Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim motor 8000 devirde max 118km hız yapıyor hafif yokuş aşağı !
    Düz yolda 107km/s 8000devirde , 8000 deviride geçmenin anlamı yok !
    Haftaya motoru depoya kaldıracağız !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu motorlarda 100 e cıkmak bile sakat.basıyo namussuz ama guvenmemek lazım.

scooterman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 hs
    150 hs motorumla en fazla yokuş aşağı 130 km gördüm ama çok titriyo.
    rolantiyi biraz yükselttim tabi.ama çok güvenip basmamak lazım.
    bu motor hız için yapılmamış.göstergelerde ne kadar doğru bilgi veriyo oda
    başak bi tartışma konusu tabi ki.
    UNUTMA OYUN BİTİNCE VEZİR VE PİYON AYNI KUTUYA KONUR:bounce:

RS MANYAĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu16 senin motor 115 gecmiyo mu?
    SL NASILSIN KARDES YINE BEN

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    slm kardes ben iyiyim sen nasılsın
    bence bizim motora yaş kış binilir he gecenkı yagmurda tam 15 20 km yol yaptım banamısın demedı valla şasırdım

benim motor artık 8.5 devirede cıkıyo 8=130kmhz 8:5=135kmz

ankaradan hs veye rs ci arkadaslar hafta ici bir yerde bulusalım mı?
    ANKARA MT

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    arkadaslar ben TEKİRDAĞ IN BANARLI KASABASINDAN TOLGA haziranda aldım 150 hs yi bastan motor u çok kötü sandim hatta babam la bağırışıyorduk nerden aldık bu motoru bişeye benzemiyor falan sonra motor git gide kendini açıyor emin olabilirsiniz su an 2600 km de bayırlar 2 kişi 90-100 arası değişiyor bi kere en fazla 2 kişi 120 yaptım ama bence 135 rahat yapar iyi şekilde gazı açarsanız ben gazdaki bosluğuda aldım çok bi gazla 90 a çıkıyor ve kalkısı falan çok seri yakıt tüketimi bi depo benzinle 200 km rahat yapıyor 200 geçio

YANLIZ BİŞEY SORCAM MOTOR SOĞUDUĞU ZAMAN MOTOR ISINMADAN GİTMİYOR GAZ VERİYOM BOĞULURU GİBİ OLUYOR AMA BİRAZ BEKLEYİN ISINSIN DİYE BİDAHA CANAVAR TEK SEYİ BU İŞTE AMA BENCE DAHA İYİ OLMUS BU 150 HS BU SENE ÇIKTI 2006 HAZİRANDA KASABADA TEK BENDE DI HERKES SU AN 3 TANE VAR BENİMKİ İLE BERABER ÇEKİŞ KONUSUNDA 3 KİŞİ BİNDİK 100 Ü GEÇİYOR BANAMISIN DEMİYOR BİŞEY DAHA BAĞIRMASINA HASTAYIM BAĞIRDIĞI İÇİN GİDİYOR BU MOTOR BAĞIRAN MOTOR GİDER BUNU UNUTMAYIN RAMZEY DE BARIYOR AMA TIK YOK FANATİK OMİLER VAR 150 LİK BİLEN VARSA ONLARBASTAN BANA ÇOK İYİ GELDİ AMA ONLARDADA BİŞEY YOK ALARM DİSKFREN VAR AMA BENCE 150 HS YE BUNLARI KOYSALAR ÇOK GÜZEL OLACAKMIS BEN SU ANA KADAR MOTORA BİKERETTE GAZI KÖKLEMEM OMİ ARKADASTA DA VAR GAZI KÖKLÜYO BASTAN BENİ GECİO AMA SONRA YETİŞEMİYOR

arkadaslar 150 hs ile 151 rs arasında fark tabiki 151 in 150 den tek bir farkı arka disk olması eğer öle motoru daha büyük falan sanmayın 150 hs 151den 10 kat daha iyi yarıs ta yaptık yine yok bişey 151 likte

BİRDE FANATİK OMİ 150 Sİ OLAN VARSA NASIL Bİ MOTOR YORUMLARINI YAZSIN MUTLAK A ÇOK MERAK EDİYORUM OKE

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bırakın kardeşim bu kadar dandik bi motor olamaz haftanın üç günü serv,isteyim ayıp ya çok pişman oldum aldıgıma ya

Motosikleti

slm arkadaslar

Alıntı turunculu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bırakın kardeşim bu kadar dandik bi motor olamaz haftanın üç günü serv,isteyim ayıp ya çok pişman oldum aldıgıma ya
    turunculu dotum senın motorda ne sorunlar varki haftanın üç günü servis desin

banarlı ve tüm arkadaslar motor sogukken gitmeyin 5 dk bekleyın elinizde gazda olsun (motoru devir 3 3.5 gibi bir devirde 5 dk bekletin ) sonra yola devam birde motoru direk park etmeyın motoru park etcegınız sırada 5 dk bekleyıp sonra park edin motor sogusun...
    ANKARA MT

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    EmreSen benim motor 8000 devirde 118km hız yapıyor !
    Sen 8000 devirde 130 nasıl yapıyorsun !

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah

selam 150 hs ciler

motorum 15 günlük ve mavi..600 kmde..yağ değişimimi yeni yaptırdım..iyi gidiyor doğrusu..sağ aynayı saymazsak..sanırım bunların hepsinde böyle bir sorun var arkadaşlar..150 zat aynası takmayı düşünüyorum..şimdilik küçük kör nokta aynası taktım kendi aynasının üstüne.tabi oda çok küçük ve derin gösteriyor..
    servise gittiğimde rolanti ayarını azalttırmıştım yakıttan tasaruf olsun diye..ama bu sabah işe gelmek için bindiğimde motor çalışmadı..pedalla çok uğraştım.bir ara boğuldu falan sandım..sonra çalıştırabildim..sonrasında rolantiyi yükselttim..malum kış yaklaşıyor, ayarı kıstırmak büyük yanlış..

size sorum motor yağ değişimini tamamladı ve 600 km de..rodaj bitmiş midir?
    ben istanbul maltepedeyim..birbirimize ulaşalım ve yardımcı olalım derim..tüm hs cilere selamlar
    GAME OVER

ruzgar cok yiyo yoksa iyi kacıyo

merhaba arkadaşlar ben bu bölümde yeniyim sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum :

sabahleyin otoparktan motorumu çıkarıyordum dikkatsizlik eseri aynı otoparkta bulunan mondial 151 rs in sağ aynasını kırdım motor benim değil . sorumluluğunu üstlendim şimdi sorum şu:mondial 151rs modelinin sağ aynası tekil satılırmı satılıyorsa ne kadardır en az ve en fazla değerleri verirseniz çok sevinirim ortalama fiyatını öğrenmek istiyorum çünkü adama sen yaptır ne kadarsa söylersin öderim dedim bu yüzden fiyatını öğrenmek istiyorum

yardımcı olursanız sevinirim.

not: hasar şu şekilde sağ ayna koptı aynayı tutan plastik kırıldı aynayı ön kasaya sabitleyen metal çıkıntıda bir hasar yok sinyal lambasının kablolarıda koptu ....
    Kask tak!

Motosikleti
    ayna :25 ytl
    ayna koptuysa birde sag ayna ise yandın kardes onuın fiyatını bilmiyorum ama pahalıdır ( ön abs yagı gaz ayarı kople ona baglı birde hepsi tek parcada )

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EmreSen benim motor 8000 devirde 118km hız yapıyor !
    Sen 8000 devirde 130 nasıl yapıyorsun !
    dostum evt benim motor 8000 bin devir de 130 gördü bu gun de motorla son gaz yaptım ama görsen motor altımda tir tir titriyordu be 137 geldi. ama yok ben diyim 130 gecmeyin. 130 kadar motor kendin de sonra titremeye baslıyor.
    ANKARA MT

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    emre benim motor bir depoyla 150 km yapıyor..gösterge bittiğini gösteriyor..ama içinde biraz daha kalıyor doğal olarak..sen ne kadar yol yapabiliyorsun ?

forumda canlı kimse yokmu arkadaşlar?
    GAME OVER

serüvenci kardeş bende maltepeliyim benim motorum 6000 ne geldi daha sonraları cok problem cıkartıyo ben satıp honda cbf 150 almayı düşünüyorum yolda giderken motor kendi kendine gaz verdi ve durduramadım ve düştüm motorun sağ tarafı komple hasar gördü onu bırak ölümden döndüm allahtan kafamda kask vardı karbüratörün gaz yayı kırılmış mondiali aradım benimle önce dalga gectiler yani bu kadar ciddiyetsizler anlayacagın sonra parcaların yenisini gönderdiler ama çok uğraştım yani sorun aynada olsa sadece ne güzel senin anlayacagın artık bi müşteri bulursam satacagım ve bidaha çin malımı özellikle mondialmi töbe SAYGILAIMLA

Nikolayco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151 RS
    151 RS den farklı olarak Arkana disk kaldırılmış yerine kampana konulmuş.

ve bazı elektrik tertibatları güvenliksiz olduğu için kaldırılmış.Aynların sinyalleri gibi..

Ama bu motorlar bence çok yakıt harcıyor. Bende de mondial 151 rs var ama aldığıma pişman oldum gibi bişey. Vitesli motordan şaşmayın bence..
    [B]Motorsiklet Kullanmak Ayrıcalıktır!!![/B]

Ya Kesİnlİkle Haklisin

NİKOLAYKO kardeş senin motorun lastiklri nasıl benimkiler acayip kayıyo

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    mrb arkadaslar bende okullarin baslamasiyla motoru ancak hafta sonlari surebiliorum.gayet memnunum 1700 km ye yaklastim gayet iyi gidio.super seri bi motor.ama gecen hafta calistirmayi denedigimde baya ugrastim elden calistirmak icin 2 hafta falan calistirmamistim motoru.el marsindan baya ugrastim boguluyodu motor gaz verdigimde.acaba neden yapabilir???bilgisi olanlar yardim edebilirmi????????????????????????????
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti

s.a.

Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar bende okullarin baslamasiyla motoru ancak hafta sonlari surebiliorum.gayet memnunum 1700 km ye yaklastim gayet iyi gidio.super seri bi motor.ama gecen hafta calistirmayi denedigimde baya ugrastim elden calistirmak icin 2 hafta falan calistirmamistim motoru.el marsindan baya ugrastim boguluyodu motor gaz verdigimde.acaba neden yapabilir???bilgisi olanlar yardim edebilirmi????????????????????????????
    akyü bitmişmiydi.(marşa bastıgında nasıl bir ses vardı. tızzzz diye mi ? )

yaklaşık 120-130 km sonra mondial cross 150hs zirvede
    ANKARA MT

bide sunun amortisorleri biraz yumusak olaymıs cok iyiymis.bide arakadaslara uyarı cekiyim.ıslak zemin acaip kıc atıyo,cok dikkat edin ne oldugunuzu anlayamadan altına girersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler