Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    150 hs nin iç panel fiyatını bilen varmı arkadaşlar.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    mondialin sitede yazıyodu ama kaldırmışlar.iç panelin komplesinimi soruyosun??
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    mondial 150hs

bende 150hs kullanıcısıyım

arkadaşlar selam ben tam 1 yıldır mondial 150hs kullanıyorum ve sizleri izliyorum yeni kayıt oldum siteye ve bütün sorunları okudum fakat bunlar benim başıma hic gelmedi ama sizingibi cevremdeki 151rs 150hs lerin hepsinde aynı sorunu gördüm ve servis denilen sahtekarların eline düşmüşler benim motorun arzalarını sadece ben yaparım ark balatayı daha dün degiştim yagı herzaman kendim degişirim ve motorun kırılan parcalarını hep kendim degiştim
    sizlere tavsiyem motorunuzu elinizden geldigince servislere vermeyin ve hava filtresini mutlaka 30 günde bir temizletin ve etrafına ufak ufak delikleracın

Motosikleti
    MONDİAL (125 KT,100 KH,150 HS,151 RS),150 T2 BOSS
    1HS2001A ON PANEL (KIRMIZI) 46,54
    1HS2001D ON PANEL (MAVI) 46,54
    1HS2001T ON PANEL (TURUNCU) 46,54

arkadaşlar ön panel fiyatı soruyordunuz araştırdım sizler için....
    her zaman ve heryerde....

Motosikleti
    as gy200
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorun 2000 bakımına az kaldı.ben yağ,hava filtresi,yag filtresi,benzin filtresi,buji yi degistirmeyi dusunuyorum.baska degistirmem gereken bişiler varmı acaba
    kayış sakın unutma japon kayışlardan taktır kardeş.

Motosikleti
    kayış çok önemli aşınmaya başladığı zman kopma tehlikesi var arkadaşlar dikkat derim scotter motosikletlerde ilk olarak aktarma organı kayış oluyor dikkatli olalım...

Motosikleti
    150 hs kullanan kimse yokmu arkadaşlarr yaaaa sustunuzz

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    evt kayış scooterlerde cok önemlidir.kopmasının genel sebebleri. motor sıcakken stop etmek.uzun süreli dolaşmak.aşırı yükle kalkmak.(2 yada daha fazla kişi binmek)kalkışı seri yapmak amaclı son gazvermek.(bu motorun ömrünüde yiyor.) debraj balatası bitikse kopar. kayışın kopmak üzere oldugunu nasıl anlarız? onuda resimle anlatacagım.
    ANKARA MT

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    [/B] ACİLLLLL YARDIIMMMMMMM

MERHABA ARKADASLAR MOTORLARIN YAĞINI DEĞİŞTİRİRKEN NE MARKA YAĞ KULLANIYORSUNUZ ve kaç para ? bu yağların bi iyisi birde kötüsü varmıs doğrumu birde benim motor 6000 km oldu kayışın ömrü ne kadar dır değiştirmem lazımmı siz nelerr yaptınız

en önemli olarak benim bir sorunum var marsa basarken bazen tık yapıo ondan sonra alıyor bu teklemenin sebebi nedir akü falan zayıf değil akü mü bozuluyor acaba birine sordum mars motoru falan demek istedi ama o bozuk olsa hiç basmaz özellikle soğukken yapıyor bugünde yaptı basıyom tık yapıo ondan sonra çeviriyor lütfen yardımcı olun ?

sakın alma dostum asrın hatası ben burda gördüm göbeginden kopmus motor sakın mondial 150cc alırsın masraf cok oluyor scootur alma onu alacagına 100lük viteslionu yolda ve rampada eker ben bir kullanıcı olrak sana söylüyorum ben sana bi tavsiye

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı classs_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1HS2001A ON PANEL (KIRMIZI) 46,54
    1HS2001D ON PANEL (MAVI) 46,54
    1HS2001T ON PANEL (TURUNCU) 46,54

arkadaşlar ön panel fiyatı soruyordunuz araştırdım sizler için....
    saolasın zahmet olmuş.dün 150 hs mi kırık ön iç paneli ile sattım.

