Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200 SS Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    benim merak ettiğim bir konu var bu fiyat farkı konusunda, Mustang ABD de 40bin dolar yada avro fiyatlarındayken Türkiye'de neden 200bin $ ?
    bu işlerden anlayan varsa açıklasın, yani nerden vursam diye düşünüyorsunuz, ben aksiyon kamerası aldım, 200TL ye, mediamark ta 600 TL nerden geliyor bu fark? adam çinde KDV dahil kamerayı 60$ a satıyor, Türkiye'ye aynı fiyattan yasal yollarla giremiyor.

yorum yaparken sadece bu motorun fiyatını eleştirmeyin, biz herşeyin pahalısını kullanıyoruz.

varsa bir ithalat ihracatçı açıklasın bize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim merak ettiğim bir konu var bu fiyat farkı konusunda, Mustang ABD de 40bin dolar yada avro fiyatlarındayken Türkiye'de neden 200bin $ ?
    bu işlerden anlayan varsa açıklasın, yani nerden vursam diye düşünüyorsunuz, ben aksiyon kamerası aldım, 200TL ye, mediamark ta 600 TL nerden geliyor bu fark? adam çinde KDV dahil kamerayı 60$ a satıyor, Türkiye'ye aynı fiyattan yasal yollarla giremiyor.

yorum yaparken sadece bu motorun fiyatını eleştirmeyin, biz herşeyin pahalısını kullanıyoruz.

Mustang motosiklet olmasa da 250 CC üstü olduğu için ÖTV %37 Pulsar 250 CC altı olduğu için ÖTV %8 ,Kamera örneğinde de internette daha ucuza bulman garanti,her malda öyle gerçi.Yeter ki araştır.Arz talep diyelim bu işe olsun bitsin.Pulsar da cbf ve ybr gibi ticari amaçlı oldu gitti.Ne desek boş artık.Bu ülkede motor değeri değil,muadili baz alınıyor.Bu da değişmeyeceğe benziyor.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adam senden kazanıyor ülkesinde ucuza veriyor, bunun en güzel örneği eski internet kullanıcıları bilir hotmail dir mail box boyutu bizde 2 mb iken Arizona ya adamlar 2 gb vermişti, birazda milliyetçilik var bunun yanında ithalattan para kazanıp milli geliri yükselte bilmenin tek yolu markalaşmaktır yoksa dünyanın her yerinde aynı kalitede olan beyaz bir tshirt 20 tl olurdu oysa onlarca farklı fiyatı var.

konuyu çok dağıtmadan, CBF 150 mi sattım ve yeni bir motosiklet arayışı içindeyim Pulsar'a diktim gözümü , 200ss ve 200ns arasında teknik olarak bir fark göremedim tek fark sadece birinin giyinik olmasımıdır, yoksa gidişinde duruşunda farklılıklar varmıdır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mustang için o farklar distribütörün kazığından kaynaklanıyor ama sorsan vergi diye ağlarlar. Suçlu kim peki ? Bu ve benzeri firmalara hesabını sormayan devlet.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustang için o farklar distribütörün kazığından kaynaklanıyor ama sorsan vergi diye ağlarlar. Suçlu kim peki ? Bu ve benzeri firmalara hesabını sormayan devlet.
    Serbest piyasa yapılacak bir şey yok... elden gelen yok yurt dışında 40$ türkiyede ki fiyat aralığı 1000 - 1850 tl ... farka bak arkadaş

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İşte o serbest piyasadan ben hoşlanmıyorum. Bir şeyin fiyatını serbest bıraktığında bu ürün dünyada açık farkla en pahalı Türkiye'de satılıyorsa o işte bir gariplik vardır. Ticaret ahlakının sorgulanması gerekir.
    trcn bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ön sipariş ile almayı düşünüyordum vazgeçtim. açıkcası bayiler hiç ilgilenmiyor. onlar bile bu yaz sonuna bile kalabilir diyorlar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön sipariş ile almayı düşünüyordum vazgeçtim. açıkcası bayiler hiç ilgilenmiyor. onlar bile bu yaz sonuna bile kalabilir diyorlar.
    sen r125 almadın mı hocam boşver bajajı :D ben bunlar yuzunden krediye girdim r25 alıcam

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Aldım, bajaj eğer haziran başında satılsaydı paramı bajaja verip bekleyecektim. fakat bajaj yamuk yapınca bizde başka yerlere yöneldik yaz sonu bende satıp r25 alabilirim

Motosikleti
    KANUNİ S170T
    200 ss de yakıt tüketimi ne olacak ekrem bey

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte o serbest piyasadan ben hoşlanmıyorum. Bir şeyin fiyatını serbest bıraktığında bu ürün dünyada açık farkla en pahalı Türkiye'de satılıyorsa o işte bir gariplik vardır. Ticaret ahlakının sorgulanması gerekir.
    Yapılacak bir şey yok.. Bende dahil kimse hoşlanmıyor bu durumdan ama bir şey de yapamıyoruz, sitesine giriyorsun tavsiye edilen satış fiyatı 10$ bayiye gidiyorsun 15$ .... El mahkum en ucuz verenini bulayım diye çekeceğin stres ve yanında masrafları hesaplayınca hazırda gelmişken ha 3 aşağı he 5 yukarı deyip alıyorsun bunu onlarda biliyor.. Atı veriyorlar kazığı

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem amca daha önce dedi ki bajaj bize aynı fiyata vermiyor. Türkiye piyasasına farklı fiyat veriyorlar dedi.

Burdan yola çıkarak 134000 rupi yaklaşık 5750 lira ediyor. 6500 tl ye türkiyeye gelsin.

Motor başı 1000 tl kuralkan amca alsa oldu 7500. Bayinin payını bilmiyorum ama bence yüz yada ikiyüz lira için yapılmaz bu iş. 500 tl de bayi kapaklasa oldu 8000.

Yüzde sekiz ÖTV ve yüzde onsekiz KDV eklersen 10200 lira eder.

Zaten istedikleri fiyat bu aralıkta.

Benim mantığına yatan bu hesapta ortada suçlu yok. Ekrem amcanın yapabileceği bişeyede yok.

Ekrem amca geçen sene bize servis sözü verdi. Belirli kalite seviyesinde olacak dedi. Ancak bugün bajaj servislerine bakınca hevesim kırılıyor. Verdiği sözden uzak bir rota izliyorlar şu anda. Gidişat böyle olursa sasalı giriş iyi satış grafikleri Ekrem amcayi yanılmaMalî.

Kimse maldan şikayetçi değil. Herkes klasik kuralkan bayisi ve servisi mantığına kızgın.

Kendisinden bana özel mesaj yolu ile ulaşmasını rica ediyorum. Gözden kaçırdığıni düşündüğüm bir hususta kendisini uyarmak istiyorum.
    ben birşey söyleyeyim siz inanmayın. o motor liste fiyatının 1/3'ünden 1 kuruş fazlaya giriş yapmaz bu ülkeye... 9000'se liste fiyatı -3000'e geliyordur. hesaplayın. belki daha bile düşüktür. tahminim..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben birşey söyleyeyim siz inanmayın. o motor liste fiyatının 1/3'ünden 1 kuruş fazlaya giriş yapmaz bu ülkeye... 9000'se liste fiyatı -3000'e geliyordur. hesaplayın. belki daha bile düşüktür. tahminim..
    Profilinde honda pcx ve z300 yazıyor. O motorlar sanki maaliyet fiyatına mı satılıyor? Hayır, aynı miktarda şişirme o motorlarda da var. Haliyle bajajda da olacaktır. Yanlış anlaşılma olmasın, ben kuralkandan ve mondial'den nefret ederim, zerre savunmam ve sevmem. Ancak sonuç ortada, bugün inazuma 16, cıbırlar 14 oldu ise, kuralkan afedersin bir yerinin üzerinde fındık kıra kıra bu motoru 10 liraya satar.

Almayın dedik, ettik. Gitti Emre Abi bile en sonunda 10500 E mondi aldı. O bile umudunu kestiyse daha yapacak bişey kalmamış demektir.
    kdiner ve turkish39 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Profilinde honda pcx ve z300 yazıyor. O motorlar sanki maaliyet fiyatına mı satılıyor? Hayır, aynı miktarda şişirme o motorlarda da var. Haliyle bajajda da olacaktır. Yanlış anlaşılma olmasın, ben kuralkandan ve mondial'den nefret ederim, zerre savunmam ve sevmem. Ancak sonuç ortada, bugün inazuma 16, cıbırlar 14 oldu ise, kuralkan afedersin bir yerinin üzerinde fındık kıra kıra bu motoru 10 liraya satar.

Almayın dedik, ettik. Gitti Emre Abi bile en sonunda 10500 E mondi aldı. O bile umudunu kestiyse daha yapacak bişey kalmamış demektir.
    Ben bu ülkede bi şeylerin değişeceği umudumdan asla vazgeçmiycem.Bugün mondiye binerim,yarın bajaja vs. Ben kullanıcılardan yanayım.Bajaj bu son iki zammı yapmış olmasaydı bence satış patlaması yaşardı.Kim ne derse desin.200 satacağına 500 sat,herkes alsın.Bu arada bajajı asla kötülemiyorum.Tepkimin nedenini biliyosunuz.Çin motoru satan bütün bayileri biliyorsunuz.Biz çok çektik,birazda bu serzenişlerimiz,eleştirilerimiz hakkımız diye düşünüyorum.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu ülkede bi şeylerin değişeceği umudumdan asla vazgeçmiycem.Bugün mondiye binerim,yarın bajaja vs. Ben kullanıcılardan yanayım.Bajaj bu son iki zammı yapmış olmasaydı bence satış patlaması yaşardı.Kim ne derse desin.200 satacağına 500 sat,herkes alsın.Bu arada bajajı asla kötülemiyorum.Tepkimin nedenini biliyosunuz.Çin motoru satan bütün bayileri biliyorsunuz.Biz çok çektik,birazda bu serzenişlerimiz,eleştirilerimiz hakkımız diye düşünüyorum.
    Yine gittin mondial aldın abi ama. Bajaj v3 mondial gibi üretmeden çamura yatan firmaların motorlarını hayatta sıfır almam ben. Bana ana avrat küfür eden servise yaptirimda bulunmayan, üstüne sen Yalancısın firmayı kötülemek için yaptın bunları diyen firmadan hayatta ürün almam.

5 ay beklerim 2. El alırım pulsari rx3 ü, yedek parçayı gider burakmotor dan alırım. Ancak zihniyet değişmediği müddetçe bu firmalara para vermem.

Bajaj servisinde 3 bin liralık motorun garantisi mi olur lan ...... git deniyorsa bana, pazarlama müdürü böyle birşey olamaz, Yalancısın diyorsa gider başka marka alırım ancak omurgalı duruşumu bozmaM.

Son sözün senle alakası yok tabi, sözüm kuralkana yıllarca sallayıp 7 bine motor getirdi diye adamları satış şampiyonu yapanlara. Ha onlar kuralkan henüz tanımamış olabilirler ancak fazla sürmez burunlarinin sürTmesi.

Sadece şimdiki bajaj servislerine v3 eski kanuni servislerinin isimlerine bakmak yeterli. Tabela değişti ancak sağacak inek arayan zihniyet hala yerli yerinde.

Değerli Zuzuuw rumuzlu arkadaşım; yazdıklarınız ile ilgili bana ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? ekrem_ata@kuralkan.com.tr . Pazarlama müdürü yalancısın diyorsa derken beni mi kast ettiniz. Ben kimseye böyle bir ifade kullanmadım, kullanmam. Ne yaşandı ise lütfen bilmek isterim.

Bajaj olarak en fazla yatırımı servisler konusunda yapmış olduğumuzu bilmenizi isterim. Şu anda 149 bajaj servisimiz ile hem nitelik ve hem de nicelik konusunda nerede olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu konuda en iyisi olma hedefindeyiz. Ama bunu sizlerden duymak isteriz. Adresinizi de verirseniz son dergi sayımızı size göndermek ve gelinen aşamaları belgeleri ile göstermek isteriz.

İfadeler hoş değil ama bu ifadelere takılmayacağım. Lütfen nerde ne yaşandı ise mail adresime geri dönüş yapmanızı bekliyorum.

Saygılarımla...

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Yine gittin mondial aldın abi ama. Bajaj v3 mondial gibi üretmeden çamura yatan firmaların motorlarını hayatta sıfır almam ben. Bana ana avrat küfür eden servise yaptirimda bulunmayan, üstüne sen Yalancısın firmayı kötülemek için yaptın bunları diyen firmadan hayatta ürün almam.

5 ay beklerim 2. El alırım pulsari rx3 ü, yedek parçayı gider burakmotor dan alırım. Ancak zihniyet değişmediği müddetçe bu firmalara para vermem.

Bajaj servisinde 3 bin liralık motorun garantisi mi olur lan ...... git deniyorsa bana, pazarlama müdürü böyle birşey olamaz, Yalancısın diyorsa gider başka marka alırım ancak omurgalı duruşumu bozmaM.

Son sözün senle alakası yok tabi, sözüm kuralkana yıllarca sallayıp 7 bine motor getirdi diye adamları satış şampiyonu yapanlara. Ha onlar kuralkan henüz tanımamış olabilirler ancak fazla sürmez burunlarinin sürTmesi.

Sadece şimdiki bajaj servislerine v3 eski kanuni servislerinin isimlerine bakmak yeterli. Tabela değişti ancak sağacak inek arayan zihniyet hala yerli yerinde.
    Arkadaşım boşuna kendini yorma.Kendince haklı bile olsan bu üslup ile anlattıklarının hiçbir inandırıcılığı yok.

Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım boşuna kendini yorma.Kendince haklı bile olsan bu üslup ile anlattıklarının hiçbir inandırıcılığı yok.
    Inanirsan ekime inanmazsan kasima , üç kuruş paraya aldığın motorun avukatı olacaksan senin gibiler ile vakit kaybetmeye gerek yok. Günün birinde garantiden veya serviste başına bir iş geldiği zaman buraya gelir sayfa sayfa yazarsın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hangi servismiş bunu söyleyen merak ettim ? Ve ne sebepten söyledi ?

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekrem Ata ' yı on seneden fazla tanırım. Kullanıcıya böyle bir kelime sarfetmez. Yanlış anlama olduğunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)