Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben foruma yeni katıldım daha önceden sadece okuyordum dayanamadım kayıt oldum bazı arkadaşlar saçma sapan konuşuyorlar ben afyondan katılıyorum bütün bunlara birşeyler söylemek için kayıt oldum. tam bir mondial hastasıyım. bazı arkadaşlar motorlar çok adi diyorlar alakası bile yok motora bakmazsan motorda sana bakmaz. yağını değiştirmiyo hava filtresine bakmıyor ondan sonra bozuldu diyor. ben mondial yetkili servisinde kalfa olarak çalışıyorum ve o motorun iliğine kadar herşeyini bilirim. birde hız konusunda söyleyeceklerim var bu motorlar 3 seri çıktı hepsinin kilometreli farklı. mesela bir araba 95 km hızla gidiyorsa 1. seri 90 2. 100 3. seri 130 gösteriyor. tam gösteren yok. bende 151rs var. motor düz yolda yırtınsa 110 gidiyor yapacağı son hız o. diğerleride 110 gidiyor ama ibre 140 gösteriyor onlarda sanıyoki şimdi havalanacağım. o motor ortadan ikiye bölünse yapacağı 110 yokuş aşağı belki 120- 125 oda çok dikse. tabiki siz denemeyin. motor çok devir yapıyor krank sarma riski çok yüksek. motorada ayaklığında son gaza vermeyin. her ay dükyanda 10 tane krank geliyor bunlarda ya çok devirden yada yağsızlıktan. bu yağ konusuna gelince bu motor için en iyisi 10-40 Valvoline tam sentetik yağ castrol petrol ofisi halt etmiş. motorunuzu çok seviyosanız 10-50 tam sentetik yağ katabilirsiniz. Lt 60 Ytl Motoru yakıtı konusuna gelince motor yeni ise çok yakıyor 150 lira falan eksoz doluktan sonra düşer ben antalyaya son gaz hiç gaz kesmeden iki kişi gittim 72 lira yaktı. genelde 90-100 yakıyor eğer düşürmek istiyorsanız hava filteresinin içinde kuçuklar var onları alın drek 70 liraya düşer tabi basmayacaksınız. motorda gaz kesme olabilir oda kmsi azsa. 3000 geçmiş motorda hiç birsey olmaz. Motorun tek sorunu ufak lastik kayıyor. Sormak istediğiniz her hangi bir soru varsa msn: Yanliz_Kurt_8_@hotmail.com. Son bişey daha söyleyeceğim kafam oraya çok takıldı eğer çok idda eden benim motorum 130 gidiyo diyen varsa nerdese söylesin geliyim kapıştıralım o 130 giderken yanından 110 la açık ara farkla geçerim ben idda ediyorum motoruna güvenen varsa çıksın. Görüşlerinizi bekliyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motora bakmazsan oda sana bakmaz ben onu bilirim kardeşim

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haftanın en az iki günü servisteyim diyorum kardeşim daha nasıl bakayım gözüm gibi bakıyorum

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı yrossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu model RS'den de güçlüymüş, 8.15 beygirmiş ??
    ama ben RS ile 140 yaptım abi ağzım kulaklarıma kadar geldi

Bende bir HS ciyiim:)

Merhaba arkadaşlar ben istanbul Gaziosmanpaşadan lewo!bende 30.10.2006 trafiğe ççıkışlı mondial hs aldım mavi plakası 34 UF 5483 aldım alalı8-9 kez sürdüm ne zaman sürsem garaja çektiğim an yıkayıp silip temızlıorum!km si daha 59 oldu!aldığım gün yağmurluydu ve gece 22,30 du eve getirdim ve soraki sürüşlerde hiç bi problem çıkarmadı!ancak ısınmadan gitmio bu motoraraba gibi bişi ama güzel durum ısınsın de mı ne zararı vardır ki ben kötülemıorum kötülememde 2,000 verdim o kadar inş. da ömürlük gider motorum herkes kendine iii baksın yakın olan varsa aralıkta falan ehliyet alıcam gezeriz beraber msn: levent@gurses.com ekleyenlerle konuşuruz!!!

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    bugun motoru calistirmayi denedigimde tik die bi ses geldi el marsina bastigimda birkac kez daha denedigimde ayni ses sora ayak marsiyla calistirdim.5-10 dk sora stop edip el marsiyla calistirmayi denedim.olmadi:(((sora aku kapagini actim ne goreyim kutup baslarindan biri(hemde baya bi) oksitlenmis aku arada temassizlik yapip akuyu sarj etmiyor.sora sicak suyu kutup basinin ustune doktum vidayi iyice sıktim ustune bide gres yagi surdum simdi maasallah tek basista aliyor.

bide bu pas pas olayi.ben krom gibi olan paspaslardan taktirmak istiyorum ama nerden bulabilirim parlak cok gusel duruyo kir falanda fazla belli olmuyo.bu paspaslarin alttan tutma yerleri kopuyo iki tanesi koptu daha kaliteli bişiy nerden bulabilirim yada sizin kullandiginiz paspas gibi biseyler varmi?????
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    arkadaşlar 2006 model henüz iki aylık mavi renk 1250 km deki mondial 150 hs motorumu 1200 ytl fiyatla satıyorum..motor temiz durumda ve hiçbir sorunu yok..bakımları zamanında yaptırıldı..vitesli ve büyük motor alacağımdan satıyorum yoksa gayet memnunum..bilgilerinize sunulur..

0544 561 63 58
    GAME OVER

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    selam arkadaşlar...
    şuan kaç km yol yaptınız?
    benim hs 7200 oldu. motor umdugumdan saglam cıktı.motorumu enduro tarzı motormuş gibi kullanıyorum.baazı sorunlar yaşasamda memnunum.
    ANKARA MT

bende ilk calıstırırken tekleme yapıyodu bide benzin eksiltmesi vardı.gecenlerde servisi benzin otomatigini degistirdi garantiden.canavar oldu.tek sakatı ıslak zemin.yoksa tahminimden cok iyi cıktı.

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    sarapci benzin eksiltme olayı bir yerden kacırma anlamına mı geliyor? birrde kac kmdesin?
    ANKARA MT

bayaa eksiltiyo yani motor durdugu yerde benzin azalıyodu.bide ilk calıstırırken tekleme bogulma yapıyodu.servis benzin otomatigi dedi,sonrada defistirdi.simdi duzeldi.motordan memnunum ancak islak zemin tırstırıyo.cok tehlikeli.tekerleri bi enteresan.islak zeminde kaza icin ideal lastikleri var.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS

Tolga Tekirdağ Banarli

egzoz boya deil arkadaslar ben araştırdımda sordumda egzoz çelikmiş öle dediler

150 HS arkadaslar motor soğukken boğulur gibi oluyor ya bunu önlemememiz için ne gerekiyor bastımı gitsin beklemek istemiyorum en kısa zaman da herkez yorumlarını istiyorum mutlaka NE YAPMAMIZ GEREKİR BİLDİĞİNİZ HERSEYİ SÖYLEYİN

AKSAM MOTORLA 2 3 TUR ATIP yerine koyuyorum aksam geldiğimde saaat 8 gibi alıyorum motor soğuk rolenta 3 - 3.5 oluyor hiç ısınmasını beklemiyorum direk basıyorum bi kerettte şak die basarsam çıyy ediyo istop ediyor ve 100e kadar çıkıyom bizim asaki mahalleye gidiyorum duruyorum tam istop edicem kendi istop ediyor çok bastığımız için mi oluyor rolentayı ayarlamyı öğrendim hep kendim yapıyorum hava kosullarına göremi

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    arkadaşlar forumda eskisi gibi can yok yaw 1 aydır hala yeni bişiler katılmamış ben istanbulda katılıyorm önceki sayfalarda resimleri vs var motorumun abarth egzostlu, arkadaşlar size tavsiyem mecidiyeköy erkale motora sakın gitmeyin ben 2 kere gitmek zorunda kaldım lanet ettirdiler yane en son 4000 bakımımı yaptırdım 210 ytl para verdim ayak marşım başka takılmısh bi dünya sorun yaşadım artı duymadığım sesler duymaya başladım motordan kağıthanede oturuyorum ama şimdi içerenköy sevpa ya gidicem tek güsel servis orası başka istanbulda anadolu avrupa farketmez servis tavsiyesi olanlar varsa lütfen bana mail atın sağolun şimdiden mail adresim ilkerozcan@ttnet.net.tr herkese kazazız günler diliyorum...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...
    şuan kaç km yol yaptınız?
    benim hs 7200 oldu. motor umdugumdan saglam cıktı.motorumu enduro tarzı motormuş gibi kullanıyorum.baazı sorunlar yaşasamda memnunum.
    benimki 14 000 km de canavar gibi maşallah...
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaslar kış geldi die motorlarınıza binmiyormusunuz(aslında bende 2 haftadır motoru goremiyorum.akü kesin bitmiştir)sizin akülerde böyle kısa zamanlarda bitiyormu?bide ben motora bi iki ufak modifiye yapmak istiyorum ama ne yapabilirim.spor hava filtresi nerden alabilirim gercekten guzel bi ses veriyo spor hava filtreleri.alıp takan yada kullanan varsa bi yardım etsin bende istiyorum alıcam??

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    valla ben her gün biniyorum bazen akşamları da bogaz turu yapıyorum sogouk vız gelir bana.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    mondial 150 HS idi artık 125 kt
    arkadaşlar iyi akşamlar benim hs de yakıt sorunum varda biraz fazla yakıyor tek ihtimal karburatör kalıyo acaba aranızda katburatöre hava ayarı yapan oldumu olduysa karburatörün neresinde ve neye göre yaptınız bieniniz varsa yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler birde soğuk havalarda yakıt tüketimi artarmı onu sorcaktım şimdiden sağolun

yakıt sorunun varsa benzi otomatigini degistir.
    cihan kardesim asmıssın sen ne guzel resim o oyle.

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    arkadaşlar benim mondial rs 12000 km de.Benim bu motor hakkındaki düşüncelerimi yazayım.Bu makine sayesinde motosiklet dünyasına ilk adımımı attım ve çok sevdim.Rodaj modaj bilmiyodum ilk aldığımda Çok bastım ,iki kişi kullandım bayır yukarıBugüne kadar çıkartabileceği tüm problemleri çıkardı.Her servise gittiğimde 5-10 ytl cepten gidiyodu.Bugüne kadar 200-300 ytl rahat masraf etmişimdir.Garanti maranti hikaye.İleride mondial bence bu satış rakamlarını bu yüzden kaybedecek gibi görünüyor.Fakat bir nokta daha var bu motor sayesinde birçok işimi kolayca ve az benzinle hallettimHakkını yememek lazımTeknik özelliklere gelince...Benim makine düz yolda rüzgar yoksa 80-90 km\h rahat çıkıyo.Şartlar uygunsa 100 km\h de yapabiliyor.Yokuş aşağı en fazla 125-130 km\h.Bu değerleri araçla kontrol ettim hepsi doğru.Yakıtı ise 2.65 lt \ 3 lt arası 100 km de.Ama bu makineyi ne zaman rutin bakımı için servise götürsem acaip acaip yeni problemler çıkarıyoBu motoru mümkün olduğunca servise götürmeyin arkadaşlar!! Ben yazın Honda CBF 150 alacam ve daha kaliteli bir makineye kavuşacağıma inanıyorum.Mondialide şirket için getir götür işlerinde kullanacamOnu satmıcam çünkü vefalı bir insanımDaha dorusu satacağım fiyattan daha değerli benim içinAslında benim bu makineyle ilgili sıkıntılarım konforsuz ve çok titreşimli.Uzun yolda beni yolda bırakacak diye korkuyorum.Ama bugüne kadar yarı yolda bırakmadı saolsun.

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    hepinize hayirli aksamlar arkadaslar.kisin gelmesiyle motora binmem azaldi.yazi iple cekiyorum.keske yaz gelsede motorlarimiza rahat rahat binebilsek(kendi adima konusuyorum kisinda rahat binenler vardir)1700 km ye yaklastim su ana kadar motorum beni ne yolda birakti nede cok onemli bi sorun cikartti.bu yazda motorda bi iki degisiklik yapmayi dusunuyorum.mesela bujiyi degistirmek gibi bujiyi degistirdigimde bana ne faydasi olur??bi iki arkadas degistirdi motorlarinin bujisini hizlanmada falan daha iyi oldu diolar dogrumudur acaba.bide buji motorun neresinde kaliyo.yeni buji alsak kendimiz degistirebilirmiyiz?iyi buji markalari olarak ngk ve bosch yi onerdiler siz ne dersiniz sizcede iyilermi???hepinize iyi aksamlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler