka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda Pulsar 150 NS aldım. Başlangıç motorum olacak. Motoru ve kendimi korumak için Koruma takozu takmayı düşünüyorum. 200 NS'deki koruma takozları 150 Ns'ye uyuyor mu bilginiz var mı?
    Uymaz, 05312333331 bu numara ile görüşün size yardımcı olur isterseniz resimleri WhatsApp dan gönderir ona göre karar verirsiniz. Hayırlı olsun.

S.a herkese. Ben Karabükte üniversite öğrencisiyim. Okula git gel merkeze veya Safranboluya git gel yapmak için bu motoru alacağım yaza doğru da satacağım yani nereden baksanız en fazla 7-8 ay kullanırım. Sormak istediğim satmaya kalktığımda satılır mı piyasası var mı? Hazirana doğru satmak istiyorum. 15.000 km de alsam 18-19 da satsam gibi düşünün. Ayrıca alırken dikkat etmem gereken yerler var mı ilk motosikletim olacak çok bilgili değilim. Expretize falan götürülüyor mu bu motosikletler? Yoksa bir ustaya göstersem yeter mi? Teşekkürler şimdiden.

Ha bir de çok fazla kronik problemleri varmış sanırım. Krank kırma, 7000 devide gaz yememe gibi. Sizce başka bir motosiklet mi almalıyım?

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı OguzzhanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a herkese. Ben Karabükte üniversite öğrencisiyim. Okula git gel merkeze veya Safranboluya git gel yapmak için bu motoru alacağım yaza doğru da satacağım yani nereden baksanız en fazla 7-8 ay kullanırım. Sormak istediğim satmaya kalktığımda satılır mı piyasası var mı? Hazirana doğru satmak istiyorum. 15.000 km de alsam 18-19 da satsam gibi düşünün. Ayrıca alırken dikkat etmem gereken yerler var mı ilk motosikletim olacak çok bilgili değilim. Expretize falan götürülüyor mu bu motosikletler? Yoksa bir ustaya göstersem yeter mi? Teşekkürler şimdiden.

Ha bir de çok fazla kronik problemleri varmış sanırım. Krank kırma, 7000 devide gaz yememe gibi. Sizce başka bir motosiklet mi almalıyım?
    Ben skuter aldım senin gibi düşündüm. Onun parasına japon skuter al bak keyfine ben cygnus rs 125 aldım hayvan gibi gidiyo ufacik motor masallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)