Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    2017 model r25 var bende de bu zamana kadar 4 çizgiyi ömrü hayatımda görmedim. Bir ara 2016 larda kronik o olay fln demişlerdi.
    2017 alan bir arkadaşımda da aynı sorun vardı. hatta birlikte sürüş yaptığımız bir zamanda 5 çizgiyi görmüştü arka arkaya giderken emniyet şeridine çekip kontak kapamıştı. bu da yapılmaması gereken bir hata devir daim yapılması gerekiyor öyle bir durumda kontak kapatılmaz, mümkünse orta devirde sabit gidilmesi tavsiye olunur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ben antalyada bazı zamanlarda 4 çizgi gördüm oda anlık olarak.tahminim çok sıkıştırıyorsunuz motoru biraz nefes verin motora.direk kontak kapatmayın devir daim yapsın 20 30 saniye sonra kapatın duruma göre.motor kapalıyken fanın devreye girmesi bir işe yaramaz direk kapatabilirsiniz boşa beklemeyin

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Herkese merhaba arkadaşlar; 2015 model temiz bakılmış km si 10 binden az, ve yaklaşık bin tl lik ekstralı r25 i 17 bin fiyat çekti satıcı ve hiç inmiyor sizce alınır mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı sokamarukun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar; 2015 model temiz bakılmış km si 10 binden az, ve yaklaşık bin tl lik ekstralı r25 i 17 bin fiyat çekti satıcı ve hiç inmiyor sizce alınır mı?
    valla şöyle 2015ler sıkıntılı cihazlar.servise götürüp nelerin değişime girdiği nelerin değiştiğini vs öğrenirsen daha iyi olur.fiyat olarak bence uygun kalmış az km kaza yok extralar da varsa normal demek zorundayım.r25 piyasası çeyrek altınla aynı gittiği için çok fantezi fiyatlar var
    sokamarukun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla şöyle 2015ler sıkıntılı cihazlar.servise götürüp nelerin değişime girdiği nelerin değiştiğini vs öğrenirsen daha iyi olur.fiyat olarak bence uygun kalmış az km kaza yok extralar da varsa normal demek zorundayım.r25 piyasası çeyrek altınla aynı gittiği için çok fantezi fiyatlar var
    Anladım hocam bilgiler için teşekkürler. Ufak bi kazası varmış tabi sonradan öğreniyorum. Yan grenajları değişmiş tabi bunlar sorgulatınca çıkmıyor. Sözde dediğine göre bariyerlere çarpmış ve motor yan yatmış. Bende güvenemedim ve 2015 model olmasından dolayı vazgeçtim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Anladım hocam bilgiler için teşekkürler. Ufak bi kazası varmış tabi sonradan öğreniyorum. Yan grenajları değişmiş tabi bunlar sorgulatınca çıkmıyor. Sözde dediğine göre bariyerlere çarpmış ve motor yan yatmış. Bende güvenemedim ve 2015 model olmasından dolayı vazgeçtim.
    kafana takılıcaksa zaten alma kaldıki şüpheli bir kaza gibi duruyor zaten.valla ben alsam mt25 bakardım hem daha temizleri var hemde daha ucuzlar.bundan önceki motorum pulsardı çok benzediği için mt25e r25 aldım

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Herkese merhaba,şu linkteki https://m.n11.com/hsb-4031-r25-spor-...net-P213173509 manetleri almayı düşünüyorum sizce nasıl?Bir de bunların boyutları nasıl kısa mı uzun mu eğer kısaysa orijinal manet uzunluğuna yakın bir manet önerir misiniz?

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 model 0 km ye yakın motor arıyorsunuz sonra vazgeçtim 2015 modelmiş diyorsunuz? Şahsi fikrim: yan grenaj değişmiş bir motor çatır çatır alınır. Şasisinde bir yamukluk yoksa tabi. Bu kadar paranoyak olmayın hocam. 3 yıllık motora inip binerken, mont sürtünmesi, dizlik sürtünmesi, güneş lekesi,artçı inmesi binmesi, bagaj bağladığınız ahtapot... derken her halükarda çizikler oluşur. Bu kadar titizseniz sıfır R25 bakmanız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

2015 modellerin sıkıntısı nedir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model 0 km ye yakın motor arıyorsunuz sonra vazgeçtim 2015 modelmiş diyorsunuz? Şahsi fikrim: yan grenaj değişmiş bir motor çatır çatır alınır. Şasisinde bir yamukluk yoksa tabi. Bu kadar paranoyak olmayın hocam. 3 yıllık motora inip binerken, mont sürtünmesi, dizlik sürtünmesi, güneş lekesi,artçı inmesi binmesi, bagaj bağladığınız ahtapot... derken her halükarda çizikler oluşur. Bu kadar titizseniz sıfır R25 bakmanız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

2015 modellerin sıkıntısı nedir?
    valla benzin pompası ve buna bağlı parçalarda değişim gerekiyor.3 yada 4 bu tarz parçalardan olması lazım.yatak sarma vs sorunları oluyor.2016larda fabrikasyon şeklinde geliyor.2016larda değişen tek şey kontak depo altı parçası.yağmurdan zedelendiği için bu parça değişiyor.muhtemelende 2017lerde değişen hiç bir şey yok.

