Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün nihayet plakasını çıkarttım benim Pulsar'ın, yarın da ruhsatı alacağım, muhtemelen Cuma günü de motoru bayiden çıkartıp rodaja başlarım. Sahil yolunun yolları taştan demeye başlayacağım yeniden 7 yıla yakın bir aradan sonra. Kendi yaptığım test başlıca sebeptir bu motoru almama ama eklemeden geçmeyeyim, Pulsar NS 150 alma kararımda büyük etkisi olan sayın Ekrem Ata bey'e ve bu başlıkta yazan özel mesaj attığım ve detaylıca cevaplar aldığım arkadaşlara da ayrı ayrı teşekkürler, onlar kendilerini zaten biliyorlar. Önümüzdeki haftadan itibaren benim için bloğumda uzun soluklu bir NS 150 testi başlayacak bakalım. Sanırım bu yaz caddelerde sık sık NS150 göreceğiz. Bu segmentte bu yılın motosikleti NS150 olacak gibi görünüyor.
    Alan herkese keyifli ve sağlıklı sürüşler, almayı düşünenlere de en kısa zamanda sahip olmaları dileğiyle.

Herkese selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Biz bir şey yapmadık, sadece elimiz erdiğince sana cevap vermeyi denedik, kararı kendin verdin. Şimdilik sadece şunu diyebilirim en azından görünüm ve teknik veriler anlamında doğru bir karar verdin, haa YBR mi bu mu dersen, ben eski bir YBR kullanıcısı ve seveni olarak, bu derim. YBR çok tatlı motor ama artık o paraya değecek kadar değil. ;)

Haydi ben kaçtım, bunca yıl sonra çok bile kelam ettim, rodaj bekleyen bir motor var gitmem lazım.
    Bi süre buralarda görünmeyebilirim.

Tekerin düz bassın )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anilalgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 NS
    Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bi hız denemesi yaptım. 9.500 devirde 120km hız oldu daha da devam etmedim :D
    benim bi ufak boy akşam çıkmış yokuşaşağı 137 oldu diyor
    TÜRKÜM, TÜRKÜZ, SONUNA KADAR ATATÜRKÇÜYÜZ...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama her gün 8-10 kişi PULSAR NS 150 ailesine katılmaya başladı. İvme de her geçen gün artıyor. Sınıfının en güçlüsü ve uygun fiyat. Üstelik konforlu bir sürüş. Titreşim hissedilmeyecek kadar az. Bu segmentteki en iddialı modellerin başında geldiğini değerlendiriyorduk. İnşallah bizi yanıltmadınız.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Selam ve saygılarımla...
    Ekrem Bey,

Açıkçası bu motorun bugüne kadar kullanıcılar tarafından farkedilmemiş olmasına hayret ediyordum, hak ettiği yeri bulmaya başladı.

Motosikleti
    Pulsar NS 150
    Motorun hayırlı olsun Cloud. kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Bugün rodaj bakımını yaptırdım. Rölantiyi çok iyi ayarlamışlar motor ısındığında bile 2bin deviri geçmiyor. Ayrıca titreşimi azaldı motorun yüksek devirdeyken.
    NoWyld bunu beğendi.

ben aranıza katılıyorum Allah'ın izniyle.
    NoWyld bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 150 NS
    Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aranıza katılıyorum Allah'ın izniyle.
    hayırlı olsun kardeş.

Arkadaşlar bu arada izmirde 150 ns kullanıcıları olarak bi tanışma turu gibi bişeyler yapmak isteyenler varsa haberleşelim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün rodaj bakımını yaptırdım. Rölantiyi çok iyi ayarlamışlar motor ısındığında bile 2bin deviri geçmiyor. Ayrıca titreşimi azaldı motorun yüksek devirdeyken.
    2000 devir çok ya benim çinli 1300 devirde çalışıyo fıtı fıtı

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ahali, motorum 150 km de. Gayet güzel ancak bende şöyle bir sıkıntı var. Sıkıntı mı desem bilemiyorum ancak bir bakın
    http://sendvid.com/zq3wzsjb

devir videoda olduğu gibi gaz açıp kapayınca 3 binde biraz takılıyor, yani oyalanıyor. Yolda giderken de 4 bin devirde gazı çektiğim zaman 3 bine indiğinde ufak bir sarsma yapıyor (gaz vermemişken) sonrasında devir inmeye devam ediyor.

bu durum normal mi?
    brbytncr arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum, sorunu onun da dediği gibi servis 1 saniyede çözdü. Rodajdaki motorlarda hava gaz karışımı ayarından kaynaklanıyormuş. Olabilen bir durummuş. Şu an motor canavar her zamanki gibi. Bu gün bir apache yedim deviri max 6 bine getirerek tabi ki de, o da rodajdaydı sanırsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı anilalgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş.

Arkadaşlar bu arada izmirde 150 ns kullanıcıları olarak bi tanışma turu gibi bişeyler yapmak isteyenler varsa haberleşelim.
    Bunun bir benzerini de istanbulda mı yapsak ey 150 ciler ? NE DERSİNİZ

Motosikleti
    pulsar 150 NS
    yandan yandan bakıyordu motora vay be fln derken sende yapıştırdın gazı tabi
    NoWyld bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Max 250
    yandan yandan bakıyordu motora vay be fln derken sende yapıştırdın gazı tabi
    Hahaha şöyle, geldi durdu bakıyo selam falan hayırlı olsun eyvallah fasılları, sonra biraz aragazlaştık, önden o kalktı ama 55 e geldiğimde 1 motor arkamdaydı, sonra bıraktık zaten, motora yarışmak ve kendimi kanıtlamak için binmiyorum allah korusun ama onun da motoru yeni olmalı muhakkak, 6 binde vites değişerek gittim zira
    anilalgu bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 150 NS
    Hahaha şöyle, geldi durdu bakıyo selam falan hayırlı olsun eyvallah fasılları, sonra biraz aragazlaştık, önden o kalktı ama 55 e geldiğimde 1 motor arkamdaydı, sonra bıraktık zaten, motora yarışmak ve kendimi kanıtlamak için binmiyorum allah korusun ama onun da motoru yeni olmalı muhakkak, 6 binde vites değişerek gittim zira
    vaybe aragazlaştınız he değişik bi sevişme biçimi olsa gerek şaka bi yana benide sürekli scooterlı kuryeler durduruyor , kaç kişiyi 150 ns ye yönlendirdim bilmiom valla

Motosikleti
    X-Max 250
    vaybe aragazlaştınız he değişik bi sevişme biçimi olsa gerek şaka bi yana benide sürekli scooterlı kuryeler durduruyor , kaç kişiyi 150 ns ye yönlendirdim bilmiom valla
    Bir tarz önsevişme aslında sanki :D geçen beni de bi tane cbf 150 kurye tuttu. Doğru yola yönlendirdim o arkadaşı da umarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

Rodaj bakımından sonra motor kaymak oluyor diyor herkes, kilometre saatine şafak sayıyorum resmen

Motosikleti
    pulsar 150 NS
    Bir tarz önsevişme aslında sanki :D geçen beni de bi tane cbf 150 kurye tuttu. Doğru yola yönlendirdim o arkadaşı da umarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

Rodaj bakımından sonra motor kaymak oluyor diyor herkes, kilometre saatine şafak sayıyorum resmen
    sen benim rodajdan sonraki yorumu gördüysen anlamışsındır durumu 3 aşa 5 yukarı Çok iddalı olmayı sevmem ama makina akıyor yani;)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Bugün inşaatçı abiler durdurdu motoru. Bayağı bir beğendiler valla. Yolda da soran çok oluyor motoru. Rodajdan sonra ise enfes bi makine oldu. Haftasonu biraz uzun yol yapacagim bakalim nasil olacak

Ben de bugün teslim aldım, eve kadar bir 30 km yaptım az sonra yeniden çıkacağım. Çok keyifli bir alet.
    Test sürüşündeki 2300km'deki motora göre sıfır olmasına rağmen çok daha titreşimsiz geldi bana benimki, bir kez daha rahatlıkla şunu söyleyebilirim, böyle bir alet varken aynı paralara başka bir şey almak akıl karı değil, artık bunu çok rahat söyleyebiliyorum, kafasına titreşim takılanlar, bu aletin titreşimi gerçekten çok az, gidip test edin derim, daha 30km yaptığım motor için söylüyorum bunu düşünün. Umarım ilerleyen zamanlarda da yanıltmaz beni. Detayları bundan sonra bloğumda yazacağım. Merak eden olursa link aşağıda(Motosiklete dönüş yazısı yazıldı bile):

http://mymotorcycleexperience.blogspot.com.tr/

Bu da benim Pulsar
    [IMG][/IMG]
    sinan03, El7is, anilalgu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Ben de bugün teslim aldım, eve kadar bir 30 km yaptım az sonra yeniden çıkacağım. Çok keyifli bir alet.
    Test sürüşündeki 2300km'deki motora göre sıfır olmasına rağmen çok daha titreşimsiz geldi bana benimki, bir kez daha rahatlıkla şunu söyleyebilirim, böyle bir alet varken aynı paralara başka bir şey almak akıl karı değil, artık bunu çok rahat söyleyebiliyorum, kafasına titreşim takılanlar, bu aletin titreşimi gerçekten çok az, gidip test edin derim, daha 30km yaptığım motor için söylüyorum bunu düşünün. Umarım ilerleyen zamanlarda da yanıltmaz beni. Detayları bundan sonra bloğumda yazacağım. Merak eden olursa link aşağıda(Motosiklete dönüş yazısı yazıldı bile):

Bu da benim Pulsar
    http://<a href="http://s953.photobuc...gn.jpg</a></a>
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Darısı olmayanlara inşallah. (Misal ben.)
    Aklımdaki modellerden bir tanesi. Diğerlerini size önermiştim.
    Yazılarınızı zevkle okuyorum. Bloguda takipteyim.

EKLEME:
    Canavar damda mı?

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Bey,

Açıkçası bu motorun bugüne kadar kullanıcılar tarafından fark edilmemiş olmasına hayret ediyordum, hak ettiği yeri bulmaya başladı.
    Değerli Seko;

Biraz da sezon sonuna doğru gelmesi farkındalığı düşük tutmuştu. Ama 15 mart tarihinden itibaren tablo tamamen değişti. Özellikle sizin çok önem verdiğinizi bildiğim titreşim konusundaki geri dönüşler çok güzel.

Tüm arkadaşlara yeniden hayırlı olsun diyorum.

Selamlar...

Motosikleti
    X-Max 250

Bu da benim Pulsar
    http://<a href="http://s953.photobuc...gn.jpg</a></a>
    Cloudun canavarı damların canavarı olacak galiba

Alıntı El7is adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Darısı olmayanlara inşallah. (Misal ben.)
    Aklımdaki modellerden bir tanesi. Diğerlerini size önermiştim.
    Yazılarınızı zevkle okuyorum. Bloguda takipteyim.

EKLEME:
    Canavar damda mı?
    Teşekkürler, darısı başınıza o zaman.
    Yok yahu ne damı, orası bizim otopark, yandaki binalardan yüksek ondan dam gibi algılamışsınız hehe.

Fırsat bulursam bu motoru düşünenlere detaylı fotolarla bir analiz yapacağım bloğumda, buradan da haber ederim.

Önceden hayırlı olsun dileklerinde bulunan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Ben neredeyse 7 yıl sonra yeni motosikletimi aldım. Darısı tüm olmayanların başına.
    Olanlara da güvenli ve keyifli sürüşler diliyorum.
    Motosikleti çooook özlemişim, üstünden inmek istemedim, ilk günden 65 km yapmışım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)