Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    evet arkadasım sen haklısın en büyük sensin ve senin motorun.sanki seninki çok sağlam bişey.gelmiş bizim motorlara laf atıyo.tamam altında honda yamaha falan olsa anlicamda yani kıçı kırık kanuniyle ne artislik yapıosun hala anlamış deilim.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çabuk dağalıyo bunlar ya arka teker kısa sürede 8 çiziyo memleketimin yollarında bu motorlar paralanıyo yazık stabilize yola çık bunlarla hemen sağından solundan ses geliyo... Başka bir scooter modeline baksanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum...
    Scooterlar normalde şehiriçinde kullanılmak için yapılır .
    Küçük tekerleklidirler bozuk yollarda kullanılmaya elverişli değildir.
    Scooterların normal kullanım amacına göre çin malı scooterlar yeterli sağlamlıktadır.
    Scooterlar su tankeri değildir .
    Bazı sucuları görüyorum 5-6tane 19lt şişe suyu yüklemişler motora bide yokuş
    çıkıyorlar , sonra suç çin malı olduğu için scootera kalıyor.

Arka tekerin 8 çizmesi olayı , ya çok fazla sıklıkla çukura düşüyodur.
    Yada kaldırımdan falan atlamaktan , scooterı off-road kullanmaktan oluyordur.

Bu motorların çabuk dağılanlarını bende görüyorum ama
    hepsi kazalı , her yeri koli bantlı motorların , bazıları file geçirmiş sağına soluna
    motor dağılmasın diye .

Motosikleti
    Mondial 151RS
    sağol kardeş.nası yaptığınıda anlatsaydın iyi olurdu.plakalığı bende söktüm kenarlarını geçmeli nikelajla kapladım.plakanın altındaki siya plastiğinde kenarlarını aynı nikelajla kapladım uyumlu ve hoş durdu.yapılabilecek ufak tefek dış modifiyeler bence.yapınca güzel bi görüntü oluşuyo

plakayı söktüm selülozik tinerle yan siyah boyalarıda harf ve numaralarıda silddim ve sadece hafr ve bumaraları tekrar kabarık yerlerinide bboyadım bu kadar ben nikelajı sevmediğim için hiç yapmadım öle bişe

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çabuk dağalıyo bunlar ya arka teker kısa sürede 8 çiziyo memleketimin yollarında bu motorlar paralanıyo yazık stabilize yola çık bunlarla hemen sağından solundan ses geliyo... Başka bir scooter modeline baksanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum...

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses olayı bitmez ama kanuni mondialin yanına bile gelemez bizim burda arkadaslarda var daha 5000 kmde rektefeye gitti motor motor kitlemiş motor kendi kendine yağ eksiltiyormus kanuni çok iyi miş yaaa hani nerde bunun kalitesi hiç motoru (yani mondiali ) övmem ama alttada kalmam
    SENİN KANUNİ KAÇ KM DE SEN ONU SÖYLE BAKALIM GÖRELİM SU KALİTELİ MOTORUN KM SİNİ ÇEK RESMİNİ KOY GÖRELİM GEZDİĞİN YERLERİ

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    en sonunda dün motoru yaptırdımtanıdık ustaya götürdüm baktı etti sele altı bagajı söktü ordan 2-3 bişey yaptı.baktım çalıştı.4 aydır yattığı için benzin hortumlarda kalmamış iyice süzülmüş.iyice bitince az az yolluyomuş motor.yaptı çalıştırdı.aküye baktı aküde su falan kalmamış.ben aküyü kuru zannediyodum meğer sulu aküymüşsuyu iyice bittiği için şarjda pek tutmaz dedi suyunu doldurdu ve 3 saat şarj etti.inşallahh akün kurtulur falan dedi.2-3 günde biterse akünü değiştirirsin dedi.soradan aklıma benzin filtresindeki pislik geldi.onuda gösterdim ve bu kadar pislik olmaması lazım dedi.onuda değiştirttim.ve akşam 2-3 tur attım gayet güzel oldu yeni buji falan da takmıştım.bujinin artıları oldu eskisine göre.

bide ben farları değiştirmiştim onun bi ayarı oluyomu.çok güzel aydınlatıyo.yanlız eskisine göre biraz daha ileriyi aydınlatıyo tam önümü değil.değiştiren arkadaşlar sizdede ölemi oluyo??

hepinize bol motorlu ve kazasız günler

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrb arkadaşlar ben yeni üyeyim bu gün MONDİAL 150 HS aldım kırmızı renk henüz motor elime geçmedi daha serviste ayarlanıyor artık yarına kalır benim size sormak istediğim.bu foruma yazılanların hemen hepsini okudum şim bu motor km'reye kaç para yakar.herkes ayrı bişey yazmış kimi 80 ykr demiş kimi 100ykr kimi 150ykr vs vs yani ben 80-90ykr yakar diye düşündüm eger çok yakarsa yandık. arkadaşlar net bi cevap yokmu ya kullanan arkadaşlar
    125cc motorla karşılaştırma yapalım ikisi arasında kaç para yakıt farkı var
    125cc mi alsaydım acaba kafam karıştı iyice çevremdekiler bana 125cc al dedi 150cc çok yakar dediler.arkadaşlar size şimdiden tşk ederim bi yardımcı olun bana

Kimse Yokmu Cevap Yazacak
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    valla arkadaşım ilk aldığın zamanlarda çok yakar yani ilk 1000 km falan.vede ilk 1000 km çok önemlidir.motorun durumunu belirler.eğer bu ilk 1000 km de motoru tam gaz iki kişi yükle falan kullanırsan o motor hem çok yakar hemde ömrü kısa olur.ama rodajını iyi yaparsan 60-70 i geçmeyip tam gaz kullanmaz iki kişi binmezsen motorun az da yakar uzun ömürlüde olur.ben şahsen rodaja pek uymadım 2 kişide bindim tam gazda kaltım motoruda zorladım.şimdi fazla yakıo.bi depo benzinle neredeyse 130-150 km gidebiliorum ama tam ölçmedim.ölçüp denemek lazım.ki şehir içi kullanıyorum sürekli fren gaz stop et çalıştır falan yani.kullanım şartına görede yakış değişir.faydalı olduysam ne mutlu

sağol kardeş yardımın için

Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşım ilk aldığın zamanlarda çok yakar yani ilk 1000 km falan.vede ilk 1000 km çok önemlidir.motorun durumunu belirler.eğer bu ilk 1000 km de motoru tam gaz iki kişi yükle falan kullanırsan o motor hem çok yakar hemde ömrü kısa olur.ama rodajını iyi yaparsan 60-70 i geçmeyip tam gaz kullanmaz iki kişi binmezsen motorun az da yakar uzun ömürlüde olur.ben şahsen rodaja pek uymadım 2 kişide bindim tam gazda kaltım motoruda zorladım.şimdi fazla yakıo.bi depo benzinle neredeyse 130-150 km gidebiliorum ama tam ölçmedim.ölçüp denemek lazım.ki şehir içi kullanıyorum sürekli fren gaz stop et çalıştır falan yani.kullanım şartına görede yakış değişir.faydalı olduysam ne mutlu
    peki ilk 1000 km de ne kadar yakar bide 125cc motorla arasında çok yakıt farkı varmı

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

peki ilk 1000 km de ne kadar yakar bide 125cc motorla arasında çok yakıt farkı varmı
    GÜNCELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    valla arada çok bişey fark etceğini zannetmiyorum.25cc lik bi fark var.ama bana kalırsa en azından bu motorlar güçlü aletler.125 alcana bunu al daha iyi fiyat farkıda yok gibi bişey.3-5 kuruş fazla yaksın nolcak yaktığının hakkını veriyo.yakıt açısından düşünürsen dediğim gibi çok bişey farkediceğini sanmıyorum.125 likleri hiçte bilmiyorum formuna gir bi bak istersen vardır orda yakıtı falan.ama almışsın artık.hem 150hs 125 liklere göre daha büyük.fazla sorunda çıkartmıyor.ufak tefek şeyler.zaten baştan sona okuduysan görmüşsündür.bence aklına takma yakıtı.bi depoyla 150-200 km gitmek çok iyi bence.

bu arada aldınmı motoru??

