Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamera kullanan arkadaşlar varsa bi sorum olacak, motosiklet üzerinde kamera için en uygun yer neresi sizce ?
    Depo üstüne? Kadranı gösterir. Depo kapağının daha ilerisi. Yada başka biryerden tuttur. O senin nereden görüntü almak istediğinde alakalı.
    AliR25 ve yağızkoç05 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar bu debriyaj şeyi neden motor ısınınca çıkıyor, anormal mi yoksa sizde de oluyor mu anlamadım. Giriş yerinde çok yağ var bir anormallik var ama çözemedim. Lakin viteslerde hiç sorun yaşamıyorum. :

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Arkadaşlar,okadar çok sayfa varki oku oku bitmez,ileride 2. Motosiklet olarak düşündüğüm bir motosiklet ama eski yazıları okumadım. Sorum şu : kronik problem varmı ki olabilir birçok motosikletin kendine özgü kronik problemi olabiliyor, birde hangi yıldan sonraki modelleri almak lazım ( abs siz modelden bahsediyorum ) . Şimdiden yazacak arkadaşlara teşekkür ediyorum

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    2019 un kitapçığında, artçı selesi altında mini takım çantasından bahsediyor. Öyle bişey gelen var mı?

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ben mt 25 aldım 2018 benim sele altından çıktı

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,okadar çok sayfa varki oku oku bitmez,ileride 2. Motosiklet olarak düşündüğüm bir motosiklet ama eski yazıları okumadım. Sorum şu : kronik problem varmı ki olabilir birçok motosikletin kendine özgü kronik problemi olabiliyor, birde hangi yıldan sonraki modelleri almak lazım ( abs siz modelden bahsediyorum ) . Şimdiden yazacak arkadaşlara teşekkür ediyorum
    Ben 2016 11 binde 2. el aldım çook memnunum, şu an vites yayı ve radyatör hortumu değişimi çıktı bi ara servise ğrayıp değiştirecekler. Bu r25 lerin 3. geri çağırılması ve bendeki motosiklet 2. defa çağırılmış olacak.Km si uygun olduktan ve motor temiz olduktan sonra modelin önemi renk zevkine kalıyor bence. Benim en sevdiğim renk 2016 grenajlarda ince lacivert şeritli olduğu için onu almıştım.

Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 un kitapçığında, artçı selesi altında mini takım çantasından bahsediyor. Öyle bişey gelen var mı?
    Evet, selenin altında lastikle tutturulmuş her işine yarayacak minik bi takım çantası var.
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Merhaba arkadaşlar,

R25 Abs modeli kullanıyorum. Bazen arka freni kullanmam gerektiğinde kanımca çok da sert basmadığım halde arka fren kitleniyor, evet kitleniyor abs devreye girmesini beklerken arka teker kayıyor. Sizlerde de bu sorunu yaşayan yada fikri olan arkadaşlar var mıdır ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Lastik bitik olabilir (hamur kalitesi anlamında...) Kaç yıllık lastik? Hamur sertleşince yapıyor öyle. Bunu gördüm mü değiştiriyorum.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    1 ay olmadı daha lastikleri değiştireli lastikten olamaz bence

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ABS ışığınızda bir sorun görünüyor mu peki?

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Halilibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bunun grenaj vidalarını nerede bulurum
    Serviste bulabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo üstüne? Kadranı gösterir. Depo kapağının daha ilerisi. Yada başka biryerden tuttur. O senin nereden görüntü almak istediğinde alakalı.
    Depo tarafı için en uygun yer şurası:

Şöyle bir görüntü alıyorsun:

Balıkgözü ya da genişaçı lens ile daha farklı görüntüler de elde edebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Alıntı Madrap2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar sizlerden bir ricam olucak motorum icin abus 8077 zincirli setimi tercih etmeliyim yoksa abus 8008 mi birde bu 8008 uyuyormu r25e onuda bilmiyorum tabiki kullanmis birisi varsa eger yardimlarinizi bekliyorum

ABUS AB76699 20766992 Vorhängeschloss schwarz https://www.amazon.de/dp/B01MRQWVJX/..._pN9UCbG8XNRDM

ABUS 8077/12KS Vorhängeschloss schwarz https://www.amazon.de/dp/B00KFSXAGI/..._hO9UCb68T8EY5
    Hocam ben de abus kullanıyorum ama granit city chain 1060 kullanıyorum. Kilitleme mekanizması pek sağlam gibi durmuyor senin önerdiklerin için. Bunlar hakkında bir fikrim yok açıkçası. Ama şunu öneririm: mümkünse uzun zincir al, beton direklere bağlarken kısa zincir yetmeyebiliyor. Ben 170cm lik uzun versiyonunu kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı syreaom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaları uzatmak için aparat almıştım ancak aynayı nasıl sökeceğimi çözemedim somun vs göremedim, yardımcı olabilecek var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Benim gibi göremeyen beceriksizlere lazım olursa diye yazayım.

-Aynaların bağlantı yerinde ikişer tane siyah kapak var onları ince bir tornavidayla kaldırıyorsunuz.
    -Kapakların altında alyan anahtarla sökebileceğiniz ikişer adet vida var.
    -Yükseltme aparatı takacaksanız aynaları söktükten sonra satın aldığınız aparatı ve üstüne de aynayı koyup yeni gelen vidalarla sabitliyorsunuz.
    Ben de kullanıyorum, aliexpress den kemimoto marka almıştım . Gayet memnunum, benim gibi uzun boylu arkadaşlara kesinlikle öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

En güncel geri çağırma için link:
    https://www.yamaha-motor.co.jp/recall/mc/
    Tarayıcıda otomatik çeviri yapın (örn Chrome). 20 Kasım 2018 tarihli duyuruda ayrıntılar var:
    https://www.yamaha-motor.co.jp/recal...-20/index.html
    Kasa (şasi) numarası girerek kontrol için:
    https://www2.yamaha-motor.co.jp/Recall/Mc/

Daha motor gelmedi ama bu bilgilere ulaştım.

18 Mart'ta 2019 Mavi R25 siparişi verdim. Bayi, merkezden teyit alarak getirteceğini söyledi ve kapora verip sözleşme yaptım. Merkez ha bugün ha yarın derken bugüne kadar oyaladı. Cuma günü mail attım merkeze. Pazartesi tekrar attım. Bugün yine yazdım ama tenezzül edip cevap vermiyorlar. Oysa ÖTV indirimi ve fiyat konusunda sorduğum iki soruyor 24 saat içinde cevap vermişlerdi. Şimdi merkezi aradım bir yetkili ile görüşmek için ama call center çıktı ve kayıt oluşturdu.
    Bir tarafım 28 gün süren bu bekleyişe sinir yapıyor ve Yamaha'dan dönüş dahi yapmadığı için iğne bile alma diyor. Bir tarafım da sakin ol, bu kadar bekledin diyor. Sizce ne yapayım?
    Hocam bekle, bunlar normal süreçler. 2015 yılında ben de ikinci partiden aldım. Alabilmek için yaklaşık 5 farklı ilden 10 farklı bayiye kayıt yaptırdım. En sonunda Manavgat' tan aldım. Geri çağırma muhabbeti için de benim 3. geri çağırma olacak. Bundan önceki iki geri çağırmayı da servisin haberi olmadan önce öğrenmiştim(yabancı forumlar sağolsun) geri çağırma olduğunda hiç arayıp sormazlardı. Ben kendim gidip yaptırmıştım. Fakat bu kez kendileri aradı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv’ye para verilmez zaten. Hayatımda böyle kötü bir ses yalıtımı olan kask görmedim. K3-Sv vardı. Aldığım güne lanetler ediyordum.
    K3 ler maalesef bayağı vasat. Ama K5 ile birlikte bayağı düzelmiş ses sorunu. Zaten K3 termoplastik, K5 ise karbon-fiberglass kompozit. Ben 4 yıldır K5 kullanıyorum. Shoei GT Air da denedim. Dezavantajları da vardır mutlaka ama Shoei' ye göre iç pedi, farklı açılma şekillerine sahip 3 adet mekanizma ve çene kısmının uzun oluşuyla çene koruması sağlaması artıları. Gayet memnun kaldım. Şimdi K5 S sipariş ettim. Kısmetse onu kullanacağım bundan sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Alıntı banno1957 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim
    https://urun.n11.com/kask/ls2-ff320-...ask-P261292328 Bu kaskı sipariş ettim , Agv pahalı geldi , ileride daha iyi birşey bakarım artık
    Başkalarının ne kullandığını boşver hocam. Farklı modelleri dene bayilerde, kafa yapına hangi kask uygun ise o kask iyidir. Kendi görüşüm: kafa yapına uyan MT, kafa yapına uymayan Shoei' den iyidir. Ya da kafa yapına uymayan MT ye para vermek yerine, daha fazla para ekleyip kafa yapına uyan X markasına bakmalısın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Evet. Satıcılar da 2019 a uymayacağını belirtiyor.
    Motoyg de var 2019 koruma takozu. Instagram' dan bulabilirsin. Hatta motoru götürürsen ilk alıcıya bedavadan yapacaklardı. Kendilerinde bir örneğini oluşturmak adına sanırım. Egzoz konusuna ne kafanı ne de bütçeni yormanı önermem. Her geçen gün trafik denetimleri artıyor. Bol bol ceza yersin. İki silindir bir motordan ses çıkmayacağını kabüllenmeni ve "trafikte farkedilmek adına egzoz modifikasyonu" konusunda daha da gerçekçi olmanı öneririm. Ben 4 yıldır kullanıyorum, "egzozum daha sesli olsaydı da bu adam beni farkederdi" dediğim hiçbir durum olmadı. Trafikteki diğer sürücülerin sizi hiç görmediğini varsayarak sürüş stilinizi şekillendirmeniz daha faydalı olur şahsi görüşüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlik selam. benim zincirden hareket halindeyken vizoru açıp zincir tarafına kafamı döndüğüm de civcivcivcivciv ses geliyor korkutucu bir ses değil daha önce birkaç mt25 dede aynı sikintiyi gormustum zinciri mi en son yamalube lubricant ile yağlamistim 150-200km anca olmuştur. Yamalube lubricant dediğim motul gibi beyaz zincire özel bir yağ aynı sorunu yaşayan varmıdır şu sıralar kafama takıldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Zincir ayarimda normal bu arada olması gerektiği gibi. Motorum 8 binde en son 3 binde zincir ayarı yapıldı lastik değişirken zincir ayarı doğru gözüküyor ama ayar yapmak gerekli midir?
    Hocam zincirin ömrü yaklaşık 15.000 km ve 8.000 km, zinciri gerdirmen gereken bir periyot olabilir. Gevşekliğini kontrol edip gevşemiş ise gerdirmeni öneririm(kullanım kılavuzu işini görecektir.) Sonrasında sesi yine kontrol edersin. Ama bir miktar (şıngırtı gibi) sesin gelmesi anormal bir durum değil.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bugün 2019 model R25 test etme imkanım oldu. 10bin km 2017 model kullanmış birisi olarak çok fark hissetmedim.

Mdeli nedir bakmadım ama Dunlop lastikler hoşuma gitti. Tutuşu iyi gibi güvensizlik hissi yaratmadı bende. Ön amortisör bir tık daha sert olduğu için motor kompresonunun sarsmasini biraz daha az hissediyorsunuz. Herkesin dilinden düşmeyen kompresyon olayı süspansiyondan ibaret motorda ki herhangi bir değişiklikten dolayı olduğunu sanmıyorum.

eski göstergeye gözüm alışık olduğu için tam randiman alamadım ama gayet güzel tamamen dijital gösterge

Kullandığım mat kırmızı renkti galiba Türkiye'ye özel bir renkmis diye duydum kumandalar filan bi değişik bir bütün olarak motor daha kaliteli daha getirilmiş gibi

Arkadaşlar merhaba, bugün öğlen park ettiğimde bir şey olmayan motosikletimin gösterge panelinde fotoğraftaki manzarayla karşılaştım. Servise sordum 1000 bakımında bakarız dedi, sizce durum nedir, normal mi, ne yapılmalı?

Vay be, 2019 model ile ilgili soru da gelmeye başladı. Bizim 2015 modeller iyice ihtiyarladı

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    yeni kasa R25in kırmızısının Türkiye'ye özel üretim olduğu orta halli bi Türk youtuberın uydurması yani tamamen hikaye. Endonezya'da Tayvan'da iki yıldır satıyor adamlar yeni kasanın kırmızısını

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be, 2019 model ile ilgili soru da gelmeye başladı. Bizim 2015 modeller iyice ihtiyarladı
    Biz artık eski kasa sahibi olduk
    valeros46 bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı Flaming0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bugün öğlen park ettiğimde bir şey olmayan motosikletimin gösterge panelinde fotoğraftaki manzarayla karşılaştım. Servise sordum 1000 bakımında bakarız dedi, sizce durum nedir, normal mi, ne yapılmalı?

https://i.hizliresim.com/al9lW5.jpg
    Normal hocam bosuna telaş yapma. Zaten kurumustur kendisi biraz alissin bir sure sonra bu sekilde terlemede yapmaz.
    Flaming0 bunu beğendi.

2016 model r25 için akü arıyorum var mı önerisi olan ? Aciliyeti vardır. 12v 7.4a özellikleri var sanırım.

Alıntı omer.ozdg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model r25 için akü arıyorum var mı önerisi olan ? Aciliyeti vardır. 12v 7.4a özellikleri var sanırım.
    http://www.balatauzmani.com/
    http://www.k-ma.com.tr/

Buralara telefon ile ulaşıp sorabilirsin. En azından seni yönlendirirler diye düşünüyorum. Ben geçen yıl değiştirdim serivste varta taktılar. Servise' de sorabilirsin.

Varta modellerine baktım ama r25 için uygun boyutlarda 6amper var. Sizin ki 12v 6a mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)