Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Hayırlı Olsun ALLAH Kaza Bela Vermesin,Yakıtı Ölçme İmkanın Oldumu Ortlama Ne Kadar Yakıyor. Ben Sıfr AldıĞım Motrda 800 KM Gittim şu Ana Kadar 1 litreye 35 km götürebildim.Rodaja çok dikakt eden bir insanım bayağı az gitti şimdi tekrar deniyorum bakalım ne çıkacak,Zaten 72 km falan gitmesini beklemiyorum normal şehir içi kullanımımda 40-45 km arası gitsin razıyım zaten.Bir motoru satabilmek içinde böyle uçuk rakamlar söylenmesinede karşıyım bu 72 km gitmiyor dediğimizdede verdikleri cevap çok daha komik oluyor Otobanda 5 vitesde 60 km hızı kesinlikle geçmeden,rüzgara karşı sürmeden ,vites değiştirmeden vesair vesair... ya zaten ben diğer markalarlada böyle sürsem zaten ekonomik olur.O yüzden böyle bir yaklaşımı ben tüketiceye karşı bir aldatma olarak görüyorum.Çünkü bu şekil bir motorr kullanıcısı olduğunu sanmıyorum
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150f
    Bende 150 f kullananlar arasına yeni girdim yakıt konusunda ilk ölcümüm 125 km yol yaptım %80 şehir içi 14 TL fulledi 4.90 dan almıştım lt fiyatı hesabını yapınca 11.2 kuruş geldi

Yeni alım yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun diyorum.

Belki hesabı lt. üzerinden yapmak daha doğru olur. Malum yakıt fiyatları çok değişken. Sizin ölçümünüzden şu şekilde anlıyorum.

125 km de 2,85 lt,
    100 km de 2,28 lt,
    1 lt ile 43,85 km.

Bu vesile tüm arkadaşlarımın Ramazan ayını tebrik ediyorum.

Saygılarımla...

Alıntı kkanka39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 150 f kullananlar arasına yeni girdim yakıt konusunda ilk ölcümüm 125 km yol yaptım %80 şehir içi 14 TL fulledi 4.90 dan almıştım lt fiyatı hesabını yapınca 11.2 kuruş geldi

Yakıt tüketim karşılaştırması yapmak bence gereksiz. Eğer motor bozuk değilse kendi cc sınıfındakiler kadar yakacaktır.
    Discover 150 f in avantajı 145cc olması ve 14.5 ps @ 8500 güç üretmesi

Motosikleti
    Bajaj Discovery 150F
    titreşim kalın bir şekilde, yani rölantide sabit dururken aynaları sallıyor. sanki rolanti devri düşmüş gibi.(düştüğünü sanmıyorum ama devir saati yok. emin olamıyorum). ilk aldığım günlerle çok fark etti. sesi bile değişti ya motorun..

Alıntı ilhan299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim kalın bir şekilde, yani rölantide sabit dururken aynaları sallıyor. sanki rolanti devri düşmüş gibi.(düştüğünü sanmıyorum ama devir saati yok. emin olamıyorum). ilk aldığım günlerle çok fark etti. sesi bile değişti ya motorun...
    rolantiyi yükseltip denediz mi.
    Bir motosiklet kullanıcısının rolanti ayarını, fren sıkılığını, debriyaj ayarını, lastik basıncını, ayna ayarını kendi yaparak kendine en uygun olanını bulması iyidir

Düşük devirlerde yüksek tork ve güç üreten bu motoru, düşük devirlerde kullanarak yakıt tasarrufu yapaılabileceği kanaatindeyim.
    pogi bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 150F
    Yakıt olarak bugün ilk depoyu bitirdim. 50 TL ile 370 km gitti. bana baya az geldi.
    lt olarak da 10 lt reden biraz fazla ediyor. yani 1 litre ile 37 km gidiyor.
    satıcı bana normal kullanımda 100 km de 2 lt yakıyor demişti. ben bunu şehir içi olarak algılamıştım. heralde uzun yol için
    diğer motorlarda nasıl yakıt. mesala cbf150 için bilen varmı ne kadar yakıyor? satıcı kanuni için çok yakıyor demişti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı versys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rolantiyi yükseltip denediz mi.
    Bir motosiklet kullanıcısı rolanti ayarını, fren sıkılığını, debriyaj ayarını, lastik basıncını, ayna ayarını kendi yaparak kendine en uygun olanını bulmalı.

Düşük devirlerde yüksek tork ve güç üreten bu motoru, düşük devirlerde kullanarak yakıt tasarrufu yapaılabileceği kanaatindeyim.
    ilk bakıma kadar el sürmek istemiyorum. yoksa anlarım tamir işlerinden. bakalım ilk bakımda neler değişecek, düzelecek.

Kanuni bildiğim kadarıyla kendi motorunu üretmiyor.
    "Kanuni Puma" önerebileceğim bir model, Bu model Jianshe nin "JS150-3 R6 Puma" modeli ve üzerindeki motor yamaha szr 150 ile aynı imiş.

Bajaj Discover 150, yarı rüzgar korumalı f ve rüzgar korumasız s olmak üzere iki seçenekte sunuluyor. Türkiye de ise yalnızca f modeli satılıyor. 150f deki rüzgar koruması aerodinamiği çok az etkiliyor fakat motosiklete görünüş bakımından etkisi büyük. rüzgar koruma dışında diğer model ile bütün özellikler aynı.
    Motosikletin oturuş pozisyonu dik olarak ve kullanıcının rahatlığı düşünülerek dizayn edilmiş.
    motor ve şanzuman yapısı şehir içi kullanım için ideal durumda. düşük hızlarda motor çok rahat çalışıyor.
    Motor 90kmh ye kadar oldukça rahat, daha sonrasında motor stresi başlıyor.
    Test koşullarında 72km/lt olan yakıt tüketimine karşın normal kullanımda 55km/lt değerine ulaşılıyor.
    Özetle discover 150f şehir içi kullanımda tüm beklentilere cevap vererek oldukça yüksek bir konfor sunuyor.

discover 150 f ön ekran

discover 150s ön ekran

murat-efe bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Birbirinin aynısı bu kadar fotoğrafı koymaya ne gerek var ?

Motoroids sitesindeki bütün fotoğraflar bunlar . inceleme yazısını da o siteye göre yazdım.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Aslında bu fotoğraflar ilk mesajda olsa daha güzel olurdu.

Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Tekrar depoyu fulledim 262 km yol yaptim ve bu kmden sonra tekrar doldurdugumda 7.75 litre aldı.Kısacasi 1 litreye 33.8 gitti ve bu kullanimi şehir icinde ortalama 60-70 km hız araliginda (nadiren 80-90 arası) yaptim.Ve sonuç ortada şimdi daha önce dedigim gibi ben 72 km gitmesini beklemiyorum(ki böyle söylenmesine rağmen) peki 50 olmadı 45 ya hadi oda olmasın 40 gitsin , ben bunları söylerken sırf eleştireyim polemik olsun diyede soylemiyorum insan böyle bir durumda kendini aldatilmiş hissediyor.Burdaki servisi olan akın motora gittim onlara söyledigimde. Benzin aldigin yeri değiştir dedi. Kısacasi dolma bu yersen demeye getirdi. Ve bizide motordan soguttular boylece

Motosikleti
    cg150
    Minimum yakıt tüketimi için 10 ipucu:

1-Tekerlek hava basıncı optimum seviyede olmalı.
    2-Seyir hızı 38-55 kmh arasında en uygun seviyede olamalı.
    3-Gaz kolu yumuşak kullanılmalı , sert fren yapılmamalı.
    4-Motoru ayak marşı ile çalıştırın ve ısınması için 15 sn bekleyin.
    5-Debriyajı sadece vites değiştirirken kullanın ve mümkün olan en yüksek viteste yol alın.
    6-Yakıt anahtarını motor çalışmadığı zaman kapalı konuma getirin, yedek depo konumunda uzun süre yolculuk yapmayın.
    (Motora zarar verecek tehlikeli ipucu: haraket halindeyken yarım açık konuma getirin. )
    7-Kaliteli yakıt kullanın.
    8-Kullanmadığınız motor aksesuarlarını sökün, ağırlığı azaltın.
    9-Motoru en az ses çıkaracak şekilde sürün(en iyi öneri).
    10-Motosikletinizin bakım ve kontrolünü ihmal etmeyin.

kaynak:http://bikemileage.blogspot.in/2012/11

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar depoyu fulledim 262 km yol yaptim ve bu kmden sonra tekrar doldurdugumda 7.75 litre aldı.Kısacasi 1 litreye 33.8 gitti ve bu kullanimi şehir icinde ortalama 60-70 km hız araliginda (nadiren 80-90 arası) yaptim.Ve sonuç ortada şimdi daha önce dedigim gibi ben 72 km gitmesini beklemiyorum(ki böyle söylenmesine rağmen) peki 50 olmadı 45 ya hadi oda olmasın 40 gitsin , ben bunları söylerken sırf eleştireyim polemik olsun diyede soylemiyorum insan böyle bir durumda kendini aldatilmiş hissediyor.Burdaki servisi olan akın motora gittim onlara söyledigimde. Benzin aldigin yeri değiştir dedi. Kısacasi dolma bu yersen demeye getirdi. Ve bizide motordan soguttular boylece
    Firmaların verdikleri değerler yokuşu çıkışı olmayan yollarda, havanın rüzgarsız, asfaltın pürüzsüz, sürücüsünün 45 kg olduğu vs gibi şartlarda alınan değerler ve gerçek hayatta yaklaşılması neredeyse imkansız değerlerdir.

Fiat doblo 2013 model 1,3 multijet, fabrika verisi 4,4 uzun yol, otoban ortalamam 5,5 litre. Yani 25% fazla

Otoban değil ama çift şeritli bölünmüş yolda 6,5 litre, Bölünmemiş engebeli arazi 8 litre. Hani nerede kaldı bizim 4,4 litre ? Bu arada maksimum hız 80.

Yani bu motor ilk çıktığında 1 litre ile 500 km gidecek diyenlere zaten inanmadık, yazınca çizince adımız mok atıyor oldu.

5. viteste, 40 km hızla tıngır mıngır gidersen 2,5 litre görürsün. Senin tarif ettiğin gibi 70 - 80 ile gidersen 3 litre görürsün. 100-110 sıkıştırarak gidersen emin ol 3,75'i geçer.

Pulsar için bayiye gittiğimde bana 1 litre ile 60 km gidiyor dediler , ağzımla hassssss dedim duyulur bir şekilde, güldük geçtik. Bugün forumda eski tanıdığım ve sonradan pulsar alan elemanlar 120 ile gittikleri zaman 4 litre gördüklerini söylüyorlar.

150 lik bir motorun 3 litreyi her halükarda yakacağını bilmen lazımdı arkadaşım, evet enayi yerine koyuldun ama 1 litreden batmazsın, keyfini çıkarmaya bak.

(meşhur 2,4 yakan CBF ile 2700 km yol gittim, yanında mh 125 ile. CBF 3,8 yaktı, drift 3,5 yaktı. Saygılar )

Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Evet yukarda yazilanlara katilmamak mümkün değil.Ben bunların %80-90 nini yapiyorum diyebilirim ,zaten sıkıntıda bu bildiğimiz şeyleri yapmamıza ragmen o söylenen ölçümlere yaklaşamayişimiz.Benim burdaki tepkim bu motorun 72 km gidiyor denirek tüketicilerde yanlış bir algı oluşturularak aldatılması.Ben kendi adıma bu algı yanilmasina düştüm .Ben yaşadığım bu tecrübeyi burda paylaşarak insanlar bunu bilerek alsın veya almasınlar,örneğin geçen günlerde motorumu görüp duran birisi bu motor 72 km gidiyormuş reklamlarda gördüm almayı düşünüyorum doğrumu diye sordu bende ona böyle bir şey olmadığını bir ybr bir cbf ne yakıyorsa o ortalamalarda yaktığını söyledim.Kuralkan burda tüketiciyi kandiriyor malisef

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir motorun yapabileceği en düşük tüketim ile normal kullanımda yapacağı tüketimi birbiriyle karıştırmamak lazım. Kimse bu işte mucize yaratamaz, beklentinin çok yüksek olmaması gerekiyor.

Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Beklentiyi zaten çok yüksek tutmadim,aslinda onlarin dedigi gibi bir beklenti icindede olmadim.Ama nedir bir cbf ybr 35 gidiyorsa buda 40 gitmesiydi .Ne diyelim hayırlısı olsun

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    O vakit özetle cbf ile ybr arasında diyebiliriz.

Motosikleti
    cg150
    Düzeltme..
    4-Motoru self start(marş motoru) ile çalıştırın ve ısınması için 15 sn bekleyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

-Bajaj discover serisini 4 model bırakarak kapatmış. discover100, discover 100m, discover 125m, discover 150 f-s.
    -Bajajın yeni hedefi pulsarın büyük hacimlileri ve ktm nin büyük hacimlilerinin üretimini yapmakmış.
    -Discover 150f nin normal kullanımda 50 - 55 kmpl tüketime ulaşabildiği yazıyor.

kaynakhttp://overdrive.in/reviews/2014-baj...ndia-roadtest/

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)