Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    Arkladaşlar niğdede havalar daha ısınmış değilki.Benim garagız aşağıda yatıyo.Isparta ile buranın havası aynı. İnşallah havalar ısınırda bizde deh deriz.Haaa binenler yok değil ama ben doğru bulmuyorum,soğuklarda motor kullanmayı Dert kolay girip zor çıkıyor.Onun için size kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 hs
    500 bakımını yaptırdım..hava filteresi yağı değişti.birkaç yeri kontrol ettiler.motor rodaj döneminde olduğundan 45 gecmedim.şimdi motoru açmak istiyorum.nasıl yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba 150 HS kullanıcısıyım.
    Motor gaz verme anında çok ses çıkarıyor.Rahatsız edici şekilde.Eksoz sağlam görülüyor kaçak yok.Sizce nedendir.Diğer merkalar fısır fısır deyim yerindeyse,Bizimki sesiyle ürkütüyor.Çocuğunu kapan kaçıyor kenarı.
    Başka bir sorumda;2.El sağlam uygun fiyata çocuk motoru arıyorum.Kross tercihim.Yakında sünnet düşünüyoruz.
    Herkese Selamlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı celalvale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 150 HS kullanıcısıyım.
    Motor gaz verme anında çok ses çıkarıyor.Rahatsız edici şekilde.Eksoz sağlam görülüyor kaçak yok.Sizce nedendir.Diğer merkalar fısır fısır deyim yerindeyse,Bizimki sesiyle ürkütüyor.Çocuğunu kapan kaçıyor kenarı.
    Başka bir sorumda;2.El sağlam uygun fiyata çocuk motoru arıyorum.Kross tercihim.Yakında sünnet düşünüyoruz.
    Herkese Selamlar
    150hs nin debriyajı biraz geç kapıyor, benimde vardı eskiden 150hs'em kalkışlarda aynen dediğiniz gibi çok ses yapardı, ama sabit hızlarda fazla ses yok 50-60km hız civarında yarım gazdan biraz az gazda motor sesinin aynen yamaha ybr125 gibi çıktığını fark edeceksiniz, scooter olmasına rağmen vitesli motor sesi vermesi güzel bir ayrıntı. bide kalkışlarda debriyaj geç kaptığı için aragaz verebiliyosunuz bol bol. ayrıca bütün marka scooter'lar arasında en karizma egzoz sesi çin malı 150cc lerin bence, mondial 150hs'de buna dahil. honda activa'lar gibi teneke ses vermiyor. tam gazda activa sivrisenek gibi ses çıkarırken, çin malı 150cc'ler aynı tok sesi veriyor. bide motorun başkalarını kaçırmasına kafayı çok takmayın, A2 ehliyetiniz olduktan sonra egzozu modifiye edilmemiş orjinal bir motosikletin sesine kimse karışamaz, motosikletlerin çok sessiz olmasıda iyi değildir, trafikte ufacık bir taşıtsınız motor sesiniz diğer taşıtlara biraz daha görünür kılar sizi.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    150 hs nin normal sesi ki o sorun değil yani o elalem sesi çok güzel çıkıyor der sen sesi ürkütüyor diyorsun bırak ürkütsün olsun o kadar farkımız dersin
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Yorumlar için teşekkürler.
    Çözüm olarak ne olabilir diye sormuştum.Ses gerçekten rahatsız ediyor beni.
    -Ayrıca ben korna kullanmayı tercih ederim.-

Motosikleti
    ya kardeşim o motorun kendi sesi motordan gelen sese ne yapabilirsin ki akıllı ol azcık düşün sese çare diyorsun hadi bir yerden sallantı falan yapsa tamam diyecem bi akıl vereyimde motordan gelen sese ne yapıcan ses istemiyorsan alcan başka motorların motorunu takacan hani o fısır fısır ses çıkaranlardan motorundan bir daha öle ses çıkmayacak
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    bazı 150lik scooterlar yani bizimkilerinin aynıları sanki çalışmıyor denecek kadar az ses çıkarıyor ama bizimkiler farklı biraz kalın bir ses veriyor ama bence rahatsız edecek kadar çok değil senin motorunda egzozunda orta ayakta yada marş kolunda bir sorun olabilir bir baktır derim

Motosikleti
    hayır onunla alakası yok senin dediğin ayrı bir şey ve ayrı sess

Motosikleti
    burasıda bir canlanıyor bir ölüyor nerelerdesiniz beaw

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    uzun bi aradan sonra tekrar döndüm arkdaşlarren son geçen yaz motorla 70 km yol gittim motoru fazla zorlamadan ama yazlığa yakın kayış kopardı.kayış aldım bu seferde debriyaj sorunu çıktı motor çalışıyo ve gitmiyodu.anliyacağınız motor ağustos ayından beri yatışta.geçen hafta sonu motoru bi minibüs bulup getirdim ve bugunde servise verdim.akşama doğru aradılar.245 tl masraf çıkardılar.ön arka varyatör değişicek yağ buji değişicek karbüratör temizlenicek bir iki bişey daha saydılar ama şimdi hatırlamıyorum verdim yapılıyo bakalım nasıl olucak çıkınca.fiyat nasıl geldi size bana biraz yüksek geldi yetkili mondial servisine bıraktım?
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    ben sana söyleyim 100 lira fzladan para belki daha fazla alıyorlar bu saydıklarına göree

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    dün itibari ile motoru aldım canavar gibi olmuş.banarlı yukarda eksik yazmışım yapılanlar bunlar:yağ,buji,hava filtresi,triger,ön varyatör,arka varyatör,lastik,ayak marş dişlileri kopmle,karbüratör temizliği ve akü değişmiş.orta sehpa ve direksiyon burçlarınında değişmesi gerektiğini sölediler.duro marka lastik takmışlar.lastiklerin gerçekten çok iyi.orjinal lastikleriyle uzaktan yakından alakası yok ıslak zeminde kaydırmıyo yol tutuşu çok iyi.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    bugün motorun benzin şamandırasını değiştirdim amma uğrastırdı anasını satayım motoru toplarken herifler nasıl sokmus deponun içine şamandırayı bende demirleri yamultarak soktumda zoruna oldu sonra tekrar düzeltim yamulttuğum yerleri

Motosikleti
    millettt nerelerdesiniz beawww

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    ooo arkadaslar forum ölmüş ya hadi ben size bi derdimi anlatayımda coşturalım forumu şimdi beyler sabah işe gitmek için motorun çalıştırıyorum 200 mt gittikten sonra kendiliğinden stop ediyor marşa basınca çalışıyor ama gitmiyor baya bi 5 dakka falan gazı pompalıyorum düzeliyor akşama kadar ne kadar stop edersen et bastığında gidiyor bi tek sabahları bu sorunu yapıyor benzini hep aynı yerden alıyorum subap ayarları falanda yeni yapıldı akşama kadar işte oldgm için motorcuya götürecek fırsatım yok acaba sizce bu sorun neden oluyor olabilir

Motosikleti
    otomatik jikle den yapar benim motorda ısınana kadar gazdan elini çekince stop ediyor ama bu bir sorun değil

Motosikleti
    yok mu konusacak insan burda beawww

Motosikleti
    150 hs
    [/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:36 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:39 ----------

beyler buda benim motorum..gözüm gibi bakıyorum herzaman.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün itibari ile motoru aldım canavar gibi olmuş.banarlı yukarda eksik yazmışım yapılanlar bunlar:yağ,buji,hava filtresi,triger,ön varyatör,arka varyatör,lastik,ayak marş dişlileri kopmle,karbüratör temizliği ve akü değişmiş.orta sehpa ve direksiyon burçlarınında değişmesi gerektiğini sölediler.duro marka lastik takmışlar.lastiklerin gerçekten çok iyi.orjinal lastikleriyle uzaktan yakından alakası yok ıslak zeminde kaydırmıyo yol tutuşu çok iyi.
    Üstad kaç lira saydın bunlara sorması ayıp benimkine de yapılması gerekiyo da korkuyorum tamirciye gitmeye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler