Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı CrayzWolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş Hor kullandın diyorsun.Soruyorum sana beni tanıyor musun? Motora nasıl baktığımı nasıl kullandığımı biLiyor musun ? O yüzden hor kullandın deme sakın bana !! Ben kullanırkende sölüordum dandik motor kardeşim sonuçta çinde üretiliyo..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:58 ----------

Motor kullanmayı bilmediğimi sölüorsun.senden daha iyi bildiğim kesindir. Xciting den vazgeçtm Honda Foresight aldım en azından Mondialden kaliteli kardeş....
    tanımam gerekmıor istersen tanısırız?ben 4 seneden beri kullanıyorum 20000kmdeyim butun parcaları orjınal daha motoru 1gr yag eksıltmıorda senın motorun neden dagıldı önce bır dusun,bıde ustune kullandıgın motoru hemde hs topiğinde yadırgaman etik değil.gel sana motoru dagıtmadan nasıl kullanılır servıs belgelerıyle ispatlayayım.böyle yazmakla olmuor bu işler. motora bınmeyi banarlıdan iyi bılseydın topicde yazdıklarını aç bi oku bakalım hangınızın motor tecrubesı daha ust sevıyelerde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı CrayzWolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş Hor kullandın diyorsun.Soruyorum sana beni tanıyor musun? Motora nasıl baktığımı nasıl kullandığımı biLiyor musun ? O yüzden hor kullandın deme sakın bana !! Ben kullanırkende sölüordum dandik motor kardeşim sonuçta çinde üretiliyo..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:58 ----------

Motor kullanmayı bilmediğimi sölüorsun.senden daha iyi bildiğim kesindir. Xciting den vazgeçtm Honda Foresight aldım en azından Mondialden kaliteli kardeş....
    kaç yasındasında da benden iyi biliyormuşun bu kdar daha dünkü sün sen be canım sen o hondayı japonmu sanıyosun bu dünyada artık ne alıırsan al hepsi çin bunu herkes kabullensin artık tamm mı sevgili kardeşimm
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Merhaba
    dün gece eşim ve kız kardeşi ile 3 kişi 20-30 km süratle ilerlerken birden arka tekerin havası indi ve motor yalpalamaya başladı.bir sağa bir sola arka jant üzerinde drift yaptık motoru yatırmadan sadece ön freni kullanarak güçlükle durdum sonrada ittirerek eve kadar taşıdım.
    Bu gün eve yakın bir tamirciye gittim ve lastiğimin patladığını ne yapabiliriz gibisinden sordum usta aradı taradı patlak bir yer bulamadı komprosör ile hava bastı ıslak sünger ile her yerine baktı senin lastik patlamamış galiba ağırlıkla jant kenarlarından taşıp hava kaçırmış genede bir kaç saat gez bakalım gene havası inecek mi kontrol et dedi.halen lastiğin havası inmedi sadece süspansiyonlar sanki görevini yapmıyormuş gibi takır tukur.binmeye korkuyorum bu aralar sizce gene böyle bir olay yaşarmıyım ne yapmalıyım
    başınıza böyle bir şey hiç geldimi(bu arada lastikler ırc tubbless)

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı sniper777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    dün gece eşim ve kız kardeşi ile 3 kişi 20-30 km süratle ilerlerken birden arka tekerin havası indi ve motor yalpalamaya başladı.bir sağa bir sola arka jant üzerinde drift yaptık motoru yatırmadan sadece ön freni kullanarak güçlükle durdum sonrada ittirerek eve kadar taşıdım.
    Bu gün eve yakın bir tamirciye gittim ve lastiğimin patladığını ne yapabiliriz gibisinden sordum usta aradı taradı patlak bir yer bulamadı komprosör ile hava bastı ıslak sünger ile her yerine baktı senin lastik patlamamış galiba ağırlıkla jant kenarlarından taşıp hava kaçırmış genede bir kaç saat gez bakalım gene havası inecek mi kontrol et dedi.halen lastiğin havası inmedi sadece süspansiyonlar sanki görevini yapmıyormuş gibi takır tukur.binmeye korkuyorum bu aralar sizce gene böyle bir olay yaşarmıyım ne yapmalıyım
    başınıza böyle bir şey hiç geldimi(bu arada lastikler ırc tubbless)
    merhaba arkadasımöncelıkle ne kadar tehlıkelı bi oyun oynadıgının farkındasındır umarım bu motorlar kesınlıkle 3 kısı bınmek ıcın üretılmemıstır.degıl 3 kısı 2 kısı bıle bınmek onemlı bır rıski göze almak demektir.allah korusun bıraz daha suratlı olsan en ufak bı kasıste motorun ikiye ayrılabılır, lastiğin yarılıp jantın ustunde kalabılırdın.böyle bı durumla hıc karsılasmadım, lastık agır basınca dayanamyıp yanaklardan kacırma yapmıstır.lastıkler kac yıllık?jantında yamukluk daha önce bir darbe aldımı?

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadasımöncelıkle ne kadar tehlıkelı bi oyun oynadıgının farkındasındır umarım bu motorlar kesınlıkle 3 kısı bınmek ıcın üretılmemıstır.degıl 3 kısı 2 kısı bıle bınmek onemlı bır rıski göze almak demektir.allah korusun bıraz daha suratlı olsan en ufak bı kasıste motorun ikiye ayrılabılır, lastiğin yarılıp jantın ustunde kalabılırdın.böyle bı durumla hıc karsılasmadım, lastık agır basınca dayanamyıp yanaklardan kacırma yapmıstır.lastıkler kac yıllık?jantında yamukluk daha önce bir darbe aldımı?
    lastikler altı aylık motorda 6 aylık 5900 km de ayrıca 3 kişi binme konusunda gerçekten haklısın bir daha asla yapmıyacağım teşekkürler

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı sniper777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler altı aylık motorda 6 aylık 5900 km de ayrıca 3 kişi binme konusunda gerçekten haklısın bir daha asla yapmıyacağım teşekkürler
    6 aylık kullanımda aslında böyle bi sorun olacagını sanmıyorum tabi bu senın motoru nasıl kullandıgına baglı. yakınlarını dusunuyorsan bence kesınlıkle 3 kısı bınmemelısınsuspansıyonlarda aynı sekılde agır basınctan sertlesme yapar.hem kendıne hem motora zarar vermemen dılegıyle hoscakal

Motosikleti
    ustanın dediği gibi fazla yük ve jantında bir yamukluk vardır kenarında azbişi de olsa fazla yük binince o delikten atmıstır havayı
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustanın dediği gibi fazla yük ve jantında bir yamukluk vardır kenarında azbişi de olsa fazla yük binince o delikten atmıstır havayı
    merhaba banarlısenın motor nasıl memnunmusun bu aralar sıkayet varmı

Motosikleti
    yok yaa memnunum ALLAHIMA BİN ŞÜKÜR artık gaz kolu donmuyor yoksa havalarmı soğuk olmuyor

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yok yaa memnunum ALLAHIMA BİN ŞÜKÜR artık gaz kolu donmuyor yoksa havalarmı soğuk olmuyor
    gecen haftaki soguklar herkesi bunalttı.memnun olmana sevındımbıde senın motor kac bınde?

Motosikleti
    şu an tam 28450 km de

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    şu an tam 28450 km de
    masallahhıc segman pıston gomlek atıldımı bu kmye kadar.benden 9000km öndesın nıce kmlere arkadasım

Motosikleti
    yok arkadasım motora daha anahtar değmedi ---- sağol

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yok arkadasım motora daha anahtar değmedi ---- sağol
    motora iyi bakmıssın.herkes böyle kullansa bu motorlar sacma sapan söylentılere maruz kalmazne dıyelım örnek bı motor olma yolunda ilerlıor rsler

Motosikleti
    inşallah daha çok ilerlerizzz

Motosikleti
    ooo hayat durdu gene burda

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    selam
    arkadaşlar anladım ki benim hs nin arka amortisörler patlamış galiba 2 gündür böyle sürüyorum çukura filan girmek çok rahatsız oluyor.yarın servise gidip baktıracağım umarım tamir olur yada değişimi kaça patlar amortisörün tahmini bilen varmı acaba????

Motosikleti
    wallah bizim arkadaş değiştirdi yalan söylemeyim yazın 35 mi dedi ne tek mi çift mi bilmem

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    motorun içinde ayak marşına bağlı iki tane dişli var benim bu dişlilerin ikiside aşınmış ve ayak marşı boşta dönüyor mahalledeki motorcuya sordum 60 lira masrafı var dedi bana biraz çok gibi geldi bu parçaların fiyatı hakkında bilgisi olan varmı

Motosikleti
    ns200...
    selamün aleyküm arkadaşlar foruma yeni üye oldum hs kullanıcısıyım bi sorunum var bundan 2 ay önce motor normal yolda giderken birden stop ediyor dahadaçalışmıyodu ayak marşıyla çalıştırıyodum az gittimmi bi daha stop ediyodu ustama götürdüm anlayamadı ama karbrtrünü temizledi ,yeni buji taktı ,sübab ayarlarına baktı , bikaç ayar daha yaptı ama bunları motorun sorununu anlamadan yaptık,sonra motor bi 15 gün düzeldi tekrardan bozuldu daha da çalışmıyor ben de nasılsa kıştayız motorda lazım değil diye götürmedim bidaha. ama ustamdan eminim hakikatten işinin eri ve temiz bi insan aranızda böyle bi sorunla karşılaşan varmı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler