Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bizim motorların km saatleri 20km fazla gösteriyor diyorlar bu doğrumu
    ben kendim 80 e çıktım yani max okadar değil arabayla ölçmek için aynıydı bir sapma yoktu
    ama bayır aşşağıya 135 yapanda var hatta motorinn abiimiz motoru ilk aldığında 120 yapmıştı resimleri geçen sayfalarda var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    bende max 120 e çıktım daha fazlada zorlamadım.700 km deyken denemiştim.rodajda 40 ı geçmeyin ilk 1000 km diyoda ben pek uymadım.neden dersen:bana göre ilk 1000 kmde fazla zorlamamak lazım motoru ama devamlıda 40-50 km hızla gitmicen arasıra biraz yükleniceksinki parçalar birbirine daha iyi alışsın.yüksek hızlara da alışmalı motor.sen 1000 km dolduğu zaman direk olarak gaza asılacaksın.senin motorun alışkın değilki ilk 1000 km boyunca sen 40-50 yi geçmemişsin bu motora aniden 100-130 km hızla gitmek daha sakıncalı gibi gözüküyor bana.o yüzden ben ilk 1000 kım de 2-3 kez gaza tam yüklendim.ve şu an hiçbir sorunum yok.gazı verdinmi çok rahat 120 yi görüyorum.

bu arada.bu ayak marşının sesini nasıl çözcez yaw.yukarı almak olmuyo.arkaya binen direk ona basıyo.bi gün kırıcak biri dişliyi.acaba ayak marşına siyah izole bant sarsak ses kesilirmi.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    Yamoto 150T
    nasıl bi ses aga anlamadım ???
    Belki arka ayaklığın üzerindeki somun erimiştir sıcaktan o yapıyordur bş ara vbendede vardıda
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

Motosikleti
    asya 150t1
    aynı sorun bendede vardı motora gaz verıyorum bırakıyorum ayaktan zırzırrrrrrrrrrrrr diye bir ses servıse gıttım pedalı soktü 2 tane lastık conta koydu pedalı tekrar sıktı ses yuzde70 kesıldı

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ayak Marşını Sök Ses Mes Kalmaz Rahat Olun Motor Titrediği Için Ona Yan Etki Yapıyor Ondan Ses Geliyorr

peki bizim motorların km saatleri 20km fazla gösteriyor diyorlar bu doğrumu

ALAKASI YOK FAZLA GÖSTERME FALAN AMA BAZI İBRELER BOZUK OLABİLİYOR O AYRI KONU

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese slm uzun yola çıktığımızda motoru sıkıştırmadan gitmek için en fazla süratimiz kaç km olmalı. daha önce uzun yola çıkan arkadaşlar varmı deneyimlerinizi yazarsanız çok iyi olur
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak Marşını Sök Ses Mes Kalmaz Rahat Olun Motor Titrediği Için Ona Yan Etki Yapıyor Ondan Ses Geliyorr

ALAKASI YOK FAZLA GÖSTERME FALAN AMA BAZI İBRELER BOZUK OLABİLİYOR O AYRI KONU
    banarlı ayak marşını sök diyosunda nası sökeyim.akü bitikl onuda söktükmü iyice biticez bi yöntem buldum sayılır aslında ayak marşını siyah izole anyla bantlicam açıp bastığıız kısmını.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar bişey diyeceğim:bizim arkadaşta 150 hs vardı ben bayadır binmiyodum eskiden 90 ı geçmiyodu şimdi 12000 km geçen hafta bindik rüzgara karşı 2 kişi 120 yaptı doğrumu arkadaşlar ben inanamadım

herkese slm uzun yola çıktığımızda motoru sıkıştırmadan gitmek için en fazla süratimiz kaç km olmalı. daha önce uzun yola çıkan arkadaşlar varmı deneyimlerinizi yazarsanız çok iyi olur
    arkadaşlar nerdesiniz kimse cevap yazmadı soruma yokmu bu motorla uzun yola çıkan

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    ben en fazla 70 km uzun yol yaptım.ondada 100-110 arası gittim

Motosikleti
    arkadaşlar nerdesiniz kimse cevap yazmadı soruma yokmu bu motorla uzun yola çıkan

200 km yaptım en fazla hayırdır ne oldu kii

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

200 km yaptım en fazla hayırdır ne oldu kii
    peki bu 200km'yi ortalama kaç km hızla gittin yani benim asıl sormak istediğim
    uzun yolda bizim motorlarla ortalama kaç kilometre hızla gitmeliyiz motoru zorlamadan

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Selam arkadaşlar, göstergelerimiz 15-20 km daha fazla gösteriyor şeklinde bi yazım olmuştu daha önce bu gerçekten doğru, ben kendi motorum için söylemiyorum. bir çok kişiden de bunu duydum, 130x70x13 lastik taktım arkaya vede performasn eksozla bunu destekledim. şimdi 8000 devirde son hızım. gördüğüm rakam düzde 140 ı geçiyor. yani orada bi rakam olsa 150 km/h olacak. bi ara tam gaz giderken bi baktım soldan bi safir otobüs kafasını çıkardı, ağar ağar beni sollamaya başladı, ben yaptığım modigfyelerle motoru zaten 20 km/h hızlandırmışken göstergem yanlış bile olsa beni iveco minubüsler kamyonlar vs geçememeli.yani sağ şeritten bankete inmek zorunda kalmamalıyım. göstergelerinin doğru gösterdiğini iddaeden ark..lar..100-110 km/h sabit hızla giderken sağ şeritte rahatlarmı ? arkanıza bi kamyon bi minubüs bi otobüs yanaşmıyormu veya sollamıyormu. 100-110 km/h sabitle giderken rahatmısınız. eğer gördüğümüz 100-110 gerçek olsaydı, arkamıza kamyonlar minübüsler vs giderken sıklıkla bankete inmek veya yol vermek zorunda kalmazdık. Bir otobüse, kamyona veya bi minübüse veya herneyse bi arabaya binin ve öne oturarak hız göstergezine bakın.. yaptığı hızı gözleyin.. Kral kamyonlarda bile kadran 120 km/h iveco inubuslerde öyle, kamyonlar minübüsler bizi geçememeli, bizi geçememeli.. şu anda geçemiyorlar ama modifiye yaptırdığım için geçemiyorlar.. Önceden sık sık bankete inip yol vermem gerekiyordu uzun yolda. Göstergelerimiz doğru olsaydı otobana çıkıp sağ şeritten rahatlıkla gidebilirdik.. benim modifiyeli halimle bile otobana çıkıp sağdan da olsa yol almaya cesaretim yok.. ben bi takım modifiyeler yaptırdığım, emsallerimden 20 km/h daha hızlı gidebildiğim halde devamlı aynadan arkamı kontrol etmek zorunda kalıyorum. Ya siz. Madem göstergelerimiz doğru bizim motorların maksimum hızı 110-120 km/h modifiyesiz. ben 130-140 km/h görüyorum. ve beni geçende bir safir otobüs solladı. Bunu yapamamalıydı. Neyse. bu benim iddeam göstergelerimizin 15-20 km/h fazla gösterdiğini düşünüyorum. size trafikte rahatlamak için iki modifiye önericem yine.. performans eksoz gerçekten motora 1-2 beygir katıyor.. orjinal eksozuyla tek kişi ulaştığım hızlara 2 kişi ulaşabiliyorum ve çok daha atak ve harika bir sese kavuşuyor. performans eksozun yanında arkayada 70 lik lastik alırsanız, bu motor gücü artışını, aktarma organlarındaki lastik modifiyesiyle tamamlamış olursunuz. Yalnız performans eksozu oto tamircisinde yaptırmayın onlar yaparken manifoltun dibinden kesip eksozu kaynatmak şeklinde yapıyorlar. Bizim motorlar için üretilmiş perforans eksozlar var onları tercih edin. "www.sahibinden.com" sitesine girin, "kategoriler" kısmınsan "vasıta" yı tıklayın. oradan "modifiye aksesuar" kısmını tıklayın ve motosikletler için modifiye parcalarını secin "eksoz tüpü" nü secerek performans eksozlara ve bayi servis adreslerine ulaşabilirsiniz.

evet daha önce motorun 90 ı geçmeyen ama şimdi 2 kişi bile daha hızlı gidebilen arkadaşa şunu söyliyeyim moturum 8000 km de ve en veirmli zamanları şu anda tam anlamıyla açılmış parçaları birbirine alışmış,2000-3000 km de ki performansından çok daha iyi ama bundan sonra ne olur bilemiyorum ortalama 15 000 km den sonra performansta düşme olabillir. ve ilerki km lerde motorumuzun yenilenmesi gerekebilir. bizim motorların ömürleri maksimum 20-25 bin miş yağına iyi bakarsak değişimlerini ve bakımlarını aksatmassak ve motoru fazla sıkıştırmadan kullanırsak.. Merak edip fiyatnı sordum. Motor yenilemede komple,krank mili de dahil (300 ytl dedi) ama krankmilinin bazen motor hor kullanılmadıysa değişmesi gerekmiyormuş, o zaman krank mili haRİÇ (150 ytl) servisin verdiği bilgi bu..yani motor maksimum 300 ytl ye yenileniyor. bi 20-25 bin daha durmak yok yola devam. Tabi yine 1000-1500 km falan rodaj dönemi kullanıldığı gibi kullanmak gerekiyor. Neyse konumuza dönelim.

Eğer yeni bakımdan çıkmışsa motorun performansta artış olması normal olabilir. çünki bakımda karbrotörü temizliyorlar sibob ayarı yapılıyor. buji vs temizleniyor veya değiştiriliyor, hava filtresi temizleniyor veya gerek görülürse değiştiriliyor. yani hemen bakımdan sonra hız farkını hissettiysen bu normal olablir. ben böyle bi deneyim yaşadım çünki biliyorum.

birde hiç durmadan kaç km yapabilirim diye ben bunu servisime sormuştum servis bana aynen şunu söylemişti. (motoru sıkıştırmadığın sürece istediğin kadar gidersin) yani 90-100 ü geçmeyin. durmak yok yola devam. Ayrıca kış aylarında korkmayın uzun yola gitmekten.. Çünki alttan soğuk havayı yiyuen motor zaten sıkıntı yaratmıyor.. Ama yaz aylarında daha temkinli olmak lazım. Sonuçta hava soğutmalı motorlarımız. Hava sıcaksa uzun süre çok kasmamak lazım

Motosikleti
    peki bu 200km'yi ortalama kaç km hızla gittin yani benim asıl sormak istediğim
    uzun yolda bizim motorlarla ortalama kaç kilometre hızla gitmeliyiz motoru zorlamadan

80 - 90 KM HIZ İDEAL AMA BEN YAVASTA GİTTİM HIZLIDA GİTTİMM

[/FONT][/B]
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, göstergelerimiz 15-20 km daha fazla gösteriyor şeklinde bi yazım olmuştu daha önce bu gerçekten doğru, ben kendi motorum için söylemiyorum. bir çok kişiden de bunu duydum, 130x70x13 lastik taktım arkaya vede performasn eksozla bunu destekledim. şimdi 8000 devirde son hızım. gördüğüm rakam düzde 140 ı geçiyor. yani orada bi rakam olsa 150 km/h olacak. bi ara tam gaz giderken bi baktım soldan bi safir otobüs kafasını çıkardı, ağar ağar beni sollamaya başladı, ben yaptığım modigfyelerle motoru zaten 20 km/h hızlandırmışken göstergem yanlış bile olsa beni iveco minubüsler kamyonlar vs geçememeli.yani sağ şeritten bankete inmek zorunda kalmamalıyım. göstergelerinin doğru gösterdiğini iddaeden ark..lar..100-110 km/h sabit hızla giderken sağ şeritte rahatlarmı ? arkanıza bi kamyon bi minubüs bi otobüs yanaşmıyormu veya sollamıyormu. 100-110 km/h sabitle giderken rahatmısınız. eğer gördüğümüz 100-110 gerçek olsaydı, arkamıza kamyonlar minübüsler vs giderken sıklıkla bankete inmek veya yol vermek zorunda kalmazdık. Bir otobüse, kamyona veya bi minübüse veya herneyse bi arabaya binin ve öne oturarak hız göstergezine bakın.. yaptığı hızı gözleyin.. Kral kamyonlarda bile kadran 120 km/h iveco inubuslerde öyle, kamyonlar minübüsler bizi geçememeli, bizi geçememeli.. şu anda geçemiyorlar ama modifiye yaptırdığım için geçemiyorlar.. Önceden sık sık bankete inip yol vermem gerekiyordu uzun yolda. Göstergelerimiz doğru olsaydı otobana çıkıp sağ şeritten rahatlıkla gidebilirdik.. benim modifiyeli halimle bile otobana çıkıp sağdan da olsa yol almaya cesaretim yok.. ben bi takım modifiyeler yaptırdığım, emsallerimden 20 km/h daha hızlı gidebildiğim halde devamlı aynadan arkamı kontrol etmek zorunda kalıyorum. Ya siz. Madem göstergelerimiz doğru bizim motorların maksimum hızı 110-120 km/h modifiyesiz. ben 130-140 km/h görüyorum. ve beni geçende bir safir otobüs solladı. Bunu yapamamalıydı. Neyse. bu benim iddeam göstergelerimizin 15-20 km/h fazla gösterdiğini düşünüyorum. size trafikte rahatlamak için iki modifiye önericem yine.. performans eksoz gerçekten motora 1-2 beygir katıyor.. orjinal eksozuyla tek kişi ulaştığım hızlara 2 kişi ulaşabiliyorum ve çok daha atak ve harika bir sese kavuşuyor. performans eksozun yanında arkayada 70 lik lastik alırsanız, bu motor gücü artışını, aktarma organlarındaki lastik modifiyesiyle tamamlamış olursunuz. Yalnız performans eksozu oto tamircisinde yaptırmayın onlar yaparken manifoltun dibinden kesip eksozu kaynatmak şeklinde yapıyorlar. Bizim motorlar için üretilmiş perforans eksozlar var onları tercih edin. "www.sahibinden.com" sitesine girin, "kategoriler" kısmınsan "vasıta" yı tıklayın. oradan "modifiye aksesuar" kısmını tıklayın ve motosikletler için modifiye parcalarını secin "eksoz tüpü" nü secerek performans eksozlara ve bayi servis adreslerine ulaşabilirsiniz.

evet daha önce motorun 90 ı geçmeyen ama şimdi 2 kişi bile daha hızlı gidebilen arkadaşa şunu söyliyeyim moturum 8000 km de ve en veirmli zamanları şu anda tam anlamıyla açılmış parçaları birbirine alışmış,2000-3000 km de ki performansından çok daha iyi ama bundan sonra ne olur bilemiyorum ortalama 15 000 km den sonra performansta düşme olabillir. ve ilerki km lerde motorumuzun yenilenmesi gerekebilir. bizim motorların ömürleri maksimum 20-25 bin miş yağına iyi bakarsak değişimlerini ve bakımlarını aksatmassak ve motoru fazla sıkıştırmadan kullanırsak.. Merak edip fiyatnı sordum. Motor yenilemede komple,krank mili de dahil (300 ytl dedi) ama krankmilinin bazen motor hor kullanılmadıysa değişmesi gerekmiyormuş, o zaman krank mili haRİÇ (150 ytl) servisin verdiği bilgi bu..yani motor maksimum 300 ytl ye yenileniyor. bi 20-25 bin daha durmak yok yola devam. Tabi yine 1000-1500 km falan rodaj dönemi kullanıldığı gibi kullanmak gerekiyor. Neyse konumuza dönelim.

Eğer yeni bakımdan çıkmışsa motorun performansta artış olması normal olabilir. çünki bakımda karbrotörü temizliyorlar sibob ayarı yapılıyor. buji vs temizleniyor veya değiştiriliyor, hava filtresi temizleniyor veya gerek görülürse değiştiriliyor. yani hemen bakımdan sonra hız farkını hissettiysen bu normal olablir. ben böyle bi deneyim yaşadım çünki biliyorum.

birde hiç durmadan kaç km yapabilirim diye ben bunu servisime sormuştum servis bana aynen şunu söylemişti. (motoru sıkıştırmadığın sürece istediğin kadar gidersin) yani 90-100 ü geçmeyin. durmak yok yola devam. Ayrıca kış aylarında korkmayın uzun yola gitmekten.. Çünki alttan soğuk havayı yiyuen motor zaten sıkıntı yaratmıyor.. Ama yaz aylarında daha temkinli olmak lazım. Sonuçta hava soğutmalı motorlarımız. Hava sıcaksa uzun süre çok kasmamak lazım

YAĞINI ZAMANINDA DEĞİŞTİRİSEN MOTORA HİÇ BİŞİ OLMAZ VE HIZ OLAYINA GELİNCE 140 I GEÇME MUHABBETİ HİKAYE SEN MOTORLA 140 I GEÇİRTÇEN ÇATLAR MOTOR VE ZANGIR ZANGIR TİTRİYOR EN ÖNEMLİSİDE DİREKSİYONU TUTAMAZSIN BENDE 11500 KM DEYİM SU AN ÖNEMLİ HİÇ BİR SORUNUM OLMADI NE KAYIS DEĞİŞTİRDİM NE BİŞİ HEMDE ÇOK AĞIR YÜK TASIDIM OLAYIN ÖZÜ BU YANİ TAMAM GİDER MOTORDA O KADAR DA GİTMEZ BENDE İLK ZAMANLARDA DEDİĞİN GİBİ İVECO 29.14 OTOBÜSLERİ DÜZ YOLDA 2 KİŞİ 120YLE GEÇTİM IVECO ÇATLAYACAK GENE GEÇEMİYOR AMA SEN 140 BİLE GEÇİYOR DİYORSUNN BİNİP GÖRMEM LAZIMM

Motosikleti
    SLM ARKADAŞLAR BEN FORUMA YENİ ÜYE OLDUM MOTORUMUDA YENİ ALDIM SU AN BİR SORUNUM YOK ÇOK ŞÜKÜR

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    arkadaşlar,bende 151 rs var,ama sizede sorayım dedim,motorun iki anahtarını da kaybettim!şimdi nolacak?

Motosikleti
    Alıntı guido adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,bende 151 rs var,ama sizede sorayım dedim,motorun iki anahtarını da kaybettim!şimdi nolacak?

olay çok basit gidicen servise senin motorun kontağını koltuk kilidini ve torpido kısmınınn kilitlerii değiştirtecen zaten takım bunlar kaç paradır bilmem ama 50 den asağı değildir herhalde

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    teşekküler tatar_59,hayır arabalardaki gibiyse patlarız!anahtar kodu diye birşey var!onu servise söylüyorsun,arabanın üretildiği ülkeden anahtar geliyor!sevindim valla!eyvallah

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı guido adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekküler tatar_59,hayır arabalardaki gibiyse patlarız!anahtar kodu diye birşey var!onu servise söylüyorsun,arabanın üretildiği ülkeden anahtar geliyor!sevindim valla!eyvallah
    yok yok öyle birşey olcağını sanmam çin malı motorda mümkün değil:D:D:D:D

Motosikleti
    Honda Dylan 150 Ses
    Bende mondial 150 hs alacaktım fakat çin malları için söylenenler her ne kadar motorun tipi güzel olsada az daha para biriktirip honda dylan aldım ama sizi şunu diyebilirmiki 150 hs kullanmış biri olarak aralarında dağlar kadar fark var honda dylan 16 bg...Sırf bu yüzden motorla kaza yapıp çizdim ama olsun , cana gelmesin.Hondada zaten ibreler şaşmaz ( gerçek ibre ) 130 km\h hız gördüm 2. günü bizim bi abi var 140 görüyo rahat 4000 km de...Yanlış anlamayın amacım mondiali kötülemek deil sadece bi zamanlar almak istediim motorun forumuna bakmak istedim ibre olayını görünce yazayım dedim..Hs de güzel motordur kazasız sürüşler arkadaşlar ;)
    ....:::: EMEĞE SAYGI ::::....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler