Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj discover 150f
    şu an bende internetten aldığım 45 tl lik topcase demirini kullanıyorum.ürün oldukça sağlam.tek problem kısa olan destek demiri bir miktar uzun geldi.Onuda biraz daha bükerek hallettim.birde o kısa demirin topcase tarafı değilde alt tarafa monte edilen deliğin etrafını biraz traşlamam gerekti yerine tam oturmadı fazlalık vardı onuda spiral ile traşlıyarak hallettim.Genel anlamda ürün güzel almanızı tavsiye ederim.el aletleriniz varsa kendiniz monte edebilirsiniz.yada tanıdığınız oto tamirci vs gibi bir usta varsa ondanda ufak bir yardım alabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bu hafta içinde servise gaff marka 52 lt'lik topcase gelecekmiş, ondan alıcam herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Topcase gelmiş bu sefer de çanta demiri kalmamış, onu bekleyeceğim :( ama gaff marka topcase'i beğendim. Üstelik 52 lt olması iyi, ıvır zıvır sığar içine.

Motosikleti
    Honda Dio
    Bugün ilk depoyu bitirdim. 365 km'de benzin biter gibi oldu, yedek depoya aldım ama daha üç çentik gösteriyordu. 380 km'de benzin aldım ve 38 tl'lik benzin aldı. Buna göre 10 kuruş yakmış görünüyor, gayet iyi bence. Gerçi rodajda olduğu için basmadım ama yine de gayet iyi gibi. Ufaktan hızı artırmaya başladım ustanın tavsiyesi ile.

Motosikleti
    Honda Dio
    Bugün antalya tayfun motorda 52 lt'lik gaff topcase'i uygun bir fiyata taktırdım. Sonra eldiven, dizlik ve telefon tutacağı da aldım. Kaldı yağmurluk ama para kalmadı ona :(

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    slm arkadaşlar
    Ben burdur dan mesut.
    19 ağustosta ısparta Şahinler bayiden discover 150f motorumu teslim aldım
    öncesinde de 2 yıldır bajaj boxer kullanıyordum 14000 km boyunca
    yalnız tripmetre düğmelerindeki M ve S tuşlarının düğmeleri yoktu motoru alırken servis Gül motor garantiden
    değiştiririz dedi ve teslim aldım malesef değiştiremedi
    bunun üzerine bayi (şahinler) ile iletişime geçip istedim. ilk önce gerekirse ücretini karşılarım ve yapılır demesine rağmen
    350 liralık parça fiyatını duyunca BEN O MOTORDAN O KADAR KAZANMIYORUM diyerek yan çizdi ve mağdur oldum.
    ben de tüketici haklarına bugün itibari ile başvuru yaptım. bu arada kuralkandan da servis ne diyorsa o cevabını aldım. yani malının arkasında durmadı.boxer öodeli ile bajajın iyi bir ürün ve servisin yeterli olduğunu düşünmüştüm. meğerse yanılmışım. niyetim pulsar 400 gelirse onu almaktı ama bir daha japon yada avrupalı haricinde motor ne alırım ne binerim.. hatta ve hatta arkadaşlarımdan birkaçı bajajı sordular almak için ben vazgeçirdim illa alacaksanızda ısparta ŞAHİNLERDEN almayın diye telkinde bulundm..
    bunları niye yazdım...
    eğer bajaj marka motosiklet alacaksanız ve özellikle ısparta dan motoru teslim almadan önce güzelce inceleyin ve eksik bir parça hatta vida dahi bulsanız sakın ha teslim almayın yoksa ben gibi sonu ne olacağını bilmeden koşturur durursunuz
    saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk depoyu bitirdim. 365 km'de benzin biter gibi oldu, yedek depoya aldım ama daha üç çentik gösteriyordu. 380 km'de benzin aldım ve 38 tl'lik benzin aldı. Buna göre 10 kuruş yakmış görünüyor, gayet iyi bence. Gerçi rodajda olduğu için basmadım ama yine de gayet iyi gibi. Ufaktan hızı artırmaya başladım ustanın tavsiyesi ile.
    benzini doldururken yedeğe düşmüşse 50 liralık daha alıyor. ağzına geldiği zaman benzin dolmuş olmuyor yavaş yavaş iki litreye yakın benzin giriyor.
    bben şu an 800 km deyim iki 3,depomu doldurdum. ilk depo 380 ikinci depo 378 km gitti. ve yedeğe düştüğü kmler üzerine 50 l,ralık aldı her seferinde
    ortalama 0,13-0,14 kuruş arası yakıyor şimdilik
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Honda Dio
    @burdurlu1985 , benim daha üç çentik benzin vardı bu olduğunda ve tedirgin oldum huyunu suyunu daha bilmediğim için. Sanırım daha en az 30-40 km hatta çok daha fazla giderdi, bilemiyorum. Benzin aldığımda doldu mu dediğimde evet diyip gösterdi ve dolu gibiydi. Bir kaç depo sonunda daha sağlıklı fikir verebilirim. Bu arada gaff 52'lik topcase aldım ve böyle oldu.
    Heaven bunu beğendi.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Sayın norton772 bende discover 150s modelini yakın zaman içerisinde almak istiyorum ve şimdiden arka çanta bakmaya başladım. Eğer elinizde varsa birde arkadan ve arka çaprazdan motorun resmini atabilirimisiniz merak ettim doğrusu ve fiyatı size çanta demiri dahil kaç paarya mal oldu?

Motosikleti
    Honda Dio
    @Taygunho, buyrun. Çanta gaff marka ve 165 tl, demir yanlış hatırlamıyorsam 75 yada 80 tl. Ayrıca işçilik almadılar. Bajaj antalya tayfun motorda aldım ve taktırdım. Eldiven 50 TL dizlik de 75 tl bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Altta paylaştım.

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Bu da ilk bakım sırasında motorun hali. Motul 15-50 yağ ve filtre değişti, kontroller yapıldı.

Motosikleti
    Honda Dio
    Şaka maka motor 1200 km'ye geldi bile. Şimdilik bir memnuniyetsizlik yok bende. Keşke bir de rüzgarlık bulabilsek şu beygire bu arada son 105 km falan gibi sanki. Bir depo ile de 400-450 km civarı gidecek sanırım yedek ile birlikte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

@4hmetuyar sizin lastikler ne marka? Güzel ve güvenilir gibi görünüyor deseni.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka maka motor 1200 km'ye geldi bile. Şimdilik bir memnuniyetsizlik yok bende. Keşke bir de rüzgarlık bulabilsek şu beygire bu arada son 105 km falan gibi sanki. Bir depo ile de 400-450 km civarı gidecek sanırım yedek ile birlikte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

@4hmetuyar sizin lastikler ne marka? Güzel ve güvenilir gibi görünüyor deseni.
    105km/h az değil mi yaww?... Benim 2009 YBR125 düzde 115,yokuş aşağı 120+ yapıyor...Boy:1,85-kilo:90...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Dio
    Sonuna kadar zorlanmadım daha ama sanki o kadar gider gibi geldi bana. Zaten bu motorlarla 100 km üstü sağlıklı değil bence, o hızlarda pek takılmamak lazım.
    Son hızı gps ile ölçüp bakmak lazım farklı marka ve modeller gerçek mi yada ne kadar sapma ile gösteriyor diye.

Motosikleti
    Honda Dio
    Evet, 1500 km'yi geçtim ve evveli gün telefondan gps'i açıp hız ölçümleri yaptım. Yaklaşık %2-3'lük bir sapma yani fazla gösterme var hızda. Son hızım da altta gördüğünüz gibi 105 km/s ki hafif rüzgar vardı karşı çaprazdan.

Motosikleti
    Honda Dio
    1900 km oldu. Geçen gün bajaj servis kampanyasından faydalanıp ücretsiz yağ değişimini yaptım.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık yanlış yönlendirme ve yalan hocam, hakka girersiniz aman diyim. Tamam çok yakmıyor olabilir ama en az yakan kesinlikle değil.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık yanlış yönlendirme ve yalan hocam, hakka girersiniz aman diyim. Tamam çok yakmıyor olabilir ama en az yakan kesinlikle değil.
    Sıfırı naki 4.500 ektra dediklerinide 5 bine çiçek olur biraz zorlalasan bayide orjinal lastik verip anlas taktırsan 5 bine çıkartır noter 120 tl üzerine 100 tl ekle 5.226 tl almış olursun bu km rede 4.700 zor alıcı bulur
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Selamlar arkadaslar.Uzun zamandır hep yüksek cc motorlardan sonra 2 yıl önce ybr 125 almıştım 1 hafta once discover 150f aldım. Bir haftada 500kmye geldim. Sizinde yazdığınız gibi ilk depoda max50km hizla gazlamadan 370 km gitti. İlk günlerdeki aşırı titreme biraz azaldı ama yine çok az degil. Özellikle depoda bayağı titreşim var. Motorun çekişi gidişi gayet iyi özellikle alt devirlerden vites küçültmeden toparlaması çok güzel. İlk 500kmde gözüme çarpan eksileri ise titreşim ve malzeme kalitesinin çok iyi olmaması. Aklıma geldikçe kullandıkça yazarım.

Motosikleti
    Honda Dio
    Motor hayırlı olsun. Benim motor da 2000 km'yi geçti ve memnunum. Titreşim pek hissetmiyorum ben. Acaba depoyu mu çok sıkıyorsun dizlerinle. Titreşim 90-100 km'lerde hissediyorum ben. Onun altında gayet keyifle seyahat ediyorum ki yüksek hızlarda da rahatsızlık söz konusu değil. Aydınlatma iyi, 1 depo ile 400-450 km arası yol yapıyorum ki 52 lt'lik topcase olmasına rağmen, bence gayet iyi değerler. Sınıfına göre de kalıplı bir motor bence.

Teşekkür ederim. Bugüne kadar hiç titreyen motora binmediğim için bana biraz fazla geliyor olabilir. Titredigi için depoyla aram iyi değil. Ybr 125 ile çok uzun yol yaptım. bir günde 700km yaptığım oldu hiç titreşim uyuşma vs hissetmedim. Fakat 150f i 15 20dk kullandığımda bacak arasinda ve ellerde uyuşma hissediyorum. Belki ilk bakımdan sonra biraz azalır.

Motosikleti
    Honda Dio
    Şu sıralar genellikle 70-90 km aralığında fıtı fıtı kullandım motoru ve tüketim 11 kuruş çıktı. Yani 2.33 lt 100 km'de ki bence gayet iyi bir tüketim. Dün ilk kez düştüm ama kendi motorum ile değil bir elektrikli scooter'den. Kısa süreliğine birinden ödünç alıdım bir yere gitmek için ve tramvay yolunun rayından öbür tarafına geçerken ne olduğunu anlamadan yerde buldum kendimi. Dizlerim soyuldu, pantolon yırtıldı. ne kadar kötüymüş o scooterler öyle :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)