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/B] ACİLLLLL YARDIIMMMMMMM

MERHABA ARKADASLAR MOTORLARIN YAĞINI DEĞİŞTİRİRKEN NE MARKA YAĞ KULLANIYORSUNUZ ve kaç para ? bu yağların bi iyisi birde kötüsü varmıs doğrumu birde benim motor 6000 km oldu kayışın ömrü ne kadar dır değiştirmem lazımmı siz nelerr yaptınız

en önemli olarak benim bir sorunum var marsa basarken bazen tık yapıo ondan sonra alıyor bu teklemenin sebebi nedir akü falan zayıf değil akü mü bozuluyor acaba birine sordum mars motoru falan demek istedi ama o bozuk olsa hiç basmaz özellikle soğukken yapıyor bugünde yaptı basıyom tık yapıo ondan sonra çeviriyor lütfen yardımcı olun ?
    yağ olarak 10/40 yağ kullanılıyo bu motorlarda.1 litreliklerden alsan en fazla 10-15ytl falan tutar.sen castrol,petrol ofisi gibi kaliteli markalar kullan.ne olur ne olmaz sen kendine cin malı olmayan bi kayış al tak.kopmasın yolda kalmayasın

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    banarlı motor yağında sürekli olarak marka değiştirmemeni öneririm.
    bir markanın katığı diğer markanın katığın yağ filmini bozabiliyor. yağın iyice süzülmediği durumlarda yağın özelliğini kaybetmesine neden olabiliyor.
    yağ değişimi için sabah motor çalışmadan bütün yağ kartere inince boşaltıp o şekile yapman daha iyi olur. yağ markası olarak ben castrol 10 w 40 dan çok memnun kaldım fakat şu aralar yakınlarda bulamadığım için elf kullanıyorum. tam sentetik yağ kullandığımda biraz performans düşüşü oldu. sürekli olarak yarı sentetik kullanıyorum. ıslak karter debriyaj olmadığı için yarı sentetik kullanmanın bir zararı yok. aynı zamanda karter 0,6-0,7 lt kapasiteli olduğu için eksilen yağı kalanı ile ilerleyen km lerde ekliyorum.
    Mesaja Ek: marş sorunun için akü kutup başlarını kontrol et gevşekse yapabilir. bazı durumlarda marş rölesinden de yapabiliyor fakat sık arıza yapan bir parça değildir.
    kayışın tam olarak belirli bir ömrü yok kalkışlarda ne kadar hızlı gaza bastığın, iki kişi kullanımı, yokuşta kullanım gibi durumlar kayışın ömrünü etkiler.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

motorumu nerdeyse surekli 2 kişi kullanıyorum. 8 bın km oldu, servis hala kayışın acayip gergin diyor. ve dişleri de aşınmamış diyor. ama şunu da eklemeden edemiyorlar, kayış biraz şans işi. çapak olur başka bişey olur. lastik o devirde donerken hafif yarılmaya mağruz kaldığı anda dağılır dıyorlar. yani bunun kayışı değiştirip değiştirmemek le alakası yok aslında pek. kayışınızın neden koptuğunu mutlaka araştırınki, bir sonraki kayışınızında ömründen ömür çalmayasınız.

ben 1500 deyim şu an tıkır tıkır gidiyor 2 ay oldu hala masrafı çıkmadı bakalım

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    100 lük vitesli mi mondial 150 hs yi gececek yakın mesafelerde vitesli olduğu için geçer uzun yolda gelsin geçsin beni birde bayırda bir ölü o motorlar 100 lük vitesli dediklerin gelsin bayırda geçsin beni

o ortadan kopma muhabbetide mondialllerin hiç birinde olmadı asya motorlarda oldu bizim bi tanıdığından oldu ordan biliyorum

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaslar youtube den 150hs nin videosunu buldum eleman ibreyi en sona dayıyo.ne kadar doru bilmiyorum.ama saglam basıyo.ibreyi sona dayayan oldumu bugune kadar\
    http://www.youtube.com/watch?v=GZWUKMV-Wwc

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    ibre dogrumu bilmiyorum ama ben de ibreyi en sonra dayadım.dikkat ettiyseniz 120 den sonra hızlanma az ama ibre bir anda 140 bile geciyor. yani ibre bozuk ..
    ANKARA MT

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    emre kardeş telefonun kapalı.seni aradım.neyse bunu okuyosan beni bi ara kardeş.haftasonu bi eğmir yapalım.iki arkadaş daha var onlarda gelir galiba.
    ok ara bak

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    arkadaşlar yarından itibaren keeway superlight 150'im oluyor 150 hs'em tam bir sene takıldı benle 9000 km ye yaklaşıyor satıyorum 1.300 ytl ye ilgilenenler varsa mail atsınlar motorun tüm bakımları yapılı üzerinde abarth egzost var org egzostuda vereceğim arkasında çantası var brandası var mail adresim ilkerozcan@ttnet.net.tr herkese iyi sürüşler diliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler