Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    KARBÜRATÖRÜ KISMISTIR EVE ONDAN GİTMEZZZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F

ok ile gösterilen yerlerde çevirmeli metal cıvata var onu kontrol et çıkart bidaha tak çok fazla sıkma devir satinin kine ellemene gerek yok onda sorun yoksa;
    yalnız benimde motoru ilk aldığımda devir saati çalışıyor ama km saati hiç kalkmıyodu garantiden değiştirdiler benimki bozuktu büyük ihtimal seninki bozuk değildir çünkü ibre sonuçta kalkıyo bellki ki biyerlerde gevşeklik var kolay gelsin

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    ohaa.bu topic ne hale gelmiş böyle.bundan 2 yıl önce bu topic e mesaj yazmıştım.
    vay beaa.bendede vardı bir zamanlar 150 hs.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ok ile gösterilen yerlerde çevirmeli metal cıvata var onu kontrol et çıkart bidaha tak çok fazla sıkma devir satinin kine ellemene gerek yok onda sorun yoksa;
    yalnız benimde motoru ilk aldığımda devir saati çalışıyor ama km saati hiç kalkmıyodu garantiden değiştirdiler benimki bozuktu büyük ihtimal seninki bozuk değildir çünkü ibre sonuçta kalkıyo bellki ki biyerlerde gevşeklik var kolay gelsin
    kardeş sağol tşk.bi deniyelim bakalım inşallah işe yarar
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    evet karayılan ordanda gevsemiş olabilir ama sanmıyorum gevseyeceğini kesiinlikle tekerleğin ordan bir sorun vardırr

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    150 hs nasıl tavsiye edermisiniz sorunlumudur rs 151 gibi turuncu rengi çok hoşuma gidiyo çok temiz 1,250 ye var
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 hs nasıl tavsiye edermisiniz sorunlumudur rs 151 gibi turuncu rengi çok hoşuma gidiyo çok temiz 1,250 ye var

wallah kardeş kişi nasıl kullanmış ona göre değişir wallah motor işi şansına benim motor 14500 km yi geçti ALLHA ŞÜKÜR HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM HİÇ BİR PARÇASIDA DEĞİŞMEDİ BUGÜNE KADAR ALLAH KISMET EDERSE BU ŞEKİL DEVAM EDECEM YOLA AMA SENİN Kİ NASIL OLUR BİLEMEM VEYA SEN NASIL KULLANIRSIN

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallah kardeş kişi nasıl kullanmış ona göre değişir wallah motor işi şansına benim motor 14500 km yi geçti ALLHA ŞÜKÜR HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM HİÇ BİR PARÇASIDA DEĞİŞMEDİ BUGÜNE KADAR ALLAH KISMET EDERSE BU ŞEKİL DEVAM EDECEM YOLA AMA SENİN Kİ NASIL OLUR BİLEMEM VEYA SEN NASIL KULLANIRSIN

valla BANARLI doğru söylemiş gerçektende şans işi motor 150 hs genel anlamda sorunsuz bir motor herkes öyle söylüyor ama ben motoru aldım
    700'de komple alt motor değişti fabrikasyon arızalıymış alt motor garanti kapsamında olduğu için para falan vermedim.şu anda motorum 1.800 km'de şimdilik bir problemi yok alacağın motor kaç km'de temizmi kaç model

Motosikleti
    evet ben karayılanın dediklerini sormayı unuttum kç km yağı zamanında değişiyormu ve motor uzun süredir çalışmadığında nasıl çalıştırıyor , uzun yola çıkmışmı , çıktıysa motoru nasıl kullanmış bunun gibi sorular sorayım sana

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    motor bayağı temiz ya km 2,700 falandı heralde yakıtı nasıl acaba bu 150 hs nın
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

iyi o zaman 2.700 km ne ki eğer bakımlarıda zamanında yapılmışsa yağı falan zamanında konmuşsa mesele yok o paraya iyidir sen bu motoru tanıdığın birinden falanmı alıyorsun.yakıt konusuna gelince ben kendi motorumun yakıtını söyleyeyim sana 1 km'ye şu anda 9-10 kuruş arası yakıyor ama senin motor ne yakar bilemem bazı hs'ler km'ye 14-15 kuruş yaktığını duyuyorum yani kullanım ile alakalı bir şey

ama sana şunu söyleyeyim kesinlikle 151 RS gibi sorunlu bir motor değil

Motosikleti
    iyi ozaman diyorsun karayılan eğer MOTOR YATTIYSA O MOTORDAN HAYIR GELMEZ YATAN MOTOR HER ZAMAN ARIZA ÇIKARIR VE ZATEN Bİ ARIZASIDA VARDIR ANLAYAN ANLAR - BİLEN BİLİR BU OLAYI

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ozaman diyorsun karayılan eğer MOTOR YATTIYSA O MOTORDAN HAYIR GELMEZ YATAN MOTOR HER ZAMAN ARIZA ÇIKARIR VE ZATEN Bİ ARIZASIDA VARDIR ANLAYAN ANLAR - BİLEN BİLİR BU OLAYI
    tabiki yattıysa arıza çıkarabilir ama şu anda aktif durumdaysa yani kullanılıyorsa bu fiyata iyi bir motor arkadaşın dediği gibi temizse. zaten motor daha 2.700 km deymiş

sen şu motorun resimleri varsa ekle bi istersen

Motosikleti
    Evet resimleri görelim ama resimlede tam sonuç alamayız

Motosikleti
    Mondial 150 HS Hemide Kırmızı!i!

Marş Motoru Yardım!!!

Herkese selam arkadaşlar.Benim hs'min marş dinamosunda küçük bi sorun var.Marşa bastığım zaman önce tık diye bir ses geliyor 1-2 saniye sonrada marş motoru anca dönderiyor acaba bu neden oluyor???Kısa bi süre önce kömürlerini değiştirmiştim acaba bağlantılardamı bi kopukluk var yoksa kömürmü kalitesiz???Anlayan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı TeA_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam arkadaşlar.Benim hs'min marş dinamosunda küçük bi sorun var.Marşa bastığım zaman önce tık diye bir ses geliyor 1-2 saniye sonrada marş motoru anca dönderiyor acaba bu neden oluyor???Kısa bi süre önce kömürlerini değiştirmiştim acaba bağlantılardamı bi kopukluk var yoksa kömürmü kalitesiz???Anlayan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.

evet bağlantıda bir sorun olabilir kömürün kalitesi falan önemli değil ikiside sonuçta aynı görevi yapıyor ama belkide senin marş motoru ömrünü dolduruyorda olabilir

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı TeA_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu dınamolar ıyı degıl bunların komurlerı bıttıgınde sarıyı yanı bakırdakı oyukları duzler buda manyetık alanı etkıler senın anlıyacagın dınamo degışecek 35 ytl bırde marşa elektrık veren otomatıge bak kablosu nasıl

Motosikleti
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu dınamolar ıyı degıl bunların komurlerı bıttıgınde sarıyı yanı bakırdakı oyukları duzler buda manyetık alanı etkıler senın anlıyacagın dınamo degışecek 35 ytl bırde marşa elektrık veren otomatıge bak kablosu nasıl

evet kardes haklı olabilirsinn

14670 km deyim çok şükür sorunsuz yola devam

ne bu yaaa kimse bişey yazmıyorrr yaaa çok mu işiniz var 2 satırda yazamıyormusunuzz

Motosikleti
    14700 km deyimm ALLAHA ŞÜKÜR BİR SORUN YOK

14725 km deyim KISMET OLURSA EN KISA ZAMAN DA 15000 KM YAPACAM

slm arkadaşlar ya benim motor km'ye 10 krş yakıyordu şimdi motor 13-14 ykrş yakıyor nedense yakıt arttı acaba motorun 2.000 bakımı geldi yağ eskidiği içinmi arttı yakıt şu anda motor 2.000 km'de en son bakımı 1.000 km'de yaptırmıştım.

bu arada BANARLI motor 95 km'nin üstüne çıkmıyor üstelik tek kişi denedim sence daha fazla sürat yapması gerekmezmi aca karbüratör ayarımı gerekir yada başka birşey nedersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler