Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    yoq yaw naptın sen xenon farlar ne kadar haberin varmı bizim taktıklarımız beyaz far.normalinden daha açık bi renkte beyaz gibi duruyo.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YOK
    yha arkadaslar bu motorlarda benzin göstergesi bozuldugu zaman yapılmıyomuu bana yardım edinn benzin ibrem çalışmıyoo

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    servise git göster.daha öncede yaptırdım tekrar aynı hale geldi de.yapmaları lazım

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı TR06SES63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha arkadaslar bu motorlarda benzin göstergesi bozuldugu zaman yapılmıyomuu bana yardım edinn benzin ibrem çalışmıyoo

dediklerimi yaptınmı tekrar şamandıraya baktır yeni şamandıra taktır yine çalışmazsa göstergen bozuktur benzin olanı tabii

Motosikleti
    arkadaşlar neredeyse 1 haftadan beri kimse bişi yazmıyor nerelerdesiniz beaw

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    valla ben buralardayım kimsecikler bişiy yazmıyor.bugun castrol power 1 4t 10w/40 yağımı aldım hafta sonu ise değiştiricem.motor nerdeyse 1,5 hafta oldu çalışmayalı.yağı boşaltmadan önce motoru çalıştırmalımıyım yoksa direk açıp yağı boşaltmalımıyım? tanıdık bi ustayla konuştum supap ayarı ve karbüratör temizlemeyide yapıcak.2000 bakımında başka bişeyler yapılmıyo herhalde.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru hiç çalıştırmadan yağı koyacaksın. alttakı tıpayı actıktan sonra yağ koyma yerının tıpasınıda sök ki ordan hava alarak rahatça aksın yağ tamamen boşalıncada yeni yağını koy ve motoru calıstır ama hiç gaz vermeden bi 5 dakka rolantide calıstır
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    eyw.sağolasın.peki supap ayarı karbüratör temizlemeyi siz daha önce yaptırdınızmı?ne kadara yapıolar bi fikrim olsun en azından.

Motosikleti
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw.sağolasın.peki supap ayarı karbüratör temizlemeyi siz daha önce yaptırdınızmı?ne kadara yapıolar bi fikrim olsun en azından.
    evet yaptırdım ama tam olarak bilmiyorum subap ayarı ustalara göre çok basit bişi benim tanıdık usta hiç para almadı bende karbüratörüde tas patlasa 10 liraya temizlesin fazla olacağını sanmıyorum

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben buralardayım kimsecikler bişiy yazmıyor.bugun castrol power 1 4t 10w/40 yağımı aldım hafta sonu ise değiştiricem.motor nerdeyse 1,5 hafta oldu çalışmayalı.yağı boşaltmadan önce motoru çalıştırmalımıyım yoksa direk açıp yağı boşaltmalımıyım? tanıdık bi ustayla konuştum supap ayarı ve karbüratör temizlemeyide yapıcak.2000 bakımında başka bişeyler yapılmıyo herhalde.
    slm benim motorun ilk 500 bakımı yaklaşıyor bende castrol 10w/40 yağ alıcam fiyatı nedir ayrıca 1 litrelikmi alıcam yağı.

servislere güvenmediğim için kendim alıyorum yağı kalitesiz yağ koymalarından korkuyorum sizce iyimi yapıyorum yoksa servise güvenmelimiyim
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm benim motorun ilk 500 bakımı yaklaşıyor bende castrol 10w/40 yağ alıcam fiyatı nedir ayrıca 1 litrelikmi alıcam yağı.

servislere güvenmediğim için kendim alıyorum yağı kalitesiz yağ koymalarından korkuyorum sizce iyimi yapıyorum yoksa servise güvenmelimiyim

servise güvenilirmi hiç al castrol gtx magnatec 10 / 40 yağı bak keyfine 1 litrelik alacan hatta kendin değiştir servise gitmene gerek yok çünkü senden 20 ytl alacaklar yağın götürsende fayda etmez garanti diye bişi yok motorun her seyinle sen ilgilen yapamadıklarını zaten ustaya götür tanıdık ustalara ve sanayi ye mondial servisine güvenirsen gerisini sen düşün artık

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise güvenilirmi hiç al castrol gtx magnatec 10 / 40 yağı bak keyfine 1 litrelik alacan hatta kendin değiştir servise gitmene gerek yok çünkü senden 20 ytl alacaklar yağın götürsende fayda etmez garanti diye bişi yok motorun her seyinle sen ilgilen yapamadıklarını zaten ustaya götür tanıdık ustalara ve sanayi ye mondial servisine güvenirsen gerisini sen düşün artık
    şuanda kendim değiştirecek kadar tecrübem yok o yüzden mecburen servise götürücem hem sübab ayarı yapılıcak ayrıca karbüratörüde temizleticem ama yağı kendim dışarıdan alıp götürücem bu yağın fiyatı ne kadar peki

Motosikleti
    şuanda kendim değiştirecek kadar tecrübem yok o yüzden mecburen servise götürücem hem sübab ayarı yapılıcak ayrıca karbüratörüde temizleticem ama yağı kendim dışarıdan alıp götürücem bu yağın fiyatı ne kadar peki

BEN 15 YTL ALIYORUM AMA SİZİN ORDA NE KADAR DIR BİLEMEM AMA 15 - 20 YTL ARASINDADIR KESİNLİKLE FAZLA DEĞİLDİR SEN KARBÜRATÖRÜ NİYE TEMİZLETTİRİYORSUN Kİ DAHA 500 KM DE BOSUNA SÜBAP AYARIDA ÖYLE BOSUNA YAPTIR YANİ HADİ ÇOK GEZSEN NEYSE DAHA İLK BAKIMI DİYORSUN HİÇ BOSUNA YAPTIRMA SEN BİLİRSİN DAHA 500 KM DE MOTORA YAPILMAZKİ ONLAR 7000 - 8000 KM YAPTIR MOTORDA Bİ ANORMALLİK OLMADAN YAPTIRILMAZ ONLAR BOSUNA YAPTIRIP MOTORUN AYARINI BOZDURMA AMA SEN BİLİRSİN YİNEDE

BEN 15 YTL ALIYORUM AMA SİZİN ORDA NE KADAR DIR BİLEMEM AMA 15 - 20 YTL ARASINDADIR KESİNLİKLE FAZLA DEĞİLDİR SEN KARBÜRATÖRÜ NİYE TEMİZLETTİRİYORSUN Kİ DAHA 500 KM DE BOSUNA SÜBAP AYARIDA ÖYLE BOSUNA YAPTIR YANİ HADİ ÇOK GEZSEN NEYSE DAHA İLK BAKIMI DİYORSUN HİÇ BOSUNA YAPTIRMA SEN BİLİRSİN DAHA 500 KM DE MOTORA YAPILMAZKİ ONLAR 7000 - 8000 KM YAPTIR MOTORDA Bİ ANORMALLİK OLMADAN YAPTIRILMAZ ONLAR BOSUNA YAPTIRIP MOTORUN AYARINI BOZDURMA AMA SEN BİLİRSİN YİNEDE
    ya benim motor 150-160 bin yakıyor km'ye o yüzden

Motosikleti
    ya benim motor 150-160 bin yakıyor km'ye o yüzden

hımm tamam o zaman yaptır bakalım faydası olur

hımm tamam o zaman yaptır bakalım faydası olur
    aslında motorun yakıtı km'ye 120 bin liraya kadar düşmüştü şimdi geri yükselmeye başladı ilk aldığım zamanda 150-160 yakıyordu km'ye şimdi geri yükseldi nedense. yani sübap ayarı ve karbüratörü temizletmek kendi kararım daha servislede konuşmadım bu konuyu ama o da heralde aynı şeyi söyler

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaşlar motoruna performns egzoz taktıran oldumu ya.internette geniş bi arama yaptım ama bizim motorlar için performns egzoz bulamadım.kullanan varsa bilgi verebilirmi??

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    senın için bunu bilgisayarım köşelerindeki link arşivimden cıkardım

soylenene gore sadece ses ve goruntu dediler ama el yapımı oldugu için performansa etki edecektir

151rs nın ama sizinkine uyar diye dusunuyorum olmazsa bile almak istersen sipariş verirsin

işte link

http://www.ercanmotorcycle.com/mondial.html
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    aslında motorun yakıtı km'ye 120 bin liraya kadar düşmüştü şimdi geri yükselmeye başladı ilk aldığım zamanda 150-160 yakıyordu km'ye şimdi geri yükseldi nedense. yani sübap ayarı ve karbüratörü temizletmek kendi kararım daha servislede konuşmadım bu konuyu ama o da heralde aynı şeyi söyler
    YAKITIN ÇOĞALMASI NORMALDİR BENZİN ALDIM 15 LİRALIK HALA DOLMUYOR DEPO O GENE BENZİN 3.300 TL OLMUS ÇOĞALCAK TABİ

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    sağol aga link için.....güzel egzozlar varmış

Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senın için bunu bilgisayarım köşelerindeki link arşivimden cıkardım

soylenene gore sadece ses ve goruntu dediler ama el yapımı oldugu için performansa etki edecektir

151rs nın ama sizinkine uyar diye dusunuyorum olmazsa bile almak istersen sipariş verirsin

işte link

http://www.ercanmotorcycle.com/mondial.html
    aga egzoz fiyatlarını sordum 250 ytl gibi fiyat söledi.bana pahalı gibi geldi ama el yapımımıymış.gücü çok farkedersin dedi ama nekadar doru bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler