Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    selam arkadaşlar
    ilk bakımımı yaptırdım şu an 530km deyim motor harika dün taksimden kağıthane başak konutlarına 12 dk da falan geldim gece 1 de motorun çekişi süper özelliklede virajlar konusunda dönüşleri süper arkayı kaydırarak dönmekte güzel oluyor bir kaç kez denedimde aksesuarcılar konusunda nerelere bakmam lazım yardımcı olursanız sevinirim bende parklara pat pat yaptırmayı istiyorum harika oluyor artı altına neon müthiş duruyor yolda birinde gördüm bir kaç resim koyuyorum benim motordan görüşürüz...

bir tane daha resim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D

hız hız

ark benım motoru alalı 6 gun oldu sımdılık 487 km ılk olarak rolant ayrı cok yuksektı(3-3.5) ayarlattım motor cok karızma bence ya.. yaklasık duz yolda 125 kmhz yaptım.motor 125 de bıle tıtresım cok azdı yanı bu paraya bu motor cok iyi bence..

birde ark motorda kazanın sebebı ön firen oldugunda garantı kapsamı ıcndemı oluyor yoksa garantı dısımı

ark 500 km den dusuk motorda kazanınn sebebı on fıren ıse garantı masarafı karsılarmı karsılamazmı

ercanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motoru ilk 500 km mi servise goturmek gerkiyor.birde servise götürdüğümde neleri yaptırmam gerekiyo,bilen birisi varsa anlatabilirmi..

trakyalı motorcu

ADEMTUFEKCI_6@hotmail.com

arkadaşlar mondial 150 hs geçen hafta aldım
    motor canavar gibi fakat sağ ayna arkayı göstermiyor bu birincisi ikincisi eksoz contasını yakıyor ama herşeye rağmen motor çok mükemmel rahatlık yönünden süper yapmışlar alan kişi çok rahat eder fakat motor ilk alındığı zaman motoru fazla sıkıştırmayın
    ARANIZDA MONDİAL 150 HS MOTORU OLANI VARSA BUNLARDA YAKIT NASIL?????????

ARKADAŞLAR MONDİAL 150 HS İLE 151 RS ARASINDA ŞEKİL FARKI VAR SADECE İKİSİNİNDE SİLİNDİR HACMİ 150 cm3 birde 151 rs lerin aynasında ışık var farklar bunlar başka herhangi bir değişiklik yok

ARKADAŞLAR BİRDE 150 HS İLE SARSINTILI BİR YOLA GİRDİĞİNİZDE EKSOZ CİVALARINI KIRMAYACAK ŞEKİLDE YOKLAYIN SARSINTIDAN CİVATALAR GEVŞİYOR BENİM Kİ EKSOZ CONTASINI YAKTI CONTADA PİYASADA YOK DİKKAT EDİN OLURMU

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    ilker84@msn.com

arkadaşlar tekrardan herkese selam e mail adresimi verim aynı zaman msn'de sizlere birşey sormak istiyorum istanbul içinde işçiliğine ve insanlığına güvendiğiniz servisler nerelerdir geçen hafta sol arka sinyalim kırıldı gittiğim serviste komple değişir diyerek 20 ytl mi aldı ama sol ve sağ tarafta boşluk kalarak taktı orginalide alıp geldim söküp kendi orginalimle karşılaştırdığımda bir küçük stop ve sinyaller taktığını farkettim, artı hiç ilgilenmiyorlar hee tamam falan diyerek postalıyorlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...
    tekrardan bir sorum daha var ben parklarımda far değişikliği ve motorun altına neon almak ve bir kaç ufak aksesuar değişikliği yapmak istiyorum bildiğiniz yerler var mı? trafikte bir kaç motorda gördüm harika oluyor ....
    tekrar teşekkürler...

ercanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motoru ilk 500 km mi servise goturmek gerkiyor.birde servise götürdüğümde neleri yaptırmam gerekiyo,bilen birisi varsa anlatabilirmi..ve para vermem gerekiyormu?

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    eger 151 rs topigini okumus olsaydın, bu soruların çözümünü bulurdun.
    500 km bakımda motoru mutlaka götür, hasarlı hatalı vs parca varsa değiştirirler. yağ değişimi haricinde para almazlar, yağa da alacakları para 5-10 ytl arası bişidir zaten. genelde bazı arkadaşlar kendi değiştirdi yağı.
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

hashmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150hs
    merhaba arkadaşlar.150hs ile gezmeye tam gaz devam.sağ aynayı kendim hallettim.dikey olarak ayarlamak yettim,ama sol ayna çabuk gevşio onada bişeler uydurucam yarın.bide günün ilk çalıştırmasında bi istiop edio biras rölantide durunca.gaz verince stop edio.biras ısıtmak gerekio çoz az gazla.sanırım rölantisi düşük.en kısa zamanda baktırıcam inşallah.başka bi sorunum yko şimdilik.seri ve güçlü motor.yokuşlarda tınlamıo.şimdilik üzmedi beni.herkese keyifli sürüşler
    hızlı yaşa,yavaş sür,genç değil geç öl..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dün plaka aldım motora , ya ne belalı işmiş yaklaşık 100 YTL tuttu !
    06 BB XXXX

Yaklaşık 10 gün kaldı motor yasağının kalkmasına ve ÖSS sınavına ,

Ondan sonra 4 günde rodaj doldurucam !

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,
    Ben de dün aldım HS 150 modelini. Hayatımda ilk kez motor kullandığım için ilk 10 dk sıkıntı çektim =)

Benim bu motorla ilgili kritiklerim şöyle:

Dün akşam ufak bir çukura girip çıktıktan sonra farlar, gösterge, korna elektrik aksamıyla alakalı herşey söndü. Bir daha da gelmedi. Motoru da çalıştıramadım. Yolda kalmıştım tesadüfen pedal marşını hatırladım onu denedim çalıştı öyle dönebildim. Bu sabah servise götürdüm far panelini söküp bağlantıları yenilediler. Onlar bunu yaparken motorun iskeletini daha detaylı görebilme şansı buldum.

Ve evet benimki de dahil olmak üzere bütün HS 150'lerin sağ dikiz aynası problemli.

HS150 1.650ye alınabilecek herhangi bir motor. Çekişi ve hızlanması gayet güzel, frenler de oldukça tatmin edici. 60ın altında giderken durma mesafesi çok uzun değil.

Bu arada bugün yağmura yakalandım gelirken, sulu asfaltta motorun hakimiyeti 40ın üzerinde imkansızlaşıyor, yağmurda gitmenizi önermem. Keza ben de birkaç motorcuyla birlikte köprü altında yağmurun dinmesini bekledim =)

Aksam plastik olduğu için ben kendim de korktum 110u gördükten sonra, size de önerim asla 80in üzerine bu motorla çıkmayın, olası bir kazada ben bu aletle sağ kalma şansı görmüyorum.

Yine de bu fiyata alınabilecek bir motordur en nihayetinde =)

Alıntı hashmet adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar.150hs ile gezmeye tam gaz devam.sağ aynayı kendim hallettim.dikey olarak ayarlamak yettim,ama sol ayna çabuk gevşio onada bişeler uydurucam yarın.bide günün ilk çalıştırmasında bi istiop edio biras rölantide durunca.gaz verince stop edio.biras ısıtmak gerekio çoz az gazla.sanırım rölantisi düşük.en kısa zamanda baktırıcam inşallah.başka bi sorunum yko şimdilik.seri ve güçlü motor.yokuşlarda tınlamıo.şimdilik üzmedi beni.herkese keyifli sürüşler
    Eğer bir tornavidan varsa selenin altındaki bagaj bölmesinin ayaklığa bakan kısmında ufak bir delik olur, bu delik seni rölanti ayar çubuğuna götürür =) bir tornavidayla hafifçe saat yönüne çevirirsen gazı artırmış, yani rölantiyi artırmış olursun. Saatin ters yönüne sola çevirirsen de gazı düşürürsün, rölanti de düşer.

Rölanti aralığı 1 ile 3 arasında olmalı, 1in altına düşerse stop ediyor, 3ün üstüne çıkınca da motor çok fazla ısınıyor.

Hayırlı olsun =)

Motosikleti

cevap

arkadaslar motoru 640 km ılk bakıma goturdum/(10.06 cumartesı) randevu almadan bakım yapmıyolarmıss o yuzden pazartesı goturecem sızce ark bu km 500 gıtmesı gerekırken pazartesıye kadar sanırım 800 olur sızce bı sorun olurmu birde motoru ılk aldıgımda yaklasık 120 125 kmhz yapıyordu sımdı ıse duz yollda 110 da kalıyo bakalım neden ole oldu insallah bı sorun olmaz

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    ben bakıma 850 km de götürdüm, bi sorun cıkmadı, sende de cıkacagını sanmam
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    ark motor 500 de bakıma goturmedıgımden mı bılmıyorum ama motor ılk aldıgımda 125 sımdı hız yapmıyor ya ne oldu bunaaa ark sıze tavsıyem 500 km kadar 60 70 le gıdın

Motosikleti
    mondi 150hs
    Sjssaol arkadaşım.motor 50 kmde.aynı sorun devam ederse arttırırım rölantiyi.motor ısınınca 1500devirde normal,ama ilk başta 1000ve altında.bakalım duruma göre.bide bizim motorlarda benzin musluğu varmıydı?herkese keyifli sürüşler!!

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar ben 150zat alacaktım bu motoru görünce fikrim değişti bu çinliler insanın aklını çelmede bir numara
    şimdi bu motoru kullanan arkadşlarımıza sorularım şunlar
    1.motorun performansı nasıl örn düz yolda ortalama 80 kiloluk bir kişiyle kaç kilometre yapılabilir?
    2.arka fren disk değil durma mesafesi nedir 151 rs ye göre
    3.uzun yola dayanırmı?
    4.yakıt tankı kaç litredir? 100km de kaç litre yakıyor?
    5.ortalama 80 ila 90 km de virajlarda savrulma oluyor mu?
    6.mondial 151rs de titreşim vardı bunda öyle bir sorun var mı?
    7.motorda marş basma nasıl ilk basmada alıyormu?
    8.sabahları çalışma sorunları oluyormu?
    9.rodaj süresince kaç km de kullanmak gerekir motoru?
    10.umarım yardımcı olursunuz sizin yanıtlarınıza göre karar vereyim

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    hasmet arkadasım, bu motorlarda benzin muslugu yok

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    arakdaşlar size bi sorum olcak.

bizim burda hs almış bi arkadaş var. motoru çalıştırıken ecel terleri döküyo resmen. ayak marşını kullanıyo çoğu zaman. motor çalıştıktan soora bir dakika içinde tekrar gidiyo. sorun ne olabilir. rölanti yükseltilirse sorun halolurmu acaba.

Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    benzin musluğunun olmamasının bi dezavantajı varmı yoksa arka frenin kampana olması, dikizlerde ışık olmaması gibi bu da mı motorun sorunlarını azaltmaya yönelik bi değişiklik.

Motosikleti
    mondi 150hs
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    saol arkadaşım.Günün ilk çalıştırmasında hemen gazlayıp gidersem gazı bazen yemiyor.boğuluyo gibi oluyo.bazen istop bile edio hareket halindeyken.10dakika içinde normale dönüyo.motor daha çok yeni bundan olabilirmi,normalmi sizce bu?şu an için başka bi sorunum yok sol ayna gevşemesi dışında,son derece keyifli.plakam yarın çıkıcak sanırım,daha rahat dolaşabilicem.herkese keyifli sürüşler

can_dosay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    herkese selam arkadaşlar...
    bu ara televizyonlarda yapılan haberlerden dolayı motor çevirmeleri çok sık oluyor.dikkat edin derim.kasksız çıkmayın kesin çeviriyorlar.ama motor elden gitmesin...bu arada motor herkesinde bahsettiği gibi bakıma gitmeden önce yani 500km'yi geçince bir yavaşlama oluyor bu doğru.ama bakımdan sonra ne oluyor bilmiyorum çünkü benim 650 km oldu daha bakıma gitmedim bu hafta içi gideceğim.bakımdan sonra motorda değişiklik oluyormu bakıma giden varsa cevap verirse sevinirim..

ya bide arkadaşlar ben nasıl resim ekleyeceğim ya bir türlü benim motorun fotoğraflarını koyamıyorum yardımcı olun arkadaşlar....

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    can_dosay, resim eklemek için http://imageshack.us/ buraya gir. resmini eklerken resize image in yanındaki kutucuğu işaretle ve 640*480 i seç. işlem bitince linkler verir resiminle ilgili. forumlar için olanı var 1. sini seçebilrsin.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler