Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha R25 2019 model için uygun fiyatlı ve apaçi sesi vermeyen slip on egzoz lazım.
    Amacım trafikte ayna kullanmayan araç sürücülerine karşı daha duyulur olmak ama çevreyi Tiger egzoz sesi gibi rahatsız etmemek. Görüntü olarak da apaçi olmayan uygun fiyatlı ne var? Akrapoviç Carbon hem ses hem görüntü yönünden en iyisi ama fiyatı çok yüksek.
    abi egzozla görünür olmak diye bişey yok bence ses arkaya gidiyo sonuçta önündeki adam senin yine duymuyor.Kalan hep baş ağrısı

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Radyatör koruma kullanan var mı?

Genel yorumlar soğutmayı olumsuz etkilediğini söylüyor, bu bilgi doğru mu? Alacaktım, son anda vazgeçtim.

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör koruma kullanan var mı?

Genel yorumlar soğutmayı olumsuz etkilediğini söylüyor, bu bilgi doğru mu? Alacaktım, son anda vazgeçtim.

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...
    Ben kullanıyorum, herhangi bir sıkıntısını görmedim. Yalnız alırken korumanın çerçevesinde lastiğimsi ya da sünger gibi bir şeyle çevrili olandan alın yoksa ön tarafta zırıltı yapar.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Arkadaşlar merhabalar
    Youtube'da videoları çekilen ''R25 kronik sorunlar'' başlığı altında anlatılan sorunlar çözüldü mü?
    Motosikletin yeni serilerinde bu sorunlar var mı? veya hangi model yılından sonra bu sorunlar çözüldü? bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar
    Youtube'da videoları çekilen ''R25 kronik sorunlar'' başlığı altında anlatılan sorunlar çözüldü mü?
    Motosikletin yeni serilerinde bu sorunlar var mı? veya hangi model yılından sonra bu sorunlar çözüldü? bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.
    2017den sonra çözüldü. Yeni kasalarda gidon titremesi(özellikle elleri bırakınca çok belli oluyor) bazı serilerinde amortisör yağ sızıntısı ve Led farların az yanması gibi sorun yaşayanlar olmuş bilginize
    Malatya CBR bunu beğendi.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Hangi modelden sonra ABS var? birisi 2017 modelini koymuş ABS demiş doğru mu?

Motosikleti
    MT25 2016
    2017 sonundakilerden itibaren. doğru demiş arkadaş.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    2018 model koyu mavi ve parlak siyah modellerinden itibaren abs var. 2017 model mat siyah olanlarda yok

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    2018 parlak siyah koyu mavilerden itibaren öncekilerde yok

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. 2016 model r25 sahibiyim. Bakımlarını yapmak için yağ filtresi ararken sitenin birinde mann mw64/1 marka model bir filtre olduğunu gördüm. Satıcı uyumlu olduğunu söylemiş. Filtrenin markasından yana bir şüphem yok. Alman otomobillerinin bir kısmı fabrika çıkışı bu markanın filtreleriyle geliyor. Fakat bu filtre arabalar için üretilmiş bir filtre olduğundan sizce motosikletimde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?
    Filtrenin özellikleri şu şekilde ama orjinalinin değerlerini bilmediğimden kullanıp kullanmamak arasında kaldım: https://catalog.mann-filter.com/EU/e...lter/MW%2064~1
    Sizce ne yapmalıyım ? Eğer konuyu açıklığa kavuşturabilirsek bu filtre r25 ve mt25 için kaliteli ve hesaplı bir filtre olabilir.

Türkiye'de yok. Bulamadım sitelerde

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı eskali21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. 2016 model r25 sahibiyim. Bakımlarını yapmak için yağ filtresi ararken sitenin birinde mann mw64/1 marka model bir filtre olduğunu gördüm. Satıcı uyumlu olduğunu söylemiş. Filtrenin markasından yana bir şüphem yok. Alman otomobillerinin bir kısmı fabrika çıkışı bu markanın filtreleriyle geliyor. Fakat bu filtre arabalar için üretilmiş bir filtre olduğundan sizce motosikletimde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?
    Filtrenin özellikleri şu şekilde ama orjinalinin değerlerini bilmediğimden kullanıp kullanmamak arasında kaldım: https://catalog.mann-filter.com/EU/e...lter/MW%2064~1
    Sizce ne yapmalıyım ? Eğer konuyu açıklığa kavuşturabilirsek bu filtre r25 ve mt25 için kaliteli ve hesaplı bir filtre olabilir.
    Hiç uğraşma, orijinale devam

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Merhaba, başlıkta aradım da ama bulamadım. O yüzden sormak istiyorum:

R25 yağ filtresi ve yağını değiştirdim. Ancak yinede olduğu yerde yağ damlatmaya uzun sürelerde örneğin 3 haftada mesela dokunmayıp baktım devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Tapa var o değil. Beyaz bir kutu var ondan olabileceği söylendi ama parçanın adını bilmiyorum. Sebebi de buldum sayılmaz hoş ama yaşayan var mıdır?

Teşekkürler.

'yağ birikintisi','yağ kaçağı','yağ damlatma',yağ birikintisi,yağ kaçağı,yag damlatma,yag birikintisi,yag kacagi,yag damlatma,yag_damlatma,yag_birikintisi,yag_kacagi
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı eskali21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.yagcarsisi.com/index.php...roduct_id=7873
    Tam kodunu bilmiyorum. Ama ben mann kullandım üzerinde de hala takılı herhangi bir sorun yaşamadım. Aldığımda orjinali ile iki kat fiyat farkı vardı. Yeni değişim için khan 204 aldım ama henüz takmadım. Yerli olduğu ve sertifikalı ürün olduğu için tercih ettim. Mann iyidir pişman olacağınızı düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, başlıkta aradım da ama bulamadım. O yüzden sormak istiyorum:

R25 yağ filtresi ve yağını değiştirdim. Ancak yinede olduğu yerde yağ damlatmaya uzun sürelerde örneğin 3 haftada mesela dokunmayıp baktım devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Tapa var o değil. Beyaz bir kutu var ondan olabileceği söylendi ama parçanın adını bilmiyorum. Sebebi de buldum sayılmaz hoş ama yaşayan var mıdır?

Teşekkürler.

'yağ birikintisi','yağ kaçağı','yağ damlatma',yağ birikintisi,yağ kaçağı,yag damlatma,yag birikintisi,yag kacagi,yag damlatma,yag_damlatma,yag_birikintisi,yag_kacagi
    Yağın nereden damladığıyla ilgili bir görsel eklesen daha iyi bir fikir verebiliriz. Ayrıca motor yağı olduğuna emin misin? Mesela kullandığın zincir yağı nedir bilmiyorum. Ama fazla yağlama da bazen ön dişlinin oraya birikip damlama yapabilir.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.yagcarsisi.com/index.php...roduct_id=7873
    Tam kodunu bilmiyorum. Ama ben mann kullandım üzerinde de hala takılı herhangi bir sorun yaşamadım. Aldığımda orjinali ile iki kat fiyat farkı vardı. Yeni değişim için khan 204 aldım ama henüz takmadım. Yerli olduğu ve sertifikalı ürün olduğu için tercih ettim. Mann iyidir pişman olacağınızı düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Yağın nereden damladığıyla ilgili bir görsel eklesen daha iyi bir fikir verebiliriz. Ayrıca motor yağı olduğuna emin misin? Mesela kullandığın zincir yağı nedir bilmiyorum. Ama fazla yağlama da bazen ön dişlinin oraya birikip damlama yapabilir.
    Bugünlerde gideceğim yaptırmaya Yamaha ile görüştüm. Bakalım editlerim İnşAllah unutmazsam.

Başka bir sorum daha olacaktı Pirelli Rosso 2 lastiklerim ama değişim zamanı geldi, ebat olarak max kaçlık uygun olur? Deneyimleyen varsa paylaşırsa sevinirim.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünlerde gideceğim yaptırmaya Yamaha ile görüştüm. Bakalım editlerim İnşAllah unutmazsam.

Başka bir sorum daha olacaktı Pirelli Rosso 2 lastiklerim ama değişim zamanı geldi, ebat olarak max kaçlık uygun olur? Deneyimleyen varsa paylaşırsa sevinirim.
    Benim motorda ön 120 arka 160 lık. Aldığım kişi taktırmış. Sonradan arkadaşların orjinal ebatlı R25'ini kullandım. Deneyimim şu yönde, geniş tabanlı lastik yüksek hızlı uzun virajlarda, dar tabanlı lastik ise düşük hız dar virajlarda başarılı. Şimdi kendime yeni lastik alıyor olsam. 150 tabanlı bir lastik alırdım.

Arkadaşlar merhaba, hepinize kazasız belasız sürüşler. 2018 model 2020 çıkışlı 4300km'de R25 sahibiyim. İlk bakımını 960km civarında yaptırdım önümüzdeki 3-4 gün içerisinde 5000 bakımını da yaptıracağım. Soruma gelecek olursak son 2-3 gündür motorumda bir gariplik var. Normal şekilde gaz açarken yani yavaş yavaş hızlanırken veya deviri 7-8-8.5k ya sabitlediğimde, o şekilde sürmek istediğimde sanki birisi arkadan motorumu tutuyormuş gibi oluyor. Yani motor gitmek istiyor ama birisi tutuyor, çok hafif ileri geri yapıyor motor. Arka lastiği, zincir muhafazayı kontrol ettim acaba lastiğin dönüşünü engelleyen bir şey mi var diye ama yok. Hava filtresini söküp baktım gayet normal, aşırı bir pislik yok, kutunun içine giren bir şey yok. Son zamanlarda yaptığım tek değişiklik benzini shell v power almak yerine normalinden almıştım. Dedim belki ondan olabilir, depoyu boşaltıp v power aldım hala sorunum devam ediyor. 4200kmdeki motorun enjektörlerinin de tıkandığını falan düşünmüyorum. Gözüme takılan tek şey zincirin maşaya temas etmesini engelleyen plastik parça oldu. Motor dururken kontrol ettiğimde zincirim sürekli bu parçaya temas ediyor. Sorunum bundan kaynaklı olabilir mi yoksa başka bir şeyden mi şüphelenmeliyim? https://resimlinki.com/i/oxkD199

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı TheyDontKnow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, hepinize kazasız belasız sürüşler. 2018 model 2020 çıkışlı 4300km'de R25 sahibiyim. İlk bakımını 960km civarında yaptırdım önümüzdeki 3-4 gün içerisinde 5000 bakımını da yaptıracağım. Soruma gelecek olursak son 2-3 gündür motorumda bir gariplik var. Normal şekilde gaz açarken yani yavaş yavaş hızlanırken veya deviri 7-8-8.5k ya sabitlediğimde, o şekilde sürmek istediğimde sanki birisi arkadan motorumu tutuyormuş gibi oluyor. Yani motor gitmek istiyor ama birisi tutuyor, çok hafif ileri geri yapıyor motor. Arka lastiği, zincir muhafazayı kontrol ettim acaba lastiğin dönüşünü engelleyen bir şey mi var diye ama yok. Hava filtresini söküp baktım gayet normal, aşırı bir pislik yok, kutunun içine giren bir şey yok. Son zamanlarda yaptığım tek değişiklik benzini shell v power almak yerine normalinden almıştım. Dedim belki ondan olabilir, depoyu boşaltıp v power aldım hala sorunum devam ediyor. 4200kmdeki motorun enjektörlerinin de tıkandığını falan düşünmüyorum. Gözüme takılan tek şey zincirin maşaya temas etmesini engelleyen plastik parça oldu. Motor dururken kontrol ettiğimde zincirim sürekli bu parçaya temas ediyor. Sorunum bundan kaynaklı olabilir mi yoksa başka bir şeyden mi şüphelenmeliyim? https://resimlinki.com/i/oxkD199
    Debriyaj ayarıyla zincir gergi ayarını kontrol edin

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    O esnada yanlışlıkla arka frene azar azar basıyor olmayın sakın? Bunu fark etmeden süren kişi sayısı çok maalesef. Sizi tenzih ediyorum fakat aklıma bu ihtimal de geldi.

Ayrıca bu söylediğim değil ise şunu da yazın lütfen; tüm devir aralıklarında mı motor isteksiz yoksa sadece 7-8 bin devir aralığında mı yapıyor bunu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)