Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    150 Hs Cİler ÖldÜnÜzmÜ Yazin Suraya BİŞeyler Beaw Nerdesİnİz ÖldÜnÜzmÜÜÜÜ 20; ÇeŞİtlİ Bİlgİler Yazinnnnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    2000 bakımı icin servis 45 ytl dedi.buji yag hava filtresi yanında bi iki şey daha saydı ama hatırlamıyorum.ben yagımı ve bujimi kendim alıcam digerlerini servise yaptırıcam.buji olarak bosch yada ngk dusunuyorum hangisi daha iyi acaba??yag olarakta castrolun 10/40 yarı sentetik yagını dusunuyorum siz ne derseniz??
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    arkadaşlar hiç mi satın almak isteyen yok yaw 1.250 ye veriyorum motoru, ngk taktır muratt ama tabi orj ngk bulman lasım bütün servisler geçiriyor genelde ama yaslıyorlar bir de yağı dışardan alıp götür

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 bakımı icin servis 45 ytl dedi.buji yag hava filtresi yanında bi iki şey daha saydı ama hatırlamıyorum.ben yagımı ve bujimi kendim alıcam digerlerini servise yaptırıcam.buji olarak bosch yada ngk dusunuyorum hangisi daha iyi acaba??yag olarakta castrolun 10/40 yarı sentetik yagını dusunuyorum siz ne derseniz??
    perakende hava filtresini 7 ytl ye aldım, buji ngk 10 ytl
    yağ olarak castrol 10w/40 dan oldukça memnun kaldım. iyi bir yağdır. tam sentetikler bizim motorlar için pek uygun değil.
    diğer şeylerin ne olduğunu söylemediğin için onlar için yorum yapamıyorum
    genel bakım saat ücreti olarak 20 - 30 ytl civarı uygun bence. yarım saat sürse 10 - 15 ytl civarı servis işçiliği yapar.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Arkadaşlar ben cuma günü servise götürdüm opet 10w-40 yağ koydu birde ngk buji taktı, hava filtresini temizledi toplam 25 ytl verdim.Bilgilerinize motor canavar gibi oldu.

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    Alıntı izcade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben cuma günü servise götürdüm opet 10w-40 yağ koydu birde ngk buji taktı, hava filtresini temizledi toplam 25 ytl verdim.Bilgilerinize motor canavar gibi oldu.
    dostum servisinin cok iyi bir servis oldugunu söyleye bilirim. motor kaç kmde.
    buji 5 ytl yağ 12.5 havafiltre 15 ytl
    ANKARA MT

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Motor 3000 km de dostum canavar gibi kendim birde benzin filresini değiştirdim 90ytl yakıyo km de.

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    hava filtresine 15 ytl cok diilmi??mondialin sitede yedek parca boluunde 7 ytl yazıyodu

Motosikleti
    Alıntı izcade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 3000 km de dostum canavar gibi kendim birde benzin filresini değiştirdim 90ytl yakıyo km de.
    dostum benzin filitresi nerde.? bende degiştireyim benim motor en az 120 ytl yakıyor yada daha fazla. bakımları kendim yapıyorum artık ben. 11.000 km deyim motor hala canavar.

hava filitresini kaça alıyorsunuz
    ANKARA MT

Motosikleti
    hava filtresini 7 ye aldım en son 10 - 15 civarı satanlar var
    benzin deposundan çıkan hortumu takip et bulacaksın. aslında benzin filtresini rodaj döneminde değiştirip her 5 000 de yenilemek lazım geçen orjinal filtreyi çıkardım içindeki kağıda her türlü pislik dolmuş benzin alırken pompanın tabancasının depo ağızına sürmesinden çapaklar dökülmüş ince toz gibi bir sürü şey. 2,5 ytl olması lazım benzin filtresinin üzerindeki ok işareti benzinin akış yönünü gösterir. ok işaretinin ucu karburatör tarafına bakmalı
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    bu filitrenin fotosunu eklebilirmisiniz size zahmet benim servis sanırım motor daha performanslı olsun diye bu filitreyi cıkardı. direk motora baglamıştı hortumu.
    ANKARA MT

Motosikleti
    Honda vfr800
    arkadaslar hernekadar hs'm olmasada bende mondialcilerdenim , motoru 1000 km bakimina goturcem , 500 de yagini degistirdim hava filtresini temizlettim , daha 500 km daha yaptim 1000 oldu acaba bu bakimda neler degistirilmeli.Sizin onerileriniz nelerdir. Ustalara kalsa ona gerek yok buna gerek yok diolar.ama ben yag filtresini degistirmeyi dusunuom acaba erkenmi . bunun disindada daha ne yapilabilirki motora zaten tum bakimlarini yaptiriom , tavsiyeleriniz nelerdir, nereleri baktirmali dersiniz...

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    500 de bakım yaptıysan 1000 de yapmana gerek yok.2000km de bi dahaki bakım.500 bakımı ilk bakımdır servis tarafından ucresiz yapılır.2000km bakımını ise kendin yaptıracaksın.

Motosikleti
    merhaba arkadaslar 150 hs nizde kasnak sorunu olan veya yakınlarının motorlarının böyle bir sorunu olup ta duydunuzmu

motor cukurlara girdiği zaman tak tuk ses geliyor servise söledim bişey olmaz dedi ama istersen söküp bakarım dedi ama sökersem arada bi kağaıt parcası varmıs o bozuluyormus o yüzden sökmek istemem dedi bende iyi madem dedim

sizingörüş ve düşünceleriniz nedir arkadaşlar

ben 500 bakımını yaptırdım şimdi 2200 de motor ama servise sokmak istemiyuorum zaten her seferinde götürüm sesi söyle böyle diye gösteridğimde iyi diyolar ufak baıkmlarını kendimmi yapmalıyım bide (tekerlek yağsız kalırmı ) yıkayınca falan yardım edin

Motosikleti
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar 150 hs nizde kasnak sorunu olan veya yakınlarının motorlarının böyle bir sorunu olup ta duydunuzmu

motor cukurlara girdiği zaman tak tuk ses geliyor servise söledim bişey olmaz dedi ama istersen söküp bakarım dedi ama sökersem arada bi kağaıt parcası varmıs o bozuluyormus o yüzden sökmek istemem dedi bende iyi madem dedim

sizingörüş ve düşünceleriniz nedir arkadaşlar
    o sesin gelmesi sorundegil. sesin geldigi yerde ön camurluk grenajının cukurdan gectiginde içe dogru fazla amartisörün yaylanıp ön grenaja deymesinden kaynaklanıyor.o sesten hiç bişi olmaz sadece camurluk ve ön grenajın iç kısımlarınında ufak tefek cizikler olur.
    ANKARA MT

Motosikleti
    teşekkürler dostum emre sağol ama ben ordan geldiğini sanmıyorum ama o dediğin doğru ön amörtsör çukurlara girdiğinde oluyor doğru

ama dediğin doğru sanırsam tek yol o kalıyor

eywallah sağol

msn: dj_draqon@msn.com

Motosikleti
    rica ederim dostum.yardımcı olmaya calıştım. unutma ki çukura cok sert giriyorsun.yada cukurdan gecerken ön firene basıyorsundur.

sorum olcak arkadaşlar: bizim motorların defransiyel yagı hakkında bilginiz varmı.benim motorun defransiyel yagının ordan terleme yapıyor da
    ANKARA MT

Motosikleti
    90 numara hipoid dişli yağı olduğu söyleniyor fakat emin değilim.

Motosikleti
    terlemeye benzer sızdırma yapıyor.bakıma 1200 km var sorun yaratırmı.
    ANKARA MT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler