Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    kış nedeniyle gaz kolum donuyor gezemiyorummm ne yapmalıyım fikri olan varmı
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış nedeniyle gaz kolum donuyor gezemiyorummm ne yapmalıyım fikri olan varmı
    gaz kolu donacak kadar soguk ılk defa duydumkapalı yerdemi oluyo bu olay?

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    MERHABA ARKADAŞLAR2007 Model 2600 KM de olan Mondial 150 Hs motorumu satıyorum.Garaj Motorudur,Bakımlarının hepsi zamanında Topkapı Hüner Motor(Mondial Servisi)nde yapılmıştır.Hiç bir sorunu yoktur.Yağmur görmemiştir.Vuruğu kırığı hiçbirşeyi yoktur.
    1.050 ytl verdiler sizce vereyimmi ?

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı CrayzWolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKADAŞLAR2007 Model 2600 KM de olan Mondial 150 Hs motorumu satıyorum.Garaj Motorudur,Bakımlarının hepsi zamanında Topkapı Hüner Motor(Mondial Servisi)nde yapılmıştır.Hiç bir sorunu yoktur.Yağmur görmemiştir.Vuruğu kırığı hiçbirşeyi yoktur.
    1.050 ytl verdiler sizce vereyimmi ?
    bence fiyat uygun bende soruşturdum en fazla okadar veriyolar tabi bu motara göre deyişir ben 2009 un temmuzunda almıştım motorumu şuan 2945 km de yağ deyişimi hariçinde sorun çıkarmadı bakımlara gitti garanti var ama 1.000 ytl den fazla veren yok daha kazasız çiziksiz motor satmaktan vazgeçtim

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı adrenalin59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence fiyat uygun bende soruşturdum en fazla okadar veriyolar tabi bu motara göre deyişir ben 2009 un temmuzunda almıştım motorumu şuan 2945 km de yağ deyişimi hariçinde sorun çıkarmadı bakımlara gitti garanti var ama 1.000 ytl den fazla veren yok daha kazasız çiziksiz motor satmaktan vazgeçtim
    zaten bu scoterların yagına bı de bujısıne bakıcan kayısıda kontrol ettınmi kolay kolay arıza yapmaz.151lerın 2.elleri cok düşük o yüzden bende devamlı binme taraftarıyım.hakkını vermedıkcede satılmasın senelerce kullanırım

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz kolu donacak kadar soguk ılk defa duydumkapalı yerdemi oluyo bu olay?

evet kapalı yerde üstünde de eski eşyalar attım o halde gene donuyor bugün söktüm gaz kolunu alttan güneş vardı biraz erimeye başladı su damlaları çıktı aksam saatleri yine hava donuyor tekrar aynı ben zorladım gaz kolunu çekik kaldı şimdide erimeden toplamıyor çalıştırayım dedim akü bosalmasın diye çekik kaldığı için boğuluyor haliyle çalışmıyor yapcak bişi yok erimeden sorun çözülmeyecek
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    evet kapalı yerde üstünde de eski eşyalar attım o halde gene donuyor bugün söktüm gaz kolunu alttan güneş vardı biraz erimeye başladı su damlaları çıktı aksam saatleri yine hava donuyor tekrar aynı ben zorladım gaz kolunu çekik kaldı şimdide erimeden toplamıyor çalıştırayım dedim akü bosalmasın diye çekik kaldığı için boğuluyor haliyle çalışmıyor yapcak bişi yok erimeden sorun çözülmeyecek
    gecmıs olsun,gercekten acaip bi durum,hava ısınıncada bu sefer akün bosalabilir bi yolu yokmu sımdı bu işin ben bile burdan sınırlendım vallamotoru soguk yusunden calıstıramamak cok kötü orda herkesın basına gelıodur bu olay senınkı donuyosa ordaki motorlarında kollarıda donuyodur muakkak ama bi çaresi olmalı bu işin sordunmu hiç baska birine??

Motosikleti
    gecmıs olsun,gercekten acaip bi durum,hava ısınıncada bu sefer akün bosalabilir bi yolu yokmu sımdı bu işin ben bile burdan sınırlendım vallamotoru soguk yusunden calıstıramamak cok kötü orda herkesın basına gelıodur bu olay senınkı donuyosa ordaki motorlarında kollarıda donuyodur muakkak ama bi çaresi olmalı bu işin sordunmu hiç baska birine??

gaz telini saran kablonun içinde su var sanırsam sade bende donuyor başkalarında yok ya bi aklım diyor ne uğrasıcan değiştir komple gaz kolunu ve telini kablolarını en son olacak başka yolu yok

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    gaz telini saran kablonun içinde su var sanırsam sade bende donuyor başkalarında yok ya bi aklım diyor ne uğrasıcan değiştir komple gaz kolunu ve telini kablolarını en son olacak başka yolu yok
    ee tmm işte sen su kacırmıssın oda donuyo tabiikide.neyse 10 15lıra sıkısmış artık komple deıstırırsın olur bıter

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    bende aynı sorunu bu sabah yaşadım benim motor hep açıkta duruyor dün gecede -3 derece soguk vardı sabah bir baktım kol donmuş daha önce böyle bir sorun yaşamadığımdan başta ne yapacagımı bilemedim ama aklıma sıcak su geldi 10 luk su şişesine doldurdum sıcak suyu motoru bir nevi sıcak suyla yıkadım hem kol düzeldi hep fazla zorlanmadan çalıştı

Motosikleti
    wallah ben ne bileyim değiştirecem 10 lira malzeme 10 da işçilik 20 lira nabalımm

Motosikleti
    gaz teli komple takım almaya gittim aldım geldiğimde ken di kendine düzelmiş bende gaza kollarını değiştirdimiyikide değiştirmişim iyice bitmiş gazkolları ve içi zaten daha sökerken koptu kağıt gibi incelmiş

Motosikleti
    iyi sen kaliteli motorunla gez bakalım kardeşim sen motor kullanmayı bilmiyorsan motora ne çamur atıyorsunn

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    arkadaşlar arnızda arka jant rulmanı sorunu yaşıyanınız oldumu ? benim motor rulman dağıttı tamirci arkadaş 15 liraya değiştiririz diyo......bu sorun motordan kaynaklanmadı kimse demesin mondial işte dandik diye motorum 7,000 km ye gircek ben motorumdan memnunum benim motoruma yüklendiğim kadar başka bi motora yüklenseydim çoktan perte çıkardı hem su işi yapıyom hem akşamları geziyoz yeri geliyo 3 kişi biniyoz yeri geliyo dimdik rampalara çıkıyoz yeri geliyo 4 tane damacana yüklüyom

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arnızda arka jant rulmanı sorunu yaşıyanınız oldumu ? benim motor rulman dağıttı tamirci arkadaş 15 liraya değiştiririz diyo......bu sorun motordan kaynaklanmadı kimse demesin mondial işte dandik diye motorum 7,000 km ye gircek ben motorumdan memnunum benim motoruma yüklendiğim kadar başka bi motora yüklenseydim çoktan perte çıkardı hem su işi yapıyom hem akşamları geziyoz yeri geliyo 3 kişi biniyoz yeri geliyo dimdik rampalara çıkıyoz yeri geliyo 4 tane damacana yüklüyom
    gecmıs olsun normalde 7000de dagıtması normal deılsen 3 kişi kullandıgın için cabuk dagıtmıs bıde üstüne su işi yapıorsun halıyle motor naapsın?neyse artık bıraz daha dıkkat edersın bundan sonrarulmanlar ucuzda işçiliği bıraz zahmetlı bu işin en kısa zamanda yaptırırsın insallah duzelır

Motosikleti
    gecmıs olsun normalde 7000de dagıtması normal deılsen 3 kişi kullandıgın için cabuk dagıtmıs bıde üstüne su işi yapıorsun halıyle motor naapsın?neyse artık bıraz daha dıkkat edersın bundan sonrarulmanlar ucuzda işçiliği bıraz zahmetlı bu işin en kısa zamanda yaptırırsın insallah duzelır
    sağol dedim ya sorun motorda değil bende büyük ihtimal yarın yaptırırım bundan sonrada 3 kişi binmem

Motosikleti
    yanniii normaldir dağıtması rulman dağıtma olatıda tekerlek sağa sola oynar aradaki burç yani bosluğu dolduran o kadar pahalımıymıs bu sey yaa ben en fazla 5 lira sanıyordum ama işçilik var sahi onu unuttumm

Motosikleti
    en pahalısı 5 lira doğru ama işcilik yüksek oda benim tanıdık başka yere sordum 20 tl den başlıyo

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı CrayzWolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mondial kadar dandik bi motor görmedim ya. Valla aldığıma alacağıma pişman oldum her gün servise gidiorum her gün ayrı bi yerinden ses gelior. Allahtan 1.100 e sattım Kurtuldum valla. Şimdi sipariş verdim gelecek yeni motorum Kymco Xciting 250 : ))
    motoru sattıysan nıye bu topiye yazıyorsun kardeşim.sımdıye kadar bındin motoru hor kullandın bide kalkıp hs yi burda kotulersen topiyi karsına alırsın adam gibi yaz sana insan gibi cvp yazalım burası mondıalı karalama topiği deıl

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    Kardeş Hor kullandın diyorsun.Soruyorum sana beni tanıyor musun? Motora nasıl baktığımı nasıl kullandığımı biLiyor musun ? O yüzden hor kullandın deme sakın bana !! Ben kullanırkende sölüordum dandik motor kardeşim sonuçta çinde üretiliyo..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:58 ----------

iyi sen kaliteli motorunla gez bakalım kardeşim sen motor kullanmayı bilmiyorsan motora ne çamur atıyorsunn
    Motor kullanmayı bilmediğimi sölüorsun.senden daha iyi bildiğim kesindir. Xciting den vazgeçtm Honda Foresight aldım en azından Mondialden kaliteli kardeş....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler