Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    ]marş çalışmıyo derken marş basıyor motor mu çalışmıyor

mars basıyor ama marsmotoru calısmıyor calııssa gıdecek ve motoru calıstırsam bıle 5 dakka gıdıp duruyor hıcbırsey yapamıyorum arkadaslar lutfen yardım ve aku pert olablılr dıye dusunuyorum servıste bedevaya yenı aku takarlarmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer sorunu yaşayan bir arkadaşımız oldu sanırsam. karbüratör karışım ayarı ile halletmiş olması lazımdı. Ayar yani.

Bu gün 2 haftalık bekleme sonucu aküm geldi. 1 hafta garanti kağıdını kaybettiğim için beklemiştim. Eski aküyü çıkardığım anda (uzun bir yoldan gelmiştim ve motor sıcaktı) akünün üzerindeki asidin akmakta olduğunu gördüm. Akü çıkarıldı. Parçalar temizlendi ve takıldı. Sonra yeni bir akü takıldı. Şimdi sıkıntısız.
    Bir de boruyu taktırdım. şu teklemede taktıkları. Motor inanılmaz rahat bir şekilde 115 km ye hıza çıktı. İnanamadım. Çok fark etti.
    hocam sevindim hallolmasına benim motorada o borudan takmışlardı brnim soruna gelince bende oyle hava ayarı diye düşündüm serviste dün hava ayar vidasını sıktılar biraz ama yine değişen bişey yok bugun yolda giderken debriyaja basıp tekrar gaz verdiğmde hareketlenirken 10 kere stop etmiştir motor ilk bakıma kadar bişey yoktu deli oldum kaç gündür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Alıntı yusufpısko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]marş çalışmıyo derken marş basıyor motor mu çalışmıyor

mars basıyor ama marsmotoru calısmıyor calııssa gıdecek ve motoru calıstırsam bıle 5 dakka gıdıp duruyor hıcbırsey yapamıyorum arkadaslar lutfen yardım ve aku pert olablılr dıye dusunuyorum servıste bedevaya yenı aku takarlarmı
    dostum biran önce servise götür sorun oysa değiştirmeleri lazım ve değiştirirlerde.

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    arkadaslar ben akuyu degıstırsem benden para alırlarmı bıde bnm motor 60 70 tkelemeye baslıyo sorun ne olablılır dedeıgım gıbı akuden olsa enjeksıyonu keser benzın mootra gıtmez ondan suhpem var anlayan arkadaslar yazarmısınız

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    tekleme sorunu garanti dahilinde hava filtresi hortumunun girişine boru takıyorlar.durma sorununa gelince servise götür eğer sorun aküdeyse para almazlar aküde değilse zaten değiştirmene gerek yok

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    Alıntı walter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekleme sorunu garanti dahilinde hava filtresi hortumunun girişine boru takıyorlar.durma sorununa gelince servise götür eğer sorun aküdeyse para almazlar aküde değilse zaten değiştirmene gerek yok
    arkadasım benden para alınacakmı ben bıde gıdersem bakımda yaptıracagım onu merak edıyorum net bı cevap verrımsınız motorun kac yıl gsrsntısı var

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Alıntı yusufpısko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım benden para alınacakmı ben bıde gıdersem bakımda yaptıracagım onu merak edıyorum net bı cevap verrımsınız motorun kac yıl gsrsntısı var
    kardeşim okumuyormusun yazdığımı garanti dahilinde ne demek. hem teklemede hem aküde. sorun var motor duruyo diyosun marş basmıyo diyosun tekleme içinde alınmıcak marş basmama durma içinde alınmıcak bakım yaptırırsan işçilik parasını bilemem.
    NoWyld bunu beğendi.

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Motorunuza iyi bakmalısınız. Burada genel olarak gördüğüm olay ilk 1000 km de motoruna düzenli bakmamış, zincir yağlama mı o da ne? Rodaj nasıl yapılır diye araştırmadan, önceki sayfaları okumayan arkadaşlarımızın olması. Sonra gelip buraya yazıyorlar ve motoru düşünen arkadaşları yanlış yönlendirebiliyorlar. Siz motora iyi bakmazsanız o da sizi yolda bırakır. Önce bir garantisi kaç sene bakın. Sonra yetkili servis bulun. Her türlü sorunla ilgileniyorlar. Götürün, gösterin. Motorun garantisi de 2 senedir bu arada.
    Sonra motorunuza binmeden rodaj nedir araştırın. Ben makinamı almadan önce sırf 3 gün rodaj nasıl yapılır araştırdım.
    Kötü bakıldığı takdirde s1000rr getirin, 2000 km de sorunları başlar. Markalar farklıdır ancak motor motordur.
    Mesela Çoğu arkadaş rodaj ile ilgili motora az da olsa kompres yapılması gerektiğini bilmez. Ara ara bu şekilde kompresle sıkıştırılması gerekir mesela gaz açtığımızda nasıl sıkışıyor ise gazı orta devirde çektiğimizde de sıkışmalıdır. Silindirlerin oturması için bu gereklidir. Bu olay motor frenidir. Ancak mesela motor freni denilen sıkıştırma işlemi fazla yapılmamalıdır ve yüksek devirdeyken yapılmamalıdır. Nazik ve narin bir biçimde yapılmalıdır.
    Mesela dün 1000 km deyim dün çok rahat biçimde otoyolda 115 km gördüm.
    Maaşallah diyelim ve motorlarımıza iyi bakalım.
    Aletlerin garantisinin olması kötü bakıldığı taktirde sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez.
    walter bunu beğendi.

Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuza iyi bakmalısınız. Burada genel olarak gördüğüm olay ilk 1000 km de motoruna düzenli bakmamış, zincir yağlama mı o da ne? Rodaj nasıl yapılır diye araştırmadan, önceki sayfaları okumayan arkadaşlarımızın olması. Sonra gelip buraya yazıyorlar ve motoru düşünen arkadaşları yanlış yönlendirebiliyorlar. Siz motora iyi bakmazsanız o da sizi yolda bırakır. Önce bir garantisi kaç sene bakın. Sonra yetkili servis bulun. Her türlü sorunla ilgileniyorlar. Götürün, gösterin. Motorun garantisi de 2 senedir bu arada.
    Sonra motorunuza binmeden rodaj nedir araştırın. Ben makinamı almadan önce sırf 3 gün rodaj nasıl yapılır araştırdım.
    Kötü bakıldığı takdirde s1000rr getirin, 2000 km de sorunları başlar. Markalar farklıdır ancak motor motordur.
    Mesela Çoğu arkadaş rodaj ile ilgili motora az da olsa kompres yapılması gerektiğini bilmez. Ara ara bu şekilde kompresle sıkıştırılması gerekir mesela gaz açtığımızda nasıl sıkışıyor ise gazı orta devirde çektiğimizde de sıkışmalıdır. Silindirlerin oturması için bu gereklidir. Bu olay motor frenidir. Ancak mesela motor freni denilen sıkıştırma işlemi fazla yapılmamalıdır ve yüksek devirdeyken yapılmamalıdır. Nazik ve narin bir biçimde yapılmalıdır.
    Mesela dün 1000 km deyim dün çok rahat biçimde otoyolda 115 km gördüm.
    Maaşallah diyelim ve motorlarımıza iyi bakalım.
    Aletlerin garantisinin olması kötü bakıldığı taktirde sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez.
    Güzel bi msj olmuş bende şayet 500 Km deyim 5-6bin devirde kullanmaya özen gösterdim 60 km hızı geçmemeye dikkat ettim ama boşlukta zaman zaman kısa süreli hızlanmalar yaptım ki servissin dediğide buydu .

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    kardeşim okumuyormusun yazdığımı garanti dahilinde ne demek. hem teklemede hem aküde. sorun var motor duruyo diyosun marş basmıyo diyosun tekleme içinde alınmıcak marş basmama durma içinde alınmıcak bakım yaptırırsan işçilik parasını bilemem.
    eyvallah kardes azarlar gıbı konusuyon burda bıse soryuoz ıstersen cevap ıstersen verme ayıp oluyo kırdın bızı sevgıler

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    asla öyle bir niyetim yok kırdıysam k.bakma kardeş,soruna cevap vermemişim gibi davrandın diye öyle dedim çoğumuzda motor bir sorun çıkardı mı gereksiz takılma ve hemen çözüme kavuşturma isteği oluyor ama dediğim gibi,yazdığın sorunlarda tekleme,durma,akü vs. servis para almaz.sorunu hallettiğnde bizimlede paylaşırsan seviniriz,kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    asla öyle bir niyetim yok kırdıysam k.bakma kardeş,soruna cevap vermemişim gibi davrandın diye öyle dedim çoğumuzda motor bir sorun çıkardı mı gereksiz takılma ve hemen çözüme kavuşturma isteği oluyor ama dediğim gibi,yazdığın sorunlarda tekleme,durma,akü vs. servis para almaz.sorunu hallettiğnde bizimlede paylaşırsan seviniriz,kazasız sürüşler dilerim.
    tm eyvallah kardesım motor yapıldıgında yazarım ıyı aksamlar yarında sınavım var )

Motosikleti
    Bajaj 150 NS - Honda 500R - Fiddle II
    Cumartesi test sürüşü var motor ehliyetim var ama 1-2 aydır var acemiliğim var 150 NSyi test sürüşünde sıkıntı yaşar mıyım? Kendime güveniyorum ama tek başıma gidicem acemilik illa olucak.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı emretanerc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi test sürüşü var motor ehliyetim var ama 1-2 aydır var acemiliğim var 150 NSyi test sürüşünde sıkıntı yaşar mıyım? Kendime güveniyorum ama tek başıma gidicem acemilik illa olucak.
    Bir sıkıntı yaşamazsın daha önce vitesi kullandın ise normal kalkış yapar rahat bir şekilde kullanırsın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Lastik işini halleden var mı? Her kafadan bir ses çıkıyor lastik konusunda.

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik işini halleden var mı? Her kafadan bir ses çıkıyor lastik konusunda.
    ben michelin pilot street taktırdım ön arka gayet memnunum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Boyutlari ne hicam bulabildiniz mi uygun boyut

ne kadar tuttu ?

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    [IMG][/IMG] buda benım pulsar mavı renk ısteyen arkadaslar olmus mavı rengıde boyle
    NoWyld ve walter bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyutlari ne hicam bulabildiniz mi uygun boyut
    tam ölçüleri hatılamıyorum ama arka 110 ön 90 şeklinde 550 tl ye taktırdım.kabataş buz motorda

Arkadaşlar bu Motorun yakıt tüketimi ne kadardır. Deposu ne kadara doluyor ve bu dolu depoyla kaç km. yol gidiyor. Objektif cevap verebilecek kimse yokmu. Forumda 350km. falan yazan arkadaşlar olmuş. yalnız bu tüketim deponun yedeğe düşünceye kadarmı gittiği mesafe yoksa yedekte dahilmi. Sanırım fabrika verileri deponun aldığı benzin 12+2,4lt. Bana bu motor biraz fazla yakıt tüketiyor gibi geldi. Bu günlerde PULSAR 150NS ile HERO HUNK arasında seçim yapmaya çalışıyorum.Bir türlü karar veremedim aslında PULSAR diyorumda fakat bana yakıt tüketimi biraz abartılı gibi geldi.Şimdiden vereceğiniz cevaba tşk. ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)