Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bajaj Macerasının sonu..
    900cc den 150cc ye geçersen böyle olur.

Hoşça dostça

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Geçmiş olsun nasıl oldu ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Macerasının sonu..
    900cc den 150cc ye geçersen böyle olur.

http://i.hizliresim.com/MJEqQa.jpg

Hoşça dostça
    Geçmiş olsun hocam kaza nasıl oldu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam kaza nasıl oldu
    Kozyatağında yoldaki köpeğe çarptım. 2 ön amortisor kırıldı motorun üzerinden uçup sürüklendim. Elim yaralandı ve ayağım çatladı. Full koruma olmasaydı ne olurdu bilmiyorum...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kozyatağında yoldaki köpeğe çarptım. 2 ön amortisor kırıldı motorun üzerinden uçup sürüklendim. Elim yaralandı ve ayağım çatladı. Full koruma olmasaydı ne olurdu bilmiyorum...
    Yenden geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız ön amonsörlerde bi köpeğe çarpayla 2 ye bölünmüş normalmidir şaşırdım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Bajaj 150F
    çanta demirini aldım herşeyi birebir tama ama yanlarına takılan demirlerden soldaki kısa olanı hiçbir yere yetişmiyor denk gelmiyor.
    Hintli kadınların etekeleri sorun yaratmasın diye vvar olan demirin girişi de geride kalıyor bir iki santim. bu sorunu yaşayan çözüm bulabilen var mı?

Selamlar,ben kullandığım motorla orijinal hali ile düz yolda 120km hızı görüyorum .Bu motoru almayı düşündüm,fakat hız konusunda yeterli bir bilgi bulamadım.Discovery 150F orijinal hali ile maximum hızı nedir,motorumu satıp bu motoru alsam pişman olurmuyum,cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba ben motoru 5000 km'dir kullanıyorum. Orijinal hali 105 km görüyor eğer dişliyi değiştirirsen 130 km hızı görürsün.
    gezginmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj discover 150f
    toyota corolla nın ön tarafı köpeğe çarpma ile dağılıyorsa normaldir..hemde çok normal

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    Arkadaşlar ben ilk defa vitesli motor alacağım ve ilk defa vitesli motor kullanacağım. 150F modeli ile 150S modeli arasında ne fark var. Hero Thriller mi önerirsiniz. Aslında hoşuma mt 25 gitmişti ama. O motorda düşe kalka öğrenmeyeyim simdi

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    3üde değil, hunk daha mantıklı. Ama amaç sadece öğrenmek, alışınca hemen satmak ise ybr,cbf,apache üçlüsü.

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    Ben ehliyeti 2008 yılında aldım o Zaman scooter ile geçmiştim sınavı hiç vitesli kullanmadım. İlk kez vitesli motor kullanacağım Yamaha mt 25 İ çok beğendim ama daha önce hiç motor kullanmadığımdan düşersem yazık olur öğrenene kadar başka motor alayım dedim o Zaman ben hunk a bakayım

Motosikleti
    Bajaj Discover 150-S
    Hocam merhaba, 38 dişli işlemini ben de yaptırmak istiyorum, ustam elim de yok bulursan değiştiririm demişti.

İnternetten falan baktım değişik markalar da var bir de göbek ölçüsü vida ölçüsü falan farklı olabiliyormuş sanırım. Siz nasıl temin ettiniz. yardımı olursanız sevinirim.

Sayın ""Ekrem Ata"" Bajaj Bajaj diye yok şöyle iyi yok böyle iyi bizede 3 arkadasa 150 F aldırdınız.. Ama meğer herşey alana kadarmış.. Satın aldıktan sonra bütün ilgi alaka kesildi. Biz Çaycuma özsamey tic. Bajaj servisinde resmen ikinci sınıf insan muamelesi görüyoruz. Bitane ustanız var orda "Murat" adında bırak usta demek insan diyesim gelmiyor.
    ••• Benim gaz kütügüm bozuldu bunu garantiden isteyelim dedi tamam dedim ve ben servise ulaşabilmem için 60 km yol gidiyorum 10 gün sonra ki bu süreçte telefonla arıyorum ne açan var ne bakan mecbur 60 km yol gidip serviste benim parçam gelişimi diye sorduğumda bana verilen cevap gelmedi oluyor ve üsteleyince daha sipariş bile verilmediği ortaya çıkmasına rağmen verdikleri tepki ben hangi biriyle uğraşayım vermemişiz işte veririz ederiz adalesi ne gibi pişkin pişkin tavırlar bu Nasıl müşteri memnuniyeti
    ••• Diğer arkadaşımıza gelince onunda fren çubuğu ve çatalı arızalandı aynı yukarda yazdığım muameleyi oda yasadı
    Ve lanet olsun artık aramayalım gitmeyelim biraz Zaman geçsin dedik ve bir ayı geçti ne arayan ne soran olmayınca dün tekrar gittim bizim parçalar ne oldu diye verilen tepki senin parçan çarşıydı dha gelmemiştir onlar bu başkasının acelen ne gelir bir ara tabi biz servisin kenarında oturuyoruz başka hiç işimiz gücümüz yok daha kime ne parça istediğini bilmeyen dünyadan haberi olmayan kişilere yetkili servis vermişsiniz ve bizim sorunumuzu çözün diye müşteri hizmetlerini aradım bir haftada zar zor ulaştım ve ne dedi biliyormusunuz ... Servisten sipariş kodunu öğrenin yardımcı olalım başka türlü olamıyoruz.. Yemim ederim şaka gibi ..
    Şimdi Sayın ""Ekrem Ata"" söylermişsiniz bize kim yardımcı olacak.. Resmen heyecanla aldığımız Bajajlardan soğuttular bizi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Söktürdüm ben
    ybf55 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj discover 150f
    Alıntı ravvadi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baymotodan 310 tlye mitas lastik aldim onlarin yönlendirmesi ile. yesilyurttan bin kat iyiler. Bayagi kilometre yaptim aşırı ama aşırı memnunum. 3 çeşit vardi ben orta pahada olandan aldim. Yağmur cizgili falan dediler. Velhasıl ayni dertten muzdarip olanlara şiddetle tavsiye ederim. Yol tutuş + denge ve fren hepsi on kat iyileşti. Motor kullanmak çivi üzerinde yürümek kadar rahatsız bir sey değilmiş meğersem aksine ucan halida gibiyim. Bunlar hissiyattir gorecelidir, bi aceminin gözünden aktardim. Saygilar.
    acaba hangi ölçülerde lastik taktırdınız 150f e uygun lastik yok piyasada

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Beyler discover 150f ile pulsar 150 arasındayım ama bütçe olarak pulsar biraz zorlar. Biri 4700 diğeri 6300 TL. Ne dersiniz bütçeyi zorlamaya değer mi? Pazartesi alıcam aleti, bir haftadır araştır araştır bir hal oldum. İkinci eldeki motorlar da leş genelde cesaret edemedim ki fiyatları da yüksek üstelik.

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler discover 150f ile pulsar 150 arasındayım ama bütçe olarak pulsar biraz zorlar. Biri 4700 diğeri 6300 TL. Ne dersiniz bütçeyi zorlamaya değer mi? Pazartesi alıcam aleti, bir haftadır araştır araştır bir hal oldum. İkinci eldeki motorlar da leş genelde cesaret edemedim ki fiyatları da yüksek üstelik.
    Geçen hafta 2.el Pulsar150 buldum 4.000kmde Dedim Okey Ucu ucuna param yetiyor 5.600tl ye bitirdik 150de noter güzel yaw aldım gitti İçimden bir ses dediki Sigortası nekadar acaba Sordum arkadaşa yaşı 27 miş benim 25 Hemen hemen aynı çıkacak Fiyat ise 1320tl Birden sigorta kağıtı elimi yaktı Abooooobewwwwwwwww diye Gözlerim ayrıldı be KArarlı bir şekilde "BANA YARAMAZ BU MOTOR" dedim
    4 yıl kullansam 1 motor parasıda Sigortacılara vermiş olacam

Ben 2012 YBR125 e 390tl veriyorum diye gözümde büyüyor Soygun KAzıklandım İştebunlar hep SEX Aslında SEX değil Tecavüz ben istemiyorum sigorta falan diye diye elim titriyor parayı verirken (Zorunlu tecavüz işte Kaçamıyorsun MECBUR veriyorsun )

BENCE SEN EN AZ 1000tl DE TRAFİK SİGORTASI PARANI AYIR DÜŞÜN Discovery yi bilmiyorum ama Hint alacaksan Apache al bence 150F ler 6 kişilik seleleri ile Öndeki eğreti o plastik fazlalığı ile Çok tuhaf görünüyorlar CBF150 gibi Plastikler Motosiklet ile Tek çizgi Motosikletin bir bütünü gibi olsa Estetik görünse Tamam da O Far KErenaj falan sanki Başka motorunmuş ta buna modifiye gibi sonradan takılınca böyle Komik görünüyor 150f in görüntüsü berbat Titreşim yakıt gidiş duruş Tork konusudna birşey diyemem tabi Kağıt üstündeki Gücü ve yakıtı kulağa hoş geliyor ama Pratikte nekadar Verimlidir bilmiyorum

Motosikleti
    Honda Dio
    Discover 150f'e yazıldım. Salı yada çarşamba günü hayırlısı ile alırım herhalde motoru. Ruhsat işlemleri için gidemedim trafiğe, kaldı yarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Bu arada sigortayı da yaptırdım ve 400 TL çıktı. Onu da 3 takside böldürdüm.

Motosikleti
    Honda Dio
    Dün akşam itibariyle ilk kez motora bindim, hatta ilk kez vitesli motor kullandım ve süspansiyon çok hoşuma gitti, çukurları hiç hissettirmiyor. Arka fren sanki zayıf tutuyor gibi geldi. Şimdilik ön frene gidiyor elim ama ayağımı alıştırayım diyorum arka frene çünkü zaman zaman daha önemli. Disk kilidi aldım alarmlı olandan, bir de normal zincir var. Şimdilik bunları kullanıcam ama ilk fırsatta arkaya bir sepet de almam gerekecek. Artı dizlik falan derken 200-300 daha harcıcaz anlaşılan.

Motosikleti
    Honda Dio
    Dün ilk uzun yolumu yaptım. Sabah antalya'dan side 'ye gittim (70 km). Motor rodajda olduğu için genelde 60 km hızlarda seyrettim. Akşam üstü de yine aynı yolu aynı koşullarda geri döndüm. Açıkçası yormadı yol ama yüksek hızlara çıkmadığım için titreşim konusunda bir şey diyemiyorum. Şu an en aradığım şey arka çanta çünkü bazı şeyleri sırt çantasında taşımak sırtı yoruyor . Sanırım maxem sl45 topcase alıcam. Fiyatı 200 tl civarında + arka çanta demirine servis 75 tl dedi, biraz çok geldi bana sadece demir. İnternette demir gördüm 45 tl diyor ama fark varmıdır bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Bir de rüzgarlık göremedim internette. Nereden bulunur, kaç paradır bilen varsa paylaşabilir mi?

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)