Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli arkadaşlar;

BAJAJ DİSCOVER 150F modelimizi kısa zamanda yollarda bol miktarda göreceğimizi umuyorum. Bugün OKTAY MOTOR ziyaretimizde tercihlerini bu modelden yana kullanan Hacı Ali Demirer ve Hakan Şentürk kurye arkadaşlarımız ile görüştük. Duyduklarımız bizi memnun etti. Özellikle titreşim konusunu merak eden ya da tereddüt eden arkadaşlarım var ise mutlaka kendileri test sürüşü yapsınlar. Yakıt tasarrufu, güç, lastik kalitesi, yedek parça fiyatı gibi temel faktörler göz önüne alındığında segmentinde çok iddialı bir model olacağını ifade edebilirim. Yakıt ile ilgili bir arkadaşımızın da yorumunu aşağıda sunuyorum.
    AUTOSHOW dergisi bu ayki sayısında DİSCOVER 150F modelimiz ile ilgili iki sayfa inceleme yazısı yazdılar. İlgi duyan arkadaşlarımın mutlaka okumasını temenni ederim.

Ayrıca bir aksilik olmaz ise yarın akşamdan itibaren tüm ulusal kanallarda DİSCOVER 150F modelimizin reklam filmini izleyebilirsiniz. Biz beğendik, umarım sizler de beğenirsiniz.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    TİTREŞİM HAKKINDA: Sevgili forumdaşlar; bugün gittim Selçuk ustanın motorunu denedim (Oktay motor Güneşli). Tamam çok tecrübeli değilim. en fazla yolumu 6 aylık kuryelik zamanımda yaptım o kadar. Boxer modelini 2000km olmadan sattım titreşimden dolayı.

Ek bilgi: Selçuk ustanın motoru biraz yol yapmış durumda, belki de rodajı bitmiştir bile, km'ye bakmadım.

Sadede geleyim; titreşim motor rolantide iken gaz verdiğinizde var, boxerdan daha az ama var. ANCAK harekete geçtiğinizde nerdeyse sıfırlanıyor, hani az önce boşta dururken gelen titreşim nerde diyorsunuz; yok. En fazla 3. vitese kadar çıkabildim; hızlanması, kalkışı vs. gerçekten güzel, yağ gibi. Sadece vitesler çok yumuşak olduğu için hissedemedim. Boxerda çatır çutur geçiyordu vitesler, duyuyordum. Açıkçası azcık kemikli olup hissettirseydi bana vites geçişini daha iyi olurdu.

CBF'i honda güvenli sürüş 1'de sürüp hayran olmuştum vakti zamanında. Uzun zaman sonra boxer alıp kullanırken arkadaşın cbf'ine binmek gibi br hata yapıp boxer'dan soğumuştum (o ise boxer'a bayıldı nedense). Şu anda cbf'ten tamamıyle vazgeçtim. Hele ki hondanın son kazığından sonra imkansız. Bu discover ilk sürüşte bana cbf tadı vermeyi başardı, samimi söylüyorum. Ha yüksek hızlarda/devirlerde ne olur bilmiyorum çünkü oralar hız yapıp denemeye müsait değildi maalesef.

ÖZET: Şiddetle ve hiddetle gidip denemenizi tavsiye ediyorum, hak vereceksiniz. Hele benim gibi cbf hayranı olanlar muhakkak gidip bir baksın.
    KoreliVlog bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ratig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt ile 73 km gidiyor iddiaları var.Bu doğru ise titreşim ikinci plana kayabilir.diğerleri 30-35 km gidiyor sanırım.
    Onu geçsinler bir hocam, 1 lt ile 73 km mi? 1 saatte rolantide dursa ona yakın yakıt tüketir.

Balansör yok arkadaşlar motorda, tek silindir balansörsüz motor titrer yahu, kimi neye ikna etmeye çalışıyorsunuz ki? Tamam belki binilmeyecek kadar titremiyorsur, ama tvs kadar titriyorsa ki titriyor diyorlar, fiyatta 5200 tl'ye çıkarsa bol satışlar dilenir sadece. 500 fazla verip cbf 300 fazla verip tvs alınır.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu geçsinler bir hocam, 1 lt ile 73 km mi? 1 saatte rolantide dursa ona yakın yakıt tüketir.

Balansör yok arkadaşlar motorda, tek silindir balansörsüz motor titrer yahu, kimi neye ikna etmeye çalışıyorsunuz ki? Tamam belki binilmeyecek kadar titremiyorsur, ama tvs kadar titriyorsa ki titriyor diyorlar, fiyatta 5200 tl'ye çıkarsa bol satışlar dilenir sadece. 500 fazla verip cbf 300 fazla verip tvs alınır.
    Titremiyor demedim hocam zaten. Titriyor ama boxer kadar değil. Boxer titremeyi geçtim zırıldıyordu. Sadece amortisörleri müthişti meretin özellikle iki kişi. Bu 150f'i cbf in az daha titreyenini düşünün ama hakikaten rahatsız edici değilmiş sürerken onu temin ederim. İmkan varsa muhakkak deneyin.

Ekrem bey; bayilerinize test motoru gönderirseniz bu iş olur. Yoksa insanlar bilmediği yeni bir ürüne para bağlamak yerine bugün alsa yarına kesin satabileceği, her geçen gün değerlenen cbf'i tercih ederler kusura bakmayın. Çevrenizdekiler piyasayı toz pembe gösteriyorsa dikkat edin lütfen. Ben bile vazgeçmiştim neredeyse ama gelip test edince bayıldım. ANCAK o motor bayi sahibinin şahsi motoruymuş, sizin verdiğiniz test motoru değil. Bunu da her bayi yapmaz, o bayiler satış yapmaz ve sonra bu iş niye olmadı. Olmaz tabi.

Motosikleti
    discovery 150f
    Merhaba arkadaslr motoru alalı 2 hafta oldu km ıse 2300.genel olarak sızlerle su deneyımlerımı paylasabılırım;oncelıkle yakıt tuketımı olarak elımde 2 verı var normal oalrak kullandıgıdma ara sıra 120 km felan gordum 126 krs km de yaktı bide arkamda 40 kg bı parca motordan genıs ruzgar tutuodu bursa yaptım ara ara gazladım 138 krş yaktım.ozellıkle bursaaygıderken cok fazal ruzgar vardı ve arkamda kı o yuke ragmen motorum bayılmadı arac sollamalarında gayet ıyıydı.tıresım olayına gelınce arkaslar cok samımı soyluyorum asla rahatsız etmıyor ben 15 senelık kurye olarak tıresımlı cok makıneye bındım tıtresım dedıgınız zaman ellerınız ayaklarınız kasınması gerek bunda asal oylebısey olmuo kı osla zaten o kadar uzun yol ve gunde 10 saat motor ustunde kalmanız cok zor.bu motoru alıcaklara bı tavsıyem arka dıslıyı 40 veya 38 e cekmenız(43 orjınalı)ınanılmaz keyıflı bı surus oluo ve 100 km hızda asla tıtresım almıosnuz cbf gıbı o dıslının motora verecegı yukus motorun gucu kesınlıkle absorve edıo.ılerıkı km de deneyımlerımı tekrar paylasıcam sızlerle .Allah kazasız belasız surusler versın herkeze.
    www.kuryeexpress.com
    abdulkadir bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu bahsettiğin tireşim arka dşili ile oynanmış haldeki titreşim mi yoksa standart dişli ile olan tireşim mi ? Genelede bu şekilde uzun uzun yazılıyor sonra en sonunda dişliyi değiştirin iyi oluyor dendi mi yukarıda yazanların hepsi havada kalıyor. Şahsen motorumda dişli değişikliği gibi şeyleri yapmıyorum, o yüzden standart durum daha önemli...

Neyse, Bursa'ya test motoru gelecekmiş, test edince ben de yazacağım.

Motosikleti
    discovery 150f
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sevgılı arkadasım sana su kadar soyluyım cbf alıpta her 1000 km bı yag eklıcegıme 100000 km hıc yag yakmayan motora bınmeyı tercıh ederım)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

soyle soylıyım standart dıslı ıle motor ınanılmaz guclu tıtresım standart dıslıylede aynı oynanmıs dıslıylede ama takdır edersın kı balansozrsuz bı makıneye bınıosun yuksek hızlarda daha fazla oluo ama ellerını kasındırıp senı rahatsız edıcek kadar olmuyor kesınlıkle. dıslı ise tercıh meselesı az devır cok km ıcın kullanıyorum

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Anladığım Kadarıyla bu motor şekil olarak cbf e benzediği için direk cbf ile kıyas yapılmış,ama bence alakası yok commuter segmentinde cbf in üzerine motor tanımam ki bende ybr,tvs,discovery 125 ide kullanmış biri olarak söylüyorum tamam yag yakıyor olabilir ve pahalıda olabilir.Ama discovery 150f de şu an 5.200. Ki 5.000 le başladı yani bunun önüde açık 5.400, 5600,..... daha çık çık çakabildiğin kadar ki bunu pulsarda yaşadık ekrem abi 1. zam değil 2.zamdan sonra pulsar için zam yapılmayacağını söyluyordu amma velakin söylediğinin üzerinden pulsar 3.cü zammıda gördü ve motor şu an 8.900 ...Bu zamları discover 150F de yiyecektir zaten pahalı olan fiyatı ii ce pahalı olacaktır.Ve bu motorun rakibi bence tvs dir oda estetik olarak buna göre cok daha ii dir titreşim 2 dede aynı olduktan sonra tvs tercik edilir.Baja yeni modelleriyle geldiğinde çok sevinmiştim ki etrafımda da bunu söyluyordum ama ilk seneden sonra fiyat olarak tüketiciye yaklaşımları verdikleri sözlerin tersini yapması tamamen bu fikrimi değiştirdi
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı sysmotokurye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı arkadasım sana su kadar soyluyım cbf alıpta her 1000 km bı yag eklıcegıme 100000 km hıc yag yakmayan motora bınmeyı tercıh ederım)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

soyle soylıyım standart dıslı ıle motor ınanılmaz guclu tıtresım standart dıslıylede aynı oynanmıs dıslıylede ama takdır edersın kı balansozrsuz bı makıneye bınıosun yuksek hızlarda daha fazla oluo ama ellerını kasındırıp senı rahatsız edıcek kadar olmuyor kesınlıkle. dıslı ise tercıh meselesı az devır cok km ıcın kullanıyorum
    CBF'i, devrini sonuna kadar dayamadan, kırmızı bölgeye girmeden sürersen yağ yakmaz. En azından 2104 model olan benim motor yakmıyor, belki eskiler yakıyordu. Bu sabah işe gitmeden, çalıştırmadan önce yağ çubuğundan kontrol ettim, yağ en üst çizgideydi, 2500 km'dir de o yağı kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım Kadarıyla bu motor şekil olarak cbf e benzediği için direk cbf ile kıyas yapılmış,ama bence alakası yok commuter segmentinde cbf in üzerine motor tanımam ki bende ybr,tvs,discovery 125 ide kullanmış biri olarak söylüyorum tamam yag yakıyor olabilir ve pahalıda olabilir.Ama discovery 150f de şu an 5.200. Ki 5.000 le başladı yani bunun önüde açık 5.400, 5600,..... daha çık çık çakabildiğin kadar ki bunu pulsarda yaşadık ekrem abi 1. zam değil 2.zamdan sonra pulsar için zam yapılmayacağını söyluyordu amma velakin söylediğinin üzerinden pulsar 3.cü zammıda gördü ve motor şu an 8.900 ...Bu zamları discover 150F de yiyecektir zaten pahalı olan fiyatı ii ce pahalı olacaktır.Ve bu motorun rakibi bence tvs dir oda estetik olarak buna göre cok daha ii dir titreşim 2 dede aynı olduktan sonra tvs tercik edilir.Baja yeni modelleriyle geldiğinde çok sevinmiştim ki etrafımda da bunu söyluyordum ama ilk seneden sonra fiyat olarak tüketiciye yaklaşımları verdikleri sözlerin tersini yapması tamamen bu fikrimi değiştirdi
    Sonuçta CBF ile aynı sınıftalar, kıyaslanması normal. Bugün TVS incelemesinde fiyatına 5880 TL yazıyordu, yani zaten o motoru titreşim yüzünden asla almam da 5880 TL neyine istiyorlar anlamadım ? Hiç değilse Discover'de bir rahatlık olayı var (titreşim hariç). Devir saatinin olmaması bana göre büyük eksik yalnız...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı sysmotokurye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Meraktan soruyorum, motorunun yağını kaç km'de değiştiriyorsun? Ben 1000 km'de değiştiriyorum. Bu yüzden 1000 km'de 100 gr yağ eksiltmesinin benim için bir mahsuru yok.

Çok da iddialı konuşmuşsun 100000 km yağ yakmayan motor diye, sonu da öyle olur inşallah.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    20 gün önce motoru inceleyip yazı yazmıştık.. Nacizane fikirlerimi söyledim.. Kötü motor değil 150f ..

http://www.motosiklet.net/forum/test...-inceleme.html

Cbf ye yada Tvs ye biniyorsunuz diye başka motorları kötülemekten vazgeçin artık.. saygı duymayı öğrenin.. Hepsinin apayrı tadı var.. Bu motoru denediğim hafta elimde hem cbf hem tvs hem 150f vardı.. hepsi ayrı bi dünya.. ne beklediğinle alakalı biraz..
    TOTEMONS bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Değerli arkadaşlar; dün geceden itibaren yoğun şekilde önemli ulusal kanallarda DİSCOVER 150F reklamı yayınlanmaya başladı. Aşağıdaki link üzerinden reklamı görebilirsiniz. Selam ve saygılarımla...

https://www.facebook.com/bajajpulsarturkiye/app_349313058487732
    kaan898 bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Ekrem bey reklam pulsarın reklamı gibi dikkat çekici ve etkileyici olmuş. Siz stok bulundurun bence. Bu motor çok satacak
    Bide şu dolar yerinde dursa
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    motorsiklet atv s”rf
    İki haftadır kullanıyorum çok keyifli bir motor bu gün bir arkadaşım kullandı torkuna hayran kaldı her gaz acmaya hissediyorsun gücü

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    beyler titresim.konusunda hem fikiriz sanirsam herkes titriyor diyor.
    beni cbfi andirip titremesi.hosuma gitmedi
    titresim konusunda ve fiyat konysunda beni hayal kirikligina ugratti
    bariz bir titresim var. hatta bazi cinli motorlardan bile cok titriyor zirildiyor
    satin almak isterdim ama satarken sikinti olur diye o kadar para da kaptirmak istemem. 300 500daha koyar tvs cbf alirim. en azindan hemen alicisi.cikiyor
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    discovery 150f
    Merhaba arkadaslar dün mahmutbey gişelerden hadımkoye kadar tvs ile ufaktan bi gazladık gostergesi analog olan dı tvs kullanmadıgım ıcın tam bılmıyorum dıgıtal ıle arasında fark varmı ama benım gazladıgım analoq kadrandı.Çok fazla rüzgar vardı peşpeşe gazladık çok çabuk ayırdı discovery 150 sonra tvs dekı sürücü yattı motora benı gecmeye basladı bende yattım yetiştim ama ufak ufak farkı acmaya basladı bundan sunu cıkardım ruzgar tvs yı daha cok etkılıyor ayrıca discovery 150 tvs den hızlı aksıne baska verısı olan varsa paylasabılır.ayrıca 30 tl lık benzınle ortalama 80-90 km arası tatlı kullanımla 259 km yol gıttım.benım motorda 40 dişli var 100 km ye kadar titreşim hiç yok gibi 100 den sora artıyor ama rahatsız edıcı boyutta degıl.ayrıca dıscovery 125 dekı tecrubelırmden sunu soyleyebılrım 10 km den sora ıyıce azalıcak ve motor çok daha hızlı ve top speedı artıcak.arkadaslar ben 37 bın km de sattım 125 dıscovery mı ve kuryelık yapıyorum cbf 150 tek eksisi var oda kesınlıkle rahatsızlık vermıyen tıtresım.frenler parça fıyatları fabrıka 5000 km bakıma gelıp yag degısın dıyo o kadar guvenıyor motora bence kuryelık yapıcakların motoru kesınlıkle bu olmalı.ayrıca ne şikayetınız varsa fabrıka ınanılmaz ılgılenıyo hındıstana rapor gonderılıp ıyılestırme yapılıyor.duyduguma gore yenı gelen pulsarlarda 8 tane ıyılestırme yapılmıs musterı memnunıyetı kesınlıkle gozetılıyorçson olarak motorum şuan 2800 km oldu ılerıkı km de tecrubelerımı paylasıcam.herkese kazasız belasız güzel sürüşler.

www.kuryeexpress.com

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    merhaba herkese Allah'dan kazası belasız günler dilerim evet yeni bir motor ve herkes biri şeyler yazıyor ve daha çok kulaktan dolma ben 125 st ile 77600 km yaptım ve inanılmaz keyifli ve ekonomik ve de sorunsuz.
    şimdi gelelim 150 F ben ona 150 F1 diyorum binmeden yaşanmaz yakıt ve her vitesteki torku mükemmel bana göre esik turu ama fazlası var şunu diye bilirim yeni bir soluk ve kullanan arkadaşlarda gerçekten memnun kalacak tabi arka dişli değiştirmek şart.

www.sehiriciacilkurye.com
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

Motosikleti
    Siz hangi disliyi kullandiniz hocam?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Ne zırlaması hacı naptın sen tamam sende yok diye neden bu kadar kötülüyorsun motoru. Ben 2 haftadır kullanıyorum hiç titreşim hissetmedim gayet rahat çinli motor zırıldar. Tvs den daha az titrediği aşikar

Motosikleti
    Alıntı 150F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zırlaması hacı naptın sen tamam sende yok diye neden bu kadar kötülüyorsun motoru. Ben 2 haftadır kullanıyorum hiç titreşim hissetmedim gayet rahat çinli motor zırıldar. Tvs den daha az titrediği aşikar
    O ne guzel fake hesap oyle. Uyelik tarihi-nick uyumu guzelmis.

Ayrica iki kurye abimiz bundan baska hic bir konuya yazmamislar, o da enteresan.

Gidip denememis olsam bu mesajlardan sonra killanip almamaya karar verirdim. Kim yapiyorsa bunlari yapmasin, siritiyor.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)