Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çalıştırılır hafif ara gaz verilir 1 kaç dk alet ısındımı yola çıkılır soğuk havada stop ediyorsa halen jikle çekilir 1 kaç dk ısınır jikle kapatılır yola devam edilir ısındıktan sonra stop ediyormu rolenti devrini yükseltmek yakıtı fazla harcamasına yol açar

Bu ara topkapı çapa tarafında 150ns ışıklarda anlamsız gaz açıp s çizen ara sokağa giren vatandaş buralardamı dedim bi kaç soru soram motora bakam ara sokakta durur dedim gitmişti
    Motoru isitmadan yola cikmiyorum zaten jikle cekmeden sabah anca calisiyor rolantiyi yukseltirdim fakat kitapcigs uygun yapmaua calisiyorum sabah jikle ile calisip rolanti 1.5 sabitlendiginde yola cikiyorum 3 5 dk motor isiniyor fakat yoldayken gene stop ediyor rolanti 1.5 olmasina ragmen dusuk mu geliyor yoksa bi sıkıntı mi var anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru isitmadan yola cikmiyorum zaten jikle cekmeden sabah anca calisiyor rolantiyi yukseltirdim fakat kitapcigs uygun yapmaua calisiyorum sabah jikle ile calisip rolanti 1.5 sabitlendiginde yola cikiyorum 3 5 dk motor isiniyor fakat yoldayken gene stop ediyor rolanti 1.5 olmasina ragmen dusuk mu geliyor yoksa bi sıkıntı mi var anlamadım
    Bu durumda bi servise baş vurmanda fayda sağlar
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acilen servise gitmeniz dışında bir tavsiyem yok. Bir anormallik var
    Bide simdi aklima geldi acaba akude problem olabilir mi cunku marsa basiyorum sonra ekran gidiyo karanlik sonra tekrar geliyo devir saati gidip geliyo ama motor calisiyor oluyo stop etme ve gosterge de gecikme sorunu var acaba akuden olabilir mi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Evet rks mi sattım Pulsar yarın elimde yolda geliyor taşımacı ile rodaj dönemini sordum adam dedi ki bu motorda rodaj o kadar iyice dikkat edilecek kadar ciddi değil dedi 17 beygir güçlü zorlanacagi bi motor değil dedi o yüzden 60 70 80 o çıkarları gezebilirsin dedi hız bakımından acaba doğru mu yönlendiriyor ?motor yarın elimde
    Pulsar41 bunu beğendi.

darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Bu arada Bajaj in sitesinde kullanım kılavuzları bölümünde pulsar 150 NS nin Türkçe kullanım kılavuzu yüklenmiş ben indirdim
    darkloops bunu beğendi.

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı Berkan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet rks mi sattım Pulsar yarın elimde yolda geliyor taşımacı ile rodaj dönemini sordum adam dedi ki bu motorda rodaj o kadar iyice dikkat edilecek kadar ciddi değil dedi 17 beygir güçlü zorlanacagi bi motor değil dedi o yüzden 60 70 80 o çıkarları gezebilirsin dedi hız bakımından acaba doğru mu yönlendiriyor ?motor yarın elimde
    Rodajla ilgili geçmiş sayfalarda bilgiler mevcut. Genel kanı 5500 devirin üstünün çok yoklanmaması yönünde. Ara ara üstüne çıkılır tavi 7 bine kadar

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar merhaba, yakin bir arkadasim honda cbf150 ile bajaj pulsar150 arasinda kaldi ne onerirsiniz ?

Motosikleti
    hyosung gv250
    Güzel bir soru ve cevabı çok basit.Hangisini beğeniyor ise onu alsın.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Bisey sorucam bi jiklenin oldugu tarafa geçince jikle acik konumu hangisi , jikleyi kendimizden tarafa cekince mi acik konuma geliyor

Motosikleti
    hyosung gv250
    Berkan 33 türkçe kullanma kılavuzu duyurun için teşekkürler. Ayrıca Kuralkan ın duyarlı yöneticilerine de teşekkür.
    Berkan33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı Nikmik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berkan 33 türkçe kullanma kılavuzu duyurun için teşekkürler. Ayrıca Kuralkan ın duyarlı yöneticilerine de teşekkür.
    Ne demek birbirimize yardimci olacağız her zaman

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Dün itibariyla Pulsar 150 NS'imi almış buluyorum.
    Plaka işlemlerini hallettikten sonra sürmeye başlayacağım.
    Herkese iyi forumlar.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Bisey sorucam bi jiklenin oldugu tarafa geçince jikle acik konumu hangisi , jikleyi kendimizden tarafa cekince mi acik konuma geliyor
    Bilgisi olan yok mu

Bilgisi olan yok mu
    Evet kendine doğru çekeceksin. Kılavuzu oku, orada sorularının hemen hepsine cevap var. Ben dün üşenmedim Bajaj sitesinden indirip Türkçe kılavuzu da okudum baştan sona.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kendine doğru çekeceksin. Kılavuzu oku, orada sorularının hemen hepsine cevap var. Ben dün üşenmedim Bajaj sitesinden indirip Türkçe kılavuzu da okudum baştan sona.
    Tesekkur ederim okumustum hepsini ama atlamisim demek jikle cekince motor stop ediyor sanirim bi problem var , gosterge de geç yukleniyo yarin servise gideceğim canimi sıkmaya başladı

Tesekkur ederim okumustum hepsini ama atlamisim demek jikle cekince motor stop ediyor sanirim bi problem var , gosterge de geç yukleniyo yarin servise gideceğim canimi sıkmaya başladı
    Jiklesiz çalıştırmayı da bir dene, marşa bas, çalışır çalışmaz ufaktan gaz ver ve ufak ufak yükleyerek gazı ısıtmayı dene, gazı fazla açma o zaman da boğulur motor. Jikle için de, jikleyi açıp önce hafif gazla çalıştır, sonra bırak jikle işini yapsın. 1500 devre ben de getirdim, ama ondan sonra daha binmedim bakalım ne yapacak benim ki de bir sonraki çalıştırmada, normalde 2000 devire ayarlamıştı servis, duruma göre 1750 devirlere çekebilirim ben de rölantiyi. Neyse ki ayarı çok kolay.
    Göstergenin gidip gelmesi bir bağlantı, ya da soket sorunu olabilir, servise götürmekte fayda var.Bu göstergenin gitmesi mevzusunu başka söyleyenler de vardı sanırım.
    Bu arada önce jikleyi çek sonra motoru çalıştır.

Arkadaşlar, göstergedeki dijital saati ayarlayamadım bir türlü. Ayarlamakta problem yaşayan oldu mu? Tuşun bozuk olduğundan şüpheleniyorum.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jiklesiz çalıştırmayı da bir dene, marşa bas, çalışır çalışmaz ufaktan gaz ver ve ufak ufak yükleyerek gazı ısıtmayı dene, gazı fazla açma o zaman da boğulur motor. Jikle için de, jikleyi açıp önce hafif gazla çalıştır, sonra bırak jikle işini yapsın. 1500 devre ben de getirdim, ama ondan sonra daha binmedim bakalım ne yapacak benim ki de bir sonraki çalıştırmada, normalde 2000 devire ayarlamıştı servis, duruma göre 1750 devirlere çekebilirim ben de rölantiyi. Neyse ki ayarı çok kolay.
    Göstergenin gidip gelmesi bir bağlantı, ya da soket sorunu olabilir, servise götürmekte fayda var.Bu göstergenin gitmesi mevzusunu başka söyleyenler de vardı sanırım.
    Bu arada önce jikleyi çek sonra motoru çalıştır.
    Hepsini denedim fakat suan jikleyi ceker cekmez istop ediyor veya jikle ile calsitirdigimda gaz ile pompaliyorum biraz gazi birakir birakmaz stop ediyor , suan jiklesiz gayet duzgun calisiyor rolanti 1.5 da jiklede sıkınti var gibi görünüyor yarin gidelim bakalim ne çıkacak yazarim motor pulsar 150 as 230 km de bu arada

Saat ayarlamayı kullanma kılavuzundan baktım yöntem şu şekilde :

SAAT AYARLAMA
    Dijital saat zamanı saat:dakika şeklinde, 12 saatlik dilimde
    gösterir. Saat ayarı sadece TRIP1 modundayken yapılabilir.
     Mod (8) tuşuna 2 saniye kadar basınız, TRIP1 modu seçiniz.
     Mod (8) ve Set (9) tuşlarına aynı anda 2 saniyeden fazla
    basınız, : ve saat hanesi yanıp sönmeye başlayacak.
     Mod (8) tuşuna 1 saniye kadar basarak saat hanesini
    ayarlayınız.
     Set (9) tuşuna 1 saniye kadar basarak dakika hanesi
    ayarlayınız.
     Mod (8) ve Set (9) tuşuna aynı ayna 2 saniyeden fazla
    basarak ayarlanan saati kaydediniz.
     Saat ayarlama ekranında 5 saniyeden fazla işlem yapılmazsa
    veya araç çalıştırılırsa, saat ayarı yapılmadan otomatik ayar
    modundan çıkış gerçekleşir.

Ayarlayamayan arkadaşlara duyurulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)