Motosikleti
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

GÜNCELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

wallah dedin ya herkes farklı bişey söylüyor diye şimdi olayı anlatayım motorun ilk zamanlarda fazla yakar ve motoru iyi açarsan çok az benzin yakar iyi açamazsan işin sakat benzinliğe çalısırsın şimdi dediğin gibi kimisi 80 - 90 yazmıs kimisi 100 - 150 yazmıs dedikleri doğrudur herkesin motoru farklı yakar kişiye ve kullanıcıya bağlı bu yakma olayı çok şişirirsen motorla hayvan gibi motor felaket yakar haddinden fazla bizim burda bi yeğende 151 rs var a.q motoru 250 - 300 arası yakıyor ama motorda ne ibnelik var çözemedik işi daha ama en kısa zamanda yapacaz dediğim gibi motoru iyi aç az yaksın hızlı gidersen fazla yakar çok basit

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallah dedin ya herkes farklı bişey söylüyor diye şimdi olayı anlatayım motorun ilk zamanlarda fazla yakar ve motoru iyi açarsan çok az benzin yakar iyi açamazsan işin sakat benzinliğe çalısırsın şimdi dediğin gibi kimisi 80 - 90 yazmıs kimisi 100 - 150 yazmıs dedikleri doğrudur herkesin motoru farklı yakar kişiye ve kullanıcıya bağlı bu yakma olayı çok şişirirsen motorla hayvan gibi motor felaket yakar haddinden fazla bizim burda bi yeğende 151 rs var a.q motoru 250 - 300 arası yakıyor ama motorda ne ibnelik var çözemedik işi daha ama en kısa zamanda yapacaz dediğim gibi motoru iyi aç az yaksın hızlı gidersen fazla yakar çok basit
    eyvallah kardeş sağol. yanlız benim sormak istediğim birşey daha var şimdi bana herkes 125cc al dedi. çok yakar 150cc dediler eğer 125cc alsaydım o ne kadar yakardı yani bir karşılaştırma yaparsak 125cc ve 150cc arasında çok yakıt farkı varmı ve ortalama ne kadar yakıt farkı var.tşk

valla arada çok bişey fark etceğini zannetmiyorum.25cc lik bi fark var.ama bana kalırsa en azından bu motorlar güçlü aletler.125 alcana bunu al daha iyi fiyat farkıda yok gibi bişey.3-5 kuruş fazla yaksın nolcak yaktığının hakkını veriyo.yakıt açısından düşünürsen dediğim gibi çok bişey farkediceğini sanmıyorum.125 likleri hiçte bilmiyorum formuna gir bi bak istersen vardır orda yakıtı falan.ama almışsın artık.hem 150hs 125 liklere göre daha büyük.fazla sorunda çıkartmıyor.ufak tefek şeyler.zaten baştan sona okuduysan görmüşsündür.bence aklına takma yakıtı.bi depoyla 150-200 km gitmek çok iyi bence.

bu arada aldınmı motoru??
    kardeş sağol yazdığın yorumun için ya motoru aldıkta daha yüzünü göremedim biraz sorun çıktı plaka işlemi yeni bitti yarın alırım heralde renk kırmızı
    hayırlısıyla elime bir geçseydi sabırsızlanıyorum ya

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    hayırlı olsun kardeş.allah kaza bela vermesin.pişman olmicana inanıyorum.ben çok memnunum şu an.

hayırlı olsun kardeş.allah kaza bela vermesin.pişman olmicana inanıyorum.ben çok memnunum şu an.
    sağol kardeş eyvallah pişman olmam inşallah. bu arada senin motor ne kadar yakıyo şu an

Motosikleti
    ya 125 cc le 150 cc nin arasında acayip güç farkı var ve tekerlekler farkı 125 lik baya yakıyor ama çekişi az 150 yaktığı kadarda hem çekiyir hem gidiyor sen hiç kimseye aldır ma iyi olmusta almısın yoksa çok bayırda bayılırdı

sağol kardeş eyvallah yorumun için

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    ben hesaplamadım kış falan girdi araya. geçen yazda fazla binemedim.artık bu yaz ölçücem.bi depoyla 120-150 arası bişi gidio zannedersem.sen baya takmışsın yakıtı kafana

ya bu arada bizim motorlarda yağ filtresi varmı kitapçıkta falan baktım hiç göremedim.bakımda değişecek parçalar kısmındada yok.

Motosikleti
    ben hesaplamadım kış falan girdi araya. geçen yazda fazla binemedim.artık bu yaz ölçücem.bi depoyla 120-150 arası bişi gidio zannedersem.sen baya takmışsın yakıtı kafana

ya bu arada bizim motorlarda yağ filtresi varmı kitapçıkta falan baktım hiç göremedim.bakımda değişecek parçalar kısmındada yok.

EVET YAĞ FİLTRESİ VARR YAĞI DEĞİŞTİRDİĞİN YERDEKİ PARÇA ALLTTA

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    peki ben alıp değiştirebilirmiyim arabalardaki gibi özel ekipman falan istiyomu?servise boşuna para vermim zaten herşeyini değiştirdim bi yağ ile yağ filtresi kaldı artık onlarda yaza 2000 bakımına değiştiririm 50 km kaldı zaten

bugun gidip motorla 2 tur atim dedim.ama akü bitmiş.elle çalışmadı ilk seferde.ayakla çalıştırdım.bi 5 dakka çalışır halde durdu sora stop ettim bidaha çalıştırdım elle çalıştı.benim akü ölmüşmüdür??hafta sonu suyunu doldurtup şarj ettirmiştim.durumu iyidi ama kontrol edip suyuna bakmadığım için akünün hali kötüydü.motoru gösterdiğim usta inşallah kurtulur falan dedi ama herhalde gitti akü.yeni akü alcaz napalım:=)

Motosikleti
    peki ben alıp değiştirebilirmiyim arabalardaki gibi özel ekipman falan istiyomu?servise boşuna para vermim zaten herşeyini değiştirdim bi yağ ile yağ filtresi kaldı artık onlarda yaza 2000 bakımına değiştiririm 50 km kaldı zaten

bugun gidip motorla 2 tur atim dedim.ama akü bitmiş.elle çalışmadı ilk seferde.ayakla çalıştırdım.bi 5 dakka çalışır halde durdu sora stop ettim bidaha çalıştırdım elle çalıştı.benim akü ölmüşmüdür??hafta sonu suyunu doldurtup şarj ettirmiştim.durumu iyidi ama kontrol edip suyuna bakmadığım için akünün hali kötüydü.motoru gösterdiğim usta inşallah kurtulur falan dedi ama herhalde gitti akü.yeni akü alcaz napalım:=)

ya kendin yağı değiştirdinmi bilmiyorumda yağ filtresi altta yağı bosalttığın yerdeki yayın içinde olan parca anladın süzgeç gibi bişi

AKÜN BAYADAN BERİ ÇALIŞTIRMADIYSAN MOTORU KEESİN GEBERMİŞTİR BENDE ZAMANNINDA SUSUZ BIRAKMISTIM AKÜYÜ SONRQA Bİ ELEKTRİKÇİ YE GÖSTERDİM SUYUNU KOYDUK DÜZELDİ MOTORU ALDIĞIMDAN BERİ AKÜYÜ HİÇ DEĞİŞTİRMEDİM ÇOK ŞÜKÜR SAĞLAM ÇIK TI SENİN YAPACAĞIN TEK SEY 50 YTL VERİP SUSUZ KURU AKÜ ALMAK

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    kuru akü diyosunuz yani.ben sulu alim diye düşünüyodumda bi iki tanıdık usta kuru al falan dedi.neyse artık yaza bakıcaz.yağ süzgecinin bi resmini falan gönderebilecek bi arkadaş varmı.sökülüp takılması kolaymı.yağı değiştirirken onuda temizlim.

servisle konuştum onun değişmesine gerek yok temizlesenizde olur dedi.ayrıca ben bujiyi falan kendim değiştirmiştim sadece 2000 km de yağını değiştiricektim.onuda sordum.adam garantiden çıkmıştır motorunuz dedi.buji hava filtresini değiştirdiyseniz garantiden çıkmıştır dedi.dondum kaldım.zaten bu temmuzda bitiyodu garantisineyse artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler