Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    soğuk havaların biraz başlamasıyla beraber motosiklet sabahları çalıştırırken, daha marşa basmadan, anahtarı çevirip elektrik anahtarına basınca ekran gelmiyor, bir reset atıyor ondan sonra açılıyor, böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı swat2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o hava alma yeri her motorda var. Benim çinli cubta bile vardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Benimde şuana kadar gözlemlerimde, motor 250km de yağ filtresinin etrafında biraz yağ atmış gibi gözüyor. Yağlanma var bu neden kaynaklıyor acaba. Bu gibi bir durum yaşayan var mı ?
    Yağ değişimine gittiğimizde motor sıcak oluyor. Filitre kapağıda motor sıcakken sökülüyor. Aslında motor sıcakken civata söküp takmak sağlıklı değil. Civatayı ne kadar sıkarsan sık yalama olmuş gibi döner sıkışmaz. Benimde ilk bakımdan sonra terleme olmuştu. Sabah motor soğukken kendim tekrar sıktım bir daha sızıntı olmadı.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı darkloops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğuk havaların biraz başlamasıyla beraber motosiklet sabahları çalıştırırken, daha marşa basmadan, anahtarı çevirip elektrik anahtarına basınca ekran gelmiyor, bir reset atıyor ondan sonra açılıyor, böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?
    Akü ile ilgili bahsettiğiniz sorun. Servise götürün hallederler. Anadolu yakası ise Bay Moto, Avrupa yakasında da Oktay Motor diyorlar

simaok77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Herkese merhabalar. Benim ufak bir sorum olacak. Motosikletim son bir haftadır üzerine sanki ölü toprağı atılmış gibi. Neden bahsediyorsun diyeceksiniz hemen uzatmadan söyleyeyim. Bildiğiniz üzere motosiklet 5.6 devirlerden sonra bir anda farklı bi ivmelenme kazanıyor ve ben motosikletimin bu şekilde tepki göstermesine bayılıyordum. Ama dediğim gibi son 1 belki 2 haftadır o tepkiyi vermiyor artık. Motosiklet sanki hissizleşti. Sebebi ne olabilir acaba, yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.
    Tekeriniz düz bassın.

İstanbulda pazar günleri de açık olan bajaj bayisi var mı acaba bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı mtgemlik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimine gittiğimizde motor sıcak oluyor. Filitre kapağıda motor sıcakken sökülüyor. Aslında motor sıcakken civata söküp takmak sağlıklı değil. Civatayı ne kadar sıkarsan sık yalama olmuş gibi döner sıkışmaz. Benimde ilk bakımdan sonra terleme olmuştu. Sabah motor soğukken kendim tekrar sıktım bir daha sızıntı olmadı.
    Merhaba mtgemlik,

Aynı sorun bende de var. Motorla yol yaptıktan sonra her baktığımda yağ tapasının ordan sızma var. Sürekli ne kadar yağ kaldı diye kontrol ediyorum. Burnuma yanık kokusu gelse benden mi geliyor acaba diye kontrol ediyorum. Sıkmamız gereken yer tam olarak neresidir?

Yağ doldurulan siyah plastik kapak mı yoksa eski yağın boşaltıldığı civata mı ?

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı tlh55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda pazar günleri de açık olan bajaj bayisi var mı acaba bilgisi olan var mı?
    Bay Moto Açık diye biliyorum bir arasana yarın
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı simaok77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Benim ufak bir sorum olacak. Motosikletim son bir haftadır üzerine sanki ölü toprağı atılmış gibi. Neden bahsediyorsun diyeceksiniz hemen uzatmadan söyleyeyim. Bildiğiniz üzere motosiklet 5.6 devirlerden sonra bir anda farklı bi ivmelenme kazanıyor ve ben motosikletimin bu şekilde tepki göstermesine bayılıyordum. Ama dediğim gibi son 1 belki 2 haftadır o tepkiyi vermiyor artık. Motosiklet sanki hissizleşti. Sebebi ne olabilir acaba, yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.
    Tekeriniz düz bassın.
    Bujileri, karbüratörü ve hava filtresini temizleyin. Farkı hissedeceksiniz.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba mtgemlik,

Aynı sorun bende de var. Motorla yol yaptıktan sonra her baktığımda yağ tapasının ordan sızma var. Sürekli ne kadar yağ kaldı diye kontrol ediyorum. Burnuma yanık kokusu gelse benden mi geliyor acaba diye kontrol ediyorum. Sıkmamız gereken yer tam olarak neresidir?

Yağ doldurulan siyah plastik kapak mı yoksa eski yağın boşaltıldığı civata mı ?
    Bende sadece yağ filitresi kapağında sızma vardı. Onuda motor soğukken kendim sıktım. Eğer elinden geliyorsa nerde kaçak varsa kendin sıkabilirsin fazla zorlamadan.

Teşekkür ettim

mse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben gene de ilk fırsatta lastik almanızı öneririm nedense benim ki 70 km hızda rüzgarda bile savuruyordu orjinal lastiklerle michelin aldım huzur doldum
    Valla hocam bu sene böyle gitsin diyorum marttan sonra alacağım güzel bir lastik aynı ebatlarda mı aldın acaba ben lastik bakmaya gittiğimde oradaki adam bana daha büyük bir ebat söyledi ve onu takıyorlar genelde dedi. (Söylediği ebatları hatırlamıyorum maalesef )

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujileri, karbüratörü ve hava filtresini temizleyin. Farkı hissedeceksiniz.
    Hava filtresini temizleyebildim sadece. Çok kirli değildi biraz toz vardı güzelce hava tuttum tekrar yerine taktım. İş yerinde lokma anahtarı bulamayınca buji ve karbüratör temizliği işine girmedim. Deneme sürüşü yaptım ama değişen birşey yoktu. 400 km sonra 4000 km olacak motosiklet, o zaman servise gidip tekrar genel bi bakım yaptıracağım artık.
    Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı mse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam bu sene böyle gitsin diyorum marttan sonra alacağım güzel bir lastik aynı ebatlarda mı aldın acaba ben lastik bakmaya gittiğimde oradaki adam bana daha büyük bir ebat söyledi ve onu takıyorlar genelde dedi. (Söylediği ebatları hatırlamıyorum maalesef )
    1 cm lik boyut farkları çok etkilemiyor 110'a 140 takmayın yter.
    Ben ön lastiği bulamadım 1 cm ince taktım mesela.

Kalın lastik daha iyi yol tutar diye bir durum yok zaten (Bknz. yol bisikletleri)

benim bir sorunum var motor anahtar kontak açınca yani voltaj gelince 2 gündür farlar da yanmaya başlıyor önceden motor çalışınca yanıyordu sizce sorun neyden kaynaklı olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı mtgemlik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sadece yağ filitresi kapağında sızma vardı. Onuda motor soğukken kendim sıktım. Eğer elinden geliyorsa nerde kaçak varsa kendin sıkabilirsin fazla zorlamadan.
    Aynı şey benim motorumdada var. Sızıntı değilde terleme şeklinde sıkmayı deniycem. Teşekkürler.

arkadaşlar selamlar hafta sonu çıkıp güzelce bir gezdim çok da keyif aldım. bizim motorun bu ikinci el fiyatlarını çok öldürmeye başladılar gibi enteresan geliyor bu durum da.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Beyler bu yağ neden akmış olabilir ?
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Hayırlı sabahlar arkadaşlar. Bu sabah iş dönüşünde motorumun devri bir anda 4.5. devirlerden 8.9. devirlere yükseldi. Sebebi ne olabilir ?
    Bir de hissedilir derece 4.5. devirlerde sanki bir tıkanma var, gazı açıyorum motor o devirde takılıyor. Bu yüzden bir anda 8.9. devire de çıkmış olabilir diye düşündüm. Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı simaok77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı sabahlar arkadaşlar. Bu sabah iş dönüşünde motorumun devri bir anda 4.5. devirlerden 8.9. devirlere yükseldi. Sebebi ne olabilir ?
    Bir de hissedilir derece 4.5. devirlerde sanki bir tıkanma var, gazı açıyorum motor o devirde takılıyor. Bu yüzden bir anda 8.9. devire de çıkmış olabilir diye düşündüm. Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım.
    Jikle açık kalmış olabilir mi? otomatik jikle var ya bunlarda

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle açık kalmış olabilir mi? otomatik jikle var ya bunlarda
    Otomatik jikle derken hocam ? Hemen deponun altında olduğunu biliyorum da otomatiği pek anlamadım. Diğeriyle de hiç oynamadım ama öğlen çıkıp ilk işim buna bakmak olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)