Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    En küçük Pulsar 150 NS'ci olarak aranıza katıldım Yaşım 16 daha dün aldım motoru 80 kmye falan geldi. Benim mi süresim geliyo motor mu beni sür diyo anlamadım ama doyamıyorum. Ayrıca boyum 170 iki ayağım parmak uçlarında ama çok rahatsız edici durumda değil. Işıklarda sol ayağım tam yere basıyor sağ ayağımlada arka freni tutuyorum. İlk vitesli motorum ve daha ilk defa vitesli motor sürdüm. İlk 10 dakika istop ettirmeyle geçti fakat bugün hiç sorunsuz şekilde kullanmaya başladım. Bayi bana 7000 deviri geçme dedi, çok zor durumda kalmadıkça 7000 devirin üstüne çıkmadım. İlk motorum olduğu için frenleri nasıldır debriyajı nasıldır nasıl gider yorum yapsam doğru olmaz ama 2 kişi bugün bayırdan çıktık arkadaşımla yaklaşık 160 kilo falan toplam. 2. viteste devir 7000i geçecek diye 3. vitese attım. 3. vitestede hafif böyle ileri geri yaptı pek anlamam neden olduğunu umarım zarar vermemiştir. Motoru uzun süre kullananlardan tavsiye almak çok isterim. Ne yapmalıyım ne yapmamalıyım. Söylerseniz çok sevinirim çünkü daha acemiyim ve ilk motorum tavsiyelerinizi bekliyorum. He birde ehliyet sınavına temmuzda gireceğim. Ehliyetsiz sadece yakın yerler

Lucien bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan, tavsiyem koruma ekipmanların olmadan binme 1 metre bile olsa gideceğin yer üşenme sıkılma kaskını dizliğini montunu eldivenini giy, ne kalitede olursa olsun mutlaka giyin.. ve motoruna alışmadan arkana kimseyi alma.. arkana binene de mutlaka koruyucu ekipmanlar giydir.. daha çok gençsin uzun yıllar bu zevki yaşa, tedbiri elden bırakıp kendini bu zevkten alıkoyma.. mutlaka ekipmanını giy..

rozenlot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Alıntı crazyjop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En küçük Pulsar 150 NS'ci olarak aranıza katıldım Yaşım 16 daha dün aldım motoru 80 kmye falan geldi. Benim mi süresim geliyo motor mu beni sür diyo anlamadım ama doyamıyorum. Ayrıca boyum 170 iki ayağım parmak uçlarında ama çok rahatsız edici durumda değil. Işıklarda sol ayağım tam yere basıyor sağ ayağımlada arka freni tutuyorum. İlk vitesli motorum ve daha ilk defa vitesli motor sürdüm. İlk 10 dakika istop ettirmeyle geçti fakat bugün hiç sorunsuz şekilde kullanmaya başladım. Bayi bana 7000 deviri geçme dedi, çok zor durumda kalmadıkça 7000 devirin üstüne çıkmadım. İlk motorum olduğu için frenleri nasıldır debriyajı nasıldır nasıl gider yorum yapsam doğru olmaz ama 2 kişi bugün bayırdan çıktık arkadaşımla yaklaşık 160 kilo falan toplam. 2. viteste devir 7000i geçecek diye 3. vitese attım. 3. vitestede hafif böyle ileri geri yaptı pek anlamam neden olduğunu umarım zarar vermemiştir. Motoru uzun süre kullananlardan tavsiye almak çok isterim. Ne yapmalıyım ne yapmamalıyım. Söylerseniz çok sevinirim çünkü daha acemiyim ve ilk motorum tavsiyelerinizi bekliyorum. He birde ehliyet sınavına temmuzda gireceğim. Ehliyetsiz sadece yakın yerler

http://hizliresim.com/dbLXGX

http://i.hizliresim.com/0D0y5W.jpg
    Aramıza hogeldin kardeşim hayırlı olsun motorun tekerin düz bassın

Merhaba arkadaşlar, gelişmelerle ilgili haber vereyim dedim(1-2 sayfa öncesinde yaşadığım problemle ilgili);

Bugün sabahtan Urla'daki Serkan ustaya gittim. Fabrikadan yeni bir amortisör ve egzost kutusu gelmiş. Kendisi çabucak eskilerini söküp yenilerini taktı. Üstelik hiçbir servis/işçilik parası istemedi çok şaşırdım. Akü henüz gelmedi ama o da hallolur yakında dedi. Zaten başka bir akü vermişti şimdilik onu kullanıyorum o yüzden sıkıntı yok. Gerçekten işini gerektiği gibi ve düzgün yapan biri. Ben çok memnun kaldım. Eğer yakınlarda oturan varsa servis için kesinlikle öneririm. Yeni amortisörü en yumuşak ayarına getirttim, eskisinden daha iyi oldu. Bu da, acaba aküden akan asit amortisörün içine girip çalışmasını mı bozdu, sorusunu getirdi aklıma.

Burdan ayrıca Ekrem Bey'e ilgisi ve emeği için teşekkür ederim. Onun sayesinde kısa zamanda sorun halloldu.

Titreşim konusuna gelirsek, şimdilik bir değişiklik yok. Henüz 250 KM'de motor o yüzden hala erken konuşmak için.

Son olarak, bir arkadaş branda ile ilgili resim atacaktı, unuttu herhalde Bir de motora arka çanta takmak istiyorum. Bir tam kask, bir çift eldiven ve dizlik alacak kadar bir çanta kaç litre olmalıdır en az?

Şimdilik bu kadar. Bir gelişme olursa yine yazarım.

forumda gördüğüm bu haber ciddi canımı sıktı arkdaşlar...

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/166684-pulsar-ve-jant-bence-yeterli.html

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-yeterli.html

konuyu sonuna kadar okuyun hocam

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hayırlı olsun güle güle kullan ancak 16 yaşındayım diyorsun ve 17hp 150 cc motosiklet kullanıyorsun ancak hangi ehliyet ile kullanıyorsun bu motosikleti? şunu bil ki karışacağın kazalarda başın dertte olacak.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/166684-pulsar-ve-jant-bence-yeterli.html
    150NS'in ödemesini yapıp henüz motoruna kavuşmamış birisi olarak ben tüm yorumları okudum. Korkacak birşey yok. Aşırı hızlı ve bozuk zeminde hakimiyeti kaybedip, yol dışındaki taşa çarpma sonucu jant kırılmış. Hatta motorun jantı dışında çok fazla hasar almaması beni şaşırttı. O arkadaşa da tekrardan geçmiş olsun.

@larnon ben de motor geldiğinde aynı amaçla kullanım için topcase alacağım. Tahminim 40-42 lt fazlasıyla yeter gibi geliyor. Yine de tecrübeli arkadaşlar daha doğru yanıt verirler.

Bu arada rodaj öncesi ve sonrası yakıt tüketimlerini tekrar güncelleyebilir misiniz? Önceki sayfalarda yazılan haricinde herhangi bir değişiklik var mı?

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS

Vatandaş 100km ile giderken taşlara kafa atmış. Taş da kaya çıkınca jant pert. Konuyu abartarak açmış ve hatasını kabul ediyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Uzun yolda ortalama kaç km hızla gitmeli motoru yormamak için?

Motosikleti
    Pulsar NS150
    herkese selam..
    ekipman için öneri almak istiyorum.
    şöyle bi liste yaptım kendimce, bi değerlendirirseniz sevinirim.
    artçılı bineceğim için her şey çift olucak. 1700 TL CİVARI BÜTÇEM VAR

KASK: LS2 FF320 Stream Güneş Vizörlü Kask (Mat Siyah) + Pinlock FİYAT:340 tl
    MONT: Prohel Colombia FİYAT:291 ARTÇI MONTU: Prohel Diva YADA Prosev 7192 bayanmontu FİYAT:270 tl
    ELDİVEN: Prosev Deri Eldiven FİYAT:99 TL
    DİZLİK: Venom Motor Diz Koruma Vn-07 Mafsallı FİYAT:55 tl

Alıntı kaan5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam..
    ekipman için öneri almak istiyorum.
    şöyle bi liste yaptım kendimce, bi değerlendirirseniz sevinirim.
    artçılı bineceğim için her şey çift olucak. 1700 TL CİVARI BÜTÇEM VAR

KASK: LS2 FF320 Stream Güneş Vizörlü Kask (Mat Siyah) + Pinlock FİYAT:340 tl
    MONT: Prohel Colombia FİYAT:291 ARTÇI MONTU: Prohel Diva YADA Prosev 7192 bayanmontu FİYAT:270 tl
    ELDİVEN: Prosev Deri Eldiven FİYAT:99 TL
    DİZLİK: Venom Motor Diz Koruma Vn-07 Mafsallı FİYAT:55 tl

Merhaba ls2 yerine kask Mt Revenge tavsiye ederim

Mont konusunda alacağın montun korumalarına bi çıkarıp bak gerçekten ce onaylımı
    Kendinede artçı bayana da Nic mont öneririm ben oldukça memnunum buradan aldım

Ls ff352 ve Mt spdxone var ikisi arasında oldukça fark var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

http://http://www.motosuperstore.net...LA_1233-2.html

Adres bu olacak yanlış vermişim
    kaan5 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150ns
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, gelişmelerle ilgili haber vereyim dedim(1-2 sayfa öncesinde yaşadığım problemle ilgili);

Bugün sabahtan Urla'daki Serkan ustaya gittim. Fabrikadan yeni bir amortisör ve egzost kutusu gelmiş. Kendisi çabucak eskilerini söküp yenilerini taktı. Üstelik hiçbir servis/işçilik parası istemedi çok şaşırdım. Akü henüz gelmedi ama o da hallolur yakında dedi. Zaten başka bir akü vermişti şimdilik onu kullanıyorum o yüzden sıkıntı yok. Gerçekten işini gerektiği gibi ve düzgün yapan biri. Ben çok memnun kaldım. Eğer yakınlarda oturan varsa servis için kesinlikle öneririm. Yeni amortisörü en yumuşak ayarına getirttim, eskisinden daha iyi oldu. Bu da, acaba aküden akan asit amortisörün içine girip çalışmasını mı bozdu, sorusunu getirdi aklıma.

Burdan ayrıca Ekrem Bey'e ilgisi ve emeği için teşekkür ederim. Onun sayesinde kısa zamanda sorun halloldu.

Titreşim konusuna gelirsek, şimdilik bir değişiklik yok. Henüz 250 KM'de motor o yüzden hala erken konuşmak için.

Son olarak, bir arkadaş branda ile ilgili resim atacaktı, unuttu herhalde Bir de motora arka çanta takmak istiyorum. Bir tam kask, bir çift eldiven ve dizlik alacak kadar bir çanta kaç litre olmalıdır en az?

Şimdilik bu kadar. Bir gelişme olursa yine yazarım.
    Branda elime ulaştı modacar brandası. Ama hiç kaliteli değilmiş. Paraya yazık oldu. Ufak bi rüzgar esse yırtılcak gibi o yüzden fotoda atmadım. Tavsiye etmem. Başka marka kaliteli brandalara bakın derim
    larnon bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150 Ns
    Alıntı brbeytncr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bucuk iki ay önce ufak bir kaza sonrasında arka frenim kırıldı.Ertesi gün gittim servise fıyat çıkartıldı falan filan derken parçaları 1 haftaya yakın beklersin dendi tamam dedim. 2 hafta oldu aradım yok 3 hafta oldu yok 1 ay oldu yok 2 ay oldu olacak inşallah. Sadece arka fren çubugu bekliyorum ya bir parçayı 2 aydır beklemek nedir ??? Aman sakın ufak kazalar bile yapmayın motorun bir yerini falan kırarsınız bir ömür beklemeiyin çok dikkatli olun.
    Ekrem ata beyin ilgisi dahilinde, bu mesajı yazdıktan yaklaşık 1 hafta sonra parça elime geçti tekrar ilgisi için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Tex 263 marka 4 mm kalınlıkta miflonlu branda siparisi verdim kullanan var mı nasıl bir üründür...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)

http://hizliresim.com/dbLXGX

http://i.hizliresim.com/0D0y5W.jpg
    Alıcağın ehliyet bu yaşta A1 sınıfı kulandığın motorsa A2 sınıfına giriyor A1 sınıfı kulandığın alete yetmiyor polis çevirse yine ehliyetsiz olduğun için bu yaşta ruhsatta üzerine olmıcağı için ruhsat sahibinede ceza kesilicek toplam ceza 3 bin tl geliyor haberin olsun bide ruhsata 11 kw gücü gemiyorsa A1 sınıfı 11kw kadar kulanabilir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Ns 150 gidon yükseltme yaptıran deneyen varmı? rahatlıkta farkediyormu merak ettim...

Motosikleti
    Alıntı Berkan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tex 263 marka 4 mm kalınlıkta miflonlu branda siparisi verdim kullanan var mı nasıl bir üründür...
    Ben İstanbul'dan üreticisinden almıştım. Su geçiriyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İstanbul'dan üreticisinden almıştım. Su geçiriyor.
    N11 den aldım kullanıcı yorumlarına baktım herkes güzel beklentileri karşılıyor yağmur kar rüzgar geçirmiyor diye herkes yazmış

Motosikleti
    Hangi modelini aldım hatırlamıyorum. Ama sitede baktığımda hepsinde aynı özellikler var.
    Aynı gün yağmurlukta almıştım. Bugün yağmur yağdığında giydim. Yağmurun şiddetinden mi artık bilmiyorum ama pantolon kısmından ıslandım.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)