Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar 150 hs ne kadar 0 km biliyormusuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu motorun amortisörleri işe yarar olsa, motor en ufak tümsekte insanı havalara uçurmasa bunun üzerine 125/150cc scooter yok diyebilirim piyasada. Ama bi Honda Spacy'ye bin bi Mondial 150HS'ye bin, Mercedes'ten inip eşeğe binmiş gibi olursun.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    aynaları çıkarmak modifiyemidir acaba ))sen biraz abartıya kaçmıssın ..mondialin içinde en saglam seri motorlardan biri hs rs.. rs alcktım ilk olarak ama sıfır bulamadım hs yide düsünmedim arka fran kampana zc aldım memnunum şükür sorun suz 6000 km.

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Modifikasyon hobim derece almasamda + not alıp gittiğim yerde izimi bırakmışlığım oldu şimdi yine bi çılgınlık yapıp 150 hs ceset aldım ama bu seferki projem ailem için olucak kısmetse neyse uzun lafın kısası romeo344 kardeş plakalık güzel olmuş eline sağlık yeni fikirler getirdi aklıma hepinize kolay gelsin...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

0 km galeride mondial 150 hs ne kadar bi yardımcı olabilirmisiniz

s.a arkadaşlar bende mondial 150 hs var motor 12000 km de motor son zamanlarda soğukken kargo kamyondan takviye ile çok zor çalışıor ısınınca 1 marş ile hemen alıo çalışmamasının sebebi nedir acep yarımcı olursanız sevinirimm.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs Honda Cbf 150
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynaları çıkarmak modifiyemidir acaba ))sen biraz abartıya kaçmıssın ..mondialin içinde en saglam seri motorlardan biri hs rs.. rs alcktım ilk olarak ama sıfır bulamadım hs yide düsünmedim arka fran kampana zc aldım memnunum şükür sorun suz 6000 km.
    aynaları niye çıkarttımı söylememişim kusurabakma
    suan üstünde krom ayna war
    modifiye değil zaten benimki motoru topladım zevkime göre
    aynaları kırık olduğu için söktüm yakısmıyodu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı capanoqlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar bende mondial 150 hs var motor 12000 km de motor son zamanlarda soğukken kargo kamyondan takviye ile çok zor çalışıor ısınınca 1 marş ile hemen alıo çalışmamasının sebebi nedir acep yarımcı olursanız sevinirimm.
    sizin sorununuz buji de büyük ihtimal buji marş motorunu döndürüpte almıyosa bide ateşlemeye bakın ama en büyük olasılık bujiden olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

honda spacyyle hs yi kıyaslamak mümkünmü honda hayat onda ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Alıntı BestMachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modifikasyon hobim derece almasamda + not alıp gittiğim yerde izimi bırakmışlığım oldu şimdi yine bi çılgınlık yapıp 150 hs ceset aldım ama bu seferki projem ailem için olucak kısmetse neyse uzun lafın kısası romeo344 kardeş plakalık güzel olmuş eline sağlık yeni fikirler getirdi aklıma hepinize kolay gelsin...

saolasın modifiye de en cok uqrastığım benzın deposu oldu çamurluğu kesince benzin deposu cok kötü duruyodu

arkadaslar 0 km 150 hs lerde alarm uzaktan calıstırma sistemi varmı yoksa bizmi takıyoruz bilen varsa yardımcı olsun

Motosikleti
    Alıntı arslan522 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 0 km 150 hs lerde alarm uzaktan calıstırma sistemi varmı yoksa bizmi takıyoruz bilen varsa yardımcı olsun
    YOK SİZ TAKIYOSUNUZ

arkadaslar 150 hs mi iyi yoksa 150 mash mi siz hangisini tercih edersiniz

Motosikleti
    Bi seçim yapmak gerekirse Mash derim

sagol kardes bn kararsızım ikisinden birini alcam ama bakalım hangisini alcam kararsızım

motorun güzel olmuşş. farın kenarlarındaki küçük şeyler ney bi de mavi band mı yandakilerr.

Alıntı NNOOSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla onu neden oldugunu bilmiyorum ben o sesi başka motorlarda da duydum ince bir ses çıkıyor ama diger arkadaşlarımız biliyordur benim egzoz vidaları düştü egzozun motora girdigi kısımda motor bir anda bagırmaya başladı ne oluyor dedim birden hemen saga çektim yoldan geçen birinden yardım istedim motoru tutması için motoru biraz yan yatırmasını rica ettim saolsun oda yardım ettim baktım vidalar çıkmış elime bez aldım egzozu tuttum baktım sallanıyor sonra geri yola çıktım yolun en sagından gidiyorum 20 30 ile ama motordan öyle bir ses geliyorki herkes bana bakıyor onumdan giden motor bisikletlilere hiç korna çalmıyorum sadece vitesli motor gibi aragaz weriyorum onlar duyuyor yol weriyorlarsonra babamın arkadaş motorcu war onun yanına gittim anlattım böyle böyle oldu dedim sonra motor yatır dedi baktı bu egzozu senmi taktın dedi yok dedim kım taktı dedi daha aldıgımdan beri böyleydi dedim alla alla dedi sonra bir kaç somun taktı sonra ses düzeldi geri bular işini görür dedi ama bir ara onun uzun vidası warmıs ondan alacam onu takacak motordan gelen ses varya herkes bana bakıyor bu ses bu motordan nasıl geliyor diye gazı birakıyorum patt patt diye sesler geliyor motordan egzoza bakıyorlar orjınal egzoz sonra aynı yoldan geçtim ewe gitmek için millet gene bakıyor ses çıkmıyor motordan 5 dakıka sürmedi motorun yapılması millet de çok şaşırdı onun için arkadaşlar sız sız olun motorda bütün vidaları sıkın benim aklıma o vidalar hiç gelmedi böyle birsey olacagı aklıma bile gelmezdi ben egzoz batladı sandım ama patlayacak hiçbirşey olmadı arkadaşlar tekrar söylüyorum motorunuzu sewiyorsanız her zaman bütün vidaları sıkın ne olursa olsun yok burdan bir sorun çıkmaz demeyim ben öyle düşündüm vida düştü yolda size örnek işte ben
    aynı muhabbet bendede oldu yolda 100 le gidiyordumm. gaz kestim yavaşladım motor su motoru gibi bagırmaya başladı ama motordan öel bi ses çıkıyor ki gelen geçen bana bakıyorr. .d sonra egsoz vidasının çıktıqını anladım ve somun felan alıp taktım şuan öle bi ses yok ama eski sesinede dönmedi gaz kestiğimde aynı yerden pat pat die sesler geliyor. onuda anlamadım nıe patlıyor . die sen biliyorsan söler msn ne yapmam lazım.

Motosikleti
    SYM EVO 250
    selam arkadaşlar..uzuun zaman oldu yazmayalı...askere gittim geldim.iş güç gurbet derken.unuttum aslında motoru.havalar bi ısındı, yay olarak karsıya dikkatsizce gecerken bi düt sesi geldi.hemen irkildim yolda olduğumu anladım durdum ve sese doğru baktım.motor hemde kırmızı hs bakakaldım.motorcu bana bakıo ben ona.bilinçaltındaki motor sevgim arttı.sardım yine bu siteye..tabi mondial Hs mi çiftcilik ile uğrasan bir adama sattım.su an Bolu mudurnu ilçesinde.Motorum 2006 model, 600 km de çok binilmemiş temizdi.800 e saatım..şimdi honda cbf ye sardım.vitesli istiyorum o hosuma gidiyor..

çok kurkuyorum motor kazalarından .birde ben diyeyim , Dikkatlı olun....saygılar
    işte buna dokunma !!!

selam aranıza yeni katıldım.

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım 2006 model turuncu bır 150 hs aldım.ama soyle bır sorunum var alır almaz saglam bır ustaya gitti motor(motoru almak ıcınde aynı ustaya gostermıstım) akusu,yagı ve arka fren balataları degıstı ve tum 6 bın bakımları yapıldı(5700 km de idi ) benım sorunum su yaklasık 300 kmdeir takıp edıyorum cok yakıyor daha dogrusu ıcıyor son uc ornek 110 km de 5.100 lt/66 km de 3.230 lt/55 kmde2.890lt. yanı kabaca 100 k de .4.85 lt gıbı bır yakıt sarfıyatı var.

hava filtresı ve lastık basınc ayarlarını yaptım.bujı ve karburator ve sıbop ayarına bakılacak.ama aklıma takılan bır sey var kavrama gurubu-varyatorden suphelenıyorum yakıtı ıcmesıyle ılgılı sebeıde kalkısta asırı bagırıyor motor ama gıtmıyor.3500 devırden sonra ıvmelenmeye baslıyor 3700-4000 gıbıde hareket edıyor.duz yol ve artcısız.rolantıde 1500-1600 dv de falan .bu normal degerımıdır kalkıs devırı yoksa suphelerımde haklımıyım arkadaslar.

Şimdiden yardımlarınız ıcın tsk ederim.

Motosikleti
    Düşünüyoruz kardeş 150 mc
    slm herkeze arkadaşlar ben mondial 150 hs alacagım ama hiç bi bilgim yok 2012 fiyatları nedir bilen varmı ??? AnKaRa

mondial 150 hs 0 km fiyatı bilen varmı arkadaşlar

http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture8260.html selam arkadaşlar buda bnm mondıal im
    [COLOR="DarkOrchid"][B]LaNeT OLSuN İÇiMDeKi MoToR SeVGiSiNe...[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler