Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 HS
    geçen gun 1000tl ye 150 hs aldım motorda cızık kırık kaza hıc yok motor aynı 0 alınmıs gıbı tekerler yenı takılmıs aku kayıs fren balatası vs herşeyi tamdır resımlerını koyacam sımdı ama koyamıyorum en yakın zman da motorumun resmını yayınlayacam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 ----------

11231231232134

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:21 ----------

Arkdaslar 150 hs ler 100km de sehır ıcınde kaç lıtre yakıyor sehır dısında kaç lıtfe yakıyor llutfen soylersenız cok sevınırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bastına gidiyor ama ozaman benzini içiyo rresmen ama hakkını veriyor devirli kullanırsan hiç yakmıyor desem yeri var bu benzin fiyatlarına göre yakıyor oldu tüm motorlar yani dediğim gibi kullanandan kullanana değişiyor
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2991049/detay/

burdaki motordan almayı düşündümde bunlar ne kadar yakar üşendim bütün heryer i okumaya 100kmde kaç lt yakar veya söyle söyliyim full depoyla kaç km yapar iyi forumlar

arkadaşlar sıfırdan farksız plakalı vergi borcu olmayan 2013/7 ye kadar muaynesi var daha henüz 155 km de alındığından beri garajda tutulmuş tertemiz 150hs
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4422562/detay/

Motosikleti
    mondial 150 hs
    selam arkadaslar daha 2 gun önce hs mi aldım direk foruma daldım son 3 haftadır zaten takıp edıyodum madem aldım uye oluyum kaynasalım dedım
    we bi sorunum war galıba forumda aradım bulamadım motorla 90 la giderken sorun yok 100 we uzerıne cıkınca egzozdan patlama sesleri geliyo egzoz orjinal we km 235794 te suan tek sorunum o we bununla uzun yol yapan warmıdır bayramda arkadasla 2 kısı denemeyı dusunuyozda sımdıden tesekkurler kazasız sürüşler

Motosikleti
    mondial 150 hs
    yukarda yazdım patlama sesını hallettım gazdan elını anıden cektiğinde oluyo yanmamıs benzın egzozda patlıyo galıba ama sımdıde egzozla motorun birlestığı yere 2 tane wida atmam gerekıo dustuğumde egzozun ustune yattı motor oda egzozla motor arasındakı wıdaları koparmıs :D manifold oluyo orası galıba nese size iyi forumlar uzun yol için cewabı hala beklıyorum

Motosikleti
    Mondial 150 HS Java StyLe 350
    Benmde Bi 150 Hs'm Var ama Arızası var Lütfen Yardım Edin Aküyü Vurduruyoruz ama hala sarj etmiyor Lütfen Bana Bugün Bi Yardım edin Lütfen

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı holloween adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bununla uzun yol yapan warmıdır bayramda arkadasla 2 kısı denemeyı dusunuyozda sımdıden tesekkurler kazasız sürüşler
    Merhaba arkadasim. Bu tarz motorlarla uzun yol yapmak istersen motoru mecburen dinlendire dinlendire göturmelisin, dip gaz 200km zaten gitmez, 50-60km/h bazen dahada hizli ama arasira mola verip motorun dinlenmesi lazim. Ben motorun ne kadar dayanikli oldugunu görmek icin 26km elimi gazdan hic cekmedim, hic ama. Eve geldigimde tek hata bulabildigim yer motorun sanziman yaginin biraz o usteki borudan kacmasiydi, yoksa hic bir sekilde ariza vermedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı KochisarLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benmde Bi 150 Hs'm Var ama Arızası var Lütfen Yardım Edin Aküyü Vurduruyoruz ama hala sarj etmiyor Lütfen Bana Bugün Bi Yardım edin Lütfen
    Merhaba arkadasim. Bu motorlar vitesli olmadigi icin vurdurarak zaten hic biryere varamazsin, ayak marsiyla calistirirsin ancak akun biterse. Sarj etmiyor demissin, eher motor uzun sure yattiysa biraz bekle, eski haline gelir, Ama yok motor simdi yapmaya basladi böyle seyleri diye, 1. Aku kötuye gidiyor 2. Alternatörun kötuye gidiyor. Alternatörun görevide akuyu sarj etmek zaten, ama dikkatli ol, motor rolantideyken alternatör yeterince elektrik uretmiyor, direk akuden aliyor farlarin gucunu. Birde motoru calistirirken ASLA hic bir lamba, far acik olmasin, alternatöru öldurursun. Kal saglicakla
    "Some see things as they are, and ask why?
    I dream things that never were, and ask why not?"

Motosikleti
    mondial 150 hs
    [QUOTE=numan94;2427116]Merhaba arkadasim. Bu tarz motorlarla uzun yol yapmak istersen motoru mecburen dinlendire dinlendire göturmelisin, dip gaz 200km zaten gitmez, 50-60km/h bazen dahada hizli ama arasira mola verip motorun dinlenmesi lazim. Ben motorun ne kadar dayanikli oldugunu görmek icin 26km elimi gazdan hic cekmedim, hic ama. Eve geldigimde tek hata bulabildigim yer motorun sanziman yaginin biraz o usteki borudan kacmasiydi, yoksa hic bir sekilde ariza vermedi.[COLOR="Silver"]

teşekkür ederım yanıtın için o mesajı yazdıktan sonra tatsız olaylar yasadım we acıkcası motordan soğudum kayişi koptu birden giderken tabe 140 gorunce o motorla normal dedim kayişini deiştirdik yokuş aşşa elını gazdan cektınde motor yavaslamaya baslıyodu kayiş yeni oldu için normal sandım dewam ettım yaklasık 40 yada 50 km sonra yeni kayişte koptu şimdi tekrar deiştircem sabah goturcem ustaya forumda okudum kadarıyla arkadaslar 5000 km de 1 kayiş deiştirirsen sorun olmaz diolar ama 50 km de kopması fena sekılde soğuttu ustanın hatasımı yoksa kayişmi hatalı bılmıyorum kullanıs tarzım genel olarak sert sayılır ısıklarda hızlı kalkıyorum 100 u gormeden rahat etmıyorum we yol musayıtse gazı sonuna kadar acıyorum dewir saati 8 we 9 gosterdınde motorum tamamen tıtrediğini hıssedebılıyorum bu motorları kaç dewirde kullanmak gerekır we usta bazı problemlerın oldunu soylemıstı ılk kayısı taktırdımda bilyalar deiştirmiş we bı parcanın otnadığını soyluyodu wites gecisini sağlıyan bi çubukmus yada kayısı cewiren bi seydi tam hatırlamıyorum nese gewezelığım ustunde yıne size ii forumlar bazen keske witesli bişeler alıp kayişle fln ugrasmasaydım dedim oluyo

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    Bu motordan yeni aldım çok az kullanılmış 2011 model sağlam motor 1.000 tl ye satın aldım 10 ay taksitle çok güzel gidiyor yakında resimleri koyarım buraya :D

KARDEŞ BEN MONDİAL 150 HS ALCAM SİZ MEMUNMUSUNUZ ONA GÖRE ALCAM

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Sıfır Alicaksan Mondial 150 Mash Al Mükemmel Motor.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır Alicaksan Mondial 150 Mash Al Mükemmel Motor.
    denedinmi sürdünhü hocam ne değişiklik var allah aşkına sadece makyaj yapmışlar motor bile aynı sadece makyaj nereye kadar .....
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Alıntı exali0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denedinmi sürdünhü hocam ne değişiklik var allah aşkına sadece makyaj yapmışlar motor bile aynı sadece makyaj nereye kadar .....
    Aynen katılıyorum. EURO 3 normundaki motorlarda performans daha düşük. Havayı az kirletmesi amacıyla Karbüratör ve Egzoz sisteminde bazı düzenlemeler yapılmış. Buda direk performansı etkiliyor. Dediğin gibi led li makyaj fazla ara mesafe dar. Arkadaşın biri videolarını koymuş.

Mondial mash video

150 HS yi İki senedir kullanıyorum ayak mesafesi en geniş scooterlerden rahat bakımını yaparsan güle güle kullanırsın. Mash mi HS mi deseler "0" bir HS yi tercih ederim.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    MERHABA ARKADAŞLAR NASILSINIZ UZUN Bİ ARADAN SONRA ANCA GİREBİLDİM İŞLERDEN DOLAYI MOTORLARINIZIN DURUMLARI NASIL İYİ Mİ ARIZA SORUNU DERDİ OLAN VAR MI
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Kimseler kalmamış.Ben satalı 1 yılı geçti ama hala özlüyorum vallahi.Yeni motorda alamadık.

S.a arkadaşlar bende 150 hs kullanıcısıyım motorum 14000 şu ana kardar hiç değişen parçası olmadı ve yolda hiç bırakmadı yalnız son zamanlarda motor soğukken çalışmamaya başladı traktörden takviye atmama rağmen çok zor çalışıyor motor ısınınca 1 marş ile alıyo soğuyunca aynı sorun tekrar ortaya çıkıyo yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs Honda Cbf 150
    EL EMEĞİ GÖZ NURU MODİFİYE ÇALIŞMALARIM

YAPILAN İŞLERİ ANLATMAMA GEREK YOK HERŞEY ORTADA

AYNALAR ÇIKARTILMIŞTIR

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı romeo344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nooldu egzozun içini boşalttın başın göğe mi erdi

Motosikleti
    Mondial 150 Hs Honda Cbf 150
    EL EMEĞİ GÖZ NURU MODİFİYE ÇALIŞMALARIM

Yapılan işler Sırasıyla :
    Arka Çamurluk Kesildi--
    Benzin Deposu çıkartıldı temizlendi boyandı ve koltuğun altına alındı--
    Stop ve sinyaller özel stop filmi ile kaplandı--
    Plakalık için Demirciden Özel parça yaptırıldı ayarlanabiliyo kapanıp açılabilme gibi Amatisöre Bağlı.
    Farlar Mavi Ampulle Değişti Yesil Angel Halka takıldı -- Karburator değişti Büyütüldü --
    Karburatörü büyüterek eksoz patlatmayı Geliştirdik yolda kontağı kapat 10 metre gitsin aç füze gibi patlıyo
    Uzaktan kumandalı ÇALIŞTIRMALI Alarm yapıldı--
    Amatisörler Kısaltıldı ve sertleştrildi-
    Koltuk Mavi Siyah deri ile Sade Şekilde Kaplandı--
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    YAKITTA FAZLA BİR ARTIŞ YOK MOTOR ÇOK SERİ VE DİNAMİK YOKUŞ YUKARI ÇEKİŞİ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYO AFEDERSİNİZ KÖPEK GİBİ GİDİYO -- BUJİSİ PERFORMANS BUJİ---- YAĞINA 50 GRAM BORPOWER KOYDUK MOTOR COK FARKLI

YAPILAN İŞLERİ ANLATMAMA GEREK YOK HERŞEY ORTADA

AYNALAR ÇIKARTILMIŞTIR

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nooldu egzozun içini boşalttın başın göğe mi erdi

İÇİNİ BOŞALTMADIMKİ SADECE KAFA TAKTIRDIM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler