Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM EVO 250
    bando kayışa 50 tl dedi..vadyatöre hondanın dedi 65 tl + 20 işcilik dedi..sayıyordu taır takır...benzin azalmıştı ewet demekki uçmuş...bide şişede şaklıyordum ben 0.5 lt lik...atım onu o zmn napım artık...götürcem cumartesi bakıma...kayış kopmustu zaten ölece kalmıştı...bi tamirciye gidip sorudm saydı durdu..bana pek tekin biri gelmedi..paragöz..sevmem ölelerini...

ben askere gitmeden kayıs taktırmıştım..takıldıkdan sonra motor çalışıo ama kalkmıodu..tak tak lıyarak gidiyordum.en fazla hızım 30 du..gitmiodu.bayır assa ii gidio..rahat gidiodu..ama normal yolda zorluody..tak tak ses geliodu..sanki diş atar gbi :S ölece bırakıp gitmiştim ben askere..geldim..bi çalıştırım dedim çalışmadı..marsa basıo ama çalışmıodu..bakalım götürcem ne sorunları çıkcak..

karburator temizlencek, boji değişcek..anladığım kadarıyla bu olcak..baska ne yaptırmamı önerirsiniz ?
    işte buna dokunma !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    havalar iyice ısınsada tam manasıyla gezmeye başlasak
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, selamlar.

150HS modeli kaç beygir gücünde? Bileniniz var mı?

Birde başlıca sorun yakıt tüketimi sanırım? Doğrumudur?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    ya yakıt olayı her motorlu araçlar için geçerlidir bu olay sıkıştırırsan yakar hemde çok yakar kısaca basarsan oda bizim cebe basıyor anlayacağın

beygir olayını tam bilmiyorum ama 8 - 10 arası olması lazım
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    150 hs mı alam yoksa 150 kn mı alam arkadaslar ılk defa motor alacam onceden surmustum sımdı kendı motorumu almak ıstıyom sızce hangısı bana kalırsa 150 hsler cabuk dokuluyor arkadaslarda goruyom 150 kn nasıl sızce

Motosikleti
    tabiki vitesli çünkü viteslinin yeri ayrı güç ve hız olarak ayrıyetten sağlamlık konusunda da socooterda sağlam ama kullanmasını bilene 150 kn kulladım titreşim çok fazla ama iyi gidiyor motor

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı xxsoilxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 hs mı alam yoksa 150 kn mı alam arkadaslar ılk defa motor alacam onceden surmustum sımdı kendı motorumu almak ıstıyom sızce hangısı bana kalırsa 150 hsler cabuk dokuluyor arkadaslarda goruyom 150 kn nasıl sızce

arkadaşım 2 sinide kullanan biri olarak söylüyorum hs gayet iyidir yanlız kibar ve bakımını sürekli yapacak olursan yıllarca yol yaparsın ama yok hem sağlam hem yolda güçlü olsun dersen kn alacan viteslinin verdiği gücü hs sana veremez birde kn deki konfor harbiden çoğu motorda yok ....
    yanlız titreşim sorunu var kn nin onuda çok küçük aynamayla %50 düşüre bilirsin ön dişliyi 17 yap birde motorun tüm vidalarını iyice sıktır zincirini iyi bir şekilde gerginliğini yaptır ozman tadından yenmiyor kn .....ben gitmem demeyen bir motor sürenler bilir......
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Motosikleti
    Harbiden öyle motor 5 vites ama sanki 6 yı istiyor gibi gidiyor 5 ten sonra bağırıyor çok seri ve hızlı bir motordur

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    arkadaşlar hepinize iyi geceler..mondiallerin içinde en güçlü ve seri olan rf ve hs bildiğim kadarı ile..araştırmama rağmen varyatör ağırlıkları orjınalı kaç gr..6 adet agırlık var ama teki kaç gr bulamadım..bileniniz varsa ve paylaşırsa sevinirim..son hızı az da olsa iyileştirmek ve birazda yakıt tasarrufu için daha ağırını takmayı düşünüyorum..ama orj.ağırlıgı bilemeden de yenisine bakamıyorum..tşk ederim simdiden

Arkadaşlar merhaba
    Daha önce arka fren sorunum olduğu ile ilgili bilgi paylaşmıştım
    Bu hafta motorsiklete bakım yaparken ustamdan balatanın yine yetersiz olduğunu çözüm yolu aramasını istedim. Elinde ki faklı markalarda HONDA, ASK, YBR marka balataları denemiş ve şuan YBR marka balata takılı. Gayet iyi ve başarılı bu konuda sıkıntısı olanlara şiddetle tavsiye ederim.

