Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Rodaj döneminde , Motor yağını ben ilk 2000 de 3 kere değiştirdim. Neden ? Rodajda Motorsiklet blok ve parçalarında sürtünmeden oluşacak artıklar ileride problem oluşturacak çizikler oluşturabilir. Daha uzun motor ömrü için gerek şart nedenimdir. Bakımlar 2000 km de bir olur . Ben yağını her 1000 km de değiştiririm. Motor yağlama ve soğutmada yağı kullanıyor. Yağ özelliği kullanıma bağlı olarak çabuk bozulabilir. Kullanım kılavuzuda aslen 1000 Km de bir değiştirilmesini tavsiye eder.
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 hs performas eksozu 61 tl ye düşmüş Mondialin sitesinde http://www.ugurmondialyp.com/
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z

150 HS performans eksoz

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 hs performas eksozu 61 tl ye düşmüş Mondialin sitesinde http://www.ugurmondialyp.com/
    İki cinsi var , denenebilir. Fakat teknik özellik ve katkıları yazılmamış.

Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Alıntı cdcleaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki cinsi var , denenebilir. Fakat teknik özellik ve katkıları yazılmamış.

Selam bu egsoz lar güzel görünebilir,motorunuzada yakışır gerçekten ama performans eksoz ları fazla yaktırır biraz Ancak rahatlar motor daha iyi kaçar,,(Ya bu arada yokmu benim motorla takas yapıcak bir talip yaa 150HS ye binmek istiyorum artık cup motor tarzım değil
    Hayatı severek yaşamasan, hayat seni seve seve yaşatır

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı cdcleaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj döneminde , Motor yağını ben ilk 2000 de 3 kere değiştirdim. Neden ? Rodajda Motorsiklet blok ve parçalarında sürtünmeden oluşacak artıklar ileride problem oluşturacak çizikler oluşturabilir. Daha uzun motor ömrü için gerek şart nedenimdir. Bakımlar 2000 km de bir olur . Ben yağını her 1000 km de değiştiririm. Motor yağlama ve soğutmada yağı kullanıyor. Yağ özelliği kullanıma bağlı olarak çabuk bozulabilir. Kullanım kılavuzuda aslen 1000 Km de bir değiştirilmesini tavsiye eder.
    kesinlikle katılıyorum üstad benimde niyetim 500 de değiştirmek. 1000 de bir daha değiştirmek.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    zaman geldi çattı ve dün motorun kayısı - debriyay balatasını - arka ve ön varyatörünü birde arka fren balatalarını yaptırdım MAŞALLAH ALLAHA şükür çok şahane oldu motor ve bunların hepsi 165 liraya oldu
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı diabloII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gerçekten çok dikkat ediyorum. sabırla özveriyle rodaj nasıl bitecek bilmiyorum 30km hızı geçmeden ilk 150-> 30Km 150-300-> 40Km 300-500->50Km hız sınırı. bitmiyor yollar böyle
    dostum 30 ile gitme, ilk 500 km 50km, sonra 500-800km arası 60, 800-1000km arası 70 i geçmeden kullan. ilk 250km uzun süre dik yokuş çıkma.
    arada bi uygun olduğunda 20-30 saniye gaz kes motor dinlensin.
    ben bu şekilde motorunu açmıştım 150hs'min benzerlerine göre çok az benzin yakıyordu.
    30km çok yavaş, yarım gazla 70 yapıyor bu motor, sen 5000 deviri geçirme yeter.

Motosikleti
    motoru kademe kademe hızlandırt yani alışsın ağır ağır çok yavaşta gitme yavaş gitmeninde motora zararı vardır bunu unutma devirli kullanmak bunun için çok önemlidir
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kademe kademe hızlandırt yani alışsın ağır ağır çok yavaşta gitme yavaş gitmeninde motora zararı vardır bunu unutma devirli kullanmak bunun için çok önemlidir
    Aynen katılıyorum,hava ve yağın soğutmayı daha iyi yapabilmesi için devirli kullanım şart banarlının dediği gibi,,Birde zaten tek silindir makine fazla yüklenmek sekman ve pistona malolabilir
    Hayatı severek yaşamasan, hayat seni seve seve yaşatır

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    yazdıklarınızı dikkate alacağım arkadaşlar. kitabi bilgilerle hareket ediyordum ama tecrübe benim için daha önemli. canımı sıkan tek şey var şuanda o da sanki gazı pompalarcasına ani gaz yiyip kaçıyor. ama bunu sadece düşük hızlarda yapıyor yani 30 dan sonra böyle birşey yok. canavar gibi gidiyor o vakit. hadi hayırlısı

ortalama 90-100 km hızla giderken devir kaç oluyor ?

Motosikleti
    Alıntı fatihriza123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama 90-100 km hızla giderken devir kaç oluyor ?
    CVT olduğu için kesin bi rakam söylenemez yoluna bağlı, ama 7000 devir civarı.

7000 devirse sürekli gidilmez bu devirde aşırı zorlar.

Motosikleti
    yoo motorunun çeki aksamları iyiyse bakımlarıda yapılıysa bişi olmaz zorlarmı tabi ki zorlar hangi motorla son hızınla gitsen zorlanır ister istemez

Motosikleti
    7000 devirse sürekli gidilmez bu devirde aşırı zorlar.
    gidilir, hiç bişey olmaz. sürekli 8000 devir gitsen biraz zorlar ama düz yolda
    o kadar yüksek devire çıkamayacağın için çok sorun olmaz 8000 devir bile.
    Ayrıca pahalı markaların bu motor hacminde scooterları da aynı hızlarda o kadar devir yapıyor.
    8000 devirde de benim sattığım 150hs 120km hız gösteriyordu.
    Normalde düz yollarda sürekli tam gaz giderseniz motora zarar verebilirsiniz,
    arada bi yarım gaz yapın 30-40 saniye yada yüzde 80 gaz verin sürekli.
    İnişli çıkışlı yollarda istediğiniz kadar gazlayabilirsiniz nasıl olsa gazı kısmak zorunda
    kaldığınız yerler olacak. motorunu seven bozacak kadar zorlamaz bence ya.
    bide honda activalar gibi güçsüz olmadığı için sürekli tam gaz gitme isteği de yaratmıyor,
    yarım gazla 70km hız yapan bi motor mondial 150hs.

benim bu haftaya çıkacakta ehliyet günlük 20 km gitcem akşam 20 km gelcem haftanın 4 günü sadece onun için. bu motor işimi görür demi? yoksa başka tavsiyeniz var mı gideceğim yola göre?

150hs arka fren sorunu

Arkadaşlar merhaba
    150HS nın orjinal arka fren balatası sorunluydu.
    Bunu için servisten balata değişimi istedim.
    Fakat yeni balata da işe yaramadı.
    İlgili mondial servisinden şikayetlerime cevap bulamadığım için tavsiye üzerine Kanuni servisi sahibi bir ustamıza gittim.
    Orjinal balatanın zayıf olduğu şikayetini bildiklerini ve Hondanın orjinal balatası uyguladıkları takdirde sorunun ortadan kalkacağını belirtti.
    Hemen 150HS yi ustaya teslim ettim. 150HS teslim alıp deneme yaptıktan sonra ustaya ''Senden ALLAH razı olsun dedim'' .
    Arakdaşlar aynı sorunu yaşayanlara özellikle bu uygulamayı tavsiye ederim.

Ve üzülerek şunu söylemek isterim ki Mondialin servisi kendi ürününü şikayetlerini onaramazken ilgisi olmayan Kanuni servisin de bütün şikayetlerimiz giderildi.

Ve her Mondial kullanıcısının yaşanan sıkıntılardan dolayı mondiale yazacağı şikayetler biz tüketiciler için inanın çok yapıcı olacaktır

Motosikleti
    Suzuki İnazuma

yakıt...

arkadaşlar 90 km yol yaptım yakıt göstergesi yarının altına indi bu normal midir? rodajdayım gerçi hala ama ne bileyim bana çok yaktı gibim geldi. ya da arabalarda olduğu gibi hızlıca düşüp son kademelerde daha yavaş mı düşecek yakıt ibresi

balata değişiminde alakuzgunun dediği mantıklı. hondanın ki uyuyorsa onunkiyle değiştirmek lazım. hondanın frenleri süper çünkü

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı diabloII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 90 km yol yaptım yakıt göstergesi yarının altına indi bu normal midir? rodajdayım gerçi hala ama ne bileyim bana çok yaktı gibim geldi. ya da arabalarda olduğu gibi hızlıca düşüp son kademelerde daha yavaş mı düşecek yakıt ibresi

balata değişiminde alakuzgunun dediği mantıklı. hondanın ki uyuyorsa onunkiyle değiştirmek lazım. hondanın frenleri süper çünkü
    rodajda her motor fazla yakar ama senin motorun yinede fazla yakmamış bana göre rodaj bitince yakışını kontrol et

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    benim bu haftaya çıkacakta ehliyet günlük 20 km gitcem akşam 20 km gelcem haftanın 4 günü sadece onun için. bu motor işimi görür demi? yoksa başka tavsiyeniz var mı gideceğim yola göre?
    ehliyet masrafların ne kadar tuttu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler