Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım motorunun garantisini nie bozuyorsun? Hadi bozacaksın madem ne die öneri istiyorsun?
    bence adam akıllı garantinin hiç bişeyi karşılamadığını çözmüş enayilik edip servise tonla para vermek istemiyor. helal olsun

arkadaş motul 7100 10-40 kullan yağ olarak filtreyi orjinal n11 den alırsın.

yağ seviyesi filtre değişiceğin için 2.1 litre olacak. kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Az bir güncelleme gelmiş.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence adam akıllı garantinin hiç bişeyi karşılamadığını çözmüş enayilik edip servise tonla para vermek istemiyor. helal olsun

arkadaş motul 7100 10-40 kullan yağ olarak filtreyi orjinal n11 den alırsın.

yağ seviyesi filtre değişiceğin için 2.1 litre olacak. kolay gelsin
    Tercih meselesi. Ben genede garantiyi bozmam. Satmak istese bile servis kayıtlı motor hep bir adım öndedir.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercih meselesi. Ben genede garantiyi bozmam. Satmak istese bile servis kayıtlı motor hep bir adım öndedir.
    valla ben 5-6 kez motor sattım kimse demedi yetkili servis bakımlımı diye.

yapma gözünü seveyim o kadar para vermeyin heleki yamaha servisleri resmen soyguncu.

Motosikleti
    MT-07
    Bende garantiden çok parça değiştirdim diğer motorlarımda. O yüzden garantiye önem veriyorum. Yoksa servis fan’ı değilim
    IRau bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    0 alınan motor dakika 08:50'ye dikkat.

Motosikleti
    xsr 900
    oha oha, hangi bayiyse uğramayalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    motoru yakıp verdiler ya la

Motosikleti
    Cb 250 R
    işte böyle adamlar yüzünden servise motor bırakmak istemiyorum.motor zaten kendini kanıtlamış motor düzgün kullanırsan bişey olmaz.Arabamda da aynısı yapmıştım toyota alıp direk tüp taktım çünkü sorun yaşamayacağımı biliyordum zaten öyle de oldu.100 küsür bini geçti tık yok arabada.Elimiz anahtar tutuyor kendim yapabilirim bakımlarını.
    numan bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun rodajı özenle yapılmış.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Yeni motora başlayacağım. Sağlıklı değerlendirme alabileceğimi düşündüğümden ve 2019 r25 öncelikli olarak aklımdan geçtiğinden buraya yazmak istedim. Niyetim ötv indirimi bitmeden motorlanmak Konya'da yaşıyorum ve her marka satılmıyor, dolayısı ile her servis yok. Marka seçeneklerim düşüyor.

Motor sürmeyi biliyorum ama trafikte aktif kullanmadığım için, ABS, led far gibi görünürlük ve güvenlik olsun istiyorum. Malum Türk şöförleri...

R25 gerçekten 250cc ler içindeki en sert duruşlu motor. SS sınıfı içinde çift far olmasıyla farklı bir duruşa sahip, ama fiyat 250 cc içindeki rekor fiyat. Daha kask, mont, koruma takozu, sigorta, kasko derken bu gidişle 32-33 bin tl ye maloacak bu iş.

O yüzden şu modeller kafamı kurcalıyor:
    - Sınıfı ve menşei bambaşka biliyorum ama CF 250 NK: Fiyatı uygun (18500tl) Naked içinde en beğendiğim tasarım. Kaliteli malzeme kullanımı ile Çin malı kavramını alt üst etmiş, ön arka ABS, IPS gösterge, çelik fren hortumu v.s., etiketi değiştiğinde en az 25bine satılacak bir motor olmuş. Ama memleketimizde bir 2. el piyasası gerçeği var ki "çin malı olum bu alınmaz" diyebilecek potansiyel kitle yüzünden isterse nasa teknolojisi olsun, her yeri titanyum olsun, anında bitirirler Ha bi de naked olduğu için rüzgar meselesi var
    - Pulsar RS200: SS sınıfında ve R25 gibi sert bakışlı, ama hintli olduğu için motora hakim olduktan sonra yükseltmek amaçlı satmak zor olur mu kafamı kurcalıyor. Fiyatı 18200 tl. R 25 ile arasında 9000 tl var.
    - SS değil ama KTM 250 DUKE ABS: Tipi güzel, kaslı bir duruşu var. Japon değil ama bilinen bir marka. Önde ABS var.

Karşılaştırdığım 4 motorun 2 si naked, 2 si SS. İki tekerde ABS olması, led gündüz sürüş varı ve normal far kullanılması, titreşim sorunu olmaması ve fiyat nedeniyle CF 250 NK çok kafama yatıyor. Ama R25 bir taraftan dürtüp duruyor. Fanboy yorumlarından uzak olarak fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Motosikleti
    MT-07
    R25 başlangıç motoru değildir diyorum ve gidiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben 5-6 kez motor sattım kimse demedi yetkili servis bakımlımı diye.

yapma gözünü seveyim o kadar para vermeyin heleki yamaha servisleri resmen soyguncu.
    hayatında yamaha motormu kullandın , aklın sıra markayı götülüyorsun

iki hafta oldu alalı r25 2018 model şu an ki sürüşü aşağıda yazdım, tavsiye eleştiriyi beklerim rodajcılardan, 2 yıldır bu segmentte kullanıyorum.
    0-300km 7k devir 90km hız 3.4lt ort
    300-484km 7k devir (toplam 1 dakika 8500devir 110-120km hız) 90-95km hız 3.1lt

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor devrini hareketli tutuyorsanız çok iyi şahsi görüşüm. Sabit bir devirde uzun süre gidilmemesi tavsiye edilir rodaj sürecinde.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Videodaki bayii, İstanbul daytona

Motosikleti
    MT-07
    Daytonadan aldım bende motoru. İlk bakıma götürmüştüm. Zaten sevmiyordum kendilerini. Artık nefret ediyorum

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki bayii, İstanbul daytona
    bodrum muğla daytona

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı civanay20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki hafta oldu alalı r25 2018 model şu an ki sürüşü aşağıda yazdım, tavsiye eleştiriyi beklerim rodajcılardan, 2 yıldır bu segmentte kullanıyorum.
    0-300km 7k devir 90km hız 3.4lt ort
    300-484km 7k devir (toplam 1 dakika 8500devir 110-120km hız) 90-95km hız 3.1lt
    Mis gibi değerler valla

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bodrum muğla daytona
    Ne muğlası yahu? Beşiktaş’ta, Galatasaray adasının karşısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)