valla benzin pompası ve buna bağlı parçalarda değişim gerekiyor.3 yada 4 bu tarz parçalardan olması lazım.yatak sarma vs sorunları oluyor.2016larda fabrikasyon şeklinde geliyor.2016larda değişen tek şey kontak depo altı parçası.yağmurdan zedelendiği için bu parça değişiyor.muhtemelende 2017lerde değişen hiç bir şey yok.
    Keşke bu konularda "mış,muş"lu konuşmak yerine daha çok araştırma yapsanız. Benzin pompası değişmiyor. Yağ pompasını kastettiyseniz o da değişmiyor. Yağ pompası kompenentlerinden 1 parça değişiyor. Nedeni de: bilmem kaç yıl sonra top speed giderken yağlama sisteminde düzgün yağlama yapılmama ihtimali. Bugüne kadar R25 sayfasının 300 küsür sayfadan oluşan bu bölümündeki neredeyse her entry i okumuşumdur. Daha bu nedenden dolayı yatak saran motor görmedim. Yağını suyunu eksik/bakımsız bıraktığın her motor yatak sarar. Servis geri çağırmasını takip ederseniz kısa sürede bu değişimi yapıp aklınızdaki soru işaretini giderebilirsiniz. 2016 modelde bu durum yok demişsiniz, var. Arkadaşımın 2016 mat grisi ile birlikte geri çağırıldık. Kontak depo altı parçasından kastınız da depo kapağı mesneti sanırım. 1-2 tl lik bu malzemenin değişimini de sorun olarak görüyorsanız saygı duyarım. Depo kapağı uçup giden duymadım daha. Bu arada bu geri çağırmalar 2015&2016 modellerin tamamı için geçerli gibi bir durum da yok. Servise gidip bu geri çağırmalar kapsamında yapılan işlemler ve geri çağırma kapsamında olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke bu konularda "mış,muş"lu konuşmak yerine daha çok araştırma yapsanız. Benzin pompası değişmiyor. Yağ pompasını kastettiyseniz o da değişmiyor. Yağ pompası kompenentlerinden 1 parça değişiyor. Nedeni de: bilmem kaç yıl sonra top speed giderken yağlama sisteminde düzgün yağlama yapılmama ihtimali. Bugüne kadar R25 sayfasının 300 küsür sayfadan oluşan bu bölümündeki neredeyse her entry i okumuşumdur. Daha bu nedenden dolayı yatak saran motor görmedim. Yağını suyunu eksik/bakımsız bıraktığın her motor yatak sarar. Servis geri çağırmasını takip ederseniz kısa sürede bu değişimi yapıp aklınızdaki soru işaretini giderebilirsiniz. 2016 modelde bu durum yok demişsiniz, var. Arkadaşımın 2016 mat grisi ile birlikte geri çağırıldık. Kontak depo altı parçasından kastınız da depo kapağı mesneti sanırım. 1-2 tl lik bu malzemenin değişimini de sorun olarak görüyorsanız saygı duyarım. Depo kapağı uçup giden duymadım daha. Bu arada bu geri çağırmalar 2015&2016 modellerin tamamı için geçerli gibi bir durum da yok. Servise gidip bu geri çağırmalar kapsamında yapılan işlemler ve geri çağırma kapsamında olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
    bilioruz zaten serinumarasına bağlı şekilde olduğunu da çok güzel çarptırıyosun.uzatmıyorum

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar merhaba, motosikletin park lambası patlamıştı, değiştirmek için üzerinde 12vdc yazan beyaz led ampül aldım. Taktım çalışmadı. Biraz uğraştım ve tekrar motoru çalıştırdığımda sinyaller, stop ve plaka lambalarınında yanmadığını gördüm. Farlar yanıyor. Sizce sorun nedir? Nasıl çözerim?

Tesekkurler

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı tunatrkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, motosikletin park lambası patlamıştı, değiştirmek için üzerinde 12vdc yazan beyaz led ampül aldım. Taktım çalışmadı. Biraz uğraştım ve tekrar motoru çalıştırdığımda sinyaller, stop ve plaka lambalarınında yanmadığını gördüm. Farlar yanıyor. Sizce sorun nedir? Nasıl çözerim?

Tesekkurler
    sigortaları kontrol et.

Merhaba arkadaşlar. Gösterge konusunda yardıma ihtiyacım var. Resimdeki 100km/tl mi acaba? Yoksa benim göstergede problem mi var?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/kO43zW.jpg
    Merhaba arkadaşlar. Gösterge konusunda yardıma ihtiyacım var. Resimdeki 100km/tl mi acaba? Yoksa benim göstergede problem mi var?
    Km/L olarak gösteriyor şuanda herhangi bir yanlışlık yok. 1 litre benzinle 24 km yol yapmış oluyorsunuz yani. 100 km de yaklaşık 4 litreye tekabül ediyor.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı InMyHearth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km/L olarak gösteriyor şuanda herhangi bir yanlışlık yok. 1 litre benzinle 24 km yol yapmış oluyorsunuz yani. 100 km de yaklaşık 4 litreye tekabül ediyor.
    benimki böyle göstermiyor. 100km/lt şeklinde gösteriyor 2017 model.Şuan ortalamam 3.8lt

Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki böyle göstermiyor. 100km/lt şeklinde gösteriyor 2017 model.Şuan ortalamam 3.8lt
    Benimki de 2017 model Hocam.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de 2017 model Hocam.
    Gösterge deki düğmeleri bir iki kurcalarsanız 100 km/lt olarak değiştirebilirsiniz.

Alıntı InMyHearth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge deki düğmeleri bir iki kurcalarsanız 100 km/lt olarak değiştirebilirsiniz.
    Select tuşuna basılı tutun, birim değişecektir.

Motosikleti
    R25
    Merhaba, park ampülünü yanlış seçtiğimden yada bir şekilde takarken hata yaptığımdan sigorta yanmış. Tekrardan sigorta yansın istemiyorum! Kullanan arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim. R25 için aşağıdaki park lambası uygunmudur.?

https://m.epttavm.com/item/7989325_p...w-6000k-ph7029

Tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)