Ayrıca bilgisi olanların paylaşmasını istiyorum
    Amortisör bana çok sert geliyor ve ara sıra böbrek taşlarımın düşmesine yardımcı oluyor diyebilirim
    Amortisör lerin daha yumuşak olması için tecrübesi olan yada fikri olan varmı
    Paylaşır ise sevinirim
    Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize iyi geceler..mondiallerin içinde en güçlü ve seri olan rf ve hs bildiğim kadarı ile..araştırmama rağmen varyatör ağırlıkları orjınalı kaç gr..6 adet agırlık var ama teki kaç gr bulamadım..bileniniz varsa ve paylaşırsa sevinirim..son hızı az da olsa iyileştirmek ve birazda yakıt tasarrufu için daha ağırını takmayı düşünüyorum..ama orj.ağırlıgı bilemeden de yenisine bakamıyorum..tşk ederim simdiden
    Merhaba eby78

Motor gucu olarak benim bilgidim en guclu mondial motoru 151 RS'in ustunde takili, scooter motoru, vitesli degil. Simdi yanlis anlasilma olmasin, beygire beygir RS zayif ama torka tork girdin mi RS herzaman galip cikar, piston farki ve silindir capi nedeni ile 9NM torku daha dusuk devirlerde elde elebiliyorsun

Orjinal agirliklar demissin, benim motorun ustundekiler 14g cikti, 0.001 hatali ölcegin ustunde, suan ustunde 12g'lik agirliklar var. Motorun kalkisi cok denisti, biraz daha zorlasam duz asfalta pati cekecek mubarek 14g'in ustune ciktinmi kalkis cok darbe alir ama seninde yazdigin gibi yakitta buyuk tasarruflar edersin. Son hiz'in yuksemesi icin o agirliklari cevirecek motor lazim.
    "Some see things as they are, and ask why?
    I dream things that never were, and ask why not?"

Motosikleti
    orjinalinden şaşmayın derim neyse o başka takmayın

Motosikleti
    Mondial 150HS
    Forumda yeniyim bi sorum olucak
    100 cuplarmı daha seri olur 150hs mi ona göre alıcam motorumu su an karar veremedım ücreti hazır beklıyorum yardımcı olursanız sevınrm cup diolar ama hs daha iyi gibi gelio sizce napıyım ?

Motosikleti
    Tvs RTR 150
    motorun daha seri kalkması ve kavramasının daha ıyı olması ıcın yapılacak bırsey var mı? mesela bır honda beat gıbı yada sym mio gıbı kavraması hızlı ve serı kalkısı nasıl elde ederız ? bu mumkun mudur? tesekkur ederım

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı Çehov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda yeniyim bi sorum olucak
    100 cuplarmı daha seri olur 150hs mi ona göre alıcam motorumu su an karar veremedım ücreti hazır beklıyorum yardımcı olursanız sevınrm cup diolar ama hs daha iyi gibi gelio sizce napıyım ?
    cuplar çok hafif ve güvensiz 150 hs nin en azından ağırlığı var ama en önemli nokta hs cuptan çok daha fazla yakar.

Motosikleti
    Mondial 150HS
    Alıntı FlexMan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuplar çok hafif ve güvensiz 150 hs nin en azından ağırlığı var ama en önemli nokta hs cuptan çok daha fazla yakar.

Neyse bıraz daha arastırdıktan sonra 150 hs aldım artık bakalım noldugunu gorucez su an 400 kmde ve mutluyum motorumla gercekten hakkını verıyor parasınında emegınınde bu arada banarlı arkadasım senınle ıletısıme gecmek ısterım hotmail hesabımdan istek gönderdim kabul edersen sevinirim
    [B][I] Hız + Tutku = Aşk. :wiinkk: [/I][/B]

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı Çehov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse bıraz daha arastırdıktan sonra 150 hs aldım artık bakalım noldugunu gorucez su an 400 kmde ve mutluyum motorumla gercekten hakkını verıyor parasınında emegınınde bu arada banarlı arkadasım senınle ıletısıme gecmek ısterım hotmail hesabımdan istek gönderdim kabul edersen sevinirim
    en doğrusunu yapmışsın aramıza hoşgeldin

Motosikleti
    Mondial 150 Hs
    Benim Mondialim Satın almak İsteyen msj yoluyla bana ulaşabılır

sa arkadaşlar bende 150 hs kullanıcısıyım motorum 13000 de 2 senedir kullanıyorum hiç yolda kalmadım bi problem war :D motorum bi depo full max 80 km gidiyo çokkkk çokkk fazla yakıyo :Dbi çözüm yolu warmı acaba arkadaşlar bide çok tekleme yapıyo karbirötör temizlendi ama yine tekleme yapıyo neden olabilir bilgisi olan warsa cvp göndersin lütfen :D

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar elimde eski motorumdan kalma birçok hiç kullanılmamış ve çıkma parçalar var ihtiyacı olan arkadaşa çok uygun vericem.Çoğu hiç açılmamış orijinal paketlerinde.
    ön arka disk fren balataları (hiç açılmamış)
    siboblar ön ve arka teker 2 adet
    kavrama sökme aparatı scooter
    karbüratör temizleyici sprey hiç kullanılmamış (wynn's marka)
    2 adet yan grenaj çizikleri var sticker ile kapatılabilir düzeyde.
    arka stop çamurluk la beraber stop camı dahil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler