Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    EmreSen , Bende düzyolda 110 yaptım !
    8000 Deviri geçmeni tavsiye etmem , motor patlayıp arka tekeri kilitleyebilir !

Yarış işi ancak seneye yaza olur , benim motorun debriyajıda bitik zaten
    yarım gazla ancak yürüyor ilk kalkışta , hızlanınca sorun yok !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RS MANYAĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar 150 hs hiç bi işe yaramıyor ama 151 rs bam başka turbo war o motorda bı ara 150 hs le yarış yaptık o beni ilk once soladı ama 151 rs deki turbo devreye gectşi we onu gectım

Motosikleti
    Honda CBF 150
    selamlar herkeze..
    yazın basından berı hs kullanıyorum..suana kadar 16 sayfa yazılmıs oldugundan hepsini okuyamadım..sağ dikiz aynam arkayı göstermiyor. gördüğüm tüm hs ler de de öle..buna herhangi bir çözüm getirmiş olan varmı, yardımcı olursanız sevinirim..

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    mengu senın motor km kac ytl yada lt yakıyo benım ki 1 km en az 90 ytl yakıyo birde ark demişsiniz 100 km de 2 lt ya ben bunu duyunca sasrıdım ilk işim yarın gidip servise sormak

ercanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba ben motorumu askerlik nedeniyle satıyorum 150hs mavi 2000 km de bakımları yapıldı.fiyatı 1.500 ytl,motoru sadece işe gidip gelmek için almıştım.buraya yazmak istedim çünkü motorla ilgilenen birisinin almasını istiyorum. erci_@hotmail.com burdan ulaşabirsiniz

bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyadaki en pahalı benzinin satıldığı yer
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengu senın motor km kac ytl yada lt yakıyo benım ki 1 km en az 90 ytl yakıyo birde ark demişsiniz 100 km de 2 lt ya ben bunu duyunca sasrıdım ilk işim yarın gidip servise sormak
    kardeş senin motor normal yakıyor merak etme 100 kmde 2 litre imkansız gibi bişi ortalama 100 kmde 2.7 ile 3 arası yakıyolar

Motosikleti
    yani bence de

birde servise sordum yakıt olayını dedı imkansiz dedı benım motorun 1 km de 90 ytl yaktıgını söyledım usta motorun hortumlarında bir degisiklik yaptı şimdi 1 km 80 ytl yakar dedi bende güldüm adam şaşırdın mı dedi gülmeye devam dedim

mengu yarış icin seneye demişşin ama benim motor seneye kadar ya satarım ( güclü bişi allıırım) yada motor elide kalmaz

NIGHTCORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar 150 hs hastasıyım lütfen bi yardım !!!

Arkadaşlar forum sayfanızı 5-6 gündür takip ediyorum ! Başka forumlardada okuduğum kadarıyla bu motorlar acayip ama aşırı çok sorun çıkartıyor.Ama bunda birazcık şansında rolü var.Benim elektronik aletlerden yana şansım yok ama böyle 150 hs gibi bi model için bu sorunlara razıyım şimdi size bişiler danışmak istiyorum.
    -Benim yaşım daha 17 ehliyetim yok 150 hs modelini almayı düşünüyorum.Ama rodaj süremi nasıl ve ne kadar sürede tamamlayacağımı bilmiyorum ilk olarak bu !
    -Tabi ehliyet ve plaka olmadıı için polisler yapacak ben bu rodaj süresini arasokaklarda tamamlayabilirmiyim ?
    -Ve bu rodaj süresince illeki düz yoldamı gitmek lazım ?
    -Bakıma gittigimde ehliyet ve plakadan dolayı bi sorun çıkarmı ( olmassa )

Not : Sende bi yıl bekleyiver demeyin bekleyemem

En önemli kısım !

- Bu motor düz yolda , bayırda ve bayır aşağıda (rahat olarak) kaç km/h yapıo ?
    -Bu forumlardaki kişilerin % 70 inin motoru arıza çıkarıo yoksa bu daha mı az ? Yani sorun çıkma ihtimali ne ve genelde ayna dışında çıkan sorunlar ne ?
    -Ben benzin almaya giderken ehliyet ve ruhsat olmadıı için elimde götürsem polisler bişi yaparmı ?

Lütfen en kısa zaman da bişiler yazın

Motosikleti
    yok ya ne arızası duzgun kullandımı bişicik olmaz formu oku dıkkat ettıysen herkez yanlıs kullanımdan yada rodaaja uymadıgından motorun arıza vermesıne sebep oluyo ( mesela benim gibi)

bu arada benım motordada arıza yok ama su anda sadece yag kacırıyo o da yanı yag fazla onu atıyomus baska bi sorun yok kayışın kopma sebebi de benim motora yokusta cok yuklenmemdi ama gelsinde şimdi kopsun da görek

Biraz bilgi lütfen

Saolasın Emre kardeş bu motor arızalarından bi ara öyle midem bulandı ki neredeyse başka motor alacaktım ama 150 hs modeli delisiyim beni ifade ediyo.Size bişi soracam

-Doğru bir rodaj süresince neler yapılmalı ? Motor nasıl Kullanılmalı ?
    Not: Eğer Bursa ya geldiyseniz görmüşünüzdür her yer eğimli ve bayır rodaşa eşimli yolların etkisi ne olur ?

Motosikleti
    önemli digil kardes şimdi rodaj da yapıması gerekenleri servis anlatıyor zati tam olarak ama benim sana önerim ( bu cok önemli) gir bak bursada ki mondial servislerinin calısma seklıne neden dersen mondial ve tüm motorların ömrü servisdir örnek benım servis yagı fazla koydu motor yagkacırıyo gibi

Bunada bi çözüm lütfen

Dediim gibi 17 yaşındayım ehliyetim yok ve doğal olarakta plakada yok bunun yüzünden serviste bi sorunum olurmu yoksa bunlara zaten gerek yokmu ?

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    yok yavv.serviste ne sorunun varsa onunla ilgileniyolar baska bişiy sormuyolar
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motorun nası murattt ?

Murattt kardeşim uzun zaman dır sitei okuyom en çok sorun senin motorda çıktı ne oldu bu sorunlar düzeldimi memnunmusun motorundan ?

RS MANYAĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli digil kardes şimdi rodaj da yapıması gerekenleri servis anlatıyor zati tam olarak ama benim sana önerim ( bu cok önemli) gir bak bursada ki mondial servislerinin calısma seklıne neden dersen mondial ve tüm motorların ömrü servisdir örnek benım servis yagı fazla koydu motor yagkacırıyo gibi
    bak kardes sana bişi diyecem 150 hs hiç bi işe yaramıyor bizim arkadaşta bıtane war benımde 151 rs war yarısa gırdık ben 130 bastım oda 100 ikimizde gazı sonlamıstık 151 rs 150 hs yi hep gecer bunu bıl tamammı

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı NIGHTCORE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murattt kardeşim uzun zaman dır sitei okuyom en çok sorun senin motorda çıktı ne oldu bu sorunlar düzeldimi memnunmusun motorundan ?
    valla su an cok memnunum.aslinda cikan sorunlarda fazla onemli diil ama genede servise bagli.cok saglam ve seri bi motor(tabi kullaminida bagli)alinacak bi motor kesinlekle tavsiye ediyorum.zaten bi on frenden ses geliodu onuda on takimi degisterek halletik odan baska pek sorunum olmadi

Motosikleti
    Alıntı RS MANYAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardes sana bişi diyecem 150 hs hiç bi işe yaramıyor bizim arkadaşta bıtane war benımde 151 rs war yarısa gırdık ben 130 bastım oda 100 ikimizde gazı sonlamıstık 151 rs 150 hs yi hep gecer bunu bıl tamammı
    1:şimdi sen rs ile hs gectini söylüyorsun dogrumu
    2:düz yoldamı yarıstınız
    3:hs ci ark motoru devrindemi kullanıyor du
    4 yakıt türleri aynımıydı
    bunların cevabını ver kardes bişi diyecem

birde nerden kardes

Rs manyağı Oku !

Açıkçası söylediğin bana yalan gibi geldi Rs manyağı ! Sen 130 basarken o 100 mü bastı hemde son gaz ?
    -Motor özellikleri hemen hemen aynı oldunu biliosun.

Şimdi şunlara cevap ver !

1- Arkadaşın motoruyla kaç kaza geçirdi ?
    2- Arkadaşın rodajını nasıl tamamladı ?
    3- Arkadaşının hız korkusu varmı ?
    4- Arkadaşının motorunda bi problem varmı ?

Benim burda arkadaşlarım sürekli yarış halindeler 4 tane 151rs olan arkadaşım var ve bi tanede 150 hs olan arkadaşım var.

Hemen hemen her yarışlarını izledim bi kere bile HS ni dier rs lerden birine yenildini görmedim.

Eğer son iki soruma evet diye cevap verirsen gerçek ortaya çıkar.

Ve tekrar söylüyorum onun motorunda sorun yoksa max hızı 100 imkansız

Kal sağlıcakla

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    yafss arkadaslar birakin su rs mi gecer hs mi olayini.ikiside ayni motor nerdeyse.cin mali bunlar aralarinda fark oluyo bazisi iyi bazisi kotu bazisi hizli bazisi yavas.bunlarin yerine teknik bilgi konusalim.

Motosikleti
    yok ama yakın zamanda alacağım :)
    Arkadaşlar ben 151 hs ya da 150 hs almayı düşünüyoum ikilemde kaldım..birkaç sorum olcak:
    1-öncelikle hangisi tavsiye dersiniz?ben 150 hs nin görünüşünü çok beğendim açıkcası..
    2-bu motorlarda titreme oluyor mu?
    3-150 hs de motoru alırsam eğer hemen servise götürmeyi düşünüyorum çünkü aynasında problem varmış galiba,başka hangi yerleri problemli bana söylerseniz servise öyle anlatacağım.ayrıca 151 rs de problem oluyor mu?
    4-frenler farklıymış galiba hangisininki daha iyi..?

Motorlar hakkında teknik bilgim yok oun için bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler