Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben Kerem, aranıza yeni katıldım. İlk motorum olacak, 150f almayı düşünüyorum.
    Size 2 şey danışmak istiyorum.

Bugün ikinci el bir motora baktım. Sahibi ayak marşını iptal etmiş ve o kısmı kapattırmış. Motorcuya götürdük. Bir problem yok gibi ama nedenini anlamam için motor kapağını açmam lazım dedi. Sizce neden yapmış olabilir? Sıkıntı bir durum olabilir mi?

İkinci sorum: Motoru bir süre kullandım. Orijinal lastikleri ile 5 bin km. yapmış. Düz yolda arka frene birazcık sert basınca kayıveriyor. Motor durmuyor adeta. Bu normal midir? Yani lastik bu kadar kötü mü, yoksa buna sebebiyet verecek başka bir durum var mıdır?
    Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı keremd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben Kerem, aranıza yeni katıldım. İlk motorum olacak, 150f almayı düşünüyorum.
    Size 2 şey danışmak istiyorum.

Bugün ikinci el bir motora baktım. Sahibi ayak marşını iptal etmiş ve o kısmı kapattırmış. Motorcuya götürdük. Bir problem yok gibi ama nedenini anlamam için motor kapağını açmam lazım dedi. Sizce neden yapmış olabilir? Sıkıntı bir durum olabilir mi?

İkinci sorum: Motoru bir süre kullandım. Orijinal lastikleri ile 5 bin km. yapmış. Düz yolda arka frene birazcık sert basınca kayıveriyor. Motor durmuyor adeta. Bu normal midir? Yani lastik bu kadar kötü mü, yoksa buna sebebiyet verecek başka bir durum var mıdır?
    Teşekkür ederim
    mesaj yolladım sana. özel mesajlarına bak. bahsettiğin motoru tanıyorum gibi.

Dün bahsettiğim motoru sorgulattım, sordurdum ve kazalı olduğunu öğrendim. Sahtekarlığın böylesi ki adam motoru övmek için demediğini bırakmadı.

http://www.sahibinden.com/246995552 bu ilandaki motora itibar etmeyiniz, tam bir sahtekarlık örneğidir.

İlk sahibi TEM'de bir arabayla çarpışmış ve motor hasar almış, sürücü de kolunu kırmış. Ayak marşı da bu hasardan dolayı iptal edilmiş.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Arkadaşlar bende 150f kullanıcısıyım motor rahat fena değil ama motoru 2000 km aldım motor üstenyağ kaçırıyordu yaptırdım şimdide alttaraftan kaçırıyor gösterge bozuk değişecek dediler 1 aydır gösterge gelecek bende Honda CB 125e vardı 2012 model bu kadar sorun çıkartmadı. Alacak arkadaşlara uyarım uzak durun!

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadarda gerçek(!) bir üye.

bak bakalım gerçekçi mi değilmi... pulsar 200 ns yi aldım... tork canavarı....

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Biz test etiğimiz ve birebir kullandığımız motosikletler hakkında konuşur ve kulaktan duyma bilgilerle insanları kandırmayız... Bilmem anlatabildim mi...

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/L11pL0.jpg
    http://i.hizliresim.com/7MMo4L.jpg
    http://i.hizliresim.com/PPP5gd.jpg
    bak bakalım gerçekçi mi değilmi... pulsar 200 ns yi aldım... tork canavarı....

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Biz test etiğimiz ve birebir kullandığımız motosikletler hakkında konuşur ve kulaktan duyma bilgilerle insanları kandırmayız... Bilmem anlatabildim mi...
    Yazdığınız mesajda ise 150f'i yani sahip olmadığınız bir motosikleti övüyordunuz? Pulsar ne alaka? Pulsar konusu mu burası?

Ve son cümlede ima ettiğiniz şey benim yalan söylediğim mi? Açıkça yazın uğraştırmayın, ona göre konuşalım.

Motosikleti
    Yazdığınız mesajda ise 150f'i yani sahip olmadığınız bir motosikleti övüyordunuz? Pulsar ne alaka? Pulsar konusu mu burası?

Ve son cümlede ima ettiğiniz şey benim yalan söylediğim mi? Açıkça yazın uğraştırmayın, ona göre konuşalım.
    Ben sizin hakkınızda kötü birşey söyledimmi hayır.... Siz benim hakkımda imalı konuştunuz aynen şöyle: NE KADAR DA GERÇEK (!) BİR ÜYE..... Siz benim yalan söylediğimi çarptırarak söylediniz ben yine kötü birşey söylemedim... sadece dediğim: bajaj 150 f 2 kişi yani artçısı olduğu halde rampalarda , cbf 150 kullanan 3 arkadaşı tek kişi olmalarına rağmen hepsini geçti gitti...

Motosikleti
    Ben sizin hakkınızda kötü birşey söyledimmi hayır.... Siz benim hakkımda imalı konuştunuz aynen şöyle: NE KADAR DA GERÇEK (!) BİR ÜYE..... Siz benim yalan söylediğimi çarptırarak söylediniz ben yine kötü birşey söylemedim... sadece dediğim: bajaj 150 f 2 kişi yani artçısı olduğu halde rampalarda , cbf 150 kullanan 3 arkadaşı tek kişi olmalarına rağmen hepsini geçti gitti...
    Kullanıyor musunuz? Hayır. Gücünü kimse inkar etmiyor. Biz geri kalanını konuşuyoruz.

Motosikleti
    bunlar birebir yaşadıklarımız yalan dolan yok.... Bana ne bajaj dan isteyen alır istemeyen almaz... Benim maaşımı bajaj firmasımı veriyor... Sadece gözümle gördüğüm motor gezilerinde şahit olduğum olayları aktardım... Yine söylüyorum 28 yıldır motosiklet kullanıyorum... bajaj pulsar 200 ns MANYAK bir motor... Tavsiye hemde yüksek tavsiye... Lakin kullanın öyle alın, sonra suçlu yine biz oluruz... Herkese kazasız sürüşler...

Motosikleti
    bunlar birebir yaşadıklarımız yalan dolan yok.... Bana ne bajaj dan isteyen alır istemeyen almaz... Benim maaşımı bajaj firmasımı veriyor... Sadece gözümle gördüğüm motor gezilerinde şahit olduğum olayları aktardım... Yine söylüyorum 28 yıldır motosiklet kullanıyorum... bajaj pulsar 200 ns MANYAK bir motor... Tavsiye hemde yüksek tavsiye... Lakin kullanın öyle alın, sonra suçlu yine biz oluruz... Herkese kazasız sürüşler...
    Suçlu bu aletlere titreşimsiz, yok 250km hıza çıktım hiç titreşim yok diyenlerdir, genel konuşuyorum. Gerçekleri yazıncada suçlu biz oluyoruz bu sefer.
    dyavol-77 bunu beğendi.

egemen76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125/Bajaj discover 150F
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 1 Ay önce bajaj discover 150f aldım şuan 500 km deyim almayı düşünen arkadaşlarıma abilerime biraz fikir vermek isterim. Motorumun en büyük + sı bence tüketim gerçekten çok az yakıyor benim gibi öğrenci olan arkadaşlarım için yakıt tüketimi önemli. Farları gayet güzel hiç bir sorun yaşamadım. Artçı olanlar selesinin geniş,rahat olduğunu ama rahatsız etmiyicek miktarda titreşim olduğunu söylediler. Orjinal lastikleri sınırları zorlamadığınız sürece idare edilebilir ama ben güveli hissetmediğim için michelin pilot street lerle değiştirdim burada hoşunuza gitmiyecek bir konu var.. Lastik seçeneğiniz sınırlı ben michelin lere 430 tl vermek zorunda kaldım öğrenci için gerçekten ciddi bir para ama güvenli sürüş için şart. Km saatinde devir saati, vites göstergesi yok.Boş lambası, km saati,yan ayaklık,akü lambası , benzin göstergesi, tripmetre ve saat var. Tasarım olarak benim hoşuma gidiyor. Motorda ki bir tartışma konusu ise titreşim.. Titreşim var, yok diyen yalan söyler ama beni kesinlikle rahatsız etmedi. Ben titreşimi yüksek devirlere doğru çıkarken hissettim dediğim gibi bir rahatsızlık duymuyorum ama kişiden kişiye değişen bir kavram bu. Daha önce Cbf,Ybr,Cb,drift gibi motorları kullandım. Gaza tepkisi en iyi olan motor buydu. Duyduklarıma göre çift bujiden kaynaklanıyormuş. Yağ kaçırma gibi sorunları duydum bu konuda yorum yapmam yanlış olabilir çünkü daha 500km deyim.Elcikler biraz sert geldi bana. Vitesler ise boş en altta olucak şekilde üretilmiş ,geçişleri çok güzel. Hızlanması sınıfına göre gayet güzel tabi ne istediğinizlede alakalı.Frenler ise lastiklerİ değiştirdikten sonra çok güzel oldu.Şuana kadar şükür bir sorunla karşılaşmadım Biraz uzun oldu farkındayım Unuttuğum veya söylemediğimi düşündüğünüz şeyler varsa lütfen taşlamadan söyleyin. Amacım discover harika motor gidin alın demek değil alıcak insanlar için kendimce birşeyler anlatmak fikir vermektir.
    berkan_ bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı egemen76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 1 Ay önce bajaj discover 150f aldım şuan 500 km deyim almayı düşünen arkadaşlarıma abilerime biraz fikir vermek isterim. Motorumun en büyük + sı bence tüketim gerçekten çok az yakıyor benim gibi öğrenci olan arkadaşlarım için yakıt tüketimi önemli. Farları gayet güzel hiç bir sorun yaşamadım. Artçı olanlar selesinin geniş,rahat olduğunu ama rahatsız etmiyicek miktarda titreşim olduğunu söylediler. Orjinal lastikleri sınırları zorlamadığınız sürece idare edilebilir ama ben güveli hissetmediğim için michelin pilot street lerle değiştirdim burada hoşunuza gitmiyecek bir konu var.. Lastik seçeneğiniz sınırlı ben michelin lere 430 tl vermek zorunda kaldım öğrenci için gerçekten ciddi bir para ama güvenli sürüş için şart. Km saatinde devir saati, vites göstergesi yok.Boş lambası, km saati,yan ayaklık,akü lambası , benzin göstergesi, tripmetre ve saat var. Tasarım olarak benim hoşuma gidiyor. Motorda ki bir tartışma konusu ise titreşim.. Titreşim var, yok diyen yalan söyler ama beni kesinlikle rahatsız etmedi. Ben titreşimi yüksek devirlere doğru çıkarken hissettim dediğim gibi bir rahatsızlık duymuyorum ama kişiden kişiye değişen bir kavram bu. Daha önce Cbf,Ybr,Cb,drift gibi motorları kullandım. Gaza tepkisi en iyi olan motor buydu. Duyduklarıma göre çift bujiden kaynaklanıyormuş. Yağ kaçırma gibi sorunları duydum bu konuda yorum yapmam yanlış olabilir çünkü daha 500km deyim.Elcikler biraz sert geldi bana. Vitesler ise boş en altta olucak şekilde üretilmiş ,geçişleri çok güzel. Hızlanması sınıfına göre gayet güzel tabi ne istediğinizlede alakalı.Frenler ise lastiklerİ değiştirdikten sonra çok güzel oldu.Şuana kadar şükür bir sorunla karşılaşmadım Biraz uzun oldu farkındayım Unuttuğum veya söylemediğimi düşündüğünüz şeyler varsa lütfen taşlamadan söyleyin. Amacım discover harika motor gidin alın demek değil alıcak insanlar için kendimce birşeyler anlatmak fikir vermektir.
    100km'de 3 litre yakıyor. Benzer motorların da bu kadar tüketimi var. Az yakıyorsa hepsi az yakıyor Discover 150F'e özel değil.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km'de 3 litre yakıyor. Benzer motorların da bu kadar tüketimi var. Az yakıyorsa hepsi az yakıyor Discover 150F'e özel değil.
    Sınıfının en az yakanı demedim , Çok az yakıyor dedim. Tam litre hesabı yapmadım yanlış bilgi vermek istemiyorum ama eski motorum Ybr den daha az yakıyor. Araştırmalarıma göre bir sitede Discover 1.64 – 2.50 lt /100Km yazarken En güçlü rakiplerinden biri Cbf 2.48 – 3.10 litre/100km Yazıyordu. Tabi kullanımada bağlı birşey.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üyelik tarihi 14 Ocak 2016. Çaktırma
    dyavol-77 ve muzisyen73 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Üyelik tarihi 14 Ocak 2016. Çaktırma
    Üyelik tarihimin yeni olmasının sebebi bugün üye olmam dikkat ettiysen aranıza yeni katıldım dedim Yanınada motorumu 1 ay önce aldım dedim ha inandırıcı gelmediyse egemengumus12 adlı instagram hesabımdan beni takip ederek resimlerimi görebilirsiniz onada trol demessiniz umarım. Ben burda discover alın discover on numara sorunsuz falan demedim. Motorumu alırken sorabilicegim birileri yoktu bu yüzden başkalarına fikir vermek için yazdım her yeni üye olana trol muamelesi yapılacaksa eyvah eyvah.

Arkadaşlar merhabalar. Bikaç gündür bu motosikleti takip etmekteyim. Fakat kayda değer bir bilgi bulamadım bu sayfada da tartışmaktan motoru artısıyla eksisiyle güzelce ve tarafsız olarak yorum yapılamamış kısacası bu motor alınır mı abiler kardeşler cbf ile karşılaştırıp duruyorlar tamam öbürü honda markası var ikinci el değerli ama bu da 4.800 liraya satılıyor ödeme koşulları honda dan daha rahat orta sınıf binici ve öğrenciler için bin lira çok değerli dün bi canlı olarak göriyim dedim baya yapılı bi makina güzel duruyor malzeme kalitesi de öyle çok kötü değil gibi geldi. Alasım var bu motordan ama aldıktan sonra bin lira daha verip honda alaydın diyecekler diye korkuyorum Sizce napmalı bu mu biraz daha verip bilinen marka honda cbf mi ?

Motosikleti
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Bikaç gündür bu motosikleti takip etmekteyim. Fakat kayda değer bir bilgi bulamadım bu sayfada da tartışmaktan motoru artısıyla eksisiyle güzelce ve tarafsız olarak yorum yapılamamış kısacası bu motor alınır mı abiler kardeşler cbf ile karşılaştırıp duruyorlar tamam öbürü honda markası var ikinci el değerli ama bu da 4.800 liraya satılıyor ödeme koşulları honda dan daha rahat orta sınıf binici ve öğrenciler için bin lira çok değerli dün bi canlı olarak göriyim dedim baya yapılı bi makina güzel duruyor malzeme kalitesi de öyle çok kötü değil gibi geldi. Alasım var bu motordan ama aldıktan sonra bin lira daha verip honda alaydın diyecekler diye korkuyorum Sizce napmalı bu mu biraz daha verip bilinen marka honda cbf mi ?
    Biraz daha bekle, cbf al. Yok titreşim önemli değil 80-90'da hilti gibi titresin ama torku güzel olsun, fırlasın gitsin iki kişi rahat çeksin dersen 150f. Benim için titreşim ilk kriter o yüzden 150F'i verdim. İlk fırsatta cbf bakacağım joyride'ımı satıp.

Okadar mı kotu ya bnm için hız onemli değil zaten 150lik bi makinadan 140 hız bekleyenler yuzunden bukadar tartışma konusu çıkıyor okadar hız isteyen 250lik bişi baksın bu ve bunun gbi makinaların en yapacağı hız belli zaten 80-90 la rahat gidiyosan daha nolsun titreşim bnm için de onemli eşimle kullanıyorum genelde arkada çok titreşim oluyo diye şikayet ediyo cbf baştan beri duşunuyoruz ama burdaki bajaj bayisi odemede çok esnek ve aklımızı çeliyo arada bin lira var o paraya da ekipman duşundum gayet mantıklı ama işte motor nasıl dediğiniz kadar kotu mu hiç alınası bi tarafı yok mu bu makinanın ?

Motosikleti
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okadar mı kotu ya bnm için hız onemli değil zaten 150lik bi makinadan 140 hız bekleyenler yuzunden bukadar tartışma konusu çıkıyor okadar hız isteyen 250lik bişi baksın bu ve bunun gbi makinaların en yapacağı hız belli zaten 80-90 la rahat gidiyosan daha nolsun titreşim bnm için de onemli eşimle kullanıyorum genelde arkada çok titreşim oluyo diye şikayet ediyo cbf baştan beri duşunuyoruz ama burdaki bajaj bayisi odemede çok esnek ve aklımızı çeliyo arada bin lira var o paraya da ekipman duşundum gayet mantıklı ama işte motor nasıl dediğiniz kadar kotu mu hiç alınası bi tarafı yok mu bu makinanın ?
    Hocam tork dediğimde hız anlıyorsanız kavramları bir kez daha gözden geçirin. Tork hızı değil çekişi ifade eder. Yokuşlarda ve iki kişi olunca performans daha iyi anlamına gelir. Zaten lastik yapısından dolayı 90-100 civarı güvenli hızı bu makinelerin. Dahası olur ama hem sürekli redline gider (motorun ömründen gider) hem de hakikaten güvenli değil. cbf ile 150f'in son hızları hemen hemen aynıdır o ayrı konu. 150F sadece tork olarak daha iyi ama konfor, titreşimsizlik konusunda cbf'in yanına dahi yaklaşamaz. Cbf deyim yerindeyse zeytinyağı gibi akıyor. Kalkarken sakin sakin kalkıyor, daha uysal.

Ben kullanıcısı olarak söylüyorum; titreşim sizin için önem arz ediyorsa uzak durun; bu kadar basit. 150F'in artçı ayaklığında da bolca titreşim var belirteyim. Az daha bekleyin ve cbf alın. Dediğim gibi kalkışta ve yokuşta 150f alır gider cbf geride kalır ama o esnada titreşimsiz, konforlu olarak gitmeye devam edersiniz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. CBF ile ilgili herkesin düşüncesi aynı galiba titreşimsiz konforlu dayanıklı kendini ispatlamış ama hala aklımda discover var özellikle yeşili güzel duruyor artçısız kullanacak olsam pulsar 150 yi de düşüneceğim ama artçılı kullanacağım için discover ın geniş selesi hoşuma gitti bulunduğum yerdeki honda bayiinin iticiliğinden midir nedir bu bajaj a çok ısındım. Adamlar ödeme konusunda hiçbir kolaylık sağlamamakla birlikte indirim dahi komik rakamlar yapıyorlar. Bajaj bayiine gittiğimde ise güler yüzle karşılayan satış temsilcileri broşürler ödeme seçenekleri ve şimdi isteğe göre bi dünya seçenek sunan model skalası. Fiyatları biraz daha aşağı çekseler heryerde bajaj markasını göreceğiz galiba.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)