Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elinizde bu motor ile ilgili bahsettiğiniz olumsuzluklar ve problemlere ait video,foto,vs varsa paylaşınız.
    Bu sayfada özellikle hep aynı 3-5 kişi durmadan motoru durmadan desteksiz kötüleyip duruyor.Hep aynı şeyleri okumaktan insanlar sıkıldı.
    Bir ürünü,malı eleştirmek başka kötülemek bambaşka.
    Ortaya delil koymadan yapılan bu tür yorumlar malı kötülemeye girer ve rakip firmalar üzerinden haksız rekabet oluşturur.
    Elle tutulur bir olumsuz bir durum varsa bundan sonra yorumlarınızda bir dayanağınız olsun paylaşınız lütfen.Bu yardımseverlik lütfunu gösterirseniz eğer biz tüketiciler sizlere minnettar kalırız.
    Motorda titreşim var, resimle belgelenecek bir olay değil. Test edip herkes kendisi görmeli.

Bu arada konuyla alakası yok ama Bajaj 27 Ekim'de yeni Avengers modellerini tanıttı. Motorlar çok güzel olmuş fakat titreşimli olduklarına eminim. Lansman videosunda motor sahneye gelirken çıkardığı sesten bile titreşimi hissediliyor. Bakın sitesi aşağıda :

http://www.bajajauto.com/bajajavenger/

Özellikle street modeli çok güzel olmuş. Bunların Hindistan'daki satış fiyatları Pulsar'ın %15 civarı altında kalıyor. Burada da aynı oran korunarak satılsa çok satacaktır. Tabi olay tamamen tireşimin ne kadar rahatsızlık vereceğine bağlı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Ben bir bajaj boxer 150 kullanıcısı olarak discover 150f i test ettim.

1) Frenleri ve lastikleri daha iyi
    2) Dengesi daha iyi

Bunların dışında ne güç olarak ne de başka bir konuda boxer dan bir farkı yok. Hatta gidişi boxer ın daha iyi.

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    150 F
    Bajaj 125 cc de 80 000 km yaptıktan sonra sonra 150 f de 40 000 km ye geldik Allah ın izniyle
    Çok konuşuldu bu motorlar 150 f 40 000 km de neler yaptık ön balata 1 kere arka balata 1 kere değişti ön dişli 39 000 km de değişti yakıt derseniz herkesin kulanımına göre farklı ama ortalam 110 kuruş kötü motor diyenler titreşim diyor ben yorumu sizlere bırakıyorum 40 000 km yaptırdıklarım.
    Derseniz hiçmi sorun yok var tabi üst ve alt kapak contaları terletme yapıyor ben yaptırmadım üst kapak terlemesi durdu alt taraf var biraz onuda yaptımıcam bakalım ne olacak .
    Ban göre en kötüsü ön granajı sökmek çok bağlantı var ama çokta sağlam .
    Bence bu kadar kilometre yapıp bu kadar masraf bence çok mükemmel.
    http://www.expressmotokurye.com/
    http://www.sehiriciacilkurye.com/
    http://www.jetexkurye.com/

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı alefendo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 F
    Bajaj 125 cc de 80 000 km yaptıktan sonra sonra 150 f de 40 000 km ye geldik Allah ın izniyle
    Çok konuşuldu bu motorlar 150 f 40 000 km de neler yaptık ön balata 1 kere arka balata 1 kere değişti ön dişli 39 000 km de değişti yakıt derseniz herkesin kulanımına göre farklı ama ortalam 110 kuruş kötü motor diyenler titreşim diyor ben yorumu sizlere bırakıyorum 40 000 km yaptırdıklarım.
    Derseniz hiçmi sorun yok var tabi üst ve alt kapak contaları terletme yapıyor ben yaptırmadım üst kapak terlemesi durdu alt taraf var biraz onuda yaptımıcam bakalım ne olacak .
    Ban göre en kötüsü ön granajı sökmek çok bağlantı var ama çokta sağlam .
    Bence bu kadar kilometre yapıp bu kadar masraf bence çok mükemmel.
    http://www.expressmotokurye.com/
    http://www.sehiriciacilkurye.com/
    http://www.jetexkurye.com/
    Biz titreşimden dolayı kötü diyoruz zaten, bunu açıkça belirtiyoruz. Titreşimi dert etmiyorsanız başka problemde yok zaten.

eviLdead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Sattım Kurtuldum

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Alıntı eviLdead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattım Kurtuldum
    bu kadar mı kötü yahu, ne bilim 125stden çok daha fazla rağbet görmüştü, o yüzden baya iyidir diyordum.

Motosikleti
    Alıntı Çok Asi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar mı kötü yahu, ne bilim 125stden çok daha fazla rağbet görmüştü, o yüzden baya iyidir diyordum.
    Boxer alın çok çok daha mantıklı, paranız cebinizde kalır. Veya para varsa üzerine ekleyip pulsar alın ama bunu almayın, gerek yok.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dıral Dede incelemiş, öve öve bitirememiş :

https://www.youtube.com/watch?v=HWURytbZTNI

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Gecen gun bajajin yeni getirdikleri araclarin tanitim gunuymus tesadufen gordum ve ugradim. ordaki arkadas avenger modelinin 2016 da gelecegini soyledi fiyat olarakta pulsarla ayni olur demisti. Bekleyip gorelim nolacak.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru kullanırken övenler satınca sattım kurtuldum diyor neden acaba ? Bunu dedirten bir motor için fiyat yüksek değil mi ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen gun bajajin yeni getirdikleri araclarin tanitim gunuymus tesadufen gordum ve ugradim. ordaki arkadas avenger modelinin 2016 da gelecegini soyledi fiyat olarakta pulsarla ayni olur demisti. Bekleyip gorelim nolacak.
    Avenger'ın Hindistan'daki satış fiyatı Pulsar'ın altında kalıyor. Burada da aynısını bekliyoruz. Motoru yenilediler, görünüş olarak harika oldu, titreşimi henüz muamma...

Motosikleti
    honda cbf150
    ben motoru aldıgım günden beri övmedim mengü yorumlarıma baka bilirsin neyse sattık artık pcx125 aldım titresimden uzak sessiz hoş özellikle kızlar bayıLıyor ;)

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli mengu16, bu üründe 14,5 ps vardır. Uygunluk kartında yazılıdır. Hata yapılması mümkün olmayan bir degerdir. Bu forumun ilk sayfalarında iki kişi ile çıktığı rampadan tek kisilik ürünleri nasil geçtiği ile ilgili yorumlar olduğunu hatırlıyorum.

Güç ile ılgili tereddutunuz varsa test yapmanızı tavsiye ederim.

Selamlar. ..
    Evet Ekrem Bey öncelikle şunu söylemek isterim, sorulara cevap vermeye gayret gösteriyorsunuz, benim kanaatimce çok iyi bir insansınız... Gelelim konumuza.... DİSCOVER 150 f yolcusu ile birlikte daha 500 km de yani rodajda iken, 3 adet honda cbf 150 yolcusuz yani tekbaşına ve rampalarda... nemi oldu 150 f hepsini solladı artçısı ile hemde rampalarda...

Motosikleti
    honda cbf150
    bajaj mı ßidaha Asla.!

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    @Evildead
    Hocam her bajaj konusuna girip böyle yazıyorsun. Sorununu anlattın mı acaba hayırdır neden? Az önce Pulsar sayfasında gördüm sizi.

Motosikleti
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir bajaj boxer 150 kullanıcısı olarak discover 150f i test ettim.

1) Frenleri ve lastikleri daha iyi
    2) Dengesi daha iyi

Bunların dışında ne güç olarak ne de başka bir konuda boxer dan bir farkı yok. Hatta gidişi boxer ın daha iyi.
    Nerde be abicim... boxer 150 f in yanından bile geçemez.... Boxer de konfor yok.. Fren yok... Hız yok... kısacık bir motor... 150 f öylemi, süspansiyon 10 numara... frenler süper... tork mükemmel.. hele hele rampalarda 150 f iki kişi yolcusuyla birlikte iken, honda cbf 150 kullanan arkadaşları (yolcusus) hepsinide solladı geçti... FAKAT PULSAR 200 NS ALICAM... Pulsar 200 ns tam bir tork canavarı...

Motosikleti
    Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde be abicim... boxer 150 f in yanından bile geçemez.... Boxer de konfor yok.. Fren yok... Hız yok... kısacık bir motor... 150 f öylemi, süspansiyon 10 numara... frenler süper... tork mükemmel.. hele hele rampalarda 150 f iki kişi yolcusuyla birlikte iken, honda cbf 150 kullanan arkadaşları (yolcusus) hepsinide solladı geçti... FAKAT PULSAR 200 NS ALICAM... Pulsar 200 ns tam bir tork canavarı...
    Ne kadarda gerçek(!) bir üye.

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Arkadaş Büyük ßi Ihtimal Bajaj Motosiklet Bünyesinde Çalışan Bi eleman ya Hocam Senin Abarttıgın Discovery 150F 110 Geçmiyor Torklumu Eyw Kalkışta Cbf Yer Ama Sonuçta Cbf Siler Süpürür Senin Motor 110 km hızda ANIRIRKENNN.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:19 ----------

Bu Motoru Almak İsteyen Arkadaşlarım ßiliyorsunuz TÜRKİYE Şartlarında Para Kazanmak Kolay Degil Zaten Kolay Kazanmadıgımız Parayıda Böle Motorlar Alıpta Heba ETmeyin Derim Ben Motoru Sattım Ama Sıfır aldıgımdan beri ya beyni bozuldu Ya yag kaçırdı ya terledi ya tekledi derken abi 1.5 ayda illalhah ettim benzin döküp yakasım geldi'ki ßakın Dip Not Düşüyorum ßunu Kullanan Discovery 150F Kullanan Kullanıcalara Ulaştım Sahibinden Comdan Hiç ßirimi Memnun olmaz Hepsi Şikayetçi Vs vs Neyse 4.700 aldıgım motoru çanta demiri çanta vs 5100 gelmişti bana bende 4.250 ilk buldugum insana sattım oda şimdi internette koyms 3.900'den demekki oda memnun kalmadı ARKADAŞLAR Dicegim Şu ßurda Marka Faktörü Cok Önemli Şimdi Gittim Honda Pcx Aldım Yeni Kasa Mis ya Ne Titresim ne Kronik bi arıza Servisleri 10 Numara bilgili Ustalar siz siz olun markadan şaşmayın git Honda Ace125 aL ama ßunu Alma derim.

Motosikleti
    Alıntı eviLdead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Arkadaş Büyük ßi Ihtimal Bajaj Motosiklet Bünyesinde Çalışan Bi eleman ya Hocam Senin Abarttıgın Discovery 150F 110 Geçmiyor Torklumu Eyw Kalkışta Cbf Yer Ama Sonuçta Cbf Siler Süpürür Senin Motor 110 km hızda ANIRIRKENNN.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:19 ----------

Bu Motoru Almak İsteyen Arkadaşlarım ßiliyorsunuz TÜRKİYE Şartlarında Para Kazanmak Kolay Degil Zaten Kolay Kazanmadıgımız Parayıda Böle Motorlar Alıpta Heba ETmeyin Derim Ben Motoru Sattım Ama Sıfır aldıgımdan beri ya beyni bozuldu Ya yag kaçırdı ya terledi ya tekledi derken abi 1.5 ayda illalhah ettim benzin döküp yakasım geldi'ki ßakın Dip Not Düşüyorum ßunu Kullanan Discovery 150F Kullanan Kullanıcalara Ulaştım Sahibinden Comdan Hiç ßirimi Memnun olmaz Hepsi Şikayetçi Vs vs Neyse 4.700 aldıgım motoru çanta demiri çanta vs 5100 gelmişti bana bende 4.250 ilk buldugum insana sattım oda şimdi internette koyms 3.900'den demekki oda memnun kalmadı ARKADAŞLAR Dicegim Şu ßurda Marka Faktörü Cok Önemli Şimdi Gittim Honda Pcx Aldım Yeni Kasa Mis ya Ne Titresim ne Kronik bi arıza Servisleri 10 Numara bilgili Ustalar siz siz olun markadan şaşmayın git Honda Ace125 aL ama ßunu Alma derim.
    Çok komik ya bajaj bünyesinde çalışıyormuşum.... Bak nerde çalıştığımı söyleyim sana.. Aydın üniversite hastanesi... yaz facebook a (TC Kadir Madran) diye görürsün nerede çalıştığımı.... Ben sadece motosiklet camiasında yada grubumda birebir yaşadıklarımı ve gördüklerimi aktarıyorum... isteyen inanır isteyen inanmaz.... Gerçekçi olalım lütfen... Tamam sorun yaşayanlar haklıdır... YİNE SÖYLÜYORUM.... rampalarda 150 f iki kişi yolcusuyla birlikte iken, honda cbf 150 kullanan arkadaşları (yolcusus) hepsinide solladı geçti... Vede tam 5 yıl honda cbf 150 kullanıcısı olarak söylüyorum... ilk cbf im 2007 model... 2.cbf im 2008 model... 3. cbf im de 2011 sıfır aldığım motosikletimdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Üzerine basa basa söylüyorum.. Gidipte 6000 tl ye cbf 150 almam yazık o paraya.... cbf rahat mı evet rahat.. konforlumu evet hemde sınıfının en rahat ve sessiz motoru... Fakat arkanda biri ile geziye çıkıyorsun (artçıyla) rampalarda yandın artık ne araba sollayabilirsin, nede eğer grup gezisi ise bu gezinti.. Ver gazı istediğin kadar cbf gitmiyor abilerim gitmiyor heleki rampalarda ölüyor... ama çok rahat... Ben ve o gezide bulunan arkadaşlar hepimiz şahidiz, 35 veya 40 motosikletçi arkadaşlarla ve içlerinde de 3 adet honda cbf 150 olan ve bu cbf çi arkadaşlar tek kişi hepside atrçısız... lakin bajaj discover 150 f kullanıcı arkadaşımız yolcusuyla (atçılı) birlikte cbf ler dahil çoğu 150 cc lik motosikletçi arkadaşları sollamıştır... En ilginci de rampalarda iki kişi olmasına rağmen çoğu motoru geçmişti... Bunlar yaşanmış ve olaydır... Kimseye çamur atmaya çalışmayalım arkadaşlar... Yine söylüyorum sorun yaşamış arkadaşlar sonuna kadar haklıdır.. ve her zaman arkasındayımdır... Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Dıscover 150f... cbf göre titreşimi çok fazla... cbf te hiç titreşim yok... frenleri cbf ten daha iyi... Tam emin değilim fakat sanki süspansiyon cbf ten daha iyi.. Benim arkadaşım hiç sorun yaşamadı.. Fakat pulsar cı bi arkadaşla 150f i takas ettiler... Şimdi pulsar kullanıyor... pulsar dıscover 150f e göre baya sert bir motor... Fakat gücü çok. Hele o ilk üç viteslerdeki güç...
    mücahit_89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)